Skocz do zawartości


Zdjęcie

CRKT Hissatsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

CRKT Hissatsu
Czy szanowne bractwo mogło by przybliżyć właściwości organoleptyczne tego fighterka? Zdaje się że mości Kapral takiego posiadał. Bardoż bym prosił o wypowiedz. Chodzi mi głownie o jakość cięcia, oraz jak z wygodą noszenia, chociaż wszelkie uwagi będą mile widziane.
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
Dołączona grafika

Blade: Length: 7.125” (18.1 cm)
Thickness: 0.20” (0.55 cm)
Steel: 440A, 55-57 HRC
Knife: Overall length: 12.25” (31.1 cm)
Weight: 7.9 oz. (224 g)

natomiast rękojeść to 13,1 cm

Jest to sprzęt tylko do zabijania bo można go trzymać w hummer grip i icepic .

Zrobisz jak uważasz.
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
Fajny nożyk tylko jak zauważył Marecki, po co ci on?
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
Bo jeszcze nie mam noża do walki z prawdziwego zdażenia a jak poczytasz moje starsze posty
to zobaczysz że niekiedy by mi się przydał niestety :evil:
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
Ile masz lat?
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
18- wiem powiesz mało ale miałem już sytację w której w użyłem noża (patrz post "Zabić" na Ulicy) oraz drugą po której mam bliżnę przez ramię i na piersi po tym jak zostałem zatakowany nożem.
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
Agresja rodzi agresję. Ja mam 22 i nie uważam że już wiem wszystko o świecie natomiast w przypadku zabicia kodogoś nożem to bym sie grubo zastanawiał.

Już nie raz dostałem w zęby za nic a miałem wtedy przy sobie BK9 .

Więc pomyś czy nie lepszy był by w twoim przypadku komplet typu Adidasy i pałka teleskopowa.

Łatwo jest zabić, gożej wskrzesić .
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu

Bo jeszcze nie mam noża do walki z prawdziwego zdażenia a jak poczytasz moje starsze posty
to zobaczysz że niekiedy by mi się przydał niestety :evil:


Niestety nie pochwalam takiej motywacji, możesz okazać się zbyt impulsywny a człowiek po cięciach i/lub pchnięciu nie umiera natychmiast
1/10 sekundy i trauma na całe życie, może lepiej zastanów się nad czymś innym, może batonik.

Chcesz moża do obrony to wybierz kerambit Da to stosunkowo mniejsze szanse na zabójcze cięcia i bardzo trudno cię z takiej zabawki rozbroić

Oczywiście gruga strona jest taka:
Patrz w wygnaturkę - sam ćwiczę nóż, ale moja motywacja jest nieco inna :-)
Nie noszę dużego noża z przeznaczeniem do walki a jedynie składak jako edc

edyta:
Gdzie do diabła jest Kriss i Warhead żeby młodym wyjaśnić??
  • 0

budo_mc mario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
Dość często gdy zdarza mi się samotnie zapuszczać w nieciekawe rejony , mam ze sobą CQB 1 i coś tam jeszcze, jakiś MARK VI albo coś....ale wolałbym dostać w twarz i parę kopniaków , niż zrobić komuś tym krzywdę....choć gdyby zaszła taka potrzeba użyłbym bez wahania tego co miałbym pod ręką by ratować życie...ale trzeba umieć ocenić sytuację...i starać sie nie dopuścić do takiej ewentualności...zamiast machac nożem , zacznij biegać!!!!!!! to przyda sie częściej!!!!!
  • 0

budo_witia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu

...zamiast machac nożem , zacznij biegać!!!!!!! to przyda sie częściej!!!!!

Otóż to! Właściwe podejście do problemu jest takie : jeśli ktoś Cię zaatakuję a Ty mu uciekniesz, to w ten sposób zwyciężyłeś, bo on nic nie osiągnął a Ty jesteś zdrów i cały.
Ta filozofia pozwoli Ci ominąć wiele problemów tego typu. Na świecie nie ma zbyt wiele miejsca dla "kozaków", natomiast na cmentarzach jest go bardzo dużo. :wink:
Pozdrawiam, Witia
  • 0

budo_paweł kaca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z przeszłości

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
myślę, że sp(...)/ inaczej mówiąc ominąc niebezpieczeństwo to nie ujma. Większości pewnie się trafiło latać w siedmiomilowych butach. A jak fajnie jest spaść z płotu w pokrzywy i oset :P , i o ile zdrowsze !
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
Tak... jasne, noz jest zly, lepiej niech nosi teleskopa, legalny przynajmniej ... :roll:

Apropos CRKT - A co sadzicie o ultimie?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu

Tak... jasne, noz jest zly, lepiej niech nosi teleskopa, legalny przynajmniej ... :roll:

Apropos CRKT - A co sadzicie o ultimie?

