Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stażowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Stażowanie
Przrglądałem sobie właśnie dane dotyczące staży i opłat z tym związanych i zauważyłem coś takiego:

CENA STAŻU:
dla członków PFA:
- 60 zł cały staż
- 40 zł jeden dzień treningowy
pozostali:
- 90 zł cały staż
- 60 zł jeden dzień treningowy


Czy to oznacza, że od tego roku już nie ma równości w opłatach w PFA?

A w innej organizacji :wink: wygląda to tak:

Ustalono, że sprzedaż biletów będzie prowadzona przede wszystkim drogą internetową.
Uchwalono następujące ceny biletów:
- 110 zł; w przedpłacie do 28.02.2006r.
- 130 zł; w przedpłacie do 31.03.2006r.
- 160 zł; w przedpłacie po 01.04.2006r.


  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie
a ilosc godzin jest pewnie taka sama - czyli paradoksalnie drudzy organizatorzy sprawiedliwie i równo łoja wszystkich 2 razy drożej hahahaahahaahahhahahahahahahaha
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie
No właśnie w drugim przypadku nie ma podanych godzin, tylko 3 shihanów.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie
Tak więc drodzy forumowicze, z przerażeniem czytam. 160zł do 160zl i gdzieś ostatnio, że na którymś ze staży w Polsce było 400 uczestników. To nie jest jeszcze rekord świata, bo w Brazylii shihan Wagner Bull urządza staże z Yamadą na 800 osób. Na Miłość Boską! Do czego to prowadzi? Cóż takiego zyskujecie szanowni stażowicze, bo już napewno tracicie kasę? Przepraszam za porównanie, ale pamiętam - swego czasu, odbył się światowy zjazd świadków jehowy na Stadionie X-lecia. Tyle co po nim zostało, to zachwyty prasy, że obiekt po tym wszystkim był posprzątany, jak nigdy przedtem. :roll:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie
Co do cen...
Jeśli staż robi duża organizacja, np. PFA i ma na to środki ze składek egzaminów itd., to może on być dość tani, bo organizacja dołoży do ceny biletów owe zgromadzone środki. Staż z tym samym nauczycielem, nawet jeśli to nie shihan, ale organizowany tylko przez klub będzie zapewne droższy i to znacznie, bo musi się opłacić danemu klubowi. Jeśli duży staż z 3 shihanami (koszty znacznie rosną) organizuje mniejsze Stowarzyszenie (np. PSA), nie mające zbyt pokaźnego budżetu (prawdopodobnie), to podobnie jak w przypadku stażu klubowego cena bedzie wyższa, bo PSA zbyt wiele do bietów dołożyć nie może. Jeśli ktoś staże robił lub rozumie jak finansowanie konkretnej imprezy wygląda, to sam sobie przecież odpowie...

Tak więc drodzy forumowicze, z przerażeniem czytam. 160zł do 160zl i gdzieś ostatnio, że na którymś ze staży w Polsce było 400 uczestników. To nie jest jeszcze rekord świata, bo... (3)Do czego to prowadzi? (1, 2)Cóż takiego zyskujecie szanowni stażowicze, bo już napewno tracicie kasę?...

1. Niestety, dla wielu tak "obłożony" staż to często jedyna szansa na kontakt z aikido na bardzo wysokim poziomie. Bycie uchideshi, udaje się naprawdę nielicznym. (ukłony dla Pmasza, którego chęci były na tyle wysokie, by tego celu dopiąć).
2. Czasem to jednyna szansa na kontakt z ludźmi, którzy ćwiczyli u Dziadka. Często z ludźmi, którzy, z całym szacunkiem, ale nie wiadomo jak długo bedą mogli jeszcze aikido uczyć.
3. Mała cegiełka do muru z którego budujemy aikido.

Pozostaje spora grupa ludzi, ktora z żadnej szansy nie skorzysta i nigdy tego nie robi. Ale przecież mogą zostać w domu i... chwała im za to, bo każdy taki to 1 czy 2 m2 powierzchni na macie więcej :) . Można oczywiście wydać te pieniądze inaczej, ale to w końcu tylko pieniądze. Sa też osoby, które takie pieniądze muszą wydać na sprawy codzienne i nie mogą choćby z takiej okazji skorzystać.

