Skocz do zawartości


Zdjęcie

tani nóż


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_leyus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

tani nóż
Jak w temacie interesuje mnie zakup tanieg noża, cena do 50-60 zł. Cel wyłącznie samoobrona, prawdopodobnie nie będzie nigdy przydatny ale tak o żeby leżał w kieszeni :) . Znalazlem w tych granicach cold steela - ale z wlokna szklanego, nie wiem czy to z sensem chyba nie. Od razu mowie jestem kompletnym laikiem, a i poleccie mi jakis sklep lub aukcje na allegro. Nie chce czegos co bedzie super ekstra sluzyc na lata, ale nie chce tez zeby rozpadlo sie przy obieraniu pomaranczy :) jak mi sie przypadkiem zdarzy. Znajdzie sie cos w tym przedziale cenowym? Czy zwyczajnie nawet nie probowac szukac czegos w miare i isc kupic na targu taki co bedzie groznie wygladal? Mam kumpla co kupuje tylko takie ale on to nieobliczalny jest i potrafi jak ktos wyskoczy uzyc w praktyce i mu sie raczej sprawdzaja.
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
W tym przdziale to chyba nieee...raczej cos powyzej setki to bys znalazl. np. gerberEZ, ale do samoobrony to ez raczej nie zostal stworzony.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
Nóz do obrony zły pomysł straszenie to ebzsens jak juz to szybkie i dyskretne uzycie ale z tego masa tłumaczenia . jak chces zmeić dobry nóż za ta cene to poszukaj sobei jakiegoś Wiktorinoxa lub gdzies używanego spyderco byrd
  • 0

budo_unibike
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
Człowieku, nigdy nie próbuj bronić się nożem, nie w tym kraju. Nie daj Boże obronisz się skutecznie i będziesz ponosił konsekwencje do końca życia. ( chyba że spierdolisz do Wenezueli albo innego USA - na czarno oczywiście). Do samoobrony kup sobie trzonek do młotka murarskiego. Dobrze użyty - równie skuteczy co kosa, a problemów mniej!!
A tak poważnie, to pomyśl o yawarze lub jeszcze lepiej kubotanie. Bezpieczniejszy!
Większości ludzi na tym forum nóż służy do robienia żarcia, poprawiania sobie samopoczucia i imponowania koleżankom i kolegom, mniej więcej w tej kolejności.
Co do noża za tą kasę to kup sobie viktorka lub opinela( będziesz miał od razu nóż i kubotan w jednym -na pewno się nie zawiedziesz). NIE KUPUJ BAZAROWEJ TANDETY, szkoda palców...
  • 0

budo_leyus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
W celu samoobrony to ja trenuje SW, noz przyda sie jakby nie patrzec chocby do ostraszania, a pozatym wiadomo lepiej zeby cie 10 sadzilo niz 4 nioslo :)
  • 0

budo_leyus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
W celu samoobrony to ja trenuje SW, noz przyda sie jakby nie patrzec chocby do ostraszania, a pozatym wiadomo lepiej zeby cie 10 sadzilo niz 4 nioslo :)

A jak z tym wloknem szklanym to lipa nie? Ostre to wogole?

Vincent - a jak brzmi pelna nazwa tej firmy (Vince, Vincent, bo nie moge w google znalezc) i co to jest kubotan?
  • 0

budo_paweł kaca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z przeszłości

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
8O

Cel wyłącznie samoobrona.

do samoobrony najlepsze są gumofilce. :wink:
  • 0

budo_leyus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
Paweł Kaca - ale u ansz we wsi juz wyszly z mody teraz lataj z trzonami od siekiery :D i z plugiem na plecach, ponadto kazdy ma ratlerka na smyczy i az strach jak cie poszczuje po to ma ponoc 9999 kg ucisku w szczence..... a jeden to nawet ma ponoc yorka ... strasznie agresywny, od razu rzuca sie do gardla!

A powanie wrocmy do tematu, jak mozna. Co to jest kubotan i co to jest yawara?
  • 0

budo_paweł kaca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z przeszłości

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
1.- kubotan
2.- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_leyus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
Dobry pomysl. Macie gdzies adresy www gdzie to kupic? Jak tego uzywac na ile to skuteczne ? Myslalem o teleskopie ale jak pomyslalem sobie duze problemy w przypadku uzycia, a wyglada tak niewinnie ze jak ci zabiora przypadkiem i zaczna okladac to kosci ci nie poskladaj do konca zycia. A ewentulalnie paralizatory jakies sensowne w dobrej cenie kolo 100 zl da sie zlapac?
  • 0

budo_leyus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
Sorry za dublowanie ale to mnie nawrociliscie! Gdzie i za ile moge kupic taka zabawke bo na allegro nie ma :(
  • 0

budo_paweł kaca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z przeszłości

