Skocz do zawartości


Zdjęcie

osełki - pomóżcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_maslak666
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

osełki - pomóżcie
Witam :!:

Proszę Was o pomoc w zakupie osełek diamentowych. Nie mogę ich nigdzie dostać, a jeśli już są w ofercie jakiegoś sklepu, to nie ma na stanie :( . Interesują mnie najbardziej takie DMT D4 lub D6 gradacji COARSE i FINE w kolejności D4C, D4F, D6C, D6F, ale chętnie kupię coś tańszego, ale żeby jakość była przyzwoita. Widziałem kiedyś na aukcji takie GERBERa, ale cena była ta sama co te DMT i jak już się zdecydowałem na te ostatnie, to okazało się, że ich nie ma w sklepie, a aukcja z GERBERem siem skończyła :( . Szukam też kamienia HARD ARKANSAS.
Może ktoś mieszka obok sklepu z akcesoriami dla noży, ma jakieś dojścia etc. i może pomóc - będę wdzięczny.

Pozdrawiam
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie
Hard Arkansas masz na military.pl ;) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ...
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie
Zajrzyj do Świata Noży. U Jarka leży od pyty diamentów teraz. Ceny przystępne.
Ze swojej strony polecałbym triangle'a i pręty diamentowe (wiem, że drogo), albo doklejone taśmą dwustronną do prętów zwykłe płaskie płytki diamentowe. Możesz też zbudować swój stelaż.
  • 0

budo_maslak666
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie
Przeglądałem jeszcze raz oferty sklepów i, z tego, co jest dostępne, najbardziej zastanawiam się nad tym:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(szczególnie nad tym drugim). Używa może ktoś tej drugiej? Czy ta gradacja (FINE) w praktyce nadaje się do ostrzenia dość mocno stępionych noży? Bo niby powinna służyć do wykańczania, ale czy w praktyce da się nią też profilować? Bo gradacji COARSE z takich osełek tam nie ma, a ta odpowiada mi i wymiarami, i ceną.

Pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie

Hard Arkansas masz na military.pl ;) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ...

A kojarzy ktoś takie przedwojenne osełki do (podobno do brzytwy)? Jest to cuś dwustronne, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko, że z jednaj strony szaro-brązowe a z drugiej całkiem czarne i gładkie jak marmur. Koleś to do pracy przyniósł coby sobie naostrzyć nowy (ale już odrobinkę stępiony) nabytek. Po chwili nożyk bez trudu golił.
  • 0

budo_maslak666
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie
Jak ostrzę na osełce karborundowej ze sklepu metalowego za rogiem, za 4zł, to też goli. Lepszych osełek potrzebuję żeby to po prostu szybciej trwało i żeby ładniej wypolerować przez co zapewnić ostrzu dłuższą żywotność.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie
No wiesz, osełka, o której mówię jedną stronę miała właśnie do polerowania ostrza. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Zresztą do brzytwy, to ja sobie inaczej nie wyobrażam.
Chętnie bym sobie coś takiego sprawił, bida w tym, że nawet nie za bardzo wiem co to jest. Kolega ma to po dziadku i jedna strona jest już trochę zużyta.
  • 0

budo_maslak666
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie
Słyszałem o czymś takim, daaawno używał tego mój tata, mówił na to 'marmułek' i chyba właśnie był to wygładzony marmur. O ile pamiętam, pisał o tym Piter na swojej stronie i dodał, że Hard Arkansas jest lepszy.
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie
nie chce zakladac nowego tematu wiec sie podepne. przepraszam.

z czego zrobic guide do ostrzenia? z jakiego materialu, zeby sie nie ztarl? normalnie ostrze z reki na "zwyklej" 2 stopniowej ostrzalce spyderco...ale ostatnio po pijaku stwierdzilem, ze jednak moj rat jest zbyt tepy. skonczylo sie na tym, ze jak wytrzezwialem stracilem 2h zeby go przywrocic do stanu uzywalnosci.

ponawiam wiec pytanie: z czego zrobic guide?
  • 0

budo_zbigi
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie

Słyszałem o czymś takim, daaawno używał tego mój tata, mówił na to 'marmułek' i chyba właśnie był to wygładzony marmur. O ile pamiętam, pisał o tym Piter na swojej stronie i dodał, że Hard Arkansas jest lepszy.

Mam coś takiego po swoim dziadku - używał do ostrzenia brzytwy. Znajomy geolog wziął to do analizy i wyszło: łupek chloro-kalcytowy. Faktycznie jak dobrze umyłem osełkę, to widać delikatny rysunek jak w łupkach. Blok osełki wycięty jest w poprzek warstw łupka.
Najbliższe miejsce naturalnego występowania to Węgry.
Dobrze ostrzy, jest dość miękki i obecnie niestety klepsydrowato wyszlifowany pośrodku. Faktycznie spokojnie ostrzyłem siekiery do stadium golenia - oczywiście po wcześniejszym ostrzeniu osełkami z grubszym ziarnem. Po "marmurku" ostateczne ostrzenie na pasku ze skóry.
Pozdrawiam Zbigi
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie

... Dobrze ostrzy, jest dość miękki i obecnie niestety klepsydrowato wyszlifowany pośrodku...

te wgębinie da sie spokojnie usunąć ,a proces technologiczny nazywa sie( o ile sie nie myle): obciaganie kamienia :lol: ( był o tym topic, wiec poszukaj )
  • 0

budo_jast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: osełki - pomóżcie
Arkansas i oleje do niego mają też tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jest też coś, co nazywa się kamieniem belgijskim, podklejone łupkiem. Może ma coś wspólnego z marmułkiem?

Są też Frostsy laminowane w całkiem przyjemnej cenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024