Skocz do zawartości


Zdjęcie

OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Wypowiem się tylko na temat stylów karate shotokan i taekwondo. Wiem to akurat od znajomych, którzy zdawali na pierwszy dan.... no więc suma w obydwu stylach przekroczyła tysiąc złotych za egzamin!!!!!! Nie będę uściślał, .. zmieściła się w przedziale 1200 - 1600zł...a teraz pytanie... czy aby naprawdę warto???
  • 0

budo_ma56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Sorki"lassensei" - ale nie chciałbym "robić w swoje gniazdo", więc nie odpiszę jaki styl karate i u kogo trenuje, bo byłoby to nie teges w stosunku do mojedo senseja i organizacji.
dzięki "Matysshido" - PIERWSZY GOŚĆ, KTÓRY MA JAJA NA TYM FORUM I COŚ KONKRETNEGO NAPISAŁ.
A tak swoją droga, to jeżeli dobrze wyczuwam intencje to autorowi pytania, nie chodziło o to aby pisać w miejscowości X u senseja Y płaci sie tyle, tylko orientacyjnie np. shotokan - pomorze 1 dan - x zł.... Jeżeli się mylę to popraw minie "macjanas", a tak swoja drogą, to wywołałeś dyskusję i umilkłeś, a ja zbieram cięgi.
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Nie rozumiesz gościu mojej intencji, chodzi o to właśnie, żeby nie było takiego bałaganu w opłatach, a nie co klub to odrębne wysokości stawek. A tak przy okazji to pracuje w Urzędzie Skarbowym, podaj mi adres twojego klubu, to podam dane do U.s Poznań i przetrzepiemy twój Klub.Zobaczymy, czy wszystko jest takie OK!
no wlasnie mialem niedawno kontrole i sie wkurwilem wszytko jest ok tylko nie maja co robic tylko kontrolowac stowarzyszenia sportowe zeby sprawdzic czy aby nie okrada sei naszego kochanego panstwa a cwaniakow co roba waly na stki tysiecy to omijaja z daleka to jerst debilny kraj mma tez koelge ktory pracuje w prokuratorze i tak przynjamniej jest zdrowe podejscie jak sie komus dopierdolo to mowia mu co gadac zeby go nie udupili bo wiedza ze zadnych kokosow z tego nie ma a rnbi sie dobra robote jezeli chodiz o wychowanie fizyczne mlodziezy.ceny za rgzxaminy sa ustalane przzzwiazki u mnie nawet egzamin kulubowy ma stwake ustalona przez zwiazek jka komus nie pasuje albno ma watpliwosci czy warto to neich nie trenuje .temat jest glupi i tylko po to zeby sprowokowac ludzi wiec sie nie dizw ze nikt nie che sie wypowiadac .pozdro
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
A mnie przeraża jak jakiś sensei dokłada do opłaty związkowej swoja marżę i tak z 40 złotych robi sie 60 lub 70.
  • 0

budo_macjanas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polskka

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Uzyskałem informację od kolegi z PZK tam opłaty kształtują się następująco:

Opłaty egzaminacyjne:

1 kyu - 80 zł
na stopnie mistrzowskie - egzamin u W.Kwiecińskiego
1 dan - 100 zł + 150 USD
2 dan - 200 zł + 180 USD
3 dan - 300 zł + 210 USD

na stopnie mistrzowskie - egzamin u Sensei H.Nishiyama
1 dan - 250 USD
2 dan - 380 USD
3 dan - 510 USD

Jakie to łatwe prawda i nic nie boli.
Jeżeli ktoś nie ma nic do ukrycia!!!
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Do przedmowcy: chyba PZKT :?:
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Karate tradycyjne, Mediolan, w FIKTA (podlega ITKF).
Wczoraj uzyskalem informacje od mistrza:

Stopnie 1-5 dan, ta sama oplata: 60 (slownie, zeby nie bylo ze ominalem zero: szescdziesiat) EURO.

Nie wiem dlaczego robicie takie tajemnice z oplat, sie burzycie, czemu kolega pyta itd...

A w Polsce sa wysokie, fakt. Dalszy znajomy zdawal na 3 dan u jakiegos przyjezdnego zoltka (seminarium) i dobre ok. 300 dolcow poszlo.

Reasumujac:
(W Polsce:) Jebani zdziercy, kurwa.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!

Uzyskałem informację od kolegi z PZK tam opłaty kształtują się następująco:

Opłaty egzaminacyjne:

1 kyu - 80 zł
na stopnie mistrzowskie - egzamin u W.Kwiecińskiego
1 dan - 100 zł + 150 USD
2 dan - 200 zł + 180 USD
3 dan - 300 zł + 210 USD

na stopnie mistrzowskie - egzamin u Sensei H.Nishiyama
1 dan - 250 USD
2 dan - 380 USD
3 dan - 510 USD

Jakie to łatwe prawda i nic nie boli.
Jeżeli ktoś nie ma nic do ukrycia!!!

A czemu sa takie różnice u dziadka jest ławiej nie ma walk bezkonatkowych tylko samo z cieniem ?
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
We Wloszech w tradycyjnym walk bezkontaktowych nawet nie ma na 1 i 2 dan. Wiem bo za mojej (tymczasowej przeciez) w pewnym klubie obecnosci jedna osoba przygotowywala sie i zdala na 1 dan; kolega z 2 danem tez ju-kumite na egzaminie w 2002 nie mial.
"Najgrozniejsze" :wink: co sie moze na takim egzaminie przydarzyc to ju-ippon(czy ju-kihon) kumite. Dlaczego u Kwieciny mialo by byc (duzo) lepiej? Tez pod ITKF jest.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!

Za 2 kyu płaciłem 400 zł.


