Skocz do zawartości


Zdjęcie

filmiki z Su Dong Chen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

filmiki z Su Dong Chen
Su Dong Chen to pol Japonczyk pol Chinczyk wychowany jna Taiwanie gdzie trenowal bagua, xing yi i taiji, po przeniesieniu sie do japoni duzo walczyl z roznymi Japonskimi stylami, podobno znal sie dobrze z Oyama
stworzyl na podstawie tych 3 styli wewnetrznych wlasny styl. na dole jest link to jego fimikow ktore pojawiaja sie na stronie. warto zobaczyc

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen
Te filmy juz kiedys byly bo je pamietam :D
Sa spoko, chociaz te aplikacje to takie aikidockie, nabieg z piescia i wjescie w nogi takie z cyklu jak sie nie robi wejscia w nogi, kiedys nawet byl taki filmik na tym forum z Boruta jak robi takie przepisowe wejscie komus - podchodzi z garda, schozi nisko i wychacza wykroczna noga swoja i w ostatniej chwili doklada rece jak juz zadne uderzenia w kark nie wejda :D
Fajnie widac jak na srodkowym filmie po plaskaczu w zoladek po sekudzie do kolegi w masce dochodzi sila wyraznie i go zgina.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

Su Dong Chen to pol Japonczyk pol Chinczyk wychowany jna Taiwanie gdzie trenowal bagua, xing yi i taiji, po przeniesieniu sie do japoni duzo walczyl z roznymi Japonskimi stylami, podobno znal sie dobrze z Oyama
stworzyl na podstawie tych 3 styli wewnetrznych wlasny styl. na dole jest link to jego fimikow ktore pojawiaja sie na stronie. warto zobaczyc

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ciekawe, ale kiedyś gdzieś były w sieci jeszcze inne jego filmiki gdzie zadawał dużo seryjnych uderzeń. Jak może pamiętasz Tomek, jeden z nieaktywnych już forumowiczów ćwiczył w USA u Su Dongchena i bardzo sobie chwalił. Na stronie z powyższego linku, radzę kliknąć u góry na środkowy link, są tam pewne ciekawe ćwiczenia, może ktoś się pokusi o komentarz (Tomasz, Dacheng, SJ?) zwłaszcza odnośnie demonstracji z kartką papieru wiszącą na tasiemkach.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen
zero sensu :(
obaj panowie zadają ciosy jak stare baby co się o cebulę na targu pobiły :?

filmik 1. koleś w kasku chyba w życiu nie widział jak się zadaje ciosy pięścią: brak pracy biodrami, nie cofa ręki do gardy, pedzi doprzodu jak dzik

filmik 2. parodia - gdyby choć jeden z nich potrafił trzymać szczelną gardę i zadawać zwykłe proste to znokautowałby drugiego w 0,5 sekundy

filmik 3. pan w kasku atakuje jakby to miał być mecz futbolu amerykańskiego, pan bez kasku kontruje źle pozwalająć przeciwnikowi na zlapanie własnych nóg i latwe oswobodzenie głowy

idiotyzm
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

zero sensu
obaj panowie zadają ciosy jak stare baby co się o cebulę na targu pobiły

filmik 1. koleś w kasku chyba w życiu nie widział jak się zadaje ciosy pięścią: brak pracy biodrami, nie cofa ręki do gardy, pedzi doprzodu jak dzik

filmik 2. parodia - gdyby choć jeden z nich potrafił trzymać szczelną gardę i zadawać zwykłe proste to znokautowałby drugiego w 0,5 sekundy

filmik 3. pan w kasku atakuje jakby to miał być mecz futbolu amerykańskiego, pan bez kasku kontruje źle pozwalająć przeciwnikowi na zlapanie własnych nóg i latwe oswobodzenie głowy

idiotyzm




no wiesz :) przecież morderator tomasz uznał że warto je zobaczyć, a on mieszka w Pekinie więc napewno wie lepiej :twisted: :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

no wiesz :) przecież morderator tomasz uznał że warto je zobaczyć, a on mieszka w Pekinie więc napewno wie lepiej :twisted: :)


rozumiewm Zorro ze dawno nikt Ci nie powiedzial ze jestes idiota i tesknisz :wink:
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen
Dawno nikt nie podniecał sie i nie ekscytował tak jak Ty takimi filmikami :)
Wesołych świąt dla ciebie jak również wszystkich dyslektyków w Chinach :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen
A ten jak zawsze niereformowalny
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

