Skocz do zawartości


Zdjęcie

MEDYTACJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_he_granade
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

MEDYTACJA
Witam was ! zna moze ktoś jakieś specjalne techniki medytacyjne ? jak tak to prosze napiszcie
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
nie pomyliłeś forum przypadkiem :?: :roll:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
Ja znam... ale są aż tak "specjalne" że aż tajne... po jakieś 2500 USA za ruch :drinking:
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
Tak bardzo, bardzo tajne :) :) :) I piekielnie wszechmocne :) :) :) :)
  • 0

budo_xiao gui
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
szydzić - oznaką małości :roll:

"specjalne" - na czymże ma polegać wyjątkowość tych technik medytacjnych, których poszukujesz????
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA

szydzić - oznaką małości :roll:


jasne... a czy są jakieś "nie specjalne" techniki ?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
wyszukaj w googlach jakiś związek np. buddystów w Polsce (np karma kagyu, albo inny) oni troche wiecej powinni na te tematy wiedziec - tylko pamietaj medytacja = duchowość, religia
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA

szydzić - oznaką małości :roll:


jasne... a czy są jakieś "nie specjalne" techniki ?


wiesz niektorzy ludzie twierdzą, że medytowanie to jak usiądę sobie i nic nie robię. albo jezeli sledze tylko wlasne mysli. pewnie dlatego pyta o specjalne techniki i ma racje sa takie - tylko nie w sekcjach kugfu a zen/buddyzmu i innych.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
szkoda komentować...
a stawianie znaku równości pomiędzy medytacją, a duchowością i religią to nie dokońca prawda

he_granade - jak chcesz coś wiedzieć konkretnego to pisz na priva
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
Do poczytania:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_he_granade
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
sorry nei wiedziałem w jakim dziale to umieść sorrka jeszcze raz . i moze troche sprecyzuje moje pytanie : czy ktos z was to robi ?jak tak to prosze o jakiejś sposoby ? i jeszcze raza sorry za złe zfurmułowanie Pytania i za błedy ort.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

przejdź się do którejś z sang buddyjskich, tam będą nauczyciele którzy Cię chętnie nauczą medytować. Pytanie dlaczego chcesz medytowac ;) . Jeżeli chodzi o tego typu sprawy nie polecam nauki bez nauczyciela - mozna sobie zrobic krzywde. czesem np. ludzie ulegaja hiperwentylacji i im sie wydawalo ze latali albo inne bzdury.
  • 0

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
Kiedyś czytałem fajny cytat"40 lat medytacij=ekstaza ta sama ekstaza=8 piw"


A tak na poważnie medytacja to nic innego jak tylko skupienie.
Całkowite skupienie na wykonywanej czynności(oddech,liczenie oddechów,ruch ciała,myśli).
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
No patrz baco, to ludzie do indii jezdza, tomy ksiazek pisza a mogli sie ciebie zapytac to bys im wytlumaczyl w 1 zdaniu.
  • 0

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
no widziołeś a płacić nie kcom
  • 0

budo_hans kloss
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
Ja "robię" to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:)

Polecam!
  • 0

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
i co ci to daje?
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
he granade:

sam stanąłem kiedyś przed problemem wyboru dobrego żródła wiedzy traktującego o medytacji. Bezapelacyjnie najlepszym źródłem jest wykwalifikowany instruktor (mistrz, nauczyciel, czy jakkolwiek go zwać). Zdaję sobie sprawę, że ze znalezieniem takiej osoby jest w naszych polskich warunkach problem, dlatego pozostaje literatura. Poszukując wiedzy na temat medytacji należy sobie przede wszystkim postawić pytanie w jakim celu chcemy medytować?. Dla mnie istotne były zastosowania pod kątem zmniejszenia napięcia oraz plepszenia czasu reakcji. Nie ma praktyk ścisle ukierunkowanych do założonych przeze mnie celów, po prostu pewne praktyki, ich zakres a raczej stopień zaawansowania w praktykowaniu zawierają, oprócz innych, moje cele. W każdym razie moja droga poszukiwań w dostępnej literaturze:

1. Korzeń chińskiego Qigong, dr Yang Jwing - Ming, wydawnictwo YMAA, Kraków 2000: dobra pozycja, niezwykle obszernie traktująca o qigong, w tym praktykach medytacyjnych i ćwiczeniach oddechowych. Dla mnie raczej praca naukowa, dobre kompendium wiedzy, ale nieprzydatne dla osoby ciekawej ścisłych informacji "technicznych" związanych z medytacją (praktyki, objawy, itp.) z wyjątkiem ćwiczeń odechowych, które są opisane kapitalnie!

2. Philip Kapleau: „Trzy filary zen”, Wydawnictwo Pusty Obłok, Warszawa 1998: dla mnie pozycja w znacznym stopniu niezrozumiała i nie do przyjęcia. Za dużo "wschodnich ogólników". Może to i wartosciowa pozycja literaturowa, ale nie dla mnie. Miałem, sprzedałem.

