Skocz do zawartości


Zdjęcie

MR WOPR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

MR WOPR
Niedlugo mam zamiar wziac udzial w kursie mlodszego ratownika WOPR (ferie). Sa tu jacys woprowcy:P? Chcialbym byscie opisali wrazenia po kursie i czy przeplyniecie 1500m min. dwoma stylami nie sprawilo problemu?;)

pozdrawiam i licze na odpowiedzi
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: MR WOPR
co prawda nie jestem mlodym, ale wodnym ale wypowiem sie ;)
1500 to zalezy w jaki miesiac plyniesz. z tego co sie orientuje egzamin bedziesz mial kolo wakacji dopiero jak cos, bo to musi byc na wodach otwartych.
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: MR WOPR
wodnych ratownikow juz nie ma ;)
ja tez jestem ratownikiem. te 1500m nie jest az takie trudne. Jak męczy cie kraul to płyniesz żabą i na plecach :] też style ratownicze :) . mój kurs był bardzo ciężki. mowie o fizycznych aspektach, bo teoria była w miare. ale jest podczas kursu wiele atrakcji typu skoki desantowe z motorówki :D :D ogólnie jest fajnie :]
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: MR WOPR
hehe z zazdroscia patrze na kursy letnie na wodach otwartych:) ciezko zebym na basenie skakal z plynacej motorowki ;) :P pozdrawiam
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MR WOPR

hehe z zazdroscia patrze na kursy letnie na wodach otwartych:) ciezko zebym na basenie skakal z plynacej motorowki


Tak jak pisal Niedziel, egzamin musi byc na wodach otwartych a czescia egzaminu jest "test na odwage" czyli skok z motorowki lub z ilus tam metrow. 1500 leci bez problemu, mi przeszkadzaly troche spore fale, ale nic nadzwyczajnego, ciekawy kurs RKO, zabawa sprzetem, plywanie lodka (podplyniecie do tonacego, okrazenia boji, piorkowanie takie tam rozne), uwolnienia z chwytow i ogolnie techniki ratownicze i inne takie. Jak umiesz plywac to zaliczysz ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: MR WOPR
Tak jak piszą, luzik :-)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: MR WOPR
a jak to jest z praca majac MR? bo z jednej strony slyszalem ze nie mozesz pracowac za kase bo i tak nikt nie zatrudnia MR, z drugiej co innego - ze mozna byc zatrudnionym i normalna kase dostawac
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: MR WOPR

a jak to jest z praca majac MR? bo z jednej strony slyszalem ze nie mozesz pracowac za kase bo i tak nikt nie zatrudnia MR, z drugiej co innego - ze mozna byc zatrudnionym i normalna kase dostawac

Nie do końca tak jest. Chodzi o to, że jako młody musisz pracować pod nadzorem ratownika starszego stopniem od Ciebie. Czyli automatycznie praca na małch basenach odpada, bo nikt nie zatrudni do tego 2 ratowników. Ja osobiście pracuje na etacie ratownika młodszego już 2 lata i nie mam problemu z kasą. Po prostu w w miescu, gdzei pracuje jet około 12-13 ratowników na zmianie. Poza tym jak mówiłem mam wodnego już :-)

Generalnie: praca jest głownie w wakacje na kompieliskach itd. W parkach wodnych, kompleksach basenowych. Na basenach dla młodych raczej nie,

PS. Dodam, że nie przepracowałem społecznie ani jednej godziny ;)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MR WOPR
z przeplynieciem 1500 nie bylo zadnych problemow , jedyne co mi przeszkadzalo to ze jak wylawiasz manekina z dna to sie robi zimno :) ogolnie fajna zabawa.
Jako mlodszy ratownik pracowalem za kase.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: MR WOPR
Dla mnie najgosze było nurkowanie w dal. 25m na kompielisku, bez okularków i ( u mnie przynajmniej ) musisz się zmieścić pomiędzy bramki szerokości 2m.
A manekin nam się zsunął na 6-7 m chyba i po 6 nurkowaniu z rzędu po niego trzeba było w abc po niego schodzić :lol: Dlatego zawsze płynąłem po niego pierwszy, bo się zsówał po każdem kolejnym wyłowieniu i opuszczeniu.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: MR WOPR
jajestem teraz na kursie przygotowawczym na MR a kurs na MR zacyzna sie gdzies w marcua egzamin jest w gdzis w czerwcu

Fajna sprawa, tylko 25mpod woda robi mi problemy : \ chybamam złe podejscie psychiczne
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024