Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bryl Andrzej System BAS 3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_sittard
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bryl Andrzej System BAS 3
Rece zalamac...czy Wy tu dyskutujecie o formie stylistyczno-gramatycznej kazdej wypowiedzi czy zalozenie mialo byc inne?
BAS 3 (czyli Bryl Andrzej System ) nalezy do systemow walki w kontakcie bezposrednim. Jest to system walki, ktory jest OBECNIE wykozystywany przez operatorow i instruktorow w m.in. jednostkach AT, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz w CSS. Jezeli macie chodz podstawowa wiedze z tego zakresu...w co zaczynam watpic jest bardzo latwo dotrzec do ludzi uczacych tego systemu. A sam system opiera sie na bardzo prostej reakcji psycho-fizycznej tz.
Dopiero po chwili bezruchu organizm uruchamia swoją najsilniejszą broń – mechanizm „walcz lub uciekaj”. Jego pierwsze objawy to gwałtowne pocenie się i nagły skok poziomu adrenaliny. W wyniku jej działania jelito cienkie wstrzymuje pracę, odbyt zaciska się, wątroba wyrzuca do krwiobiegu zmagazynowany w niej cukier (paliwo dla mięśni), a częstość skurczów serca się podwaja. Oddech staje się głębszy i szybszy, dzięki czemu krew otrzymuje więcej tlenu, aby przygotować organizm do starcia z przeciwnikiem. . Umiejętności wyzwalania takiej energii i panowania nad nią uczy się sportowców i żołnierzy. Ich trening to nie tylko wysiłek fizyczny, lecz także oswojenie strachu przed sprawdzianem. Szczególnie ,,brutalnym'" tego przykładem jest bojowy system walki BAS (Bryl Andrzej System), polska metoda szkolenia jednostek specjalnych sprawdzająca się w bardzo bliskim kontakcie z przeciwnikiem. Żołnierzy najpierw uczy się przełamywania bariery bólu i strachu przed urazem czy nokautem, zadając im cierpienia prawie takie same jak w rzeczywistej walce. W ten sposób wyłącza się towarzyszące takiemu starciu emocje. Skoro wiemy, co nas czeka, nie jest to już takie straszne.
Nie inaczej psychiatrzy leczą ludzi chorych na wszelkie fobie. Tyle że tutaj odbywa się to dużo łagodniej. Cierpiący na klaustrofobię będzie musiał zmierzyć się z ciasnym pomieszczeniem, bojący się ciemności – z czarnym jak noc pokojem. Strach trzeba oswoić. A potem niech sobie szef krzyczy, ile wlezie.
Chyba juz prosciej nie moglem...
,,PSY SZCZEKAJA, KARAWANA IDZIE DALEJ"
  • 0

budo_m4ris
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z brzucha mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
witam wszystich. poszukuję wszelakich info o systemie BAS-3. piszę pracę mag i info o tym systemie bardzo jest mi potrzebne. gdzie mógłbym znaleźć jakieś prawdziwe info najlepiej z materiałem zródłowym co bym mógł to jakoś do pracy wplesć :D za pomoć i info z góry dziękuję
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Tutaj znajdziesz pare informacji i linków.
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to jest dobry link
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
sorry,ale Koduje mi link.Na forum SFD jest dyskusja na temat BAS3 w dziale Combat.
  • 0

budo_m4ris
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z brzucha mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
wybacz moją niewiedze ale co to jest SFD
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
zacytowany post to wycimek z ksiązki "zawodowiec " ?
podaj mi kolego chocby jedną komórke gdzie uczy się BAS-3 / to co piszesz to bzdura /, Bryl już dawno nie uczy tego systemu no chyba jak ktos przyjezie do Włosciejewek , wyedukował kilku na poziomie instruktorów i szkola w Wrocławiu ale nawet nie pod nazwa BAS-3.
Rzeczywiście więcej jest na forum SDF [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam tez było powiedziane wszystko
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jeszcze raz
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
tu wpisać www --bo cos nie wchodzi i reszta tak dalej.budo.net.pl/temat78802/
  • 0

budo_m4ris
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z brzucha mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
sorki lewro ale ten link nie wchodzi nawet jeśli robie tak jak przykazujesz :?
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
sory zamiast budo wpisz SDF
  • 0

budo_sittard
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
Coz wynika widocznie to z Twojej nie wiedzy....napisany fragment nie jest cytatem z ksiazki ,, Zawodowiec" i wnioskuje, ze cala Twojw wiedza na temat p. Bryla i Jego dzialalnosci wynika tylko z tego zrodla.
System jest jak najbardziej praktykowany i szkolony... tylko tak jak juz wczesniej napisalem wymaga on od osoby chcacej sie czegos nauczyc zdeterminowania w dazeniu do celu. Znam osoby szkolace sie regularnie w tym systemie i zapewniam , ze nie jest to nowosc dla wielu funkcjonariuszy np. z AT. Uwazam rowniez , ze uczestniczenie w kursie CSS na Wlosciejewkach nie jest miernikiem poznania systemu ale to juz dobry poczatek.
Nigdy nie spotkalem sie z sytuacja aby p.Bryl lub ktorys z uczniow(reprezentujacy ten system) odmowili szkolenia ludziom, ktorym bardzo na tym zalezalo.
Proponuje wiecej wiary w siebie...a moze w umiejetnosci.
  • 0

