Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

budo_columbus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dragon's Den Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
W Warszawie jest Serafin z Maćkiem Skupińskim - mistrz świata amatorów MT.
Nie wiem tylko, czy Pawłowi muay thai jest takie konieczne.[/quote]

Z calym szacunkiem dla Macka Skupinskiego, ktory na polskie warunki jest na pewno wspanialy, ale nie wiem, czy ktos z was ogladal gale vale tudo organizowana zdaje sie w zeszlym roku na Gwardii przez Mirka O. gdzie jedna z walk byla walka Macka S z jakims nastolatkiem z Bialorusi... Dotrwal do konca rundy tylko dlatego, ze sedzia byl z nami.
Orazuje to niestety zacofanie naszego kraju, bo w dyscyplinach stosunkowo nowych (a do nich nalezy w Polsce MT i VT oraz BJJ) jestesmy daleko z tylu za innymi krajami.
Jeszcze raz chcialbym zaznaczyc, ze Pride to nie kick-boxing semi contact... A sprawe pogarsza fakt, ze w wadze Pawla praktycznie nie ma slabych zawodnikow. Emalianienko, CroCop (ktory notabene tez nie zaczal w Pride od samych wygranych), Minotauro, Fabricio Verdum, Kharitonow, Yoshida, to sa naprawde kolesie, z ktorymi ciezko bedzie Polakowi wygrac.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Panowie!

Kiedy wreszcie do Was dotrze, ze gdyby zamiast Pawła walczył np. Przemek Matyjaszek
lub Wojnarowicz to Alex by prawdopodobnie przegrał w pierwszych minutach a na pewno bałacha by weszła jak w masło!


Zostali by bardzo szybko znokautowani.


Najlepiej dopierdalac teraz Nastuli i kreowac sie na chuj wie jakich specow od treningu i walki. Wszystkim ktorzy tyle pierdola proponuje to samo co napisalem Karolowi Matuszczakowi po jego tekstach ze Pawel nic soba nie reprezentuje: Zawalcz lepiej w Pride, lub wytrenuj zawodnika ktory da lepsza walke.
Najwygodniej byc specem siedzac przed monitorem :evil:


Isengrim, zgadzam sie w 100%, niedlugo powiedzą ze (...) znokautowałby Fedora, ale nie napisze o kogo mi tutaj chodzi.
Pozdro.
  • 0

budo_bdgkf
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Przecież jawnie widać było i w tej walce i w walce z Nogiem,co zauważył Saku,że tutaj bardziej chodzi o spinke.Zobaczcie jak Nastula cały czas cisnie,nawet w stójce to widać,a w parterze to już w ogóle,na siłę trzyma pozycje nawet bezsensowne jak z nogiem.Widać u niego mega siłę,że nawet siłowo zdominował Alexa,ale coś za coś.Poza tym jak nawet sam Alex powiedział że czuł jak mu mięśnie spuchły,a przecież nie puchną ze zmęczenia tylko ze spięcia.Nawet jeśli będzie miał niewiadomo jaką mocną kondycje to nie ma opcji żeby wytrzymał takie coś.Fakt taki że spinka często wiąże się z psychą i tu może być problem.Przypomnijcie sobie siebie z pierwszych zawodów w czymkolwiek :) ,chyba każdy był fizolem.
Jak już pisze to warto zauważyć też w parterze zerowe podstawy bjj,słaba praca balansem,biodrami,tylko siła.No i balacha też fatalnie wykończona,w ogóle co kombinował prawą nogą to do teraz nie rozumiem.Jedyne wytłumaczenie dla tego to stres.Mimo to uważam że postęp od walki z Nogiem jest oraz ma wielki(niweykorzystany jeszcze przez te braki)potencjał,a większość zawodników z czołówki praktycznie pokazało większość z tego co mają so zaoferowania(oczywiście poza Fedorem,bo motherfucker jest nieobliczalny).
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Panowie!

Kiedy wreszcie do Was dotrze, ze gdyby zamiast Pawła walczył np. Przemek Matyjaszek
lub Wojnarowicz to Alex by prawdopodobnie przegrał w pierwszych minutach a na pewno bałacha by weszła jak w masło!


Zostali by bardzo szybko znokautowani.


Najlepiej dopierdalac teraz Nastuli i kreowac sie na chuj wie jakich specow od treningu i walki. Wszystkim ktorzy tyle pierdola proponuje to samo co napisalem Karolowi Matuszczakowi po jego tekstach ze Pawel nic soba nie reprezentuje: Zawalcz lepiej w Pride, lub wytrenuj zawodnika ktory da lepsza walke.
Najwygodniej byc specem siedzac przed monitorem :evil:


Isengrim, zgadzam sie w 100%, niedlugo powiedzą ze (...) znokautowałby Fedora, ale nie napisze o kogo mi tutaj chodzi.
Pozdro.


