Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śmierć na zawodach...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
a mnie cos tak wydaje ze caly ten turniej mial niewiele wspolnego z taekwondo. chyba tylko nazwe
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
[i][i][i][i][i][i][i][i] :cry:

no comments

P.S. może powinnam się zastanowić ... :roll: ... jutro ściągają mi gips jak dobrze pójdzie...


Pozdrawiam :twisted:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"Turniej Gwiazdkowy
IX turniej Ch’ang Hon (senior, junior)

II Turniej Młodych Mistrzów(Junior młodszy, młodzik)

Już 18 grudnia zapowiada się kolejna mega impreza sportowa organizowana przez POTTiS a także klub Sirocco. W nowej hali sportowej przy ul. Małachowskiego. Atrakcyjne nagrody i szeroka reklama przyciągną wielu świetnych zawodników na co liczymy. Bilety wstępu dla publiczności w cenie: 10 zł (dla członków SIROCCO) i 15 zł (dla pozostałych)


Organizator: Polska Organizacja Taekwondo Tradycyjnego i Sportowego(POTTIS)
1.Termin: 18.XII.2005 (niedziela)
2.Miejsce: MOSiR, Małachowskiego 5/7
3.Startowe: 25 zł
4.Początek walk: 10.30
5.Rejestracja i ważenie: Sobota godzina 19.30 W klubie Sirocco ul. Jaracza 40 , Niedziela 8.30 na hali zawodów.

Zmiana kategorii wagowej obciążona jest karą 10 zł. Zawodnik przekraczający swoją kategorię wagową o więcej niż 2 kg zostanie zdyskwalifikowany!

Na zawodach tych rozgrywane są tylko konkurencje walk. Walki przerywane semi contact dla
młodzików oraz walki ciągłe ligth contact dla starszych grup wiekowych. Zawodnicy muszą posiadać
aktualne badania lekarskie i legitymację uczniowską potwierdzającą wiek. Zgłoszenia prosimy kierować na maila [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub osobiście w klubie Sirocco najpóźniej do 11 grudnia.

Młodzicy:roczniki 97,96,95,94,formuła semi contact kategorie wzrostowe –135cm,-145cm,+145 cm
Junior młodszy: roczniki 93,92,91 formuła light contact kategorie wagowe:-42kg,-48kg,-54kg,
+54kg
Junior : roczniki 90 89 88, 87 formuła light contact kategorie wagowe: -54kg,-60kg,-66kg,-72kg-
78kg,+78kg
Senior:roczniki 86 i w górę (85,84,...) , formuła light contact kategorie wagowe: -60kg,-66kg,
-72kg,-78kg,-84kg,+84 kg

6.Nagrody: za 1-3 miejsca odlewane b. atrakcyjne medale, dyplomy
Puchary dla 3 najlepszych drużyn

7.Noclegi
-klub Sirocco na matach cena 5zł(własny śpiwór)
Kierunkowy na Łódź 042
-PTTK tel.636 87 64
-PTTK ul.Legionów tel.630-66-80
-Hotel Axel ul.Objazdowa 17 tel.688 72 07
-Budowlani ul.Górnicza 5 tel.656 32 25
-Dom Studenta ASP tel.655 35 97
-Dom Studenta WSHE tel 678-25-16
-Dom Wycieczkowy tel.657-38-74
-Hotel RAF ul.Milionowa tel.684-75-10

Uwaga!

Podane kategorie są kategoriami męskimi kategorie kobiece będą ustalane przed
zawodami na podstawie otrzymanych zgłoszeń Przy zgłaszaniu zawodniczek
prosimy podawać rzeczywisty wzrost lub wagę.
Na zawodach dozwolone będą sierpy pod warunkiem kontroli siły uderzenia. Nie dotyczy to
kategorii młodzików gdzie dopuszczamy tylko uderzenia proste. Sposób punktowania: 1 punkt każde
uderzenie ręczne i kopnięcie na korpus, 2 punkty uderzenie ręczne z wyskoku technika nożna z
wyskoku na korpus, 3 punkty kopniecie na głowę, 4 punkty kopnięcie z wyskoku na głowę.
Na zawody wymagane są: rękawice z zakrytym kciukiem, ochraniacze na szczękę na golenie na
stopy (z zakrytą piętą), kask. Organizator nie zapewnia sprzętu do walki!
Czas trwania walk uzależniony będzie od ilości startujących zawodników i ustalony zostanie po
otrzymaniu zgłoszeń.


8. Full contact
Istnieje możliwość zorganizowania dla seniorów formuły full contact pod warunkiem
wystarczającej ilości zgłoszeń. Prosimy zgłaszając chętnych do wystartowania w tej formule o
podawanie rzeczywistej wagi zawodnika podobnie jak w przypadku kobiet kategorie będą ustalane na
podstawie zgłoszeń. W wypadku niewystarczającej liczby chętnych zawodnicy zgłoszeni do Full
contactu zostaną automatycznie przeniesieni do odpowiadającej ich wadze kategorii light contact.

