Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śmierć na zawodach...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

budo_ivan2k5
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
:cry: Wielka Tragedia


ale Polska nie była by Polską gdyby już nie zaczęło się piekło pod tytułem zakazać tego sportu itp. Przykre
  • 0

budo_akiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
W telewizji mówili że trenował 2 lata... może miał coś już nabite w głowie jakiś guz czy coś... nie wiem i nie bede tu rozmyslał... stawiam świeczke...to mogło sięzdarzyć każdemu zawodnikowi... [*]
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie wymaga komentarza
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

jaks dzika organizacja robi dzikie zawody pewnie z weterynarzem zamiast lekarza i pozniej dochodzi do tragedii. tylko chlopaka szkoda

Jeżeli nie znasz tej organizacji to chyba nie masz tu nic do gadania...
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
no rzeczywiscie nie znam czegos takiego jak Polska Organizacja Teakwondo Sportowego i Tradycyjnego. bo organizacje jakies i stowarzyszenia to moze sobie kazdy zalozyc jak chce. moja wiedza ogranicza sie do tego ze w Polsce dzialaja legalnie dwie federacje ITF i WTF. a wasza tradycyjnosc bylo widac np. w ubiorach bo rozumiem ze to byly zawody tkd. stroje jak do kb ( a nawet slyszalem ze tez byli w spodenkach MT). to sa zawody teakwondo tradycyjnego ?? gratuluje :) )
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
kazdy moze zalozyc i klub i organizacje ale nie kazdy dostanie licencje taka jaka ma Sirocco. a to ze w tych zawodach startowaly inne style to chyba jeszcze nic zlego? chyba nigdy nie widzialaes walki pomiedzy MT a taekwondo. sa takie same zasady jak w taekwondo. i moim zdaniem jezeli sobie ludzie przyjda i wystartuja w takich zawodach (mowie o zawodnikah)niz zeby poszli i sie lali gdzies w parku albo na stadionach. no ale jezlei nie zna sie na spotrach walki to tak jest... radze czasem porozmawiac z jakims trenerem i sie czegos dowiedziec
  • 0

budo_krislee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Skoro jest już oficjalne stwierdzenie przyczyny zgonu:

Znana przyczyna śmierci młodego sportowca
PAP 15:40

Sekcja zwłok 22-letniego zawodnika, który zmarł podczas niedzielnych zawodów taekwondo w Łodzi wykazała, iż doszło u niego do uszkodzenia kręgosłupa szyjnego z przerwaniem ciągłości tętnicy - poinformował PAP rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

To jestem gotów uwierzyć, że stało się to po upadku, a nie po ciosie. Pewnie każdy z was widział wiele knockout'ów, szczególnie zwróciło to moją uwagę przy knockoutach z UFC, gdzie goście padają, jakby 'wyłączyli z nich prąd' bez kontroli, bez napięcia. A szczególnie szok wywołały we mnie makabryczne pozycje a jakich często lądowali (nie naturalnie i bezwładnie ułożone głowy, nogi 'pozawijane' pod tułowiem) - albo jak widziałem na jakiejś walce bokserskiej jak gościu 'zgasł' i zaczął upadać zupełnie bez kontroli spadł na plecy, a zaraz potem w podłogę przywaliła jego głowa 8O - i byłem zdziwiony, że nic mu się nie stało po takim upadku :!:
A zresztą, żeby nie szukać daleko - spójrzcie na walkę z finałów tegorocznego K-1: Feitosa vs Schilt. Zobaczcie jak 'upadł', zawisł Feitosa gardłem na linie 8O - dobrze, że jeszcze jakoś PRZYPADKOWO włożyła mu się ręka w liny i trochę odciążył gardło :!: W każdym razie wisiał tak sobie przez chwilę przez którą nikt nie rzucił się żeby go szybko podnieść.

Podsumowując, wracając do tego wypadku z filmiku widać jak po ciosie 'zgasł' i upadł bez kontroli za matę i mógł niefortunnie upaść tak, że szarpnęło głową i przerwało ciągłość tętnicy (tymbardziej jeśli głowa padła za matą a ciało było wyżej - na macie).
Byłbym więc daleki od sugestii że 'zginął po ciosie'.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

kazdy moze zalozyc i klub i organizacje ale nie kazdy dostanie licencje taka jaka ma Sirocco.


W kwestii formalnej: "taką", czyli... jaką?

