Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ving-tsun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
szczerze to najbardziej mi zalezy na braku ćwiczenia form a jeśli już to w bardzo niewielkim stopniu. Chciałbym aby na treningu było dużo treningów praktycznych tych ciosów tzn 70% treningu żeby było poświęcane jakimś ćwiczeniom na workach czy cokolwiek, treningi z partnerem, sparringi itp, ok 15% to jakies ćwiczenia siłowe, rozciąganie itp a jak najmniej innych. Czy znajde coś takiego na ving tsun? Wiem że większośc osób odeśle mnie na boks, kickboxing, thai boxing itp ale akurat mnie to nie interesuje :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
tak to panu tylko w erze dopasuja :wink:
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
hehe no ale ciekawy jestem jak wyglada trening na ving tsun bo niechce odrazu placic 100zł za to ze pojde na 1 trening i by mi sie np nie spodobał :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
1. jak nie pozwalaja przyjsc i pocwiczyc i trzeba od razu placic to jest mocno podejrzane. obojetnie co to by nie bylo - wiem z wlasnego doswiadczenia. Dlaczego? bo jedyne sensowne wytłumaczenie takiego zachowania to a) instruktorzy sie obawiaja ze po pierwszym treningu nie wrocisz B) instruktorzy zakładają dużą rotacje

2. siu nim tao robione przez 20-40 min to moim zdaniem kpina. chyba ze jednorazowo (tzn jeden raz na pare miesiecy), lub izometria - ale to tez przeciez nie nalezy robic ciagle. 2h treningu to i tak malo zeby zrobic dobry material. A trening czunów ma chyba to do siebie ze powinien byc praktyczny - duzo cwiczenia z partnerem.

przeciez w czunach formy maja być alfabetem, a nie zajmowac 1/3 treningu. szkoda na to czasu.



sprostowanie: książka L. Tinga to WingTsunKuen =) chyba ze masz inna wersje od mojej.

Chciałbym aby na treningu było dużo treningów praktycznych tych ciosów tzn 70% treningu żeby było poświęcane jakimś ćwiczeniom na workach czy cokolwiek, treningi z partnerem, sparringi itp, ok 15% to jakies ćwiczenia siłowe, rozciąganie itp a jak najmniej innych. Czy znajde coś takiego na ving tsun


w czunach powinienes cos takiego znaleźć (jak nie to nalezy rozwazyc kompetencje metodyczne instruktora). w wingtsun na pewno wiekszosc treningu masz z partnerem. polecam trening np u sifu Marka Mikulskiego ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ), na pewno pierwszy będzie darmowy :)
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
dzięki za wyjaśnienie :) musze sie jeszcze nad tym wszystkim solidnie zastanowić. Niechce zapisywac sie na to i rzucać treningi TKD bo co jak mi sie nie spodoba? Pomysle jeszcze nad tym ale napewno niedlugo wybiore sie na ving tsun
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

ale warto przeczytać całość

niestety zeby przeczytac calosc trzeba wyskoczyc z 50$ :-(


sprostowanie: książka L. Tinga to WingTsunKuen =) chyba ze masz inna wersje od mojej.


Sprawdze na polce tytul dokladnie. Mam "wydanie polskie" ze Strzelec Opolskich.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
długość wykonywania formy siu nim tao zalezy od tego co chcesz osiągnąc, na treningu 2 godzinnym powinno być to maksymalnie 10-15 minut, najwazniejsze w wing tsun kung fu są ćwiczenia z partnerem, uderzanie i kopanie w worki, manekina, trening chisao, wolnego chisao i wolnej walki, izometria i specyficzny trening siłowy z bronią, przy 2 godzinach treningu trzeba przygotować ucznia do sytuacji samoobrony na ulicy, zbudować jego refleksy, stabilne i mocne techniki wykonywane w ruchu, oczywiście jest też aspekt treningu wewnętrznego, czasem ćwiczę sam sekwencję yat tan saam fook ok. 45 minut , do kazdego tan i fook 15 wdechów i wydechów uzywając odwrotnego oddychania przeponą, ale mozna to spokojnie robić samemu, profesjonalnie prowadzony trening wyglada trochę inaczej, w wing tsun każdy może wpaść na 2 godzinny darmowy trening próbny, jak można inaczej zorientować się w tym co się dzieje na treningu? pobieranie składki za cały miesiąc nie jest ok w stosunku do ucznia, jeżeli jesteś dobrym nauczycielem to po kilku miesiącach można przejść do formy chum kiu, jeżeli przez kilka lat jesteś cały czas na poziomie początkującym to cos jest nie tak bo nauka wing tsun kung fu do rozwój, oczywiście niektórzy chińscy nauczyciele mają metodę dla białasów, gwailo ma ćwiczyć formę godzinami - to tylko pretekst aby nie pokazać technik walki
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
ale uważacie że warto na moim miejscu sie na to zapisać? i na prawde to takie skuteczne? Jeszcze chcialem spytac czy techniki ving tsun niesą jakies kosmiczne wogóle nieprzypominające naturalnych ruchów człowieka ? :P
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
macie może jakieś filmiki z ving tsun? :D bo nigdzie na necie nie moge znależć
  • 0