Uwaga: Prosimy aby każdy klub wystawił przynajmniej jednego sędziego na każdą 10 startujących zawodników"

Ciekawe co robią roczniki 92-97 na zawodach gdzie rozgrywane są tylko walki a przepisy w kraju zezwalają na udział w walkach od 14 roku życia.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

Ciekawe co robią roczniki 92-97 na zawodach gdzie rozgrywane są tylko walki a przepisy w kraju zezwalają na udział w walkach od 14 roku życia.


Walki w ograniczonym kontakcie dozwolone są od ukończonych 12, a nie od 14 lat. Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 listopada 2002 r.
w sprawie uprawiania dalekowschodnich sportów i sztuk walki oraz kick-boxingu
(Dz. U. z dnia 22 stycznia 2003 r.), § 3 ust. 2:

"2. Osoby, które ukończyły 12 lat i uczestniczyły w treningach w formach bezkontaktowych, przez co najmniej 9 miesięcy, mogą być dopuszczone do udziału w zajęciach, treningach i zawodach, w sportach i sztukach walki w formach z ograniczonym kontaktem, których zasady uprawiania lub rywalizacji nie przewidują możliwości pokonania przeciwnika przez zadawanie uderzeń rękami lub nogami z pełną siłą, a w walkach z bronią obszar zadawanych uderzeń jest ograniczony."

14 lat to limit wieku dla walk pełnokontaktowych w sprzęcie ochronnym.

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
To ile maja lat roczniki 94-97? 12?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Potrafię liczyć (co prawda tylko do 20 ;-) ) i wiem, ile lat mają te dzieciaki. Chodziło mi tylko o Twoją informację, że w Polsce walki sa dozwolone od lat 14, co nie jest prawdą. Przykładowo w kick-boxingu najmłodszym rocznikiem młodzika w 2006 będzie r. 1993, czyli dzieciak mający ukończone 12 lat, a kończący w 2006 r. 13. I jest to jak najbardziej zgodne z przepisami.

Gizmo
  • 0

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
strzała wam ludzie, na początek szkoda chłopaka, mógł pożyć

[*]

a teraz jest wiadomość, nie wiem czy wiecie (nie sprawdzałem), ale mój trener TKD zna prawde co sie tam działo. W łodzi były przekręty, dzieci nie były badane, były wpuszczane do walk nie względem wagi, tylko wzrostu 8O i ten chłopak co zmarł, miał.... Padaczkę, zmarł w szoku, od uderzenia dostał padaczki i zmarł z powodu głupoty organizatorów!
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Cóż, w ITF-e (przynajmnie u nas) z zasady nie przekraczano granicy wieku 14 lat więc z tąd moja pomyłka.
Ale nie zmienia to faktu złamania przepisów.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

strzała wam ludzie, na początek szkoda chłopaka, mógł pożyć

[*]

a teraz jest wiadomość, nie wiem czy wiecie (nie sprawdzałem), ale mój trener TKD zna prawde co sie tam działo. W łodzi były przekręty, dzieci nie były badane, były wpuszczane do walk nie względem wagi, tylko wzrostu 8O i ten chłopak co zmarł, miał.... Padaczkę, zmarł w szoku, od uderzenia dostał padaczki i zmarł z powodu głupoty organizatorów!


Proszę wstrzymać się z takimi rewelacjami, bo robi się to już niesmaczne. Zaraz dojdziemy do interwencji kosmitów. Od ogłaszania przyczyny śmierci są lekarze sądowi, a nie ktoś tam skądś tam :evil:
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

strzała wam ludzie, na początek szkoda chłopaka, mógł pożyć

[*]

a teraz jest wiadomość, nie wiem czy wiecie (nie sprawdzałem), ale mój trener TKD zna prawde co sie tam działo. W łodzi były przekręty, dzieci nie były badane, były wpuszczane do walk nie względem wagi, tylko wzrostu 8O i ten chłopak co zmarł, miał.... Padaczkę, zmarł w szoku, od uderzenia dostał padaczki i zmarł z powodu głupoty organizatorów!


Proszę wstrzymać się z takimi rewelacjami, bo robi się to już niesmaczne. Zaraz dojdziemy do interwencji kosmitów. Od ogłaszania przyczyny śmierci są lekarze sądowi, a nie ktoś tam skądś tam :evil:


Każde info jest przydatne, gdyż trzeba poznać wszystkie za i przeciw. A do sprawdzania wiarygodności pewnych domniemań jest w tym przypadku prokurator(co nie wróży nic dobrego, gdyż polska prokuratura, albo lepiej przemilcze ten wątek...)
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Czytając oświadczenie tego trenera można by wywnioskować, że to człowiek doświadczony w sztukach walki. A wypadek mógł zdarzyć się wszędzie i każdemu. Jeśli chodzi o badania - nie rzadko jest tak, że to tylko zaświadczenie lekarskie. Nie wyobrażam sobie żeby każdy kto ćwiczy jakąś sztukę walki robił badania na padaczke, udar, skleroze, artretyzm, białaczke, syfa i kto tam wie co jeszcze! A jeśli nawet chłopak był chory - to był pełnoletni więc to i tak jego decyzja czy ćwiczy czy nie. Nie jeden raz wypowiadacie się na jakiś temat na forum i piszecie o różnych dolegliwościach swoich a pomimo to ćwiczycie nadal.
Jutro o 11 jest pogrzeb tego chłopaka. Dajmy przykład pamięci o nim a nie róbmy taniej sensacji...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

Każde info jest przydatne, gdyż trzeba poznać wszystkie za i przeciw.