filmik 1. koleś w kasku chyba w życiu nie widział jak się zadaje ciosy pięścią: brak pracy biodrami, nie cofa ręki do gardy, pedzi doprzodu jak dzik


zgadzam sie

filmik 2. parodia - gdyby choć jeden z nich potrafił trzymać szczelną gardę i zadawać zwykłe proste to znokautowałby drugiego w 0,5 sekundy


no z ta garda to przesadzasz teraz, kto np w Pride trzyma szczelna garde :wink:
ciosy coz on stara sie pokazac inny sposob uderzania i z tego co wiem to mu sie sprawdza bo w przeciwienstwie do wielu papierowych mistrzow to on na seminariach zgadza sie wyskoczyc z kims kto twierdzi ze jego uderzenia sa smieszne czy cos takiego, akurat slyszalem to od naocznych swiadkow, on uczy w USA bardzo czesto

filmik 3. pan w kasku atakuje jakby to miał być mecz futbolu amerykańskiego, pan bez kasku kontruje źle pozwalająć przeciwnikowi na zlapanie własnych nóg i latwe oswobodzenie głowy


sorry ale nie widze tego o czym mowisz widze ze fakt wejscie jest jak w amerykanskim futbolu lub normalnych zapasach a nie mma tylko ze koles uczy wlasnie samoiobrony a nie jak startowec w Pridzie i powiedz mi ilu (to cytuje za amerykanska lista mma) zawodnikow mma zaatakowalo Cie na ulicy :wink: :?:

ja mialem pare przejsc z amerykanami tutaj w pekinie i zapewniam bo wkurwieniu wlasnie tak leca bo prawie 100 % chlopakow w USA albo cwiczylo zapasy albo amerykanski futbol
dlatego tez celem tutaj jest ze atakujacy ma wepchnieta twarz w glebe co na asfalcie lub nawet parkiecie byloby bardzo bolesne a na ringu mma toi nie dziala bo on jest miekki

i tu od razu powiem ja nie mowie ze koles jest boski, mam zastrzezenia do tego co pokazuje ale jest ciekawe bo pokazuje cos innego i z tego co wiem mu sie to sprawdza
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

no wiesz :) przecież morderator tomasz uznał że warto je zobaczyć, a on mieszka w Pekinie więc napewno wie lepiej :twisted: :)


rozumiewm Zorro ze dawno nikt Ci nie powiedzial ze jestes idiota i tesknisz :wink:


ech...tak jak kiedyś :wink:
tomasz - pozdrowienia i Wesołych Świąt

Dołączona grafika
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

A ten jak zawsze niereformowalny

no tak w wigilię i zwierzęta mają głos :)

ciosy coz on stara sie pokazac inny sposob uderzania

czy ty wiesz co to uderzenie 8O

sorry ale nie widze tego o czym mowisz widze ze fakt wejscie jest jak w amerykanskim futbolu lub normalnych zapasach a nie mma tylko ze koles uczy wlasnie samoiobrony a nie jak startowec w Pridzie i powiedz mi ilu (to cytuje za amerykanska lista mma) zawodnikow mma zaatakowalo Cie na ulicy

teraz coraz więcej ludzi szukających wrażeń na ulicy przychodzi do nas na BJJ mając już doświadczenie w boksie lub muay thai więc myślę że i tu nie masz racji chłopie

ja mialem pare przejsc z amerykanami tutaj w pekinie i zapewniam bo wkurwieniu wlasnie tak leca bo prawie 100 % chlopakow w USA albo cwiczylo zapasy albo amerykanski futbol
dlatego tez celem tutaj jest ze atakujacy ma wepchnieta twarz w glebe co na asfalcie lub nawet parkiecie byloby bardzo bolesne a na ringu mma toi nie dziala bo on jest miekki

to nie działa bo facet źle unieruchomił gościa na glebie i ten się wyswobodzi bez problemu bo dopuki może to będzie walczyć
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

sorry ale nie widze tego o czym mowisz widze ze fakt wejscie jest jak w amerykanskim futbolu lub normalnych zapasach a nie mma tylko ze koles uczy wlasnie samoiobrony a nie jak startowec w Pridzie i powiedz mi ilu (to cytuje za amerykanska lista mma) zawodnikow mma zaatakowalo Cie na ulicy :wink: :?:


ok, jeżeli to jest dostosowane do lokalnych amerykańskich warunków to jak najbardziej rozumiem, ale...