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż

Gdzie i za ile moge kupic taka zabawke

a zrób sobie na tokarce :P !
  • 0

budo_leyus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
A gdzie moge kupic tokarke :D

A powaznie to ja chce taki ladny jak ten : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A tu jest przeglad jakie sa bajeranckie :D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
nie bardzo rozumiem
boisz sie użyć batona bo będą konsekwencje ??
a kurwa pomyślałeś o konsekwencjach użycia noża ?? będą mneijsze niż przy batonie ??

boisz sie że zabiorą Ci baton i nim wpierdolą ??
a nie boisz sie że zabiorą Ci nóz i nim potną i wbiją w plecy ??
bo ja już bym wolał dostać własnym batonem niż własnym nożem
a uwierz mi ze jak majązabrać Ci batona nóz też zabiorą

kup batona (teleskop) albo dobry gaz

paralizatory sobie odpuść - zabawka fajna na imprezy z kumplami (pół wieczory sie tym bawiliśmy testując na sobie) ale do obrony gówno
  • 0

budo_leyus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
Blacha - chyba nie tym najmocniejszym a teraz maja wez jeszcze mocniejsze paralizatory

Nóż konta baton, juz tlumacze noza za ch.... nie wyjme bo sie boje zrobic komus krzywde, ale jakbym widzial zagrozenie bliskich mi osob to wsadze kose bez wachania. A batonem jakbym juz taki fajny mial to bym wiedzial gdzie uderzac (nozki, obojczyk, raczki w ostatecznosci szczeka) zeby nei zabic a uszkodzic wiec bawil bym sie przy kazdej okazji :) , z tym przy kazdej okazji to zart ale napewno siegal bym po niego chetniej niz po noz, wiec i ryzyko poniesienia konsekwencji jest dla mnie wieksze. Przy nożu czuje psychiczny opor.

Nóż bardzije odstrasza, jak zabiora to wsadza i zwieja, malo jest zreszta takich co wsadza, zwykle zwieja zanim zabiora :) a batonik jak sie ktos nie zna wyglada tak nei pozrnie, a jak cie nim obloza to i czaszka potrzaskana i kregoslup mzoe byc rozwalony i kosci polamane. Kosa to woz albo przewoz, albo zgine albo przezyje raczej, przy batonie jak przechwyca latwiej zostac kaleka. A konsekwencje te same. Byle kozak nie boi sie batona a noza to co innego.

Gaz - wiekszosc to liap, nie mam zaufania do nich.

Kubotan albo yawara genialne, dzieki ze mi o tym powiedzieliscie , noz moge naosic wrazie hardcoru (odloze sobie na niego wiecej kasy i zaczekam po co mi tandeta co polecacie w przedziale 100-150 zl?) a taki bajerek mi sie przyda, moge tym szarzowac w razie jakichkolwiek okolicznosci, uderzajac umiejetnie nie zrobie za duzo krzywdy a jak cos to przeciez bryloczek, zlapalem co mialem pod reka :) I to jest konfiguracja dla mnie :D
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
leyus: Ty chyba nigdy wpierdol nie dostałeś na ulicy. Zazwyczaj nie ma czasu/miejsca na to, żeby kogoś postraszyć. Ja bym sięcieszył, jakbym miał czas na wyjecie batona z kieszeni.

Samoobrona polega na tym, żeby się obronić, a nie przestraszyć napastnika... A majskuteczniejszą obroną jest takie obicie napastnika, żeby nie mógł aakować. Gaz jest fajny, ale dla kobiet. Ja bym nie mógł gazu używac. Jakoś mnie odrzuca... :roll:

Ale dobry batonik to jest to. Zwiększa zasięg, jest lekki, więc szybki. I Trudniej nim kogoś zabić niż nożem.

"Nóż w razie hardcore'u"??!! W razie hardcoreu się spierdala, a nie wyciąga nóż.
Jak koniecznie chcesz kogoś pociąć, kup dużego kuchenniaka z hipermarketu, użyj raz, a potem wyrzuć do ścieku. Do pocięcia kogoś wystarczy cokolwiek. Dobre noże są do pracy, albo do mania, nie do zabijania ludzi.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
leyus
jakie kurwa straszenie ??
jak wyciągasz to używasz
nie zabiorą Ci noża ??
stary jak będzie skakał do Ciebie skoksowany dres albo najebany gicior to tylko ich wkurwisz wyciągając nóż bo potraktują to bardziej personalnie i wtedy zbierzesz większy wpierdol

widziałem już akcje że kolesiowi wyciągneli klamkę - po prostu po 2 strzałąch z pistoletu dostał w łeb kawałkiem cegły, bo chciał "postraszyć" tylko mu nie wyszło.