Niekoniecznie, zwłaszcza, że kosmicznych bzdetów na temat zdarzenia wypisano już sporo w mediach, i to nieraz podając je niemal jako prawdy objawione... Zwłaszcza, jak czyta się komentarze na portalach, to ręce opadają. Nie równajmy do tego poziomu...

Gizmo
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

Każde info jest przydatne(...)


Owszem, ale nie każdemu. Większość wypowiadających sie w licznych tematach założonych po wypadku, goni za tanią sensacją i ślini się na myśl o aferze. Słów rzuconych cofnąć się nie da, a słowo od miecz ostrzejsze. Kto szanuje swój honor, szanuje swoje słowa i teksty typu:" Ktoś mi mówił, że..." są tu jak najbardziej nie na miejscu. Nie mówimy wszak o podwyżkach cen benzyny, tylko o wypadku, który wstrząsnął naszym środowiskiem.

Dla przypomnienia:
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄC NIC DO POWIEDZENIA, NIE OBLEKAJĄ TEGO W SŁOWA.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...


Każde info jest przydatne, gdyż trzeba poznać wszystkie za i przeciw.


Niekoniecznie, zwłaszcza, że kosmicznych bzdetów na temat zdarzenia wypisano już sporo w mediach, i to nieraz podając je niemal jako prawdy objawione... Zwłaszcza, jak czyta się komentarze na portalach, to ręce opadają. Nie równajmy do tego poziomu...

Gizmo


Komentarze na portalach są różne i to jest właśnie ten największy plus. Dzięki temu, że ludzie piszą kosmiczne bzdury, dzielni wyjadacze, którzy znają się na rzeczy mogą wytłumaczyć pewnym osobą o co chodzi i pokazać, że w rzeczywistości nie było tak jak oni myślą. Wymiana informacji to główny plus internetu. Natomiast inaczej jest w telewizji, siła oddziaływania jest znacznie większa, a poza tym ludzie biorą wszystko za pewnik co tam mówią(przyzwyczajenie lub zwykła niewiedza), oraz nikt nie ma takiej mocy, aby zdementować poszczególne informacje.
Tak więc nie takie groźne internetowe senacje, gdyż armia ludzi gotowa jest je dementować , i dobrze :wink:
  • 0

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
a i przy okazji, (nie wiem czy to dobra chwila) na turniej były wpuszczane osoby które nie trenują, chciały poprostu se powalczyć, tych z Łodzi to powinno sie powiesić, sami nie wiedzą co robią, a potem dzieją sie rzeczy takie jak ta...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Morphy - rozumiem, że byłeś na turnieju, widziałeś to i w ten sposób wiesz na pewno, że tak było - bo nie śmiem podejrzewać, że opierasz się na zasłyszanych plotkach i gonisz za tanią sensacją. Tyle.

Gizmo
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
nie_ja1 ma racje. Jedyna osoba na tym forum myslaca normalnie. (bez urazy ludzie;p) Nikt nie robi sobie szegolowych badan i wiekszosc osob ma tylko zaswiadczenie. TO MOGŁO ZDARZYC SIĘ WSZĘDZIE!!!
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Dzika zastanów sie, takie rzeczy nia zdarzają sie każdemu. Przy odpowiedniej staranności w organizacji zawodów nie powinny się zdarzyć. Moim zdaniem wypadki na zawodach kontaktowych spowodowane są głownie: dopuszczeniem do walki osoby która nie powinna walczyc ze względów medycznych, oraz rażącą róznicą umiejetności między zawodnikami. Gadanie o tym że każdy może sobie załatwic zaświadczenie lekarskie do walki mnie wk....wia. Po to jestesmy trenerami i organzujemy zawody żeby do tego nie dopuścić.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

oraz rażącą róznicą umiejetności między zawodnikami.


przepraszam, ale nie rozumiem,
walczyłem kilka razy z osobami których poziom był o niebo wyższy od mojego i jakoś moje życie nie było zagrożone.

Po prostu dostałem lanie nie mogąc trafić przeciwnika i tyle.
Gdzie tu zagrożenie ???

Chyba, że chodzi o to, że ten niedoświadczony stanowi zagrożenie. :)
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Jaca - ale taka jest rzeczywistość. W większości klubach są akceptowane "zaświadczenia a braku przeciwwskazań do ćwiczeń", i to nie wcale "załatwiane" tylko normalnei wystawione przez lekarza ogólnego!
A co do zawodów - u nas nie ma podziału według umiejętności tylko według rocznika (trenuję karate) więc zdarza się, że w tym samym roczniku ktoś ma brązowy pas a przeciwnik żółty!
No i oczywiście, że takie rzeczy nie zdarzają się każdemu ale wszędzie mogą się zdarzyć! Nawet sędzia może nie zdąrzyć przerwać walki przed jednym "felernym" ciosem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024