3. Tao i długowieczność, Huai - Chin Nan, Transformacja świadomości i ciała, wydawnictwo Zysk i S-Ka, 1984, tłumaczenie polskie z 1995: mała niepozorna książeczka, 154str., wydrukowana na papierze pośledniego gatunku. Absolutny hit i sama esencja!!! Dokładnie opisuje poszczególne etapy medytacji, ich objawy (psychiczne i fizjologiczne), korzysci, efekty i zagrożenia. Czyta się to jak w poradnik lub encyklopedię a w trakcie czytania otwieraja się oczy na pojęcie medytacji. POLECAM!!!

Wesołych świąt
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA
Z calym szacunkiem ale jak piszesz tak:

Zdaję sobie sprawę, że ze znalezieniem takiej osoby jest w naszych polskich warunkach problem, dlatego pozostaje literatura.

a potem polecasz takie zrodla jak:
1. Korzeń chińskiego Qigong, dr Yang Jwing - Ming, wydawnictwo YMAA,
- szkoly tego pana znajduja sie w calej polsce w duzych ilosciach, YMAA jest bardzo popularna u nas i rozpowszechniona.
2. Philip Kapleau: „Trzy filary zen”, Wydawnictwo Pusty Obłok,
- to samo, buddysci zen w polsce majha duzo organizacj, robia regularne kursy i spotkania, ciezko ich nie znalezc
3. Tao i długowieczność, Huai - Chin Nan,
- no z taoistami moze byc ciezej:) natomiast w Polsce nauczycieli chikungow znajdziesz, moze nie najlepszych ale nawet mierny jest lepszy niz wlasna interpretacja ksiazki - przynajmniej mozesz go obejrzec i sprawdzic czy nie ma rozedmy pluc.

Ja rozumiem ze ksiazka jest najfajniejsza, dzieki ksiazce mozna brac troche tego troche tamtego, czytanie nie wymaga zbytniego wysilku, nie trzeba nigdzie jezdizic i poswiecac czasu a co najlepsze sami oceniamy poziom naszego "rozwoju".
Ale ja osobiscie znam troche ludzi ktorzy medytuja w roznych systemach i nikt, podkresle to, NIKT, nie doszedl do jakichkolwiek przyzwoitych rezultatow z ksiazek
ostatnio np. znajoma zaczela robic joge z ksiazek - teraz dochodzi do siebie po naciagnieciu dosyc mocnym miesina.
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: MEDYTACJA

Z calym szacunkiem ale jak piszesz tak:

Zdaję sobie sprawę, że ze znalezieniem takiej osoby jest w naszych polskich warunkach problem, dlatego pozostaje literatura.

a potem polecasz takie zrodla jak:
1. Korzeń chińskiego Qigong, dr Yang Jwing - Ming, wydawnictwo YMAA,
- szkoly tego pana znajduja sie w calej polsce w duzych ilosciach, YMAA jest bardzo popularna u nas i rozpowszechniona.
2. Philip Kapleau: „Trzy filary zen”, Wydawnictwo Pusty Obłok,
- to samo, buddysci zen w polsce majha duzo organizacj, robia regularne kursy i spotkania, ciezko ich nie znalezc
3. Tao i długowieczność, Huai - Chin Nan,
- no z taoistami moze byc ciezej:) natomiast w Polsce nauczycieli chikungow znajdziesz, moze nie najlepszych ale nawet mierny jest lepszy niz wlasna interpretacja ksiazki - przynajmniej mozesz go obejrzec i sprawdzic czy nie ma rozedmy pluc.

Ja rozumiem ze ksiazka jest najfajniejsza, dzieki ksiazce mozna brac troche tego troche tamtego, czytanie nie wymaga zbytniego wysilku, nie trzeba nigdzie jezdizic i poswiecac czasu a co najlepsze sami oceniamy poziom naszego "rozwoju".
Ale ja osobiscie znam troche ludzi ktorzy medytuja w roznych systemach i nikt, podkresle to, NIKT, nie doszedl do jakichkolwiek przyzwoitych rezultatow z ksiazek
ostatnio np. znajoma zaczela robic joge z ksiazek - teraz dochodzi do siebie po naciagnieciu dosyc mocnym miesina.


Dokładnie...
Te 3 pozycje są wszędzie dostepne i bardzo popularne (chociaż ciężko je ze sobą porównywać), jeszcze dołożyć kilka i mamy klasykę w języku polskim w "tych" tematach.

Ale jak na tym forum juz wiele, wiele razy w róznych tematach wspominano uczenie się z książek jest stratą czasu (a może być czasem nawet niebezpieczne).
Z "medytacją" szczególnie trzeba uważać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024