Skocz do zawartości


Zdjęcie

Saju Tulgi? / K.O.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Saju Tulgi? / K.O.
slyszal ktos kiedys o Saju Tulgi? ja sie ostanio dowiedzialem ze podobno jest to uklad miedzy Hwarang i Choongmoo. robi sie go jak saju chirugi tylko ze jest zamiast gonusogi apczumok jirugi jest niunja sogi i uderzenie lokciem takie jak w ukladzie hwarang pod koniec.
wiecie cos wiecej na ten temat? cwiczycie to u siebie w klubach?


a zeby nie robic drugiego topicu to sie tylko wyzale ze ostatnio na treningu walczac na same rece z 20kg ciezszym gosciem, nie bawiac sie w kunktatorstwo, poszedlem na wymiane i po wyrownanym pojedynku dostalem, po uniknieciu prostego (podobno), sierpo-cepa na punkt i jak stalem tak usiadlem ;)
po kilku sek juz stalem na nogach, wiec jakby bylo trzeba to na 10 bym wstal, ale swiatlo mialem zgaszone przez moment.
potem sobie przez dwa dni odpuscilem treningi, bo mnie bolala szczeka i glowa. ale przynajmniej wiem juz jak to jest :)
no. sorry ale musialem sie wygadac. byl tu kiedys chyba topic o dostanych i danych nokautach ale nie chcialo mi sie szukac ;)
pzdr
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
O qrde chyba cie ktoś sobie jaja robił z ciebie z tym Saju Tulgi :D
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
Ja tam cienias jestem i ani Hwarang ani Choong Moo nie znam, ale jak byłem na obozie w te wakacje to trener mówił nam o tym, nawet robiliśmy raz czy dwa. Nie wiem czy to jest oficjalny układ - raczej nie. Wygląda tak, że po prostu robisz niunja so yop palkup tulgi (nie wiem czy dobrze napisałem) w cztery strony ze slajtem i tyle. Może ktoś mądrzejszy ci dokładniej odpowie.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
nechrist to jest trzecia przed forma tak jak saju jiurugi i saju magki powinno jej sie uczyc przed hwarangiem jako nauka tego ruchu wlasnie niunja so yop palkup tulgi ktory wykonujemy w tym ukladzie material z ta przed forma dalem Natalii:P
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
W sumie w tych podstawowych formach [4 str. świata] to mozna je fajnie mixowac ipodstawiac co sie chce do lepszego wycwiczenia techniki.

Nechrist - poboli poboli pzrestanie ; ) trzymaj sie
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
O qrde to jednak ja ciemny jestem 8O Fajnie że słyszałem o czymś takim :D
  • 0

budo_akiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
Ja raz widziałem coś takiego... kiedy robiliśmy układy na treningu trener podał komende ale nie skapnąłem się co to jest... wyższe pasy chyba szczaiły bo zaczeli robić... coś jak saju jiurugi tylko że zamiast jiurugi było dolyo, albo jakieś inne kopnięcie... ci co robili zaczeli sie po jakimśczasie śmiać... i tyle było dziwnych układów...(oczywiście była kara za śmiech :twisted: )
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
swoją drogą to 4-ty przed układ bo jest jeszcze coś takiego jak saju chagi - apchagi w 4 strony
a saju tulgi jest w encyklopedii właśnie przy okazji hwaranga
  • 0

budo_mavi313
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oława

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
ostatnio na treningu mielismy saju churugi : obracasz sie w 4 strony i za kazdym razem masz uderzenie z reki
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.

ostatnio na treningu mielismy saju churugi : obracasz sie w 4 strony i za kazdym razem masz uderzenie z reki


To jakas zaawansowana grupa musi byc. A te 4 uderzenia musisz na czysto na twarz przyjac czy ewentualnie mozesz sie zaslonic?
  • 0

budo_mavi313
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oława

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
u nas to jest uklad formalny :)
  • 0

budo_mavi313
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oława

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
ej ale to nie jest tak ze mnie ktos bije tylko poprostu ze jak obracam sie w 4 strony i wtedy ja wyprpwadzam uderzenie na wysokosc sploty w powietrze a nie oni mnie bija :) niezrozumiales
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
Ehh no dobra niech bedzie ze nie zrozumialem :roll: Dzieki za sprostowanie i definicje tego porywajacego "ukladu formalnego". Teraz juz kazdy bedzie wiedzial co to jest Saju Jirugi i jak sie je robi.
  • 0

budo_dauniel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
hehe MarekITF nie śmiej sie z chłopaka (mavi313) który nauczyl sie swojego pierwszego układu formalnego;P Przypomnij sobie ze kiedys dawno dawno tem też ćwiczyłes saju jirugi:P Po prostu chcial być upszejmy i wytłumaczyć innym co to jest Saju Jirugi. A tak apropo mavi313 jestes z Oławy? Tej koło Wrocławia? Napisz u kogo ćwiczysz;)
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
Szczerze mowiąc znam jedynie Saju Jiurugi i Saju Magki. Sa to formy ruchowe, lecz układami nie są (czyzby miało być 26 układów?). W encyklopedii TKD takze jest tylko 2 razy saju jako four-direction punch i four-direction block. Niech sie wypowiedzą czarne pasy.

Nie wiem natomiast jak jest w innych federacjach. Czy w WTF są Saju?
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
(czarnym pasem coprawda nie jestem, ale..)
sarumanie w encyklopedii przed hwa-rangiem JEST saju tulgi jako element przygotowawczy(?)
wszystkie saju... to nie są układy
liczba układów (24) ma przecierz swoją interpretacje... (patrz encyklopedia )
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Saju Tulgi? / K.O.
Przeciez napisalem ze Saju nie są ukladami bo ich jest 24 (ITF). Tak jak piszesz jest to element przygotowawczy. Co do encyklopedii - masz racje. Wertujac kartki znalazlem Four Direction Thrust (Saju Tulgi), ale juz w filmikach nie wystepuje, a szkoda.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024