Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bitbule i bajsbole


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole
Kontur ale tu niemowimy o walkach psow bo: 1)temat jest o obronie psa i specyfiki ras w tym kontekscie 2)taki pies nienadaje sie do obrony przed ludzmi, jego agresja jest typowo ukierunkowana 3)To jest chore 4)psy z typowo do tych walk sa "male" (zeby dluzej trwala walka--->emocje---->zaklady)

Walki pies vs dzik jak ten ambull ktorego wkleilem to niesa walki jako takie to ma sprawdzic temperament aby kiedys wszystkie psy niebyly "kanapowcami" i ja to popieram. W takiej probie pies ma zlapac i zatrzymac, potem sie zwierzeta rozdziela. Niektore rasy przechodza pruby charakteru hog-dog, orjeza, prawieka i wedlug mnie dobrze. Psy to od zawsze zwierzeta uzytkowe i niech tak zostanie.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole
sorry pomylka
  • 0

budo_jorgus7
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole
udzie to naprawde wyobraźni nie mają.
ide sobie z dziewczyną i psiakami na spacer. jej ratlerek, moj dobek. Za ogrodzeniem wysokości ok 130 cm duzy kaukaz :/ i zaczyna strasznie ujadać. zawróciliśmy bo gdyby przeskoczył to strach myslec co by mogło byc :/ czy w ogole dobek (dorosły dosc poterzny )mogłby nas obronic przed takim kolosem?
  • 0

budo_azyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole
z regluly jest tak ze psy szczekaja i rzucaja sie kiedy sa na wasnym terenie. Mam w sasiedztwie takiego psa, jak brama zamknieta to tak ujada ze czlowiek boi sie podejsc do ogrodzenia, a jak sie tylko brama otworzy to piesek magicznie lagodnieje. Nie wiem czy tak jest ze wszystkimi psami ale napewno z tymi ktore ja spotkalem
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole
a może po prostu broni swojego terytorium, bo tak jest wychowany ;) i prawidłowo tak być powinno, a nie, że po wyjściu jest agresywny.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole
moje po otwarciu tez lagodnieja (ale generalnie szczekliwe nie sa przy siatce) jak widza ze ktos jest proszony gosc to daja na luz, gdyby ktos przeskoczyl przez siatke to raczej mialby miekko, a gdyby ktos wszedl tak pewnie i spokojnie, nie zwracal uwagi na psa to Paco np moglby olac, Loco natomias raczej by nie pozwolil bo on ma wiekszy dystans do ludzi i jest mniej pewny siebie

K_P farta mimo wszystko mial Twoj pies, jednak kategori wagowych przestrzegali nawet dogomani z US i wiekszy pies moze mniejszego uszkodzic bardzo szybko.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole
dubel
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole

słyszałeś może coś o tych wilkopodobnych mieszankach z ZSRR/Rosji uzywanych w róznych OMONA-ach, Specnazach itp? Bo ja trafiłem na strzepy informacji, a temat mnie diablo interesuje.
ps.sorry za off topic.


Psy o których piszesz to prawdopodobnie Ogary Kostromskie. Nie znajdziesz o nich informacji. Ja długo szukałem. W Google są tylko strzępy. Kiedyś czytałem w starych książkach o psach wydanych w czasach kumunistycznych. Tam były tylko pojedyńcze wzmianki. To stara odmiana (jako rasa nigdy nie została uznana). To duze psy bardzo podobne do wilków uzywane na stepach Azji jako ogary na gruba zwierzynę i do obrony. Bardzo niebezpieczne. Ponoc do dzis sa uzywane ale nie wiem dlaczego nikt o tych psach nie pisze. Moze cos na rosyjskojezycznych stronach by sie znalazlo ale ja nie gawarisz pa ruski.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole
pewnie dlatego bo kazdy byl inny :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole

pewnie dlatego bo kazdy byl inny :wink:


no jacha... uzytkowe rasy pierwotne nie musialy miec wspolnego wygladu tylko wspolny zestaw cech psycho-motorycznych...
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bitbule i bajsbole
ale to i podejscie do psychiki psow prezentowane w zachodniej europie sprawia ze z kynologicznego punktu widzenia typ psa czy rasa jest stracona.

zreszta tak jak w argentynie to tam sami "uzytkownicy" sa srednio zainteresowani propagowaniem bo i po co, oni poprostu mieszaja dogo i charta a jak maja dobrego psa to rozmnazaja :) nie zdziwilbym sie gdyby tam to podobnie wygladalo

crossy to ciekawa sprawa, tylko takie z selekcjonowanych psow i dobranych do potrzeb ras :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024