Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga i zawody?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_ahwar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Krav Maga i zawody?
Mam takie pytanko: Nigdy nie interesowalem sie Kravka wiec niemam o niej najmniejszego pojecia, z tego co mi sie obilo jest to system obronny a dzis od kolegi z pracy ktory trenuje uslyszalem ze na zawodach Kravki dostal krwawienia po kopniakach na zebra... Czy w Krav Madze sa rowniez trenowane uderzenia i czy sa zawody Full Kontakt w ktorych zawodnicy sie kopia i uderzaja piesciami?
  • 0

budo_skuter69
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pogoń w sosnowcu

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
Spytaj kolegę gdzie były te zawody, i kto je organizował , wiesz jest tyle org. Jasne że są sparingi na których idą w ruch kolana i pięści, bywaja sytuacje gdzie poleje sie troche farby z nosa , wargi lub rozciętego łuku . Ale zawody ? Dawaj namiary jedziemy startować
  • 0

budo_ahwar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
Gosc niby trenuje na Ceglanej w Katowicach... Chce sie upewnic bo jak dla mnie sciemnia bo po raz 3 w tym m-cu L4 przynosi :lol: Jak go ciagnalem za jezyk to mi zaczal opowiadac ze te zawody KV sa takie jak TKD :lol:
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
Zgłupiałem powiem ci szczeze. Wiem że chłopaki od Jacka Moryla trenuja na gwiazdach w szkole , a co ćwiczą na Ceglanej pozostaje dla mnie tajemnicą . Może ktos z katowic będzie wiedział. A co do zawodów to moim skromnym zdaniem powinno coś takiego się odbywać ale z tego co wiem to nie ma. Brak regulaminu i zasad takiej walki a zapożyczać z TKD zasady no raczej jest to niemożliwe . Pozdrawiam


Ps. może zdobędziesz więcej szczegółów, jestem ciekaw jak to wygląda .
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
mam wrażenie, że ciężko byłoby zorganizowac zawody w kopaniu po jajach i wsadzaniu palców w oczy - zbyt duża kontuzjogenność
a zresztą: w pierwszych czterech UFC jedyne zabronione techniki to były: palce w oczy i cios w tył głowy - kto wygrał wiadomo :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
Come on, to tylko dla tego że nie było tam żadnego przedstawiciela Krav Maga :wink:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?

Come on, to tylko dla tego że nie było tam żadnego przedstawiciela Krav Maga :wink:


a wiesz, może to i racja...
ostatecznie żaden ze startujących nie miał w swoim stylu wyćwiczonego podejścia do walki "po pierwsze kop w jaja" - może gdyby trafił się taki koleś to i całe UFC potoczyłoby się inaczej :)
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
w cywilnej kravce masz sie uwolnic i brac nogi za pas. w militarnej po prostu zabic. jak twoj kolega wyobraza sobie zawody to ja nie wiem. chyba chodziloby o to komu pierwszemu uda sie z ringu uciec.
  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
Koordynator na Slask z IKMF juz dostal cynk i ma to sprawdzic, ale cos mi sie wydaje, ze to lipa a w kazdym razie nie prowadzi tego na pewno nikt Instytutu ani z WKMF ani raczej tez nie ze Stowarzyszenia, albo Twoj kumpel kantuje (bez urazy-moze go zona bije i stad te l-4 a chce zrobic wrazenie :wink: :wink: :wink: ) albo chlopaki cos cwicza na ''lewo''
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
tak sobie pomyslalem ze jakies zasady musieliby wprowadzic. najlepiej pozwolic na niemal wszystko - tak jak w vale tudo. ale mam wrazenie ze wowczas te zawody to by raczej kraverzy nie wygrywali.

moze beda jakies zadaniowki? ze jest pomieszczenie w srodku 5 zawodnikow i jeden probuje wyjsc a reszta go zatrzymac. komu uda sie szybciej wygrywa.
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
zawody KM na zasadach TKD? nigga please... :splat:
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?

moze beda jakies zadaniowki? ze jest pomieszczenie w srodku 5 zawodnikow i jeden probuje wyjsc a reszta go zatrzymac. komu uda sie szybciej wygrywa.


hehe a to dobre... ludzie dajcie spokoj kravka to samoobrona, po co wam zawody?? jak chcecie się sprawdzić to zacznijcie trenować jakiś sport.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
Litosci. Juz slyszalem poraz wtory ze ktos tam organizuje takie zawdody. Zawsze pozniej wychodzilo to ze to byla sciema, albo ze w ogole inne zawody na jakis tam zasadach(kb/mma) Nie ma szans zorganziowac takich zawodow w kravce....Totalnie bezsensu. Jesli by juz ktos nawet zorganizowal to by to byla jedna wielka wtopa. Kravka to samoobrona, a nie styl pod zawody czy dluzsza kontrfontacje. wedlug mnie to ten gosciu sciemnia i niech spada na drzewo ze swoimi bajkami.
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
Śmiech śmiechem, ale coś takiego jak zawody mogą być kiedyś w kravce. Czytałem (nie pamiętam gdzie) wywaid z z Eyalem Yanilowem gdzie padło pytanie o wprowadzenie form rywalizacji sportowej. Eyal stwierdził, że nie jest priorytet kravki, ale prowadzone są eksperymenty w tym kierunku i pracuje się nad tym. Oczywiście w jego IKMF.
Nie bardzo wyobrażam jak to ma wyglądać - może to coś ala vale tudo.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
"Prowadzone są eksperymenty"
:)
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
Dosłownie tak się wypowiedział..choć przyznam to troszkę śmieszne słowo w tym kontekscie. :D
  • 0

budo_hajagriva
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
moze sie temu koledze mylą seminarium z zawodami ? ... kwestia nazewnictwa, zawody na zasadzie kto pokona drugiego to chyba byly by mozliwe ale dla tych kraverow ktorzy przerobili juz caly program samoobrony i trenuja juz bardziej walke ale takich to jest niewielu, jednak gro cwiczy samobrone ...

mozliwe byloby byc moze zrobienie zawodow ale bardziej pod kątem oceny poprawnosci wykonywanych technik, szybkosci..itd musialo by to podlegac jakiejs ocenie sedziow ??? ...

na pewno predzej czy pozniej cos sie pojawi ale raczj w momencie kiedy zanacznie wiecej ludzi bedzie kravke trenowac ...
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
Nie kolego nie mylą mi się. Jak się komuś myli to chyba Eyalowi..


...
Q. Czy możliwe jest wprowadzenie jakichś form rywalizacji sportowej w KM?

A[Eyal Yanilow - mój dopisek]. Tak. Pracujemy cały czas nad tym, prowadzimy różne eksperymenty, lecz na dzień dzisiejszy nie jest to priorytetem. Są ważniejsze sprawy w tej chwili, które nie cierpią zwłoki.
...


  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
ludzie dajcie spokój system militarny do sparingów chyba im sie jebie w głowach tym rzydom
  • 0

budo_hajagriva
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i zawody?
Miron ja nie o twoim koledze i o tym co powiedzial Eyal, a o glownym temacie... moze ten kolega co "pluje" krwia bral udzial w seminariach a nie zawodach...a najpewniej nie chce mu sie pracowac i se wymowke znalazl...

i z drugiej strony jak ludzie cos trenuja to w naturalny sposob beda chcieli sprawdzic swoje umiejtnosci wiec na pewno predzej czy pozniej cos sie pojawi...ale fakt trudno sobie wyobrazic starcie kraverow przy takich a nie innych zalozeniach taktycznych walki...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024