Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Przegral, bo tak naprawde ma slaby... parter. Po prostu slaby parter. I tyle


8O 8O 8O W ktorym momencie? Zanim nie padl bez sil? 8O 8O 8O

W momencie, w ktorym robil balache zza pleców, która nawet w szmatkach zadko wychodzi a bez gi to prawie wogole.Albo jak ciagnal ta balache zamiast wybrac dosiad itd.
Troche by sie tego znalazlo.
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
A ja raz na turnieju Submission, ją zrobiłem. :P
  • 0

budo_yamahita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Wezcie mnie nie rosmieszajcie, " ma slaby parter" hahah jestescie zalosni , i najbardziej mnie rozbraja jak tak wypowiadaja sie moderatorzy czy ludzie majacy na swoim koncie juz tyle wpisow. Parter to nie tylko techniki koncowe, trzeba umniec sie utrzymac w danej pozycji, jakby mial slaby parter (nie czul go) go aleksander tyle by sie z nim nie meczyl, wy widze zapominacie na jakim poziomie sa te walki pride . Jezeliby Nastula wystapil zalozmy na Konfrontacji sztuk walki i rozwalil przez dzwignie zalozmy Jurasa to byscie sie podniecali jaki to on dobry w Ne-waza , a jak walcZy z ludzmi typu Minotauro czy Aleksander i niestety przegral to od razu ma slaby parter, rozbroiliscie mnie i tyle po raz kolejny.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Yamahita, ty czytasz to co tu się pisze czy nie bardzo?
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
stwierdzenie, że Nastek ma słaby parter rzeczywiście jest śmieszne ... dopóki ma siłę lepiej rzuca, przetacza, kontroluje walkę w parterze, brakuje mu technik kończących charakterystycznych dla MMA, ma rónież problem z rozłożeniem sił w walce. Wystarczy obejrzec pierwsze 3 minuty walki z Mino, żeby z całą pewnością stwierdzic, że nie ma słabego parteru, a jedynie nie przystosowany do realiów MMA ...
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Isengrim napisał:
Cytat:
Przegral, bo tak naprawde ma slaby... parter. Po prostu slaby parter. I tyle


W ktorym momencie? Zanim nie padl bez sil?


w kazdym momencie


To chyba widziales inna walke...
  • 0

budo_yamahita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Tak czytam a ty?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Slaby parter to takze nieumiejetne rozkladanie sil do technik.
Dlaczego np ja moge skakac z pilka i grac w kosza pare h a na macie gora 10 minut sparingu i niedaje rady dalej walczyc ? Bo ja mam slaby parter. Dlaczego ja pocatkujacy zmostkuje slabszego goscia od siebie ? Bo jestem silniejszy - ale podczas tej techniki strace tyle sil ze potem juz mi kondycji nie starcza i przegram walke. Jakbym mial dobry parter to zrobilbym to technicznie i mial przyzwyczajone cialo do "niesilowania sie" nie tracac nawet 1 / 10 sil niz przy pierwszej wersji.


POzdrawiam
  • 0

budo_raul constantin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Ma mocny parter w Judo, ale za słaby do mma. Nastula w ogóle nie walczy gardą, co skutkuje tym, że broni bocznej rękami i próbuje ratować się później półgarda, która Aleks i tak przechodził zdobywając boczną lub dosiad, a Paweł tylko się męczy, zamiast męczyć przeciwnika w gardzie. Nastek nie potrafił, lub nie miał siły na przejście gardy Alexa, która nie była jakoś specjalnie szczelna, przez co tracił okazję na zajęcie dogodnej pozycji,i tylko się w niej męczył . Nie bardzo radzi sobie w ucieczkach z zagrożonych pozycji, robi to siłowo przez co traci energie. I tak w pierwszej walce z Nogiem walczył siłowo, miotał się i spinał, Nog go wymęczył i dopadł, tak i teraz szarpał się, był spięty, opadł z sił a Alex to wykorzystał. Za mało walki technicznej za dużo szybkiej siłowej .
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Ma mocny parter w Judo, ale za słaby do mma. Nastula w ogóle nie walczy gardą, co skutkuje tym, że broni bocznej rękami i próbuje ratować się później półgarda, która Aleks i tak przechodził zdobywając boczną lub dosiad, a Paweł tylko się męczy, zamiast męczyć przeciwnika w gardzie. Nastek nie potrafił, lub nie miał siły na przejście gardy Alexa, która nie była jakoś specjalnie szczelna, przez co tracił okazję na zajęcie dogodnej pozycji,i tylko się w niej męczył . Nie bardzo radzi sobie w ucieczkach z zagrożonych pozycji, robi to siłowo przez co traci energie. I tak w pierwszej walce z Nogiem walczył siłowo, miotał się i spinał, Nog go wymęczył i dopadł, tak i teraz szarpał się, był spięty, opadł z sił a Alex to wykorzystał. Za mało walki technicznej za dużo szybkiej siłowej .


