Skocz do zawartości


Zdjęcie

Razorback


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Razorback
Witam zastanawiam się nad kupnem razorbacka i po przeczytaniu sporo na jego temat sam juz nie wiem. Teoretycznie nóż ten jest ponoć bardzo mocny i wytrzymały. Z drugiej zaś strony czytałem o przypadkach pęknięcia przy używaniu go do czynności które powinien teoretycznie znieść. No i pewnie tu lezy wina stali. Dlatego sam już nie wiem. Podoba mi się ale potrzebuję czegoś mocnego a na stridery ER czy nawet bucka to musiałbym dłuuuugo zbierać (oczywiście nie będę wymagał od niego tyle ile bym wymagał od tamtych :D ) Poradźcie drodzy budowicze :roll: :-)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Miałeś toto w łapach? Małe, i przypomina bardziej walnięty parę razy młotkiem gwóźdź niż nóż. Jeśli szukasz MOCNEGO noża, to nie tędy droga. Razorback świetnie nadaje się do zadania wielokrotnych ran kłutych, tudzież do przebijania książek telefonicznych - ale roboty jakiejkolwiek tym nożem to ja sobie nie wyobrażam.
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Mam od tygodnia :) Moj pierwszy porzadny noz :) :) :!: Jesli chcesz go na EDC to zapomnij, po prostu nie ma co...kupujac go wiedzialem o tym, ale dopiero po wzieciu do lapska pojalem o co chodzi. Ten noz po prostu prosi sie o trzymanie w pochwie i czekanie na dogodna okazje do zrobienia kuku :wink: To nie jest noz do ciecia, moj nawet nie golil po wyjeciu z pudla (slyszalem ze mial golic) Tnie strasznie gowniano (chyba ze zabkami) ale za to jak sie wbija... :D Jeszcze nie majac go w reku mialem obawy ze zbyt "chuda" rekojesc bedzie sie slizgala, nie bedzie jej mozna pewnie chwycic, ale straszliwie sie mylilem, jakbys nie zlapal tego noza, to zawsze bedzie sie trzymal pewnie. Trzymanie w pochwie super, mozna nosic bez obaw trzonkiem do dolu, ale tak jak mowie, na EDC (taka do uzywanie tzn. kuchnia i jakies prace ) to jest to kompletna pomylka (no ale nie do tego zostal stworzony), i dlatego juz mysle nad jakims Manixem albo podobnyn ostrzem :wink:
pozdrawiam
beatles
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Cóż nie miałem go w rękach ale z pewnością nie myślę o nim jak o EDC. Raczej miał być do takich rzeczy jak przebijanie lodówek cięcie karoserii od czasu do czasu wyłamania jakiegoś okna :D Ale właśnie wydaje mi się że jednak jest to fighter do uśmiercania a nie jakiś twardziel
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Na innym poplskim forum nozowym był test tego noza , wyszedł dosc mizernie :?
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Wypadl mizernie, bo tak jak mowie, bardzo mi odpowiada, do tego czego zostal stworzony, jest idealny, ale do niczego innego.
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback

Witam zastanawiam się nad kupnem razorbacka

Musisz kogos bardzo nie lubiec... Nie taniej obic mu pape ?
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Ja sprzedaję Razorback'a . Jesli ktos jest chetny to zapraszam na priv.
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
slyszal ktos z Was o nowej pochwie do razorbacka?? slyszalem ze teraz sprzedaja go z nowa pochwa, ma ktos informacje?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
jako alternatywe dla niego proponuje Cold Steel "Spike" - duzo tanszy, a jednoczesnie spelnia dokladnie te same zalozenia :)
  • 0

budo_zygi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Przebijania lodówek i cięcia karoserii.??????? Chciałbym zapytać po co miałbyś to robić, bo jeżeli dla przyjemności, to polecam udać się do psychologa.
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Oj, zygi, nie znasz sie na zartach? :) wyluzuj sie :) :wink:
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Chodziło mi o to ze nóż ma być mocny przez duże M. A co do porady żeby iść do psychologa to trochę kiepsko trafiłeś - nie to forum. Tu wszyscy powinni iść do psychologa jeśli już :) :) :)
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Mysle ze zajebiscie mocny noz, duzo uzyteczniejszy od Razorbacka to Strider MFS. Jest drozszy od chyba 40 $.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Ostrzegam przed mało ergonomiczną rekojęścią Spike, BTW

Moje pierwsze testy przebijania skończyły sie małym palcem zeslizgniętym na ostrze i szybkim biegiem nad zlew :wink: Plasterki NewGraham się przydały :P

Pozatym, to naprawdę .....fajny nóż. Mało praktyczny ale bardzo łatwo się go ostrzy na brzytwę i przyjemnie bawi... Użyć nie miałem okazji na kimś ( na szczeście), ale w codziennym użytku jego dość specyficzny szlif nie zawsze daje sobie radę 8)



PZDR,
Smoku
  • 0

budo_zygi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Sam w tym siedzę i lodówka też się zdarzyła (sog pentagon elite). Bez urazy, nie chodziło mi o to żeby ci dopiec..... :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Oki oki no problem nie gniewam się :) A żeby nie było offtopa - z pewnością jest to efektywny wizualnie i mający to "coś" :) nozyk ale o bardzo wąskim zastosowaniu. Jeśli miałbym na zbyciu przeszło 100 $ to bardzo chętnie bym go nabył dla samego posiadania, ale że nie mam to może kiedyś w przyszłości :wink: :-)
  • 0

budo_throgal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dalekiej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Razorback
Ja miałem również ten nóż i go po wielu przemyśleniach zdecydowałem się sprzdać :cry:

Fajnie się go trzyma w reversgripie, ale w normalnym chwycie bałbym się przebijać jakieś twarde rzeczy, zbyt mała garda. W reversgripie palec kładziemy na zakończenie rękojeści, co jest o wiele bezpieczniejsze!! Jak zobaczyłbyś jego czubek to i tak bałbyś się nim przebijać lodówki i karoserię. Łatwo go złamać na czymś twardym, nie mówiąc już o wyważaniu okna!

Jako edc to on się zabardzo nie nadaje. Zastosowanie w kuchni można sobie wybić z głowy. Zbyt grube i zbyt niske ostrze wraz z tą powłoką utrudniają cięcie. Standardowa pochwa (chyba że sobie dorobisz nową) da się nosić tylko pod pachą na szelkach.

A co do zastosowania w walce, każdy nóż może go równie dobrze zastąpić. Stwierdziłem, że gdybym miał użyć do takich celów, do jakich został stworzony, to bym lepiej zabrał śrubokręt krzyżakowy. Łatwiej się pozbyć i nawet wygodniej się trzyma w reversgripie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024