Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ving-tsun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
hm dowiem sie więcej o ving tsun i może wpadnie tu ktoś kto ćwiczy u sifu Radka aktualnie to wtedy dowiem sie szczegółów. I tak jestem aktualnie przeziębiony także mam troche czasu :) jak wyzdrowieje to może zdecyduje sie zapisać. Trudno już w najgorszym wypadku 100zł poświęce i będe miał nauczke :) pierwszy raz spróbować można :)
  • 0

budo_qsion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
ja mam wrazenie ze w calej tej dyskusji nikt nie wyjasnil szymonowi247 ze wing tsun i ving tsun to dwa podobne, ale inne systemy. moze trzeba to zaznaczyc aby ulatwic mu wybor. jesli sprawa jest jasna to z gory przepraszam zawracanie glowy.

co do skutecznosci...przeciez walczy czlowiek, nie styl:)

proponuje sprawdzic wing tsun - z tego co rozumiem tam pierwsze zajecia sa za darmo
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

co do skutecznosci...przeciez walczy czlowiek, nie styl:)

poklon :P 8) :peace:
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

ja mam wrazenie ze w calej tej dyskusji nikt nie wyjasnil szymonowi247 ze wing tsun i ving tsun to dwa podobne, ale inne systemy. moze trzeba to zaznaczyc aby ulatwic mu wybor. jesli sprawa jest jasna to z gory przepraszam zawracanie glowy.

co do skutecznosci...przeciez walczy czlowiek, nie styl:)

proponuje sprawdzic wing tsun - z tego co rozumiem tam pierwsze zajecia sa za darmo


Idac tym tokiem rozumowania można wysunać teze iż szymon247 może się zapisać na boks. Jak stwierdzi że jest skuteczny to wtedy przyjdzie na Ving Tsun :twisted:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

co do skutecznosci...przeciez walczy czlowiek, nie styl:)

Tylko bez przesady. Jak człowieka jakiś głupot uczą, to nawet jak ma zacięcie wielkie, serce do tego co robi, daje z siebie wszystko na treningach itp. itd. to nie znaczy, że wygra z kimś kto trochę "słabiej" ćwiczy, ale coś sensownego. Są style mniej i bardziej skuteczne. Od człowieka - jasne - też dużo zależy, od paru innych czynników też, ale proszę :!: nie zaczynajmny tutaj kolejnej dyskusji na ten temat.
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
hej Skiper.
kurcze dopiero jak napisałem posta zauważyłem Twoją prośbę o nie rozpoczynanie na nowo dyskusji tutaj.
Jasne że są style mniej i bardziej skuteczne/ale dla mnie po dobrych i cieżkich treningach JKD/MMA u sifu Adamusika jasne jest,że niewiele zostaje 'stylowcom'z ich stylów podczas mma-sparringów>dla mnie najbliższe sytuacji bojowych jest vingtsun z tradycyjnego kungfu i boks(na szczęście miałem zajęcia z profesjonalnym trenerem boksu).prywatnie podoba mi się również Modliszka..
To tylko moja opinia,ale jest trochę prawdy w stwierdzeniu że walczy człowiek a nie styl :D
może inaczej dobre sparingi to czysty styL:adrenalina-Fu w najbardziej dzikim wydaniu :)
pozdr.
Paweł
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
Skiper, masz rację. Styl stylem,ale coś w tym jest że w walce żeby zastosować technikę trzeba wyczucia przeciwnika, refleksu, itd coś nabywanego tylko w sparingach, Jeśli walka ma być priorytetem a nie nauka form, i chce coś z tradycją, to proponuję szymonowi muai thai, naprawdę yślę ,że tego szuka.
  • 0

budo_qsion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

Idac tym tokiem rozumowania można wysunać teze iż szymon247 może się zapisać na boks. Jak stwierdzi że jest skuteczny to wtedy przyjdzie na Ving Tsun


VT, wiesz zapewne rownie dobrze jak ja ze WT i VT sa "nieco" bardziej podobne niz VT i boks. Stad taka proba ironii wydaje mi sie nietrafna.

Moim zamiarem bylo jedynie powiedzenie, ze powinien sprawdzic system podobny za darno i zobaczyc "z czym to sie je". Rozeznania o sposobie prowadzenia zajec przez sifu Radka mial nie bedzie ale przynajmniej zobaczy o co mniej wiecej chodzi.