PS. Jeśli będzie jakiś staż z shihanem za 500zl, dla 10-20 osób, to także chętnie się wybiorę.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie
Gdybym chciał być bardzo zgryźliwy irimi, to bym Ci wprost zarzucił, że to nawiązanie do świadów jehowy pasuje jak ulał do Twojego wyjaśnienia. Dam Ci jednak szansę. Powiedz mi zatem, co Ci daje kontakt z aikido na wysokim poziomie, kontakt z ludźmi którzy ćwiczyli u Dziadka, o jakiej to małej cegiełce wspominasz i co Ci się ubzdurało z tym budowaniem aikido? :roll:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie

Gdybym chciał być bardzo zgryźliwy irimi, to bym Ci wprost zarzucił, że to nawiązanie do świadów jehowy pasuje jak ulał do Twojego wyjaśnienia. Dam Ci jednak szansę. Powiedz mi zatem, co Ci daje kontakt z aikido na wysokim poziomie, kontakt z ludźmi którzy ćwiczyli u Dziadka, o jakiej to małej cegiełce wspominasz i co Ci się ubzdurało z tym budowaniem aikido? :roll:

Nie, ze gdybys chcial, tylko jestes bardzo zgryzliwy, przyjacielu. Irimi bardzo ladnie wyjasnil, dlaczego odbywaja tak duze seminaria. Poza tym, chyba juz zapomniales, jak placa w Polsce...
Co do kontaktow...: mnie np. sporo daja. Moge w ten sposob zobaczyc przynajmniej kierunek, w ktorym warto podazac. Nie zaluje uczestnictwa W ZADNYM Z KILKUDZIESIECIU seminariow z shihanami, z kazdego z nich uszczknalem taka malutka, wspomniana przez Irimi, cegielke do zbudowania swojego wlasnego "muru", o ktory glowy rozbijac beda ci uparci, nie przyjmujacy do wiadomosci odmiennego zdania innych...
BO TAK?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie

Gdybym chciał być bardzo zgryźliwy irimi, to bym Ci wprost zarzucił, że to nawiązanie do świadów jehowy pasuje jak ulał do Twojego wyjaśnienia. Dam Ci jednak szansę. Powiedz mi zatem, co Ci daje kontakt z aikido na wysokim poziomie, kontakt z ludźmi którzy ćwiczyli u Dziadka, o jakiej to małej cegiełce wspominasz i co Ci się ubzdurało z tym budowaniem aikido? :roll:

To niezwykle proste, drogi Gosciu, doswiadczenie zdobyte na stazach z shihanami, pozwala na to zeby nie wywazac otwartych drzwi za pomoca workaltu :lol:
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie
No ok. Wszyscy wiemy po co są staże. Ale czemu jedni każą sobie dopłacić 50% ceny za to że nie należysz do "śmietanki"?
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie
moze dlatego ze bedac czlonkiem PFA powieksza sie owy budzet, z ktorego sa dofinansowane bilety?? :roll:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie

...Dam Ci jednak szansę. Powiedz mi zatem, co Ci daje kontakt z aikido na wysokim poziomie, kontakt z ludźmi którzy ćwiczyli u Dziadka, o jakiej to małej cegiełce wspominasz i co Ci się ubzdurało z tym budowaniem aikido? :roll:

Dziękuję, nie skorzystam. W zasadzie Szczepan bardzo konkretnie i zwięźle określił co i jak. Ja jedynie od wczoraj wieczora bacznie rozglądam się za ukrytymi kamerami i Szymonem Majewskim z kwiatami... :) :) :) :) :)

Ralman, ja również jestem nieco zaskoczony, że nie ma na stażu PFA zniżki również dla członków PSA, bo tak dotychczas było. Można to owczywiście wyjaśnić pytając emilem sekretariat organizacji.

