Skocz do zawartości


Zdjęcie

ENERGI !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_spyro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ENERGI !
Tekwondoki pomóżcie bo już nie wyrabiam. Co robicie aby nie zasnąć na treningu ? Załużmy że typwy dzień zaczyna się: 7.30 pobudka ; 8-16 szkoła ; 16.30-19,30 obiad, lekcje, komputer; na 20.00 na trening i zonk... jestem już tak śpiący i zmęczony że na treningu to wyglądam niemal jak zombi... że już nie wspomnie że źle mi się ćwiczy jak jestem śpiący i zmęczony. 22 w domu; kolacja; prysznic; ok 23.30 Sen;

Polećcie coś mogło by mnie podudzić (przynajmniej przed treningiem), aha kawa odpada bo nie-znoszę-kawy...

POZDRAWIAM
  • 0

budo_uth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
Mi po kawie trzesa sie zawsze nogi na treningu :] Polecam godzinna drzemke...
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !

Mi po kawie trzesa sie zawsze nogi na treningu :] Polecam godzinna drzemke...

Drzemka to chyba najlepsze rozwiązanie. Bierz tez magnez.. moze jakies napoje pobudzające typu red bull (tylko bez przesady)
  • 0

budo_uth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
Czytalem gdzies (chyba w MH), ze godzina drzemki w dzien jest jak 3 godziny snu w nocy - ciekawe ile w tym prawdy... A magnez mam brac ja na trzesienie nog po kawie, czy kolega od tematu? :-)
  • 0

budo_spyro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
po drzemce to czuję się jeszcze bardzej zmęczony... :(
  • 0

budo_spyro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
a moze wszelkiej masci plusze ? Activ itp ? tylko co kto poleca ?
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
Problem z energy drinkami polega na tym, ze sa strasznie drogie i na dluzsza mete mozesz przy tym zbankrutowac ;) . Kiedys na zawodach przed walka pilem "Powerade" daje kopa ale tylko chwilowo, z pewnoscia nie wystrczylby mi na caly trening (ale na szczescie nie zasypiam na treningach). Moze te treningi sa jakies lightowe albo mało sie przykladasz, że zasypiasz.

Pozdr.
(Ostatni post w tym roku teraz na sylwka :-) )
  • 0

budo_uth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
Wg mnie o "plusz": nie bardzo to dziala =/
A po drzemce jestes bardziej zmeczony jesli sie nie ruszasz, to ejst tak jak gdy sie budzisz rano... Zadko kiedy czlowiek wstajac czuje sie super, ale jak sie rozruszasz to jest dobrze...
Mimo wszystko uwazam, ze drzemka to najlepsze rozwiazanie.


Dodam, ze energy drinki niszcza zeby kilka razy szybciej niz wszelkiej masci cole...
A izotony warto miec i lyknac w trakcie treningu, tyle ze ona nie pobudzaja - zapobiegaja odwodnieniom chyba bardziej.
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
Identyczny rozkład dnia mam. I też po obiedzie padam z nóg. Na trening ledwo się wlokę itp. Czasami robię sobie drzemkę, czasem nie.
Ale jak już dotrę na trening, to nigdy nie miałem problemu z zasypianiem, czy brakiem energii. Po prostu całe to "zmulenie" odpuszcza po rozgrzewce.

Patent na to: więcej snu. Ja to zauważyłem kiedy zamiast zasypiać o 1-2, zacząłem zasypiać tak koło 23. Działa.
Drzemki w czasie dnia nie działają, budzę się po nich jeszcze bardziej zmęczony, i z pragnieniem takim, że mógłbym chyba wychłeptać 4 litry wody, i i tak byłoby za mało.
Więcej śpij. :twisted:
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
drzemka poniżej 30 min działa regeneracyjnie, a powyżej to już sen i jak obudzisz się za wcześnie to będziesz zmeczony :)
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
A ja mimo wszystko polecam izotoniki jako "pobudzacze". Mi przynajmniej pomagaja w jakims stopniu sie zregenerowac i obudzic przed treningiem, no i lepiej wyrabiam jesli chodzi o wydolnosc. Kawa tez nie jest zla, moze sprobuj polubic? :-)
Pozdro.
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
sen (czyli wysypianie sie :) ) i dostarczanie organizmowy wszystkich niezbednych surowcow jest podstawa abys mogl efetktywnie trenowac. sprobuj jakies suplementy zastosowac. to powinno pomoc. jezeli nie lubisz kawy sa herbaty oparte na guaranie i zenszeniu ktore tez pobudzaja. tylko jak zauwazyl Uth zadnego badziewia typu plusz. jak juz sie truc to pozadna odzywka z jakis firmowym logo :) :lol:
  • 0

budo_qratkd
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ENERGI !
Posłuchaj !! przedewszystkim odpowiednio długi sen + dieta !!! musisz wiedziec co jesz i o jakich porach. czasem zbyt pozno cos zjesz i zamiast miec siłe i ochote ne trening, to chce Ci sie spac bo organizm zaczyna trawienie!! Pamietaj ostatni posiłem najpozniej 2h przed treningiem!!! minimum 8h snu na dobe !! a jesli to nie pomoze lub faktycznie masz jakis ciezki dzien to zainwestuj w suplementy z grupy "HIGH ENERGY" lub aminokwasy które szybko regenruja i daja moc!! jesli chodzi o pobudzacze typu pluszz to sa one dla ludzi takich którzy nie trenuja po całym dniu tylko sa zmeczeni codziennymi robótkami!! moze powinienes spróbowac supplementów podnoszacych poziom testosterony np ZMA, Tribulus i wiele innych !!! powodzenia Spiochu ;] !!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024