budo_sittard
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
m4ris proponuje zaczerpnac info u zrodla...bo jak czytasz nawet tu jest duzo szczekania...pozdro
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
no to napisz pare zdań na ten temat bo widze z twojej wypowiedzi że masz dużą wiedze w tym temacie, a ja chetnie sie dowiem czegos nowego . Moze jakies fakty przytoczysz ?
  • 0

budo_sittard
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
Pytasz mnie o fakty...czyli o co? Nie sadzisz chyba , ze podam Tobie na publicznym portalu kto, gdzie i kiedy pobiera nauki...tak jak juz wczesniej napisalem jezeli zalezy Ci na informacjach na ten temat powinienes odwiedzic CSS we Wroclawiu lub na Wlosciejewkach i jestem przekonany, ze uzyskasz wszystkie niezbedne do szkolenia informacje gdzie i z kim. Jest to moze bardzo malo popularne, ze nie jest latwo uzyskac informacje na temat szkolenia ale pomysl, ze chyba chodzi tylko o to zeby wiedzialy o nim osoby ktore sa przekonane, ze chca sprobowac uczestniczyc w treningach...i wiem to , ze wielu ludzi tak zrobilo oraz, ze nie zalowaly takiego kroku.
Moze przytocze cos jeszcze...mialem pare lat temu przyjemnosc spotkac sie na treningu z p.Igorem Barnasiem( obecnie ze stowarzyszenia Combat56), co w tamtym czasie dla wielu ludzi z otoczenia (odwieczny konflikt KUPS vs BRYL) bylo przynajmniej dziwne...i uwazam, ze wiedze przekazana na tym treningu przez p.Barnasia byla bardzo profesjonalna ( nie byl to czas stracony) i przyznam sie, ze nie bylo latwo sie na taki trening zalapac(obecnie jest to osoba ogolnie ,,dostepna'').
Tak wiedz...czasem warto isc pod prad... aby do celu.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
ok zgadza sie , moje pytanie stąd było ze znam wiele sob z otoczenia p.Bryla / osobiscie go nie znam ale nic straconego :) / i dziwił mnie fakt ze jednak bas-3 przenika w te kierunki gdzie powinien byc oczywiście na plus , ja sie z tego bardzo ciesze a konflikt / Kups & Bryl / zostawmy to tym panom oni sami wiedza co sobie mówili i kto do kogo sie uczył , jest to juz historia.
Co do szkoeń we Wosciejewkach wiem że sa konkretne bo widziałem :) i jestem pełen podziwu dal p. Bryla ze nie uległ modzie na systemy i nie zmienia co chwila swoich poglądów. Wie czego chce , konkreynie dązy do celu i sa tego efekty człowiek-pasjonat .
To cow mediach szybko przemija a o człowieku zawsze zostanie pamięc .
  • 0

budo_sittard
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
Dokladnie...mysle, ze sie zrozumielismy. Jednak tez warto zauwazyc, ze jezeli kiedys badz co badz tych dwoch panow trenowalo wspolnie to dziwic moze,ze teraz ( juz ladnych kilka lat minelo od tego niby,,konfliktu") nie ma za duzo okazji uczuc sie wspolnie...
Ja osobiscie bylem uczestnikiem zajec zarowno u p.Kupsa, p.Barnasia jak i trenowalem wspolnie z Darkiem lub ,,Makkenem" z KM i co moze innych zdziwic nie uslyszalem od p. Bryla (lub jego instroktorow) negatywnej opini na ten temat i mialem tez mozliwosc cwiczyc z ludzmi z krawki na zajeciach u pana Bryla...sadze, ze wymiana doswiadczen moze tylko przyniesc kozysci a wzajemne oplowanie sie jest codziennoscia(prasa,media).
Ludzie uczacy sie takich systemow, ktore czesto sa im niezbedne w czasie wykonywania obowiazkow sluzbowych bardzo zadko(osobiscie sie z tym nie spotkalem) wchodza w konflikt kto, z kim, jak lepiej i dlaczego?Oni chca sie uczyc...skutecznego,realnego systemu...zycie przynosi weryfikacje umiejetnosci i mysle, ze dla Nich te wszystkie smieszne konflikty nie maja znaczenia...tak jak napisales lewro...pamiec o czlowieku, ktory nas uczyl...kazdy z Nas ma taki osad.Pozdro
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
racja
moze napisałbysw paru punktach zasady lub kanon systemu Bas-3 , w paru zdaniach jakie są plusy i minusy systemu . To dla tych co wogóle nie maja pojecia o istnieniu takiego systemu. :)
  • 0

budo_walkar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
To ja może od innej strony odnośnie mistrza bas-u. Proszę się zapytać zwykłych ochroniarzy z delty co sądzą o swoim prezesie. Tutaj naprawde opinie bywają różne. Na tyle różne że znacznie odbiegające od hymnów pochwalnych przewijających się na tym i innych forach.
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bryl Andrzej System BAS 3
Zwykli ochroniarze z DELTY co sądzicie o swoim szefie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024