Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to juz koniec ? ;(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_milkycat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy to juz koniec ? ;(
Jest to moj pierwszy post na tym forum wiec na poczatek chcialbym sie przywitac z wszystkimi poklon
A wiec tak, trenuje taekwon-do od 5 miesiecy i mam straszny problem :(
Przy kopnieciach bocznych (np. dollyo) czuje przeszywajacy bol w okolicach pachwin, nie daje rady kopnac powyzej pasa, naciag mam dobry a ten bol odbiera mi cala chec do kopania..., kumpel mial to samo, mowil zebym sie nie poddawal i ze samo przejdzie :? a mi sie to ciagnie przez 2-3 miesiace a zadnej poprawy nie widze, nie chce przerywac treningow, za bardzo kocham taekwon-do :oops: a pozatym nie dlugo beda egzaminy, a takiej okazji nie chce przegapic :)
Moze potrzebuje jakies diety, moze jakies witaminy czy cus ? (184cm@74kg) :roll:
Jesli ktos moze mi pomoc to bylbym bardzo wdzieczny :D

PS. Po dzisiejszym treningu zwatpilem w trenowanie TKD ;(
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
No stary, chyba przede wszystkim powinienes o tym z trenerem pogadac. Nastepnie polecam wizyte u lekarza sportowego lub u ortopedy. On powinien ci doradzic, moze predzej jakis zestaw cwiczen niz witamine. Zycze rozwiazania problemu i nie lam sie!
  • 0

budo_milkycat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
Z trenerem rozmawialem na ten temat, ale... wzruszyl ramionami i za bardzo mi nie pomogl :P
Sprobuje z tym lekarzem, nie wiesz czy w przychodni bedzie takowy ?
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
Ale staw/kość Cię boli czy raczej mięsień/ścięgno?
Spokojnie możesz to wyczuć moim zdaniem.

Miałem coś takiego z mięśniem w okolicy pachwiny - przy wysokim kopaniu bolało, wręcz rwało - pomimo, że byłem dobrze rozciągnięty statycznie. Pomogło nie kopanie przez parę miesięcy, a potem kopanie nisko ... ale na treningi chodziłem i ćwiczyłem ręce.

A jak z kośćmi/stawami coś masz to może lepiej prześwietl.
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
[quote]Sprobuje z tym lekarzem, nie wiesz czy w przychodni bedzie takowy ?[/quote]

Nie wiem to chyba zalezy od przychodni :wink: Na pewno musisz isc do swojego lekarza i od niego dostaniesz skierowanie do sportowego. [/quote]
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
5 miesiecy to nie za dlugo treniujesz. wiem ze od razu kazdy by chcial dollyo w leb kopac. ja mam kumpla ktory rok mial takie problemy ale powoli powolutku pial sie do gory. a jak chcial kopac od razu wyzej to go bolalo bo kaleczyl technike i tak sie wyginal ze nie dziwota ze go to lamalo. moze to samo robisz? musisz poprostu indywidualnie rozciagac sie w domu a nie tylko na treningu. codzienie jakies 20 minut na to przeznacz. zobacz tez jakie cwiczenia dobrze Ci wchodza. jednym statyczne rozciaganie innym bardziej dynamiczne wymachy. moze musisz tez jak to sie mowi rozbic biodra czyli rob np. przejscia miedzy szpagatami jak najnizej. u nas w sekcji wiekszosc przychodzi troche wczesniej przed treningiem i indywiudalnie rozgrzewa sie. jezeli masz taka mozliwosc to powinienes skorzystac z tego. mozesz wspomoc sie masciami rozgrzewajacymi i barac cos na kolagenie lub inne srodki regenerujace stawy i sciegna. powinny porawic troche elastycznosc i szybsza regeneracje. ale na wszystko jest potrzebny czas i systematycznosc.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
Jak już nic ci nie pomoże to ja myślę że pół litra żubrówki powinno załatwić sprawę :wink:
  • 0

budo_unicorntkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
Jak zaczynałam trenować, to miałam to samo.... Czsami po treningu nie mogłam wyżej niż na centymetr podnieś nogi, bo tak mnie bolały ścięgna.... Ale postawiłam sobie za zadanie rozciągać się w domciu... No i pom jakimś (długim) czasie przeszło. Ostatnio miała to znowu, bo miałam kontuzje i przez dwa, no trzy prawie miesiące nie trzenowałam.... Ale teraz na nowo jest dobrze.. Moim zdaniem to kwestia długich ćwiczeń.. nie tylko na treningach ;)

Pozdrawiam!
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
Prosta i jasna odpowiedź. LEKARZ! Nie wiem dlaczego niektórzy trenujący, gdy ich cos boli, szukają pomocy na forach dyskusyjnych, zamiast od razu skorzystać z pomocy lekarskiej. Za to NFZ płaci medykom... Nie mówię o drobiazgach, ale jak coś naprawdę boli, to piorunem do przychodni, najlepiej sportowej.

Niestety spotkałem się z tym, że zlekceważenie pozornie drobnej przypadłości skończyło się tym, że dla pewnej osoby taekwondo stało się tylko wspomnieniem. Dlatego teraz jestem przeczulony.

Gizmo
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(

za bardzo kocham taekwon-do :oops:



po 5 miesiacach? szybko :wink:
  • 0

budo_milkycat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
dzieki wszystkim za odpowiedzi :)

Ale staw/kość Cię boli czy raczej mięsień/ścięgno?

na 99% jest to miesien/sciegno :?

wiem ze od razu kazdy by chcial dollyo w leb kopac

akurat z tym nie mam problemu, naciag mam nawet dobry.
Z tym "rozbijaniem bioder" to pobrobuje, rzadko to robilem musze przyznac :roll:

po 5 miesiacach? szybko Wink

TKD juz trenowalem wczesniej, jakies 4 lata temu ale musialem zrezygnowac z powodu braku kasy, szkola itp, a teraz znow mnie wzielo na trenowanie :)

Prosta i jasna odpowiedź. LEKARZ!

Zarejestrowalem sie do lekarza po skierowanie na wtorek, zobaczym co mi poradza specjalisci :roll: A jak narazie to treningow nie odpuszcze :) tyle ze postaram sie nie forsowac zbytnio :?
  • 0

budo_as0531
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
co lekarz Ci powiedział????
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
Powiedział mu "Zanim odpowiesz na post popatrz na jego datę" :evil:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
Cypis widze ze ostatnio zajmujesz się ściganiem po całym budo odgrzebujących stare posty :wink:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to juz koniec ? ;(
Sally, Twój post nie jest na temat. Pierwsze ostrzeżenie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024