gaz dla kobiet ?? to polecam jakiś policyjny przetestować na sobie - zmienicie zdanie

ov_Darknes - skocz do Jarka do sklepu neich Ci pokaże gaz robiony dla policji brytyjskiej - zmienisz zdanie

pozatym gaz jest jedynym środkiem obrony gdzie nie wchodzisz w kontakt z napastnikiem

Yawary użyć musisz wejsć w zasięg przeciwnika


gazem jebniesz i z 5 metrów a mało kto nie padnie po dobrym gazie
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż

Ale dobry batonik to jest to. Zwiększa zasięg, jest lekki, więc szybki. I Trudniej nim kogoś zabić niż nożem.


ale tez trzeba miec na niego pozwolenie, bo jak nie to odpowiadasz za nielegalne posiadanie broni:>
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż


Ale dobry batonik to jest to. Zwiększa zasięg, jest lekki, więc szybki. I Trudniej nim kogoś zabić niż nożem.


ale tez trzeba miec na niego pozwolenie, bo jak nie to odpowiadasz za nielegalne posiadanie broni:>


jesteś pewien tego co piszesz ? :roll: ...
  • 0

budo_leyus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nóż
ov_Darkness - fakt danwo nie dostałem :) 190 cm 100 kg , raczej ciezko dostac, raczej ciezko byc poszturchiwanym, ale kiedys wazyelm 65 kg, uwierz mi bilem sie nie raz bo osiagniecie takich gabarytow zajel mi lata.

Zle zrozumiales straszenie, ja nie che wyciagac i machac, jak wyciagam to wsadze, chodzi o to ze zwykle wyciagniesz i wszyscy spier.... Zeby sie bronic to ja trenowalem karate i trenuje judo oraz chodze na silke i kupie kubotan, noz to ostattecznosc. Nie mow mi ze nie ma czasu na straszenie bo na wyciagniecie noza i machniecie gosciowi w reke zawsze jest czas :) to mam an mysli mowiac straszenie potem kosa w watroba ja nie poszdl :) Do samoobronu kupie kubotan

"W razie hardcoreu się spierdala, a nie wyciąga nóż. " - jak mnie atakuje pieciu dresow to spierdalam, ty tez pewnie, kazdy normalny :) a teraz wyobraz sobie atakuje cie pieciu dresow i idziesz z mama/dziewczyna na obcasach/ swoim dzieckiem i co? to wlasnie jest hardcore, ja mowie biegnij w tamtym kierunku, lapie pierwszy atak i jak tylko moge wsadzam kazdemu kose w ryj, bez zastanowienia, majac nadzieje ze jak tylko ja wyjme to sie cofna. Przy batonie raczej sie nie cofna a na pieciu i tka nie podolasz. To jest dla nie sytuacja w ktorej wyciagnal bym kose, w obronie samego siebie wole kubotan. A baton jak mowie przeraza mnie mysl przechwycenia go, wole zeby przechwycili noz.

A nie chce noza z hibermarketu bo lubie bron a szczegolnei noze, wiec sobie oszczedze n jakis fajny, na codzien sie przydaje nie tylko przy dresach.

Blacha - jak pisalem wyzej straszenie to wsadzenie go gosciowi w reke w pierwszej kolejnosci jak sie nie cofnie w drugiej w oko. Jak wyciagne to zafuaj mi uzyje, jakbym chcial straszyc jak wy piszecie to bym sobie straszaka kupil :D Poprostu przy nozu mam wieksza szanse ze sobie odpuszcza.

Do gazu sie nie przekonam, jak trafisz naspidowanego albo ostro nawalonego to bedzie walil na oslep, po spidzie zolnierze na wojnie potrafili dostac smiertelna serie z karabinu i isc pare krokow i strzelac celnie, nie wili sie z bolu tlyko taka adrenalia ze padali po kilku korkach jakby im ktos zasilanie odcial.

Lubie wchodzic w kontakt z napastnikiem dlatego trenuje SW :D

Rozumiecieteraz moja decyzje czy nadal nie? Jak tka to poleccie jakis dobry noz w granicach 100-150. I nie dyskutujmy juz co lepsze jak pisze, po noz siegne w ostatecznosci zagrozenia bliskich, po baton jakos by mi szybciej leciala reka a moglbym IMHO gorzej an tym wyjsc bo byc kaleka to gorzej niz zginac, tez mis ei one podobaja ale nie rpzkeonacie mnie raczej. Kubotan +noż - kubotan do walki bo co nieco umiem tylko poprawi umiejetnosci :D a raczej sile ciosu a noz w hardcorze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024