Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie buty: Danner, Haix, czy Belliville


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Jakie buty: Danner, Haix, czy Belliville
Szukam buty na letni wypad w na Syberię na wysokie temperatury ( to nie błąd, latem tam jest cieplej niż u nas), w góry do lasu. Takich aby bez problemu można było pokonaż w nich płytkie strumienie.

Przymiarkę robię do:
Belleville 390 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Belleville 790 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
5.11 Tactical® HRT™ Waterproof Boots [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Haix Airpower® Jungle Boots [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Haix Airpower® Desert Boots [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Danner Desert Eagle™ GTX 8 in. Boots [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mimo iż przewiduję użytkowanie również w górach to lubię jak but nie jest zbyt sztywny.
Najbardziej pasują mi ... nie bedę sugerował.
Otwarty jestem też na wszelkie inne sugestie
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie buty: Danner, Haix, czy Belliville
Otwarty jestem na wszelkie sugestie, ale wpierwszym rzędzie liczę na opiniie o wyżej wymienionych markach i modelach.
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie buty: Danner, Haix, czy Belliville
co do sugestji: odradzm 390 jesli chcesz od czasu je zamoczyc. przemakaja. moj kumpel je ma i nazeka. pozatym same plusy sa lekkie i superkomfortowe.

mam ten sam problem. szukam butow w tajge na lato i potem do jungli wietnam/malezja/papua ng.
pare postow nizej pytam sie o jungle bootsy altamy. ov-darkness poleca np. belleville ale ja mam mieszane uczucia. trzymalem je w reku i naprawde wykonanie jest super, zajebiscie leza na nodze,i w wesje desert dobrze sprawdzaja sie w wysokich temperaturach ale ich nieprzemakalnosc a w zasadzie "wysuszalnosc" po przemoczeniu stoi pod znakiem zapytania. mozna je co prawda zaimpregnowac ale wtedy dosyc cienko sie w nich widze w jungli przy wilgotnosci 100% noszac je przez caly dzien. stopy by mi sie nie tylko odpazyly ale chyba takze zgnily z wilgoci.


OT-
naprawde mam powazny problem znalezienia obowia do jungli i takze w tajge latem. zebralem duzo informacji i mam totalny mentlik w glowie np. wiekszosc ludzi odradza goretex. oddychalnosc jest podobno problematyczna (chyba ze maja naprawde duze powiezchnie z membrana) a przez to ze wiekszosc tych butow ma jeszcze dodatkowe "zwykle" wstawki ktore juz tak fajnie suche nie sa.

a zdecydowalem sie (prawie) na tradycyjne jubgle boots bo sa podobno najlepsze. ja ostatecznie sie do nich przekonalem ostatnio gdy rozmawialem z holendrem ktory zeszego lata byl na kursie survivalu w urugwaju. wszyscy instruktorzy mieli jungle bootsy.
  • 0

budo_cejzik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie buty: Danner, Haix, czy Belliville
Dzisiaj dokładnie sobie obejrzałem dzięki Makato Haixy Jungle i Desert, no i .... zachorowałem na te buty.
Po prostu rewelacja, jakość świetna do Magnumów nie porównuję bo to nie ta klasa, a 5.11 HRT przy Haixach wyglądają jak zabawkowe.
Te buty są bez udziwnień i do bólu użytkowe. Świetnie leżą na nodze i są bardzo lekkie.
Ja na początek zdecydowałem się na model Airpower P6 High jak się sprawdzą to trzeba będzie chyba butelki sprzedać i kupić wersję Desert ;)
P6 High w realizacji, jak przetestuję to jakąś reckę skrobnę.
Tak się zastanawiam dlaczego u nas są tak mało popularne???
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie buty: Danner, Haix, czy Belliville
heja,
moze ukradne ten temat,
ma ktos opinie nt matterhornow?
najlepiej model 7831??
  • 0

budo_słuchacz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie buty: Danner, Haix, czy Belliville

Dzisiaj dokładnie sobie obejrzałem dzięki Makato Haixy Jungle i Desert, no i .... zachorowałem na te buty.
Po prostu rewelacja, jakość świetna do Magnumów nie porównuję bo to nie ta klasa, a 5.11 HRT przy Haixach wyglądają jak zabawkowe.
Te buty są bez udziwnień i do bólu użytkowe. Świetnie leżą na nodze i są bardzo lekkie.
Ja na początek zdecydowałem się na model Airpower P6 High jak się sprawdzą to trzeba będzie chyba butelki sprzedać i kupić wersję Desert ;)
P6 High w realizacji, jak przetestuję to jakąś reckę skrobnę.
Tak się zastanawiam dlaczego u nas są tak mało popularne???


Ile dałeś za te buciki? Do konca tego miesiaca mam zamiar kupic buty, zastanawialem sie nad butami Bates, ale czytajac opinie na temat Haix mysle ze bede w stanie dolozyc troche kasy na cos w stylu P3 lub P6 i tu mam nadzieje ze dotrzymasz slowa i recenzje napiszesz, choc na to moze troche za szybko.

Pozdrawiam
  • 0

budo_cejzik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie buty: Danner, Haix, czy Belliville
P3 kosztują ok. 510 zł a P6 High do 600 zł powinieneś dostać. Ceny w Polsce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024