Legalny, czy nielegalny mniejsze znaczenie to ma. Ważne jest to, że raczej NIKOGO nie ma się wtedy na sumieniu oraz negatywnie do nożowników otoczenia się nie nastawia. A ultima? Hmmm..... Jak dla mnie użytkowa za bardzo to ona nie jest. :wink:
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu

Jest to sprzęt tylko do zabijania bo można go trzymać w hummer grip i icepic


chciałbym chwilę się tu zatrzymać. Mojego kuchenniaka z Ikei za 8 zł też można trzymać w HAMMER grip i w ICEPICK. Nawet reverse icepick się da. Uzywam go od jakichś 3 lat. Jeszcze nikogo nim nie zabiłem. A z tego co widzę, to jest to sprzęt tylko do zabijania...
Wiem, czepiam się i w ogóle czegoś nie zrozumiałem.
Mi osobiście Hissatsu bardzo się podoba ze względu na kształt ostrza. Tylko to gumianna rękojeść trochę burzy nastrój. Gdybym miał na to kasę, kupiłbym go po to, żeby służył mi "do mania, nie do zabijania" :)
Na szczęście nigdy nie byłem zmuszony do obrony zdrowia/życia. Podejrzewam, że gdybym planował taki zakup, wybierałbym coś mniejszego, żeby napastnika nie zabić. A jakbym już musiał tego użyć, to chciałbym mieć półtoraręczny miecz z tytanu (bo lekki) i tarczę albo lewak. Ale to się trudno EDCuje... ;)
No i ktoś musiałby poświęcić dużo czasu, żeby mnie nauczyć, jak tego wszystkiego używać...
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
Panowie nie demonizujmy, nie mam zamiaru się czaić po kątach w czarnym ubranku i napadać ludzi. Mam pojęcie co znaczy użyć noża. Użyłem go wtedy gdy już myślałem że umrę, bo za drugim, razem kiedy zostałem pocięty, noża nie użyłem (chociaż miałem pełne prawo). Widziałem inne wyjscie-ucieczkę właśnie. Niemniej istnieją sytacje w których użycie noża nawet niekoniecznie ze skutkim śmiertelnym może uratować nam życie. Do tego wystarczy zwykły EDC, ale jak już trafiłem w sidła manni to chciałem kupić noż specjalistyczny. Rozważałem również Pentagona, ale Hissatsu wydał mi się łagodniejszy. Pozatym istotna jest sama chcec "mania" dla "mania" czegoś elitarnego i niekoniecznie włoczenia się z tym non stop po mieście. Myślę że to wyczepuję kwestie dlaczego chcę ten nóż posiadać. Aha i dzięki bo mam wrażenie że się o mnie martwicie. To miłe. A możę się mylę? :wink:
  • 0

budo_mc mario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
Jeśli chcesz coś mieć koniecznie to proponuje Razorbacka lub Mark VI Stinger
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu

Myślę że to wyczepuję kwestie dlaczego chcę ten nóż posiadać. Aha i dzięki bo mam wrażenie że się o mnie martwicie. To miłe. A możę się mylę?


Z wcześniejszych postów wynikało trochę inaczej ale chodzi o świadomość, że każdy z nas, mimo tego że ma nóż wahałby się go użyć.

Konsekwencji nie życzę nikomu, więc jest to pewien rodzaj troski.
Zresztą popychanie kogoś do kupna noża do zabijania, byłoby z mojej strony wielką nieodpowiedzialnością a gdybym spowodował tym coś strasznego byłbym, jakby nie patrzeć, współwinny
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
nie polecajcie chłopcu teleskopa - bo mu go najpierw zabiorą a potem nim wpier...

jak ktoś kiedyś na forum napisał - jeśli to ma być nóż do realnej samoobrony (nie wnikając w motywacje i inne pierdoły) - kup taki z bazaru za 10pln - i tak po akcji będziesz się musiał go pozbyć, bo niestety takie zastosowanie czyni z noża jednorazówkę - a mniejsza szkoda wyrzucić 10 pln niż 500pln

skutecznośc wbrew pozorom identyczna
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
A kiedyś był atrykuł o Krav Maga w Dużym Formacie... Kolo zeznawał, że przydała mu się umiejętność samoobrony, jak napastnik zajechał go w twarz nożem z taką siłą, że ów mu się złamał na kości policzkowej zaatakowanego. Złamał się, bo to była tania chińszczyzna z bazaru. Więc może jednak nie taka sama skuteczność... Ale fakt, warto mieć coś, co po "akcji" można wyrzucić. Albo (jeśli jest możliwość dotarcia do domu czy warsztatu) zamienić w kupkę wiórów za pomocą szlifierki...
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Hissatsu
No przeciez po to sa noze CRKT :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024