Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niewyspanie a efekty treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Niewyspanie a efekty treningu
Zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens ćwiczyć brzuszki czy pompki kiedy jest się mocno niedospanym, np. po jakiejś imprezie. Jak to się ma do efektów treningu? Przypuszczam, że lepiej dać organizmowi odpocząć, ale jak to 'po medycznemu' wygląda? :wink:
Pozdrawiam.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
Też się kiedyś nad tym zastanawiałem i chętnie poznam fachową odpowiedź. Natomiast doszedłem do wniosku, że jak jestem niewyspany, to chcąc lub nie, (co chyba oczywiste) słabiej ćwiczę, mam gorszą koncentrację, mniej myślę o tym co robię itp. Zatem wolę się wyspać przed treningiem i nie kombinować za wiele :)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
brzuszkow napewno w ogole nie rob bo wiecej przynosza szkody niz pozytku, zapraszam do lektury i praktyki ABS II

zalezy w jakim jeszcze sensie niewyspany, jesli spales minimum 8h to nie ma sie o co martwic, nawet jesli organizm usiluje ci wmowic ze to za malo (wynika to np z przyzwyczajenia do dlugiego spania itd), natomiast jesli spales mniej niz te 8h to wszelki trening bedzie strata czasu
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu

jesli spales mniej niz te 8h to wszelki trening bedzie strata czasu

Heheh, w takim razie od dziś mogę się obijać bez wyrzutów sumienia. :) :wink: Ostatnio sypiam średnio 6-7h...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
ja się tak w ogole zastanawiam kto sypia 8h ?? trezba by kłaść sie już o 22 żeby móc wstac najwcześniej o 6. nie znam takich ludzi.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
czesto mam tak,ze spie tyle co nic-2-3 h. ale nie odczuwam tego wybitnie na treningu.z 2gioej strony ja sie przyzwyczailem do takiego trybu zycia,wiec moze stad wynika pozorny brak roznicy (powiedzmy).
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
8h to powinien byc standard dla osob zyjacych "normalnie" - dla osob bardzo aktywnych fizycznie, a co dopiero dla osob cwiczacych sztuki walki kilka razy w tygodniu ten limit wynosi ok 8 -10h jezeli sypiasz mniej to twoj organizm nie nadaza sie regenerowac i np nie osiagniesz takich efektow co ci, ktorzy spia minimum tyle czasu, chociaz mozesz tego nie zauwazac ale w dluzszym okresie czasu to widac
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
to ja jednak jestem jakis dziwny, bo często zdarza mi się wracać do domu o 4 rano, by o 6 wyjść do roboty, zaś po niej od razu na trening. Czasem odczuwam zmęczenie, jednak na treningach nie dostrzegam żadnej różnicy, ani nie narzekam, że coś mi tam nie wychodzi.
  • 0

budo_korniko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koszalin/szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
ja tez tak mam ze sypiam po 5-6 czasami 7 godzin a trenuje przewaznie 2 razy dziennie i jedynie na co narzekam (i to moze byc tym spowodowane), ze czesto lapia mnie rozne choroby(najczesciej przeziebienia), a poza tym wszystko jest super.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
ja mam treningi tylko 3x w tygodniu ale jak nie śpie 8h to ciężko idzie szybciej sie męcze, gniotą mnie obciążenia które robie normalnie i wogóle jest dziwnie, a jak odeśpie to wtedy idzie pięknie :twisted:
pzdr 8)


Edit: to chyba poprostu kwestia przyzwyczajenia
  • 0

budo_korniko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koszalin/szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
wlasnie o to mi chodzi. Kwestia przyzwyczajenia organizmu i ja mowie o treningach na macie,a nie na silowni.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu

8h to powinien byc standard dla osob zyjacych "normalnie" - dla osob bardzo aktywnych fizycznie, a co dopiero dla osob cwiczacych sztuki walki kilka razy w tygodniu ten limit wynosi ok 8 -10h jezeli sypiasz mniej to twoj organizm nie nadaza sie regenerowac i np nie osiagniesz takich efektow co ci, ktorzy spia minimum tyle czasu, chociaz mozesz tego nie zauwazac ale w dluzszym okresie czasu to widac


Kocham autorytarne wypowiedzi :) Szkoda, że nie uwzględniają tego, ze instrukcja dotyczy tylko modeli od A76 do G300. Ludzie w wersjach późniejszych mieli juz montowane inne chipy odpowiedzialne za stan stand by i dzięki temu udało się osiągnąć większe zróżnicowanie norm fizjologicznych okresów uśpienia i czuwania.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
JA sie staram bardzo spac te 8 godzin i TAK kłade sie o 22 spac :) .
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
zbyt krótkie jest życie, żeby marnować je na sen, ja pozostaję przy swoim trybie :)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu
No ja własnie sie trzymam tego żeby chodzic wczesnie spac szczególnie w tygodniu . Nauczyło mnie tego liceum jak musiałem wstawac nie wiadomo o ktorej zeby zdazyc na pierwszą lekcje. Dlatego w tygodniu staram sie chodzic spac około godziny 22 i uwazam ze to jest bardzo dobry pomysł szczegolnie jak ktos czesto biega na pake tak jak ja . A pozatym lepiej sie dobrze wyspac niz oglądac telewizje niewiadomo do ktorej .
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewyspanie a efekty treningu

Kocham autorytarne wypowiedzi Szkoda, że nie uwzględniają tego, ze instrukcja dotyczy tylko modeli od A76 do G300. Ludzie w wersjach późniejszych mieli juz montowane inne chipy odpowiedzialne za stan stand by i dzięki temu udało się osiągnąć większe zróżnicowanie norm fizjologicznych okresów uśpienia i czuwania.


przede wszystkim oczywisce ze lepiej byc wyspanym z tym ze nie dla kazdego organizmu oznacza t o samo tak jak zauwazyl to cytowany user forum:P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024