Wtedy moze zostac na WT albo pojsc na VT, ktore ma blisko domu, albo stwiedzic ze nie warto i isc na cos innego.

pzdr
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
Jeden trening niczego nie wyjaśni, co najwyżej powiesz... idę na Wing Tsun bo tam nie ma rozgrzewki, albo idę na Ving Tsun bo tam podoba mi się "klimat"... niczego więcej z pierwszego treningu nie wyniesiemy
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
trening próbny polega na tym że tłumaczymy program nauczaniana na nastęny rok, pokazujemy główne zasady walki wing tsun, a potem uczeń przez 2 godziny może sprawdzić w kilku prostych aplikacjach czy to jest to czego szuka, najcięższy jest pierwszy krok ale trzeba pamiętać że każdy miał kiedyś ten pierwszy trening , nawet najdłuższa droga zaczyna się od małego kroku
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
Tak czy inaczej po pierwszym treningu nie wiesz czy to jest to czego naprawdę szukasz... potrzeba czasu aby się przekonać
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
to prawda , ale tak jest łatwiej, do dziś pamiętam jak mój pierwszy instruktor po opłaceniu składki kazał mi w 1988 przez 2 godziny robić jeden ruch nie tłumacząc nawet po co i dlaczego, stałem w miejscu i nie wiedziałem co robię , widziałem wielu którzy tak zaczynali i rezygnowali, dlatego ja robię teraz inaczej
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
Ja nie staram się oceniać tego co robisz w kategoriach dobre czy złe (chociaż uważam że Twoje podejście jest jak najbardziej właściwe), poprostu tak czy inaczej trzeba zacząć ćwiczyć i przekonać się czy nam to pasuje.
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
Moim zdaniem nie chodzi o to że ktoś pójdzie na jeden trening
i będie wiedział czy to jest skuteczne. Powinien mieć jednak
szansę by sprawdzić czy atmosfera panująca na treningu lub ludzie,
czy nawet sam trener podpasuje takiej osobie.
No ale prowadzący ma prawo tak zrobić skoro chce.

Pozdrawiam
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
zgadzam się z tobą
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
stylu nie poznasz na pewno - zreszta malo ludzi jest w stanie na pierwszych treningach rozpoznac czego wogole od sztuki walki oczekują.

ale na pewnoe jestes w stanie np zobaczyc czy duzo ludzi w szatni ma kontuzje, albo jak sie do siebie zwracaja. albo czy instruktor mowi o mistycznych mocach czy raczej cos sensownego. to daje chociaz minimum informacji o tym czy warto próbować - oczywiscie po pierwszym terningu nie da sie wyjść i stwierdizć - o to jest styl na całe życie =)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

ale na pewnoe jestes w stanie np zobaczyc czy duzo ludzi w szatni ma kontuzje, albo jak sie do siebie zwracaja.


Zwłaszcza że jest to grupa dla początkujących, więc kontuzji tutaj nie zobaczysz, a ludzie nie są jeszcze zżyci więc "klimatu" też jeszcze odpowiedniego nie ma.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
no właśnie mi sie zdarzalo trafiac w takie miejsca gdzie początkujący mają kontuzje zrobione na treningach. a to trochę mówi. klimat jest - treningu, instruktor wokół siebie go wytwarza automatycznie, nie chodzi mi o to jak się zachowuje dana społeczność - tu masz rację - na początku tego nie ma.

zreszta to kwestie tylko pojeciowe =)
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
marek:

trening próbny polega na tym że tłumaczymy program nauczaniana na nastęny rok, pokazujemy główne zasady walki wing tsun, a potem uczeń przez 2 godziny może sprawdzić w kilku prostych aplikacjach czy to jest to czego szuka,


Przepraszam, ale zapytam. Czy to oznacza, że pojawienie się osoby chcącej się dowiedzieć co to jest to Wing Tsun zmienia plan treningu. Tzn. mistrz/instruktor zamiast pracować z grupą skupia się głównie na nowo-przybyłej osobie? Czy może do "obsługi" potencjalnego kandydata oddelegowywuje się jedną z kilku osób (jeżeli w danej szkole jest więcej niż jeden instruktor) będących instruktorami? Tak jest rzeczywiście czy jest to ideał a w życiu wychodzi to różnie?

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
nie wiem czy zauważyłeś sformułowanie "a potem" tzn że nie bezpośrednio na treningu. w sekcjach często jest tak że do nowej osoby oddelegowany jest asystent instruktora. często jest tak że poprostu bierze udział w treingu specyfika metodyki wingtsun pozwala na to żeby pokazywać niektóre złożenia tak że trochę bardziej zaawansowani przerabiają inny materiał, a początkujący troche inny na tej samej bazie.

troche głupio by bylo jakby za kazdym razem kiedy sie pojawia nowa osoba rozbijany byl trening.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024