Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutecznośc dźwigni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

Ostatnio na treningu Marwoj, aikidoka z niemalym doswiadczeniem, podczas walki w stojce na chwyty z podpierdolki .

Co ty za brednie opowiadasz. Nie rozmawiamy o zadnej walce :twisted: :roll: Podczas treningu aikido nie ma wspolzawodnictwa ani zadnej walki.


Ale w takich improwizowanych sparringach wyraźnie widać niektóre błędy w technice. Chociaż wtedy dźwigni na nadgarstek powinno się ze względów bezpieczeństwa unikać.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

nie padlo pytanie "czy podczas treningu aikido,gdy uke zepnie miesnie to moge mu zalozyc dziwgnie" tylko ogolnie o dzwignie.
Ninja-mozliwe,niemniej spialem sie i nie wyszla nawet dzwignia i nadal walczylismy w zwarciu.

Przeciez wyraznie rozmawiamy w kontekscie treningu aikido, a nie walk czy sparringow. NA treningu aikido nie ma walk ani sparringow. Jak chcesz pisac o takich rzeczach zaloz nowy topik.
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
odnosnie dzwigni to czym sie rozni meguri od te-gatana
gdzies bylo w jakims topicu ale nie bylo powiedziane na czym polega roznica

pozdrawiam
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
ma jedną nóżkę krótszą :)

meguri i te-gatana to nie dziwgnie a sposób pracy. poszukaj w googlu. Znajdziesz znaczenia tych definicji.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

nie padlo pytanie "czy podczas treningu aikido,gdy uke zepnie miesnie to moge mu zalozyc dziwgnie" tylko ogolnie o dzwignie.
Ninja-mozliwe,niemniej spialem sie i nie wyszla nawet dzwignia i nadal walczylismy w zwarciu.

Przeciez wyraznie rozmawiamy w kontekscie treningu aikido, a nie walk czy sparringow. NA treningu aikido nie ma walk ani sparringow. Jak chcesz pisac o takich rzeczach zaloz nowy topik.

Autor topicu napisal tak:
"Jak wykonać dzwignie i tego typu chwyty jeśli ktoś napnie mięsnie tak, że nie można go ruszyć". Napisal gdzies- chodzi mi o syt. na treningu Aikido?
Nie,pytal ogolnie. dlatego zrobmy tak-Ty interpretujesz to w formie dla Ciebie bezpiecznej " bo na treningu aikido nie ma sparingow" (i m.in dlatego aikidocy to cieniasy) a ja przedstawilem bardziej pragmatyczny przyklad.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

Autor topicu napisal tak:
"Jak wykonać dzwignie i tego typu chwyty jeśli ktoś napnie mięsnie tak, że nie można go ruszyć". Napisal gdzies- chodzi mi o syt. na treningu Aikido?
Nie,pytal ogolnie. dlatego zrobmy tak-Ty interpretujesz to w formie dla Ciebie bezpiecznej " bo na treningu aikido nie ma sparingow" (i m.in dlatego aikidocy to cieniasy) a ja przedstawilem bardziej pragmatyczny przyklad.

Macias, o jakie bezpieczenstwo ci chodzi? :roll: To jest dzial aikido. Dopoki nie jest wyraznie zaznaczone, rozmawiamy o aikido cwiczonym w dojo, a nie na ulicy (od tego jest dzial Ulica).
W czym aikidocy sa cieniasy?
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
w konfontacji z innymi stylami wychodzi mizernosc umiejetnosci przewazajacej ilosci aikidokow-toz to bylo walkowane tyle razy,ze az mi glupio,iz sie nie domysliles 8O :twisted:
Szczepan,ja nie mam zamiariu Ciebie przekonac do xczegkolwiek,beton jestes w pewnych tematach i ok. Ale skoro kolega pyta o skutecznosc dzwigni i nie zaznacza, czy chodzi mu konkretnie o trening aikido,walke sportowa z kims z innego stylu,czy ustawke na ulicy; to jego pytanie bede traktowal ogolnie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

w konfontacji z innymi stylami wychodzi mizernosc umiejetnosci przewazajacej ilosci aikidokow-toz to bylo walkowane tyle razy,ze az mi glupio,iz sie nie domysliles.