budo_chung-shi-he
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KOŹLE

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
"szymon-247"-zobacz na ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) lub na rosyjsko języczną str ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) Tam jednak musisz trochę poszukać.Prowadzę także darmowe zajęcia "weekendowe" Zapoznaj się z moją stroną([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) ,tam też znajdziesz e-mail do mnie.Zachęcam -wingchun/inne nurty tego systemy -to dobre szkoły sztuki walki
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

"szymon-247"-zobacz na ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) lub na rosyjsko języczną str ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) Tam jednak musisz trochę poszukać.Prowadzę także darmowe zajęcia "weekendowe" Zapoznaj się z moją stroną([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) ,tam też znajdziesz e-mail do mnie.Zachęcam -wingchun/inne nurty tego systemy -to dobre szkoły sztuki walki


ok dzięki wygląda fajnie. ving tsun dużo sie rozni od tego?
Co sądzicie o tej szkole : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
hej.ale super,że sifu Radek ma swoją stronę/w dodatku zawarta informacja jest zwięzła treściwa dla mnie w skali od 1 do 10:10!.
Miałem przyjemnośc ćwiczyć przez pewien czas u Sifu Radka.
Człowieku!... jak masz taką możliwość ćwiczenia u sifu Radka i On cię przyjmie do siebie to tylko ci zazdroszczę i płaczę,że nie mieszkam w Warszawie.
:D Chociaż muszę rozważyć przeprowadzkę tylko i wyłącznie z tego powodu do Wawy.. :D
pozdr.
Paweł
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

hej.ale super,że sifu Radek ma swoją stronę/w dodatku zawarta informacja jest zwięzła treściwa dla mnie w skali od 1 do 10:10!.
Miałem przyjemnośc ćwiczyć przez pewien czas u Sifu Radka.
Człowieku!... jak masz taką możliwość ćwiczenia u sifu Radka i On cię przyjmie do siebie to tylko ci zazdroszczę i płaczę,że nie mieszkam w Warszawie.
:D Chociaż muszę rozważyć przeprowadzkę tylko i wyłącznie z tego powodu do Wawy.. :D
pozdr.
Paweł


Dzięki za rade :D Gdyby była możliwośc pojscia na 1 trening gratis to już dawno bym tam był bo to 15 minut na piechote od mojego domu. Tyle że ja niechce wydawać 100zł na marne dlatego sie wypytuje czegoś więcej bo sam fakt że nie można obejrzeć treningu albo raz sobie poćwiczyć za darmo to było podejrzane szczególnie że dzwoniłem do sifu Radka i nie dał sie przekonać :( Powiedział że odrazu musze przyjśc i zapłacić za cały miesiąc dlatego chciałem sie dopytać czy to nie jakiś kicz.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
uzasadnił to jakos? (pytam z ciekawości :) )
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
no własnie nie. Jak mowilem że wszedzie można obejrzeć trening gratis albo poćwiczyć to on powiedział że u niego jest inaczej.
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

no własnie nie. Jak mowilem że wszedzie można obejrzeć trening gratis albo poćwiczyć to on powiedział że u niego jest inaczej.