Ale i bez tego wydaje się logiczne, że skoro PFA dofinansowuje bilety ze swojej kasy, na którą składają się tylko członkowie PFA, a nie innych organizacji, to dlaczego ludzie, którzy ze swych składek PFA nie utrzymują (czyli członkowie innych organizacji), mają płacić mniej...Takie rozwiązanie wydaje się sensowne. Ale jak wspomniałem, może warto zapytać sekretariat.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie

moze dlatego ze bedac czlonkiem PFA powieksza sie owy budzet, z ktorego sa dofinansowane bilety?? :roll:


Ano, skoro płacę roczną składkę członkowską, która w jakiejś tam części wykorzystywana jest na finansowanie takich impres, to chyba logicznym jest, żę cena stażu dla mnie będzie niższa. Poza tym - marketing: spójrzcie, nasza organizacja robi seminaria ze świetnymi nauczycielami i członkowie naszej organizacji mogą uczestniczyć w nich po rozsądnyzh cenach. Ludzie - przybywajcie i zapisujcie się. Całkiem sprawiedliwe podejście, uważam.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie

a ilosc godzin jest pewnie taka sama - czyli paradoksalnie drudzy organizatorzy sprawiedliwie i równo łoja wszystkich 2 razy drożej hahahaahahaahahhahahahahahahaha


hmmm.. nie wiem czy zauwazyles ze o jeden dzien jest wiecej (o 50%)..wiec pewnie ilosc godzin nieco wieksza....
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie

moze dlatego ze bedac czlonkiem PFA powieksza sie owy budzet, z ktorego sa dofinansowane bilety?? :roll:


Ano, skoro płacę roczną składkę członkowską, która w jakiejś tam części wykorzystywana jest na finansowanie takich impres, to chyba logicznym jest, żę cena stażu dla mnie będzie niższa. Poza tym - marketing: spójrzcie, nasza organizacja robi seminaria ze świetnymi nauczycielami i członkowie naszej organizacji mogą uczestniczyć w nich po rozsądnyzh cenach. Ludzie - przybywajcie i zapisujcie się. Całkiem sprawiedliwe podejście, uważam.


i dlatego wlasnie miedzy innymi skonczylo sie w swoim czasiespecjalne traktowanie Polakow za granica..
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie

Co do cen...
Jeśli staż robi duża organizacja, np. PFA i ma na to środki ze składek egzaminów itd., to może on być dość tani, bo organizacja dołoży do ceny biletów owe zgromadzone środki. Staż z tym samym nauczycielem, nawet jeśli to nie shihan, ale organizowany tylko przez klub będzie zapewne droższy i to znacznie, bo musi się opłacić danemu klubowi. Jeśli duży staż z 3 shihanami (koszty znacznie rosną) organizuje mniejsze Stowarzyszenie (np. PSA), nie mające zbyt pokaźnego budżetu (prawdopodobnie), to podobnie jak w przypadku stażu klubowego cena bedzie wyższa, bo PSA zbyt wiele do bietów dołożyć nie może. Jeśli ktoś staże robił lub rozumie jak finansowanie konkretnej imprezy wygląda, to sam sobie przecież odpowie...


8O 8O 8O 8O

rownie dobrze mozna by bylo napisac o organizacjach i odwrotnie....

zwroccie uwage ze dluzszy jest ten staz...cena taka sama dla wszystkich.....3 shihanow... a w przedplacie jest 110 zł a nie 160...
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie
Co Cie tak bardzo zdziwiło Przemku?
Próbowałem dociec ekonomicznych przyczyn i tyle, bo polityka mnie gigla. No i wcale mnie nie dziwi, że staż PSA tyle kosztuje. Uważam, że cena całkiem rozsądna, a nawet korzystna (choć niemała dla wielu), biorąc pod uwagę liczbę nauczycieli i ilość dni. Cena PFA z pewnością bardzo korzystna i cieszy mnie to. Dlaczego PFA daje zniżki swoim członkom? Bo może i oni na te zniżki się składają, Mój punkt widzenia wyjaśniłem. Hough!
Jeśli to wszystko wydaje sie dziwne, to... trudno, co zrobić... :)


A teraz coś z zupełnie innej beczki:

Staż A w mieście X oddalonym o 400km, koszty:
bilety 60zł, dojazd w obie strony 80zł, noclegi 20zł, wyżywienie (i picie ;-) ) 40zł. Koszt całkowity 200zł

Staż B w mieście Y oddalonym o 400km, koszty:
bilety 110zł (160zł dla niezdecydowanych) dojazd w obie strony 80zł, noclegi 20zł, wyżywienie (i picie ;-) ) 40zł. Koszt całkowity 250zł (300zł dla niezdecydowanych)

.........

I znowu coś z zupełnie innej beczki:

Staż z shihanem A, miejsce: kuniec swiata, koszty: niebotyczne, decyzja: jadę!