1) Fedor to jest inna liga niż Alex.
2) Ta bałacha była do wyciągnięcia, Paweł sam sobie ją zablokował.
Nawet wtedy mógł ruszyć tą lewą nogę, zwolnić przestrzeń.
Ciągnąc tak jak on to robił nie można było jej wykonać ...
  • 0

budo_john nikon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Przecież jawnie widać było i w tej walce i w walce z Nogiem,co zauważył Saku,że tutaj bardziej chodzi o spinke.


Odnoszę identyczne wrażenie. Mamy swojego w Pride, przegrał dwa razy z ludżmi któreych plakaty macie w piwnicznych siłowniach.

Wzorem sekundanta:
Dawaj Paweł, dawaj !!!
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
A, zapomniałem wspomnieć o tej Kimurze co to ją Alex założył. Byłem naprawdę pewnien że Paweł za sekundę to odklepie (no to już musiało boleć). Jednakze Sława Pawłowi, że z tego wyszedł!!! Zupełnie jakby nie zważał na to że mu tamten może ręke złamać, to i tak zdecydowanie dążył do oswobodzenia się.
  • 0

budo_hoolxter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Nie mam pojęcia czemu wszyscy tak cisną na trening BlowJobJitsu przez Pawła. Uważam że bardzie przekrojowy trening np. Sambo dałby mu dużo więcej. Jak część z was pisała też uważam że walka była do wyrania. Kilka uwag apropos pojedynku:

Paweł chyba ciągle ma obway przed kompaniem leżącego przeciwnika. Był taki moment w walce że Alex przyjał pozycję tzw. zółwia. Oczywiście paweł próbował duszenia zamiast wstać i załadować jakiegos soccer kicka ala CroCop w walce z Watermanem czy Silva w walce z Saku. Kolejna moja uwaga dotyczy uderzeń z gardy. Ilekroś Paweł był na górze jego ciosy nie robiły na Alexie żadnego wrażenia. Nie zauważyłem żeby Paweł wkładał w te ciosy jakiekolwiek ruchy ciała poza wyprostem ręki. Generalnie za ciosem nie szła masa ciała. Myślę że wymaga to zdecydowanej poprawy. Co do jego parteru to uważam że na zawodników z takich jak Alex to jego parter spokojnie wystarczy. Co do obracania się plecami do przeciwnika mającego dosiad to niezgadzam się naszymi forumowymi specami od BJJ. Przypominam walkę Herringa z Mino w której tak właśnie wychodł z każdego dosiadu jaki miał mino. Jest to jeden z łatwiejszych sposobów na zrzucenie przeciwnika.

Podsumowując, bo zacząłem się rozgadywać, praca Pawła powinna dotyczyć psychiki i akcji kończących. Bo okazji do skończenia walki z Alexem było wiele tylko umiejętności ich kończenia brakuje (vide soccer kick którego nie było, zerowa siła GnP, nieskończona balacha, brak dźwigni na nogi)

Pozdro 800
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
bardzo ciekawe wypowiedzi na temat P.Nastuli (te ALeksandra i jego Menagera) .Jestem dymny z Polaka. Kto wie moze kiedys wejdzie do kat.sredniej i tam namiesza wsrod innych zawodnikow ?
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
niestety w MMA na poziome PRIDE za przegraną zawodnika nie odpowiada tylko sam zawodnik - równiesz cały "sztab" trenerski - dlatego myśle że cos powinno zmienic sie w przygotowaniach Nastuli do następnej walki.Ale to tylko moje zdanie i można sie z nim nie zgadzac
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Nie mam pojęcia czemu wszyscy tak cisną na trening BlowJobJitsu przez Pawła. Uważam że bardzie przekrojowy trening np. Sambo dałby mu dużo więcej.


Dlatego, bo w bjj jest garda i sporo poswieca sie walce bedac na plecach. wystarczy?
  • 0

budo_hoolxter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Nie wystarczy
W sambo również jest garda, a to styl bardziej przekrojowy od BJJ, myślę że bardziej potrzebn teraz Pawłowi.

Pozdro
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Nie wystarczy
W sambo również jest garda, a to styl bardziej przekrojowy od BJJ, myślę że bardziej potrzebn teraz Pawłowi.


