Skocz do zawartości


Zdjęcie

A może liga kung-fu ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

A może liga kung-fu ???
Może czas pomyśleć (wzorem BJJ i Muai Thai) na utworzeniem Polskiej Ligi Kung-Fu ???
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Hm, mam wrazenie, ze ciezko mogloby byc ze stworzeniem przepisow, w ktorych wszystkie style moglyby czuc sie jednakowo "swobodnie", poza tym wymienione srodowiska BJJ i Muay Thai sa chyba bardziej skonsolidowane. Pomysl fajny, ale czy wykonalny?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
To czy pomysł wykonalny zależy od nas... najważniejsze ruszyć później drogą ewolucji wypracuję się najlepsze zasady
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Pomysł niezły, wprowadzil by wkoncu jakaś rywalizacje bo te zawody co robi związek to........ srednie są. A tu jakby sie pare szkół na początek dogadało to moze cos by sie ruszylo wkoncu w tym sporcie.

pozdrawiam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Wszystko jestdo zrealizowania, kwestia chęci
  • 0

budo_puczek82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włodawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Kung-Fu waszym zdaniem to spory walki czy sztuka walki?Dla mnie sie wydaje że jest to raczej sztuka walki.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Co nie oznacza że ludzie którzy chcą powalczyć nie mogą tego robić... walki sportowe to jedna z wielu dróg
  • 0

budo_puczek82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włodawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???

Co nie oznacza że ludzie którzy chcą powalczyć nie mogą tego robić


Racja ale na czym by polegały zasady takiej walki sortowej tak żeby była ona chrakterystyczna dla Kung-Fu?Tu byłby chyba problem.
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???

To czy pomysł wykonalny zależy od nas... najważniejsze ruszyć później drogą ewolucji wypracuję się najlepsze zasady


W wolnej walce nie ma zasad !!! Więc wszelkie zawody mają się nijak do prawdziwej walki i nieodzwierciedlają poziomu walczacych.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Ale bez sparingów nie nauczysz się walczyć... a w to że ktoś walczy na treningach bez zasad nigdy nie uwierzę
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
fajny pomysl tsailifo - ale popatrz na posty dalej - chyba bez szans. druga sprawa, ludzie nie chca przyjezdzac nawet na zawody organizowane przez inne stowarzyszenia, sam o tym wiesz. trzecia, przepisy - chyba, ze trzymamy sie san shou i ogolnych przepisow obowiazujacych w formach. no ale tu sie pojawia przeciwwaga dla zwiazku i problemy prawne. pomimo niejasnosci i braku przepisow wykonawczych, a w sumie i ogolnych. nie tak dawno, przypadkiem rozmawialem w krotkim odstepie czasu z dwoma czlonkami zarzadu zwiazku. pozniej z osoba zwiazana bezposrednio z ministerstwem: odpowiedz jest prosta. macie zwiazek wiec w nim dzialajcie. i pomimo wielu nieporozumien na linii zwiazek-reszta, konfliktow - wydaje mi sie, ze tak duza grupa ludzi jak spolecznosc chociazby tego dzialu vortalu - po przystapieniu, moze miec znaczacy wplyw w ramach statutu na zwiazek i jego dzialalnosc. to reguluje prawo, a dzialalnosc mozna monitorowac - przykladem choc po latach niech bedzie PZPN.
problem lezy nie tu. niestety moim zdaniem problem jest w samym srodowisku. wszyscy psioczymy i co. i nic. stowarzyszenia okolozwiazkowe sprawy nie zalatwia. pojawia sie niedlugo dyrektywy unijne (skoro sa na ogorki...) i regulacje beda jasne. szczegolnie po nagonce medialnej w zwiazku ze smiercia na zawodach w Lodzi. i sytuacja polityczna u steru wladzy, ze sie tak wyraze.
nie ma co zwalac tylko "tak po polsku" na zwiazek. sam mam pewne obserwacje na ten temat, zreszta tu o nich kiedys pisalem. ale prawda jest taka - ze samo srodowisko "tradycyjne" jest niespojne, sklocone itd.
moze bedzie okazja - pogadajcie na zlocie, ktorego pomyslodawca byl Marek, przy pomocy Andrzeja. ja niestety nie bede mogl byc obecny, choc robie wszystko, zeby dotrzec choc na piwko - moze "chinatown" vel " hua tu" (chyba skopalem pisownie) na al. lotnikow - zacna chinszczyzna i piwo ok.? no to sie rozpisalem - mam nadzieje, ze nie bla,bla.
wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???

Może czas pomyśleć (wzorem BJJ i Muai Thai) na utworzeniem Polskiej Ligi Kung-Fu ???

czyli chcecie zorganizować walki "sportowe" san shou :lol: ( śmieję się bo patrzę kto to napisał i nie wierzę)
a może nie tylko walki ale też formy taolu? Mnie się ten pomysł podoba! Będę mogła startować. 8) 8)
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???

Może czas pomyśleć (wzorem BJJ i Muai Thai) na utworzeniem Polskiej Ligi Kung-Fu ???

masz jakies konkretne pomysly :?:
idea w sumie ciekawa, ale pod skora czuje mozliwosc klapy... za duzo sprzecznych interesow
btw: happy new year wszystkim :D
s.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Nie ma sprzecznych interesów.

Są przepisy dla starujących i albo startujesz albo nie... wolna wola... Ci którzy będą chcieli startować, wystartują, Ci którzy wolą machać formy sportowe, będą je machać, Ci którzy wolą trening w zaciszu sali będą tam ćwiczyć.

Jest pomysł, a czy się uda go zrealizować to inna sprawa... tylka że jak słyszę już na wstępie "... eee to się nie uda..." to wiem dlaczego tak krytykowane przez wielu środowisko BJJ tak doskonale się rozwija :)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Pomysł nie jest zły. Może w naszym kraju ciężki do zrealizowania ale być może warty jest próby realizacji. Co do walk to będzie oczywiście pewien problem czy iść w kierunku sandy sportowej według znanych zasad czy też może opracować własny regulamin i popchnąć walki w kierunku bardziej tradycyjnym zbliżonym trochę do mma (bez parteru). My jako Towarzystwo mamy w tym kierunku pewne doświadczenie.
Ogólnie duży plus za inicjatywę.

MW
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Mam nadzieję że przy okazji spotkania omówimy i tą sprawę :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Myślę że walki bardziej tradycyjne... Sanda niech pozostanie w kręgu zainteresowań PZWS
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???

Myślę że walki bardziej tradycyjne... Sanda niech pozostanie w kręgu zainteresowań PZWS

... ale czy to jest możliwe? Bez rękawic zgoda. ale tradycyjne techniki o ile sie dobrze orientuje, to np. uderzenia poniżej pasa dosłownie, na szyję itp. Tj. niektóre są trochę niebezpieczne. Ale przyznaję, że nigdy nie widziałam walki w stylu tradycyjnym, więc mogę się mylić. Zresztą ja wolę formy.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
Dzizis... przecież walka tradycyjna to nie znaczy że mają się kopać po jajach i przegryzać krtań...
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: A może liga kung-fu ???
... a gdyby jeszcze dać im tradycyjną broń... :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024