jeżeli to ma być nauka walki to wejście w nogi powinno być robione jak należy: garda aby nie dostać w maskę, wproste plecy (aby nie zostać wciśniętym w matę), kolano nogi wykrocznej atakującego na ziemię miedzy/za stopami atakowanego
jeżeli to ma być nauka kontry przed wjazdem w nogi to broniący się nie powinien zostawiać swoich nóg w zasięgu rąk atakującego
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

dlatego tez celem tutaj jest ze atakujacy ma wepchnieta twarz w glebe co na asfalcie lub nawet parkiecie byloby bardzo bolesne a na ringu mma toi nie dziala bo on jest miekki


to nie działa bo facet źle unieruchomił gościa na glebie i ten się wyswobodzi bez problemu bo dopuki może to będzie walczyć


tu sie nie zgodze akurat bo nie chodzi o to zeby kolesia unieruchomic i trzymac tylko zeby wyrznal ryjem o ziemie, akurat calkiem niedawno mialem sytuacje ze musialem uspokoic spakowanego, wiekszego ode mnie amerykansca bo troche wypil i szalal i zwykle podciecie mu zrobilem jak mnie usilowal zlapac i wyrznal glowa i ziemie w dodatku bardzo lekko, powiedzialbym ze i cala agresja mu przeszla od razu, usiadl i piszczal cos tam niewyraznie trzymajac sie za glowe a wyladowal na trawniku a nie na asfalcie
wiec tu mylisz sytuacje z miekkiego ringu z twarda nawierzchnia
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

no wiesz :) przecież morderator tomasz uznał że warto je zobaczyć, a on mieszka w Pekinie więc napewno wie lepiej :twisted: :)


rozumiewm Zorro ze dawno nikt Ci nie powiedzial ze jestes idiota i tesknisz :wink:


ech...tak jak kiedyś :wink:
tomasz - pozdrowienia i Wesołych Świąt

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



dzieki, rowniez pozdrowionka i Wesolych I Spokojnych Swiat zycze :!:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

czy ty wiesz co to uderzenie 8O


Zapewniam cie, że Tomasz wie więcej o uderzaniu niż ty o BJJ.

to nie działa bo facet źle unieruchomił gościa na glebie i ten się wyswobodzi bez problemu bo dopuki może to będzie walczyć


Zorro, czasami masz jakieś przebłyski, że nie pleciesz bez sensu ale częściej nie kleisz o co chodzi niestety, tym razem też. Jak ci już napisano, nie chodzi o unieruchomienie i jest to tylko pokazówka. Gdybym ci napisał: zwroć uwagę na pozycję łokcia Su Dongchena na karku pozoranta i co mógłby mu on tym zrobić w realu (zakładając że do takiej pozycji doszło), za cholerę nie zrozumiesz bo nie masz do tego odpowiedniej wiedzy. Więc nie piszę ;-) Zachowaj swoje krytyczne uwagi do jakiegoś ewidentnie kiepskiego kung fu czy pseudokungfu, w czym ci będę sekundował, natomiast tutaj sobie podaruj. Akurat ja też słyszałem z różnych źródeł, że Su Dongcheng ma na koncie tyle porozbijanych judockich i karateckich (może i shootwrestlerskich i innych) mord w Japonii, że należałoby go traktować z pewnym szacunkiem. Jeszcze raz powtarzam, to tylko pokazówka i gdyby poszukać, to możnaby znaleźć wiele jeszcze mniej przekonywujących pokazówek w wykonaniu twoich idoli (i tego drugiego krytykanta).
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

zorro napisał:
czy ty wiesz co to uderzenie


Zapewniam cie, że Tomasz wie więcej o uderzaniu niż ty o BJJ.