nic dziwnego ze tak sie dzieje. Aikido nie zostalo stworzone do konfrontacji z innymi stylami. Po prostu trzeba uzywac odpowiedniego narzedzia do wykonania danej pracy.
Dla odmiany ludzie cwiczacy inne style, jak probuja cwiczyc aikido to rowniez prezentuja niezwykle mizerne umiejetnosci. Tak ze to dziala w obie strony.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
No proszę, ile ciekawych spojrzeń na dźwignie. Co kraj to obyczaj. Dla mnie dźwignie stanowią nic innego jak tylko narzędzie do skierowania uwagi uke na możliwość uniknięcia bólu. Jeżeli zakładam komuś dźwignię, to chcę, by umożliwiło mi to wykonanie określonej techniki, a nie spowodowanie bólu, który by ją zastąpił. Zazwyczaj reakcja uke jest instynktowna, idąca właśnie w tym kierunku. Jeżeli jednak ból ma miejsce, to znaczy, że coś nie tak i uke powinien natychmiast to zasygnalizować. W ten sposób unika się bardzo groźnych i przewlekłych kontuzji. Już nieraz o tym mówiliśmy - jak ktoś myśli, że dojo to miejsce dla masochistyczno-sadystycznych praktyk, to jest w błędzie. A jeżeli ktoś napnie mięśnie, czy też założenie dźwigni nie jest możliwe? Na treningu nie powinno to się zdarzyć, jak słusznie zauważył Szczepan, zaś na 'placu boju' musi nastąpić natychmiastowe zaprzestanie tego co się miało na myśli i dostosowanie innej techniki do sytuacji - jeżeli jeszcze się ma taką możliwość. :wink:
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
co Wy opowiadacie? Przecież w Aikido tak naprawdę nie ma dzwigni :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

w konfontacji z innymi stylami wychodzi mizernosc umiejetnosci przewazajacej ilosci aikidokow-toz to bylo walkowane tyle razy,ze az mi glupio,iz sie nie domysliles 8O :twisted:
Szczepan,ja nie mam zamiariu Ciebie przekonac do xczegkolwiek,beton jestes w pewnych tematach i ok. Ale skoro kolega pyta o skutecznosc dzwigni i nie zaznacza, czy chodzi mu konkretnie o trening aikido,walke sportowa z kims z innego stylu,czy ustawke na ulicy; to jego pytanie bede traktowal ogolnie.


N/C stary...

Wczoraj wlasnie pilismy wodeczke z Picachu i potwierdzi Ci on gdy mu pokazalem dajmy na to nikkyo na spieta reke ze zupelnie sie nie wysilajac zalozylem mu dzwignie. Zadnego problemu nie bylo. Malo tego to jeszcze zbytnio duzo sily nie uzylem. Praca ciala i nic wiecej. Sila na tyle zeby utrzymac chwyt. That's All. I mozesz sie spiac az kloca w majty zwalisz a dzwignie i tak sie da zalozyc...Im bardziej spieta masz reke tym bardziej Cie to boli. I wlasnie w czym aikidocy sa cieniasy? Ja jakos spotykajac sie z przedstawicielami innych sztuk walk(TKD,Shotokan,MMA) nie mowie im ze sa cieniasy bo nie umieja dzwigni zakladac albo im rzuty zle wychodza bo to akurat domena aikido...Kazda sztuka walki kladzie nacisk na co innego. Tkd na uderzanie i kopanie w mniejszym stopniu rzuty(jako uzupelnienie treningu) itd,itd. Wiec proponuje Tobie Macias znajdz troche tolerancji dla nas aikidokow,bo kazda SW jest inna...Poza tym walczy czlowiek nie styl.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
W aikido większy jest problem w dojściu do dzwigni niż konkretnie w jej założeniu.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

W aikido większy jest problem w dojściu do dzwigni niż konkretnie w jej założeniu.

Jak wszędzie, jak wszędzie. ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024