Kolego, zrozum wkońcu że takie sa zasady w tej szkole. Nikt Cię nie zmusza. Jak chcesz ćwiczyć to przyjdź jak nie to nie zawracaj głowy innym od tygodnia.

pzdr
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

uzasadnił to jakos? (pytam z ciekawości )

Dla mnie nie trzeba było nic uzasadniać ale szczerze podziwiam ludzi ,którzy są tacy niezdecydowani a mają do sifu Radka parę minut drogi piechotą.
Ja mam trochę :D dalej bo 130km.
Co da szymonowi247 ogladanie lub przećwiczenie jednego treningu gratis,??to nie on decyduje czy będzie ćwiczył VT od najlepszego,tylko sifu Radek który zdecyduje po miesiącu czy warto go uczyć..VT to nie firma handlowa(wg.sloganu:sprawdź nas a jak ci nie odpowiada zwrócimy pieniądze..lub damy ci 1 trening gratis).
Ja osobiście cieszę się,że że VT jest hermetyczne i nie idzie za modą komercyjnych szkół walki.
szymon247:dobra rada:jak się wahasz to poczytaj w necie o VT zobacz sobie filmiki,pogadaj z uczniami sifu Radka,a dopiero na końcu spróbuj się tam dostać i obyś został jak najdłużej,bo inni np.ja nie mają tak dobrze jak ty(kurcze 15min spacerkiem..)
pozdr.
Paweł
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

Co da szymonowi247 ogladanie lub przećwiczenie jednego treningu gratis,??to nie on decyduje czy będzie ćwiczył VT od najlepszego,tylko sifu Radek który zdecyduje po miesiącu czy warto go uczyć..VT to nie firma handlowa(wg.sloganu:sprawdź nas a jak ci nie odpowiada zwrócimy pieniądze..lub damy ci 1 trening gratis).
Paweł


Nie wiem co dokładnie da szymonowi247. Wiem natomiast, że mi np. mogłoby dać to całkiem sporo - w paru miejscach już ćwiczyłem, i to dość długie okresy czasu, więc znikomą odrobinę rozeznania w temacie mam. Po jednym treningu - sposobie prowadzenia, innych ćwiczących, zawartości merytorycznej... - sporo informacji mógłbym uzyskać o instruktorze i o tym czego uczy. Jest mnóstwo miejsc gdzie po jednym treningu wiem, że nie jest to dla mnie. Powodów może być wiele - niski poziom, ściemniactwo, instruktor - sadysta, kiepska atmosfera... Żeby tą ewentualność wykluczyć, to muszę w ciemno zapłacić za cały miesiąc? :?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

to nie on decyduje czy będzie ćwiczył VT od najlepszego,tylko sifu Radek który zdecyduje po miesiącu czy warto go uczyć..VT to nie firma handlowa(wg.sloganu:sprawdź nas a jak ci nie odpowiada zwrócimy pieniądze..lub damy ci 1 trening gratis).
Ja osobiście cieszę się,że że VT jest hermetyczne i nie idzie za modą komercyjnych szkół walki.


troche sekciarksko to brzmi 8) jak ktoś lubi. ja wolę uczciwy układ - wiedza za kase, proste łatwe i bez żadnych kobinacji. oczywiscie jak ktos zachowuje sie niedobrze na treningach (np stanowi zagrozenie dla cwiczacych) to mozna go wyrzucic.

Oczywiście nie musi się tłumaczyć - jego prawo, mamy wolny (w miare ;) ) rynek. ale ja bym nie kupował kota w worku. Co wiecej slogna reklamowy w stylu "sprawdź nas - jestesmy narpawde dobrzy" przyczynia sie do podniesienia poziomu. bo moze sie okazac tak ze hermetycznosc wynika z lęku przed ew. krytyką. Albo próbą wywołania wrażenia elitarności (jako że ciężko się dostać na trening - bo Sifu Radek (z góry mówię ze do niego nic nie mam, prawdodpobnie jest sympatycznym człowiekiem, może dobrym isntruktorem) zdecydował "łaskawie" że możesz zostać. tylko że tak budowana elitarność zachacza trochę o manipulację i - nawet niechcacy - moze miec znamiona sekty). Oczywiscie tak być nie musi, ale warto uważać =).

a komercyjna sekcja Wasza musi byc - bierzecie 100 za miesiac, wiec jest komercja =).

I tak jak mowi skiper - bardzo często jestem w stanie ocenić bardzo dużo po jednym treningu. czy czlowiek ma pojecie o metodyce treningowej, czy jego treningi sa bezpieczne dla uczniow, czy sie rozwija, czy dobrze uczy itd.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
ps. ale dałeś dobry przykład - zobaczcie skoro są ludzie którzy dojeżdzają 130 km. a Ty masz tam 15 min. tzn ze byc moze nie warto sie sugerować odległością tylko szukać czegoś dobrego =)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024