żeby mnie o tym zapewnić musiałbyś widzieć i mnie i jego w akcji a że nie widziałeś żadnego z nas to dziwne jest to co napisałeś :roll:

Zorro, czasami masz jakieś przebłyski, że nie pleciesz bez sensu ale częściej nie kleisz o co chodzi niestety, tym razem też

patrzysz na moje posty chyba przez pryzmat nagonki i prześladowania mnie jakie swego czasu miało miejsce na tym forum i które było organizowane i koordynowane przez pewnego pana z pomorza :?

zwroć uwagę na pozycję łokcia Su Dongchena na karku pozoranta i co mógłby mu on tym zrobić w realu (zakładając że do takiej pozycji doszło),

no właśnie tu jak już to zostało napisane w którymś z wyżej położonych postów mamy do czynienia z błędem polegającym na pozostawieniu nogi w zasięgu rąk atakującego i jest w całej technice taki moment gdy sprowadzany do parteru może całkowice przejąć inicjatywę i zrobić sprowadzenie za jedną nogę a wtedy żaden łokieć nie pomożę

nie masz do tego odpowiedniej wiedzy

dobrze wiesz że mam wiedzę większą niż niektórzy uważający się za ekspertów na tym forum

Akurat ja też słyszałem z różnych źródeł, że Su Dongcheng ma na koncie tyle porozbijanych judockich i karateckich (może i shootwrestlerskich i innych) mord w Japonii,

akurat jak należy traktować takie relacje to chyba obaj dobrze wiemy

Jeszcze raz powtarzam, to tylko pokazówka i gdyby poszukać, to możnaby znaleźć wiele jeszcze mniej przekonywujących pokazówek w wykonaniu twoich idoli (i tego drugiego krytykanta).

jako że to pokazówka to w dobrym zwyczaju jest skomentowanie zawartości merytorycznej przekazywanej w takiej pokazówce by mniej doświadczeni koledzy mogli uniknąć ewentualnego ślepego naśladownictwa pewnych technik
a co do idoli to chyba jestem na takie coś już za stary :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

patrzysz na moje posty chyba przez pryzmat nagonki i prześladowania mnie jakie swego czasu miało miejsce na tym forum i które było organizowane i koordynowane przez pewnego pana z pomorza :?


ty jednak masz chyba jednak nierówno pod sufitem...
widzę że zbyt długo cię ostrzegam zamiast zbanować...
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen

patrzysz na moje posty chyba przez pryzmat nagonki i prześladowania mnie jakie swego czasu miało miejsce na tym forum i które było organizowane i koordynowane przez pewnego pana z pomorza :?


dobrze wiesz że mam wiedzę większą niż niektórzy uważający się za ekspertów na tym forum


wiesz zorro czasami cos z sensem napiszem i na temat i nawet trzeba sie zgodzic i wnosisz cos do dyskusji a potem pizgasz takie teksty jak powyzej i czlowiek sie zastanawia co jest kurwa zle z toba.... czy ty jakies kompleksy masz, nie spelnienie sie zyciowe czy moze w innych sferach ci cos brakuje np brzydki jestes i sie kurna na sile sam siebie dowartosciowujesz bo teksty ktore walisz (jak te powyzej) to normalne nie sa i chlopie tu sie leczyc trzeba :!:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen
psiakrew, zostałem "drugim krytykantem" - mam pytanie: czy to lepiej czy gorzej niż być pierwszym krytykantem? :)

a tak nieco poważniej: sposoób obrony przed atakiem na nogi w filmiku nr.3 oprócz wymienionych wad ma kolejną: w momencie "wciskania" głowy atakującego w matę może on swobodnie osłonić głowę rękoma, a nawet lądując na przedramionach całkowicie zlikwidować zagrożenie walnięciem głową o matę - w takiej sytuacji dana technika obrony jest bezużyteczna. Ponadto wbrew pozorom z pan w kasku (PwK), juz po obaleniu, jest bardzo słabo kontrolowany przez pana bez kasku (PbK) - ucieczka z takiej pozycji to kwestia chwili (wystarczy wyślizgnąć się 2 cm spod łokcia). Wspomniane zaś złapanie przez PwK za nogę PbK spowoduje, że kontrola będzie obustronna.
Sensownymi metodami obrony prze tak nieudacznym wejściem w nogi moga być: kolano na głowę, gilotyna czy wyrzut obu nóg jak najdalej w tył (poza zasięg rąk atakującego) i kontrola czy to porzez chwyt "reka -głowa" czy poprzez zapaśniczą klamrę (niekoniecznie zapiętą).
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: filmiki z Su Dong Chen
8O 8O 8O
ludziska dajcie Sobie luz :) bo nie o to chodzi :wink: albo i o to ale jakie ma to znaczenie :)
Wszystkiego dobrego i niech każdy robi swoje :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024