Staż z shihanem B, miejsce: po drugiej stronie ulicy, koszty: bilecik, decyzja: przez okno widzę co będą robić.

Bywa, prawda?

Zatem czy te ceny biletów są takie istotne?
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie

Co Cie tak bardzo zdziwiło Przemku?
Próbowałem dociec ekonomicznych przyczyn i tyle, bo polityka mnie gigla. No i wcale mnie nie dziwi, że staż PSA tyle kosztuje. Uważam, że cena całkiem rozsądna, a nawet korzystna (choć niemała dla wielu), biorąc pod uwagę liczbę nauczycieli i ilość dni. Cena PFA z pewnością bardzo korzystna i cieszy mnie to. Dlaczego PFA daje zniżki swoim członkom? Bo może i oni na te zniżki się składają, Mój punkt widzenia wyjaśniłem. Hough!
Jeśli to wszystko wydaje sie dziwne, to... trudno, co zrobić... :)


Kazdy ma swoj punkt widzenia na temat znizek..nie chce mi sie na ten temat kontynuowac watku...
natomiast dziwi mnie przekas z jakim traktujesz organizatorow znacznie trudniejszego i wymagajacego znacznie wiekszego wysilku zeby wszystko zgrac jesli chodzi o staz...
jak sam swierdziles przy wiekszej ilosci shihanow koszty znacznie rosna.... natomiast cena za staz juz nie tak bardzo...

A teraz coś z zupełnie innej beczki:

Staż A w mieście X oddalonym o 400km, koszty:
bilety 60zł, dojazd w obie strony 80zł, noclegi 20zł, wyżywienie (i picie ;-) ) 40zł. Koszt całkowity 200zł

Staż B w mieście Y oddalonym o 400km, koszty:
bilety 110zł (160zł dla niezdecydowanych) dojazd w obie strony 80zł, noclegi 20zł, wyżywienie (i picie ;-) ) 40zł. Koszt całkowity 250zł (300zł dla niezdecydowanych)

.........

I znowu coś z zupełnie innej beczki:

Staż z shihanem A, miejsce: kuniec swiata, koszty: niebotyczne, decyzja: jadę!

Staż z shihanem B, miejsce: po drugiej stronie ulicy, koszty: bilecik, decyzja: przez okno widzę co będą robić.

Bywa, prawda?

Zatem czy te ceny biletów są takie istotne?


a to to juz nie wiem chlopie o co Ci chodzi w ogole.. :roll:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie
Trudno.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie
Przemku, co do stażu PSA napisałem:
"Uważam, że cena całkiem rozsądna, a nawet korzystna (choć niemała dla wielu), biorąc pod uwagę liczbę nauczycieli i ilość dni."
Więc, o co Tobie idzie panie kolego?
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stażowanie

Przemku, co do stażu PSA napisałem:
"Uważam, że cena całkiem rozsądna, a nawet korzystna (choć niemała dla wielu), biorąc pod uwagę liczbę nauczycieli i ilość dni."
Więc, o co Tobie idzie panie kolego?
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O


pytales wczesniej co mnie tak zdziwilo... wic odpowiedzialem..
ale zdziwilo mnie to co napisales wczesniej... o tutaj...

Co do cen...
Jeśli staż robi duża organizacja, np. PFA i ma na to środki ze składek egzaminów itd., to może on być dość tani, bo organizacja dołoży do ceny biletów owe zgromadzone środki. Staż z tym samym nauczycielem, nawet jeśli to nie shihan, ale organizowany tylko przez klub będzie zapewne droższy i to znacznie, bo musi się opłacić danemu klubowi. Jeśli duży staż z 3 shihanami (koszty znacznie rosną) organizuje mniejsze Stowarzyszenie (np. PSA), nie mające zbyt pokaźnego budżetu (prawdopodobnie), to podobnie jak w przypadku stażu klubowego cena bedzie wyższa, bo PSA zbyt wiele do bietów dołożyć nie może. Jeśli ktoś staże robił lub rozumie jak finansowanie konkretnej imprezy wygląda, to sam sobie przecież odpowie...

teraz juz wiesz co mnie wczesniej zdziwilo :?: i do czego sie odnosily te slowa...co do tego co Ty cytujesz na koncu to wszystko jasne...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024