Skocz do zawartości


Zdjęcie

OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!

W Japoni w tradycyjnych Dojo są 3 kolory pasów biały - młodszy uczeń, brązowy - starszy uczeń, czarny - mistrz.

O to to to, wlasnie !!

Ja osobiście nie wyobrażam sobie europejczyka, który przez powiedzmy 10 lat nosi biały pas.

We wrzesniu bede (swiecic) takim przykladem :)
  • 0

budo_ma56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Wyjatek potwierdza regułę. Podziwiam wytrwałość i odmienność poglądów w stosunku do ogólnego "pędu za pasem".
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Czarny pas miał i ma znaczenia również dla Japończyków, więc myślę, że dążenia do niego nie traktujecie "nagannnie". A w naszych realiach nie da się dojśc do czarnego pomijając kolorowe. Trzeba by więc rozróżnić "kolekcjonerstwo" od konsekwentnego podążania do celu.
  • 0

budo_ma56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
"Kolekcionerzy" wykruszą się z czasem - zostana oddzielone plewy od ziarna, Ci co pozostaną to ludzie karate.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!

...to opłata 100zł coś mi tu nie gra. Dam sobie rękę uciąć, że moja koleżanka, która ma zdawać na drugiego dana w shotokanie, wspomniała o kwocie większej niż 1000zł.



W jakim zwiazku kolezanka zdawala??

Stawka wg PZK 100 PLN na 100%, niektorzy pobieraja jakas oplate dodatkowa, np. Keneth Funakoshi, ale to dla tego bo on ma organizacje prywatna i stawki ma takie jak ma, dlatego w tym przypadku trzeba placic dodatkowo 100PLN dla weryfikacji.
A te ponad 1000 to jakies z kosmosu chyba ze kolezanka zdaje gdzies za granica i w te cene podroz wliczyla.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!

...to opłata 100zł coś mi tu nie gra. Dam sobie rękę uciąć, że moja koleżanka, która ma zdawać na drugiego dana w shotokanie, wspomniała o kwocie większej niż 1000zł.



W jakim zwiazku kolezanka zdawala??

Stawka wg PZK 100 PLN na 100%, niektorzy pobieraja jakas oplate dodatkowa, np. Keneth Funakoshi, ale to dla tego bo on ma organizacje prywatna i stawki ma takie jak ma, dlatego w tym przypadku trzeba placic dodatkowo 100PLN dla weryfikacji.
A te ponad 1000 to jakies z kosmosu chyba ze kolezanka zdaje gdzies za granica i w te cene podroz wliczyla.

Wiem tylko, że trenuje w Łodzi karate shotokan, nie dopytywałem się u kogo, a ten tysiąc jest ceną z przejazdami, noclegami i innymi dodatkowymi opłatami.
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Być może w opłacie jest także koszt seminarium szkoleniowego, które czasem jest przed egzaminem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024