i tu Wam kolega bardzo ladnie odpowiedzial, Nastula popelnia blad za bledem w swoim parterze robiac po judocku i silowo wiec ma slaby parter!!!! co tu nie rozumiec i sorry moim zdaniem to w tej chwili w wadze ciezkiej to on moze jedynie z Ogawa wygrac bo Ogawa kostke zlamal bo jakby mial zdrowa to nawet nie z nim.... :!:

i naprawde wali mnie czy wygralby konfrontacje ktorych tak w ogole nigdy nie ogladalem bo w polsce nie mieszkam.... mowimy o poziomie swiatowym i moim zdaniem tylko dlatego tak mu dobrze szlo z aleksem bo rusek go olal i sie nie przylozyl do treningow przed walka do czego sie teraz wprost sie Aleks nie przyzna ale w wywiadach z nim mozna tak wywnioskowac
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

rusek go olal i sie nie przylozyl do treningow przed walka do czego sie teraz wprost sie Aleks nie przyzna ale w wywiadach z nim mozna tak wywnioskowac

Naprawde sądzisz że na tym poziomie zawodnicy sie olewają i nie przykładają sie do treningów nawet przed walką z legendą Judo 8O
  • 0

budo_wand_silva
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
A moim zdaniem Nastula nie pokazal nic w tej walce. Byla nudna. Pawlowi brakuje przede wszystkim kondycji i dynamiki. Bardzo słabe umiejetnosci w uderzaniu plus te "podskoczki". Mnie jakos strasznie to wszystko razi. Moim zdaniem niestety Nastula do Pride sie w tej chwili nie nadaje. Judoka byl mistrzowskim ale do tego poziomu walk MMA to zdecydowanie za malo. Decyzja o podpisaniu kontraktu byla chyba troche nie przemyslana.

Nie wiem czy zwrociliscie uwage na G&P w jego wykonaniu.

Szkoda ze w Polsce ma tak małe mozliwosci rozwoju, moze to by cos zmienilo. Na jego miejscu powaznie przemyslal bym treningi gdzies zagranica
  • 0

budo_yamahita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Oj chlopaki widze ze przemawia przez was postawa typowo polska, jak wychodzi to jest super jak nie to zgnoic,nie chce mi sie tego juz udowadniac, koncze ten temat , mam nadzieje ze kiedys Polacy naucza sie uczyc z tego co maja, bo narzekac to juz potrafia na poziomie mistrzowskim.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Tak miał beznadziejny parter,tragedia poprostu.Dziwnym trafem dwa razy zaszedł za plecy,prawie wyciągnął balache,wyszedł z dosiadu.Zbieg okoliczności nic więcej :roll:

Ja pierd*le,gdyby skończył Aleksa balachą,to by wszyscy chwalili jego grę i mówili,że cały czas dominował :roll:

Należy go też pochwalić za stójkę.Niby krzywdy Rosjaninowi nie zrobił,ale nie dał się znokautować,a to było najważniejsze.
Obalenia znakomite,szkoda tylko,że nie pokusił się o supleksa ala Randelman,bo była ku temu okazja.
Stało się to czego się najbardziej obawiałem, Nastula wysiadł kondycyjnie.Tyle i aż tyle.
Uważam,że przyczyną tego jest jego zbyt siłowy styl walki.Dodając do tego,że Nastek chce mieć cały czas inicjatywę,idzie do przodu to nic dziwnego,że po 8 minutach następuje ''odcięcie energii.''
Jedna rzecz mnie zadziwia,dlaczego Paweł w późniejszym momencie walki nie grał na czas?