No nie wiem-przekrój na pewno bardzo sie przyda, ale obie walki Paweł przegrał w parterze(paradoksalnie)!A BJJ jest w tym najlepsze...bez dwuch zdan
  • 0

budo_bladerunner
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Muszę napisać o stójce Pawła nie wiem czy tak jak ja ale wydaje mi sie ze zrobił duże postępy. Sprzedał alex ze 3 piękne ciosy fakt ze spontaniczne na wyczucie mało przemyslane i nie patrzac gdzie go wali (nie potrzebnie tyle strachu ) ale jednak czerwona buzka alex mówi sama za siebie. Tak parter zgadzam sie, że Paweł za bardzo wierzy w swoje możliwości pierwsza akcja to pokazała (stoja sobie nic sie nie dzieje w stójce a tu nagle Paweł z chodzi do parteru ale na plecy?) tak jak by alex był w ciemie bity i odwrócenie na plecy oweszem ale z tego z dosiadem od tyłu na plecy najgorsze co mógł zrobic zauwazcie ze duszenie trwało bardzo krótko wiec musiało być silne. Choć i tak uwazam ze Paweł za szybko sie poddał. Uwazam ze nie obejdzie sie bez wyjazdu juz dawno powinien to zrobić. Inna sprawa że Alex nie spodziewał sie tak długiej walki myślał ze znokałtuje nastka w ciągu kilku sekund. Szacunek dla Pawła za walke ale musi sie jeszcze duzo nauczyć przede wszystkim potrzebna jest mu praktyka.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Nie wystarczy
W sambo również jest garda, a to styl bardziej przekrojowy od BJJ, myślę że bardziej potrzebn teraz Pawłowi.

Pozdro


slucham? to albo my o innej gardziej mowimy albo ja znam inna historie bjj, ktorego najwiekszym nowatorstwem wedlug zrodel z ktorych o tym sporcie czytalem, byla wlasnie garda.
Bardziej przekrojowy? co masz na mysli? bo chyba jedyne w czym sambo jest mocniejsze od bjj to rzuty, no i moze dzwignie na nogi, ale to sie chyba zmienia powoli tak czy inaczej.

Ogolem nie nie moge sie z toba narazie w zadnej kwestii zgodzic :)
B.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Sa gdzies wywiady po wlace z Nastula i Alexem ?
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Nie wystarczy

Ale ty masz małą wiedze synek. :roll:

W sambo również jest garda

jest również wiele rzeczy które sambo przejęło z BJJ i dzieki którym tak się różni od sambo sprzed np. 15 lat

a to styl bardziej przekrojowy od BJJ

jak sambo sportowe jest bardziej przekrojowe od sportowego BJJ :) :lol: :?:
pisząc to masz chyba na myśli tzw. zawody sambo bojowego na których to m. in. ostatnio Fjedja zdobył mistrza świata, ale akurat taki trening by mu gówno dał bo sambo bojowe to nie pełne zasady MMA i akurat tam się w parterze nastek nie poprawi zbytnio, a jeżeli chodzi o obalenia i walke na uderzenia to akurat to pierwsze potrafi wykonywać a treningi uderzeń jak widać dają mu dość wiedzy by umieć ich w miarę sprawnie unikać i wchodzić w klincz.

myślę że bardziej potrzebn teraz Pawłowi.

jak widzisz źle myślałeś
  • 0

budo_hoolxter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Sambo = Fedor
BJJ = Mino

Wynik konfrontacji znamy.

Pozdro
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Sambo = Fedor
BJJ = Mino

Wynik konfrontacji znamy.

Pozdro


Nie mów że Ty to powaznie piszezs!!!Jak tak to albo jestes kompletnym laikiem, albo debilem!Kazdy, powtarzam KAZDY zawodnik MMA cwiczy teraz przekrojowo!Czyli min BJJ!Ciekawe czemu BJJ a nie sambo?Bez tego nawet Fedor dzis by by sobie nie poradził-takie czasy!A BJJ już udowodnilo swa skutecznosc w pierwszych UFC-czego o sambo nie mozna powiedzieć!
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Sambo = Fedor

Fedor=Judo+boks+zapasy+sambo - a że zdecydował się wystartować i zostać mistrzem świata sambo bojowego to i jedna i druga strona musiała mieć z tego jakieś korzyści
Arona=BJJ
Fedor=to co wyżej napisałem i jakby nie jedne z największych oszustw japońskich sędziow to trzeba przyznać że Fedor tamtą walkę przegrał
inny przykłąd
Renzo Gracie=BJJ
Oleg Taktarov=sambo -wynik:Renzo Gracie rozwalił Taktarova w czasie 1:02 min.

Chcesz widzieć jak wyglądały konfrontacje przedstawicieli rodziny Gracie z ludźmi z sambo zanim sambo tak bardzo wchłonęło dorobek BJJ to zobacz sobie 2 część Gracie in Action.
  • 0

budo_hoolxter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Sambo = Fedor
BJJ = Mino

Wynik konfrontacji znamy.

Pozdro

jestes kompletnym laikiem, albo debilem!quote]

Myśle że sobie odpuszcze dalszą dyskusje

Pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024