No to ostro cie zrobili w konia i niezle przeplaciles :? :? :? :?
  • 0

budo_sokon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Za egzamin na 1 dana zapłaciłem 50 euro. Moim zdaniem wszystko jest w porządku, dopóki wszyscy w organizacji płacą tyle samo. Kłopot to instruktorzy doliczający do opłaty swoją "prowizję"...
Ja miałem to szczęście, że jak miałem na opłacenie treningów, to nie musiałem płacić...
  • 0

budo_jezi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Wedlug mnie oplaty za takie egzaminy to powinny byc groszowe sprawy.Przeciez nieponosi sie zadnych kosztow w zwiazku z ze zdaniem egzaminu.Taka beleczka na czarnym pasku raczej niepoprawia umiejetnosci.Jedynie moze budzic respekt ze ktos jest niby dobry jak ma ktorys tam dan.Ciekawe czy jak sie niezda egzaminu na dan to sara przepada?
  • 0

budo_sokon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Zgadzam się. Najlepiej, gdyby egzaminy zdawali tylko ludzie chcący prowadzić zjęcia, i to jednorazowo.
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!

Wypowiem się tylko na temat stylów karate shotokan i taekwondo. Wiem to akurat od znajomych, którzy zdawali na pierwszy dan.... no więc suma w obydwu stylach przekroczyła tysiąc złotych za egzamin!!!!!! Nie będę uściślał, .. zmieściła się w przedziale 1200 - 1600zł...a teraz pytanie... czy aby naprawdę warto???


W shotokanie egzamin na dan kosztuje 100 [słownie: sto] zł. (w PZK). Pozdrawiam.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!

Wypowiem się tylko na temat stylów karate shotokan i taekwondo. Wiem to akurat od znajomych, którzy zdawali na pierwszy dan.... no więc suma w obydwu stylach przekroczyła tysiąc złotych za egzamin!!!!!! Nie będę uściślał, .. zmieściła się w przedziale 1200 - 1600zł...a teraz pytanie... czy aby naprawdę warto???


W shotokanie egzamin na dan kosztuje 100 [słownie: sto] zł. (w PZK). Pozdrawiam.


Wiem, że to co napiszę poniżej, jest troszkę naciągane, ale tak moim zdaniem powinno być. Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Nie neguje tego co piszesz, lecz biorąc pod uwagę, że stopień dan nie może już zostać nadany w polsce (teoretycznie), bo japonia musi dołożyć swoje (teoretycznie), przez osobę egzaminującą z japonii (teoretycznie), to opłata 100zł coś mi tu nie gra. Dam sobie rękę uciąć, że moja koleżanka, która ma zdawać na drugiego dana w shotokanie, wspomniała o kwocie większej niż 1000zł. Czekam z niecierpliwością na wypowiedzi innych osób na ten temat.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!

Wypowiem się tylko na temat stylów karate shotokan i taekwondo. Wiem to akurat od znajomych, którzy zdawali na pierwszy dan.... no więc suma w obydwu stylach przekroczyła tysiąc złotych za egzamin!!!!!!


Opłaty za 1 dan:

Taekwon-do ITF: 50 USD + 150 złotych, plus seminarium przygotowawcze 25 euro. Razem jakieś 450 zł.
Taekwondo WTF: 70 USD + 70 PLN, czyli jakieś 400 zł. Jak jest seminarium przygotowawcze, to trzeba tez coś doliczyć - zwykle łączna cena wychodzi podobnie jak w ITF.
Taekwondo PUT: 200 zł.

Zaczerpnięte ze stron internetowych poszczególnych organizacji.

Gizmo
  • 0

budo_dominator
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
[ Totalne pieprzenie o cenach !
Nie stac cie albo nie chcesz płacic to nie płać . Zmusza cie ktoś. Możesz chodzić w białym pasie , do noszenia innego też nikt nikogo nie zmusza !
Wszystko byście chcieli za friko .
  • 0

budo_ma56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!
Nie wcale nie ja popieram stopnie i egzaminy. Coś co jest za frico nie jest doceniane w dzisiejszym świecie. Nie zapominajmy, że kolorowe pasy stworzone zostały tak naprawdę dla europejczyków. W Japoni w tradycyjnych Dojo są 3 kolory pasów biały - młodszy uczeń, brązowy - starszy uczeń, czarny - mistrz.
Ja osobiście nie wyobrażam sobie europejczyka, który przez powiedzmy 10 lat nosi biały pas. My musimy mieć pewne etapy na drodze rozwoju w sztuce walki ( karate ), to są właśnie kolejne Kyu, Dan. Dlatego zasadne są egzaminy weryfikujące nasze umiejętności.
Egzaminy są wskazaniem, czy opanowaliśmy na odpowiednim poziomie dany materiał, czy technikę. Zauważcie, że stopnie są dla nas, dla nikogo innego, bo co obchodzi laika jaki masz stopień - NIC!.
Zasadne są też opłaty egzaminacyjne, chodzi tylko o to, żeby były jasno określone, jawne i w miarę wyrównane w federacji, czy stylu, a nie cennik z rękawa tzn. za ten sam pas płacisz diametralnie różne kwoty zależne od instruktora. Tu pole do popisu dla związków sportowych i innych komisji stylowych. ZRÓBCIE COŚ W KOŃCU PANOWIE DLA TRENUJĄCYCH!!!!!!
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OPŁATY EGZAMINACYJNE!!!

Nie zapominajmy, że kolorowe pasy stworzone zostały tak naprawdę dla europejczyków. W Japoni w tradycyjnych Dojo są 3 kolory pasów biały - młodszy uczeń, brązowy - starszy uczeń, czarny - mistrz.


w tym miejscu sie z toba zgodze kolego 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024