Skocz do zawartości


Zdjęcie

X5-pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_stach
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

X5-pytanie
Mam pytanko:Czy opłaca mi się kupić latarkę Inova X5 Tactical?
tzn.koszta eksploatacji i ogólna przydatność pOdczas wakacyjnuch wypadów itp.

Zgóry dzięki za otpowiedzi ew sugestie

ps.wchodzi w grę x1 tej samej firmy
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
Z tych dwóch - X5. Owszem, baterie są nie najtańsze, ale daje dobre, wystarczająco mocne i szerokie światło. Dobra wydajność na jednym zestawie.
imho bardziej uniwersalna niź X1
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
x5 i x1 to latarki z mnionej epoki, kup lepiej fenixa.



PS. X5 jezdi w moim samochodzie przez ostatnie 2 lata. Pare razy sie przydala. Litowe baterie na mrozy to jest to. I do tego sie moim zdaniem nadaje- tj jako światło na awarie. W codziennym użytko jest za droga.
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
powiem tak do lazenia od X1 odpada - bardziej Ci sie nada juz IU Gebera, ale X5 to juz inna bajka, pomimo ze stara konstrukcja bo ani stabilizacji ani luxeona, ale nie zamienie jej na zadna taktyczna zabawke, lazenie po lesie to sama przyjemnosc z taka latarka, do tego jak na baterie cr123 to tania w explaatacji, producent twierdzi ze kolo 20 godzin swiatla, nie mierzylem ale wytrzymala mi na bateriach poltora miesiaca i zmienilem dlatego ze mi juz slabiej swiecila ale nadal to bylo swiatlo w pelni przydatne do lazenia czy pracy, dodam ze w tym czasie bylem ze 3 - 4 godzinki w lesie i ciagle swiecila, a na codzien tez 15 - 30 minut swiecenia dziennie (mieszkam na zadupiu :wink: ) szczerze to polecam a szczegolnie jest teraz na bazarku w dobrej cenie od Roberto jesli dobrze pamietam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
Odpuść sobie.
W tej dziedzinie jest stosunkowo szybki postęp.
X5 to już jest bajka nie na dzisiaj.
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
Dokładnie.Za pol roku to luxeony beda w kazdej latareczce i w dodatku na normalne baterie a nie kosmiczne CR123.
  • 0

budo_piotrek_stach
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
Skoro odradzacie X5 to co konkretnie byście mi radzili
Fajnie by było jakby to była taka latara żeby móc se tym przyświecić np. jak grzebie w ciemnej szufladzie i poświecić w lasku lub na drodze
  • 0

budo_kalixt
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
Aloha !

Ja zamowilem sobie to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dwa poziomy swiecenia i ogolnie b. uniwersalna...

PZDR
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie

Skoro odradzacie X5 to co konkretnie byście mi radzili
Fajnie by było jakby to była taka latara żeby móc se tym przyświecić np. jak grzebie w ciemnej szufladzie i poświecić w lasku lub na drodze

Jeśli zależy Ci na dłuższym czasie pracy przy stosunkowo przyzwoitym świetle i tanim zasilaniu o małych gabarytach i przystępnej cenie to poczytaj sobie tutaj. Tu będziesz miał około czterech godzin pracy latarki po sformatowaniu aku 2500mAh na pełnej mocy.
Jeśli wolisz silniejsze światło (tak mi wynika z opisu, jednak sprawdzę to dopiero za jakiś czas w praktyce) i dwie godziny pracy na pełnej mocy przy małych gabarytach oraz przystępnej cenie latarki i zasilania rozważ ten zakup. Tu już trochę będziesz musiał pokombinować ze sprowadzeniem latarki.
Jeśli chcesz mieć takie światełko przez cztery godziny, to weź jego większego brata na dwa AA.
Jeśli potrzebujesz silniejszego światełka, lecz czas pracy jest mniej istotny, to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Ma dwa poziomy świecenia i dość jasne światło (mniej więcej takie jak V^2 w topicu o Dawidzie). Trudno mi się wypowiadać na temat jej czasu pracy na niskim biegu, jednak na wysokim będzie to około godziny.
  • 0

budo_piotrek_stach
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
A ile wyniosły by całkowite koszta sprowadzenia:Fenix l1p lub l2p, Led-Lensera David 19
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
L-L David jest do nabycia na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Mnie kosztował wraz z przesyłką 169zł. Trzeba poczekać jakieś dwa tygodnie (przy odrobinie szczęścia mniej). Nie znajdziesz go na ich stronie, gdyż nie jest aktualizowana, ponadto nima go w stałej ofercie i muszą sprowadzać od producenta.
Jeśli chodzi o Fenixy, tutorial jak to zrobić jest tutaj.
Znajdziesz je [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Oczywiście można zapolować na Budo-Bazarze. L2P był niedawno.
  • 0

budo_piotrek_stach
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
Fenix L0P.ARC-aaa.CMG IU-Która z tyc latareczek jest najlepsza na edc :?:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: X5-pytanie
Zależy to od tego, czego od latarki oczekujesz. IU i ARC świecą znacznie słabiej od Feniksa, ale też znacznie dłużej. ARC jest malutka IU już większa lecz dłużej od niej świeci. Dla mnie ARC i IU są zbyt słabe na EDC, lecz świetne jako dodatek do czegoś znacznie jaśniejszego. Oczywiścia kazdy będzie miał tu swoje priorytety i mogę sobie wyobrazić sytuacje, w której ARC czy IU są na EDC wystarczające.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024