Skocz do zawartości


Zdjęcie

LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_yahara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?
zeby szybko wupuscic technike w przud i duza sila musisz sie wyluzowac najpierw i nasamym koncu spiac wszystkie miescie (ale tylko na ulamek sekundy) na chwile i luz potem (tak jak szczal z bata szybko do celu i potem luz). Jak zaczesto sie bedziesz spinal to szybciej bedziesz sie meczyl i bedziesz mial miej sily. zeby to zrobic trzeba pocwiczyc troche i napewno musial byc troche kg z siebie zrzucic jesli lubisz to biegaj to tez ci pomoze zwiekszyc szybkos japewno i skacz na skakance tez:) pozdro
  • 0

budo_kitaro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?
:D
  • 0

budo_kitaro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?
:D
  • 0

budo_kitaro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?
:D
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?
Czkawka, Kitaro?
Weź łyżeczkę cukru. :)
  • 0

budo_el presidente
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Brzeziny

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?

Więcej ćwiczyć...aż do utraty tchu, wtedy o spinaniu nie będzie mowy


Z czasów jak ćwiczyłem shotokan, pamietam taką metode treningu. Długo ćwiczyliśmy, aż do zmeczenia, potem techniki były wykonywane technicznie, a nie siłowo. Siły już raczej nikt nie miał. Uczy to oszczędności energii i niepotrzebnego spinania się. tak więc, trenuj, trenuj, trenuj.
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?

tak więc, trenuj, trenuj, trenuj.

Heehe, ćwiczę, ćwiczę. Ostro dostaje po garbie od moich sensejow. Ostatnio prawie całkowicie wyeliminowałem z mojego karate napinanie łapek. Tylko krótkie spięcie brzucha + wydeszek. Praktycznie wszystko od początku. :D Szkoda, że /przez to/ pięści nie chcą się prawidłowo zaciskać. Hehhhe. Zobaczymy, co z tego będzie. Na razie ciężkawo.
Pozdro
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?
hmm... Mysle, ze powinienes zobaczyc senseia Avi-Rokah. On po prostu to robi i tlumaczy to wlasciwie tego nie tlumaczac :D brzmi jak nonsens,ale takim chyba wlasnie jest :lol: Wydaje mi sie, ze jedyna metoda jest trening. No i oczywiscie maxyma Naszego senseia-to z kamieniem :-) Ja to generalnie po prostu staram sie robic.Najlepiej najpierw sprobuj bez rak, same biodra i cialo. Jak wiadomo wszystko zaczyna sie i jednoczesnie zalezy od poczatkowej akcji ciala. Jezeli ta bedzie prawidlowa to i reka sama "wyleci" nie powodujac przy tym napiecia innych, zbednych przy tym miesni. Chodzi tylko o to zeby ten kamien wiszacy na sznurku nabral okreslonej energii, ktora przeciez cos musi mu nadac. Jak wiadomo w tym przypadku nosnikiem tej energii jest cialo. Wiec mysle, ze zadne worki ani tym podobne nie beda pomocne. Po prostu cialo,odpowiednia miesnie wlaczoen w akcje i gotowe:D W sumie nie jest to odpowiedz na to pytanie,ale mysle, ze jedyna osoba, ktora na to pytanie odpowiedziec moze jestes Ty:D najöepiej znasz siebie i chyba to powinno byc wskaznikiem drogi Twojego rozwoju w tym kierunku. Swoja droga zawsze probowalem sobie wyobrazic ten sznurek i kamien:D ciekawa wizja... :wink: pozdrawiam
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?
Pozdro vodniak dlugo cie tu nie bylo. Napisz kiedy bedziesz w polsce, moze na jakies seminarium sie zalapiesz. :D
  • 0

budo_el presidente
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Brzeziny

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?
Ja generalnie walcze otwartymi dłońmi, ale ty chyba wynika z tego, że dużo rzucam i chwytam. Jeśli chce uderzyć dopiero w ostatniej chwili zaciskam pięść.
Luz przyjdzie z czasem. Ćwicz na worku i patrz, luźno wykonana technika ze spięciem na końcu spowoduje, ze worek się zegnie, wykonana na spięciu spowoduje, ze zostanie odepchnięty.
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?
hmm :D No tez Ciebie pozdrawiam Macp :D A skad Ty wiesz kto ja jestem :) W Polsce bede na pewno na swieta,moze juz przyjade 3 kwietnia,ale niestety na seminarium do Walcza sie nie zalapie :evil: A chcialbym, ale niestety studia nie daja mi takiej mozliwosci :? Ale pocwiczyc na trening na pewno wpadne :D Popiore was tam wszystkich, bo przeciez ktos w koncu musi :lol: pozdrawiam
  • 0

budo_bax bunny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LUZ w technikach karate, czyli co robić by się nie SPINAĆ?
Hmmm z tym spinaniem to jest roznie Maciej =] Ja na treningach nie mam z tym problemu, jednak na egzaminie to sie strasznie spinam ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024