Gizmo
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
wszystkie, które były potrzebne do zorganizowania tych zawodów. takie wypadki jak ten mogą zdarzyć się wszędzie. gdyby ktos zginal podczas jazdy na lyzwach to czy ktos obwinialby wlascicieli slizgawki? ludzie to byl niefortunny wypadek! Media poprostu szukaja sensacji. Gdyby tak nie bylo w TVNie pokazaliby najwazniejsze fragmenty wywiadu z P.Danowskim,ktore pomoglyby wielu ludziom przejzec na oczy. Jakby wam umarl ktos bliski ciekawe czy tez byscie tak spiewali...?
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
smierc tego chlopaka jest tragedia i nikt tego nie neguje. ale jezeli sa jakies watpliwosci czy mozna bylo tej tragedii uniknac a ktos czegos niedopilnowal to musi to byc sprawdzone. a widze ze tu kolezanka jakby pod wplywem " guru Dankowskiego" z jedynie slusznej organizacji (z licencjami ??) nie daje innym miec watpliwosci i to wcale nie takich bezzasadnych.
  • 0

budo_xav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Poza tym nie ma się co dziwić, że organizacje ITF i WTF w Polsce odcięły się od tych zawodów. Skoro klub jest "niezależny" i nie należy do żadnej z nich, to jest to reakcja naturalna. A media zawsze szukają sensacji, nawet jak kompletnie nie mają pojęcia o czym mówią. Denerwują mnie doniesienia, że śmierć nastąpiła na zawodach TKD, a tymbardziej, że na TKD olimpijskim. Przecież dobrze wszyscy (obeznani w temacie) wiedzą, że w WTF nie można rękami na głowę bić. Mówiąc ogólnie o TKD, to jeszcze nie widziałem zawodów bez hogo, ta walka bardziej mi KB przypominała niż TKD, ale to już pominę milczeniem.

Oczywiście, że bardzo szkoda chłopaka. Skoro sekcja wykazała, że śmierć nastąpiła z powodu upadku, to można się zastanawiać dlaczego. Spadł z maty i uderzył głową w parkiet? Może pominięta została rozgrzewka? Tego się już raczej nie dowiemy i dlatego myślę, że nie ma co drążyć tego nieprzyjemnego tematu. Co najwyżej porozmawiajmy jeszcze jak to wyglądało od strony organizatorskiej, bo pewnie jakieś dochodzenie będzie.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

Mówiąc ogólnie o TKD, to jeszcze nie widziałem zawodów bez hogo

poszperaj w temacie filmy :wink:
  • 0

budo_xav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
OK poprawka, na żywo nie widziałem :) . No i moim skromnym zdaniem nie powinno się bez pełnego zestawu ochraniaczy organizować walk turniejowych. Pewnie, że nie wyeliminują w 100% ryzyka, ale po to są, aby je zmniejszyć.
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Bladzacy we mgle! ja wcale nie chce wam wpajac swoich pogladow na temat P.Danowskiego ja jedynie chce wam troche w tych glowkach rozjasnic zebyscie mogli wysuwac wlasne, jak najsluszniejsze wnioski. Bronie P.Danowskiego bo wiem jak mu ciezko i wiem ze walcze w sluznej sprawie
pzdr
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

OK poprawka, na żywo nie widziałem :) . No i moim skromnym zdaniem nie powinno się bez pełnego zestawu ochraniaczy organizować walk turniejowych. Pewnie, że nie wyeliminują w 100% ryzyka, ale po to są, aby je zmniejszyć.


Z tego, co widziałem, zawodnicy byli w pełnym zestawie ochraniaczy (kask, rękawice, ochraniacze stóp, pewnie suspensory i nagolenniki też).

Gizmo
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...

Z tego, co widziałem, zawodnicy byli w pełnym zestawie ochraniaczy (kask, rękawice, ochraniacze stóp, pewnie suspensory i nagolenniki też).

Gizmo


Zwiazki niedlugo wprowadza takie srodki zabezpieczajace - a na zawodach w jedeniu pyz gdzie tez sie zdarzaja wypadki smiertelne pyzy beda mialy 1 cm srednicy
Dołączona grafika
Jak to polacy ze skrajnosci w skrajnosc a smierc zawodnikow wykreuje nowych dzialaczo-krzykaczy teoretykow robiacych wlasny biznes.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Ogolnie rzecz biorac nie moge oprzec sie wrazeniu, ze wkrotce na wszystkie SW w naszym ciekawym kraju jakies mundre glowy zaczna nagonke. Wypadki sie zdarzaja a od tego jest prokuatura aby takie sprawy wyjasniac. Do chwili wydania oficjalnego kominikatu o wynikach dochodzenia wstrzymuje sie z wypowiedziami i co po niektorym tez polecam:!:

P.S. Oby tylko biegli byli jacys kompetentni
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
Jeżeli w organizacji zawodów wszystko było ok, to był to wypadek. Ale, jeżeli zginie zawodnik na zawodowym ringu, w czasie zwodowej walki bokserskiej, w K-1, w Pride to jest to jego swiadomy wybór i świadome ryzyko.
Jeżeli ktos zginął w trakcie amatorskich zawodów to jest cos bardzo nie ok
Pytanie 1- według jakiej formuły odbywały sie walki- Taekwon-do ITF, Kick boxing full kontakt?
Pytanie 2- na jakiej zasadzie byli dobierani przeciwnicy- waga, staż zawodniczy itp
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
coś słyszałem że według wzrostu a nie wagi ich dobierano :D
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmierć na zawodach...
No cóż - wielu coś tam słyszało, zwłaszcza z tego, co gazety i inne media podają, a niektóre z tych informacji rzeczywiście są z kosmosu chyba wzięte.

A komunikat tych zawodów można sobie nadal bez problemu przeczytać w necie i zobaczyć, jakie były kategorie...

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024