Skocz do zawartości


Zdjęcie

tani nesmuk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

tani nesmuk
Mam jakieś 200 zł do wydania na prezent gwiazdkowy (dla mnie - utajniony :) ). Tak jakoś wszyscy o nesmukach ostatnio... Tak więc też postanowiłem sobie takiego nesmuka sprawić. Za 200 zł, to niewiele można kupić. No cóż... nóż ten będzie mi potrzebny dla samego "mania go" :-) bo wolę osobiście inne noże do pracy, tak że nadużywał go nie będę. Znalazłem nesmuka firmy Muela za, chyba, niewielkie pieniądze. Muela nie cieszy się super opinią, ale też nie jest potępiana przez użytkowników i nożomaniaków. Jeśli ktoś znajdzie tańszy i lepszy niż ten poniżej, to proszę o informację. KONIECZNIE NESMUK !!!

MUELA SIOUX- 10 - długośc klingi 10 cm, stal 440C, fuul tang, drewno jakieś tam :-) cena około 160 zł.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk
Troszkę cie zmartwię bo Muela nie robi chyba z 440C
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk

Troszkę cie zmartwię bo Muela nie robi chyba z 440C


Fakt, to raczej 440.
  • 0

budo_stellars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk
oni robią noże właściwie prawie wyłącznie ze stali molibdenowo wanadowej. Nie jest to
super gatunek stali, ale na "traperskie wypady" wystarczający - dobrze się ostrzy, nie trzyma może cudownie ostrości, ale gdybym miał porównywać, to wypada lepiej niż 440A, trochę bardziej zbliżenie do 440C. Dość łatwo się ostrzy do poziomu golenia włosów na sucho, choć szybko tę ostrość traci, ale już długo trzyma ostrość roboczą. Nadal mam Muela Tanto ( najczęściej używam zytelowej rękojeści jako ... młotka ) i muszę przyznać, że przez długi czas mi służyło wiernie. Jeśli chodzi o twój prezent, myślę że muela jest bardzo satysfakcjonująca a i niespecjalnie droga. Jeszcze zrób jak ja - na stanowiskach opakowywania mają taką "słomę" - wepchnij ją do pudełka. Druga rzecz, to to, że muela robi do swoich noży całkiem przyzwoite pochwy, i nie skłamię, jeśli powiem, że są bardzo funkcjonalne i stylowe.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk
Nessmuk z false edge ? 8O Apostołowe opowieści zawierały informację o tym, jak to Nessmuk wpierdzielał fasolkę tępą stroną głowni, w tym przypadku byłoby trochę niebezpiecznie ;) aczkolwiek nożyk fajny jest :-) ...
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk
Lothian a nie lepiej poczekac jeszcze troche i dozbierac troszke kasy? Jestem pewien ze tlim zrobiłby Ci naprawde wypasiony nozyk z dobrej weglowki (np 52100 do tego hartowanej selektywnie :!: ). Wiem ze łatwo jest powiedziec "dozbieraj" ale przeciez nozy nie kupuje sie codzinnie i zalezy nam na ich jakosci. Poza tym u tlima bedziesz miał wszystko wg własnej koncepcji. Dla mnie Muela to strata kasy. Nie mowie ze to badziew w stylu Kopromedu ale jako ze jestem nozowym zboczencem zaiwestowałbym kase w cos lepszego.

Dołączona grafika

Macalem to cudo na zlocie i moge tylko polecic tlimowe nessmuki (choc akurat ten na zdjeciu to wersja mikro :wink: )
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk
Sam chciałem polecić nessmuki Tlima ale chyba wyceniał je na ponad 300 a tego się nie da dopasować w podane granice cenowe :)
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk
Może się nie znam, ale jak dla mnie to Muela pokazana przez Lothiana to taki typowy myśliwski skinner a nie żaden Nessmuk :? Odkąd Piter poruszył temat Nessmuków, zapanowała na forum mania i wszystkie noże z "garbem" podpinane są pod ten właśnie klasyczny gatunek.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk
Tyż wolałbym dozbierać i kupić tlimowe cacko, choćby i takie jak na fotce.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk
Jasne, że lepiej dozbierać. Tlim, to "Tlim" i nie ma o czym duskutować :-)
Atomex - a tak właściwie, to czym powinien się charakteryzować nóż, by uznać go za "Nesmuka"? Pytam, bo zastanowiło mnie Twoje stwierdzenie :-) Pozdr. Loth.
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk
Według mnie powinien charakteryzować się odpowiednim dla nessmuków kształtem ostrza, którego pokazany przez Ciebie nóż na mój gust nie przypomina.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk
Strata pieniedzy na Muele. Crom, Tlim, Krug robia fajne Nessmuki :)
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: tani nesmuk

Strata pieniedzy na Muele. Crom, Tlim, Krug robia fajne Nessmuki :)


Prawda jak cholera!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024