Nastula popełnił kilka karygodnych błedów w czasie walki i to się zemściło.
Po pierwsze,bardzo łatwo stracił pierwszą pozycję zza pleców.
Po drugie czemu będąc w tej pozycji nie strzelił kilka razy Aleksa i nie popracował nad mata leo?Była to wczesna faza walki,miał duży zapas sił,mógł spróbować duszenia.


Pozdrawiam
  • 0

budo_raul constantin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Jak by skończył balachą to by wygrał, i mowa była by o tym, że była to bardzo ciężka walka, ale zwycięska... W tej walce Paweł niestety nie dominował. Pierwsze 3 minuty dominuje Alex, Nastek unika walki w stójce(i dobrze)cofając się i uciekając po ringu, jego ciosy maja praktycznie zerowy efekt więc w tym momencie nie dominuje. Sprowadza Alexa do parteru to fakt, ale znów tylko się broni klamrą, kilka nieznaczących uderzeń, nie próbuje niczego z gardy, nie przetacza, Alex go obija, ale Nastek skutecznie broni bocznej. Wypycha Rosjanina z gardy sędzia podnosi walkę...do tego momentu to Emelianenko jest w ofensywie a Nastula się broni. Później stójka, ta sama taktyka Nastuli, i zaczynają się jego 2 minuty ofensywnej walki w których Aleksander był zagrożony tak naprawdę tylko w sytuacji przy linach. Pierwsze plecy Paweł stracił bardzo szybko, drugi raz zamienił je na próbę balachy. Później już się słania na nogach, ostatnia próba ofensywy, G&P w ogóle nie skuteczny, Nastek zbiera kolano z gardy i od tego momentu już płynie...

Tak miał beznadziejny parter,tragedia poprostu.Dziwnym trafem dwa razy zaszedł za plecy,prawie wyciągnął balache,wyszedł z dosiadu.Zbieg okoliczności nic więcej

Poza tym co wymieniłeś niestety nic więcej nie zrobił, tylko sie bronił...

Jako Jego wierny kibic liczę, że nastepnym razem będzie dużo lepiej!
  • 0

budo_wand_silva
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Ja od poczatku twierdzilem, ze PRIDE nie jest dla Nastuli. Jak by wygrał jasne ze bym sie cieszyl. Ogolnie mowie ze zawodnicy pride przyzwyczaili mnie do innego poziomu walk. A jak ktos walczyl tak jak on porostu wiecej nie bylo tam dla niego miejsca... Ja uwazam ze trzeba obiektywnie spojrzec na sprawe, a nie tkwic w hipokryzji ze szlo mu zajebiscie tylko przegral bo mata byla za twarda... Nie wiem czy sie ze mna zgodzicie ale JUDO chyba nie jest najlepszym sportem bazowym do mma...
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Nie wiem czy sie ze mna zgodzicie ale JUDO chyba nie jest najlepszym sportem bazowym do mma...


Może nie najlepszym, ale lepszym od wielu innych!
  • 0

budo_raul constantin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Judo nie było by złe gdyby przystosować je do MMA tak jak to robi Karo Parisyan. Paweł ma charakter mistrza, więc i o jego psychikę bym się nie bał, ale niech na boga piekieł zacznie porządnie trenować w myśl zasady "chcesz być mistrzem-ćwicz z najlepszymi"
  • 0

budo_flak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Nie ma co z walki na walke wytrzymuje coraz dluzej. Moze trzecia zakonczy sie na punkty :lol: Bo raczej jestem realista i w to ze Pawel w nastepnej walce( jesli znow dostanie zawodnika w miare doswiadczonego) kogos znokautuje nie wierze. Za duzo w tym jego mma judo i to niestety sie msci. Niby to przygotowywal sie tez do walki w stojce ale juz pierwsze stracie pokazalo ze troche trudno mu bedzie zmienic nawyki i z graplera stac sie uderzaczem. Pozostaje nam tylko czekac na nastepna walke, miejmy nadzieje ze Pawlowi starczy casu na poprawienie kondycji. Bo ztym tez ma troszke klopoty. poklon
  • 0

budo_michał
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Nie ma co z walki na walke wytrzymuje coraz dluzej.


Nie da sie ukryc...
Pierwsza skonczyla sie po 8:38, druga po 8:45. Z tego wniosek ze trzecia skonczy sie po 8:52... a piata po 9:06. Tym sposobem ciagle konczy w 1. rundzie, chyba ze dostanie drugi, dluuuugi kontrakt.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024