Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOG autoclip opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_zygi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

SOG autoclip opinie
Poszukuję ostatnio nóż który miałby być taktycznym edc. Niewielki do 3cali, lekki, ale dosyć mocny.
Znalazłem taki oto nóż [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] miałem okazję "pomacać", jest ok. Nic nie wiem na temat tej stali, i niewielkie mam pojęcie o nożach taktycznych.
Prosze więc drodzy budowicze o wasze OPINIE lub SUGESTIE może coś innego.


Pozdrawiam
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
SOG Mini X-Ray Vision ATS 34 bardziej taktyczny, ma dobrą blokadę, mniej skłonny do wykrószenia KT i równie małoużytkowy. Autoklip wkrótce zniknie z rynku, fajny gadżet do kolekcji. Jak się podoba, czemu nie? Ale to nie najlepsze EDC.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
ach, to tanto...:P

kusi, nie?

Choć z drugiej strony wam powiem, że mój wybitnie nie użytkowy Spike sprawdza się całkiem fajnie jako otwieracz kartonów, puszków i innych :P
Ale bułkę już ciężej tym cholerstwem pokroić :wink:


A koledze powiem - weź coś mniej taktycznego, a bardziej wytrzymałego (tanto w zytelu - kto to w ogóle wymyślił, kurde....? ) i bardziej użytkowego - np. ja przymierzam sie naprawdę ostro do CUDY EDC (Monochroma oddałem mamie :wink: ), a że cena to marne 20-kilka dolców, to wkrótce będzie moja :) :) :D

Aha - CRKT M-21 lub z kolekcji M-xx obczaj, może ci się spodoba...


/edit/ trochę niedoczytałem, my foult... Jeśli ma być lekki, to może coś ze stajni Spyderco albo BM...? Bo wydawanie 72 dolców na kawałek (porządnej) stali w kształcie dłutka i mało przekonywującj rękojeści jest IMO raczej uleganie marketingowcom SOGa, no i wyrzucanem kasy w błoto :P 8)



PZDR,
Smoku
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
Jak patrzeć z uwzględnieniem kosztów, CUDA EDC jest lekki, mocny, wytrzymały, i swojej ceny warty jak najbardziej (całkiem ze stali, z Integral Bar Lockiem - Frame - Mono). Ew. Mini Pika, ale tam sam zytel bez linersów. Delica (szczególnie 4 gen., zwłaszcza LE ZDP189) i Dozier KaBar też mogą się nadać
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
Tanie dobre folderki: (także taktyczne
:wink: )

-Endura
-M21
-Pika
-monochrom
-dozier folder (delikatny)
-delica (także delikatna)

Przy takim wyborze Autoclip odpada w przedbiegach...
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie

Tanie dobre folderki: (także taktyczne
:wink: )
-Endura

Delikatna, backlock, o cal za długa, nie każdemu leży, straszy otoczenie, klepana, bez linersów, niestabilna obróbka cieplna, słaby czubek, niezbyt starannie wykończona - odradzam.

-M21

Taktycny, ale nie mały i nie lekki.

-Pika

Raczej mini pika. Jeśli backlock i brak linersów nie odstrasza...

-monochrom

ciężki.

-dozier folder (delikatny)

gdyby nie backlock...

-delica (także delikatna)

gdyby nie backlock... 4-ta gen. ciekawie się zapowiada. Na wersję ZDP czekam.

Przy takim wyborze Autoclip odpada w przedbiegach...

Dla samej stali warty zainteresowania. BG42 - rarytas. Rzadki nożyk, fajny do kolekcji.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
Amen :-)
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
Eeeeeee...monochrom nie jest taki ciężki, zwłaszcza, że ze zwiększeniem wagi idzie zwiększenie wytrzymałości(blokadę to ma niezłą). Ja mojego mono w kieszeni nie czuję.
  • 0

budo_yacca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
Eugene - cos ty się Tak tego backlocka uczepił?
A linersy to takie znowu cudowne? ;)
Dużo tu ludzi narzeka, ze po prostu się wycierają.

Wolę mieć backlocka i zero BP (przynajmniej w Pice - poki co), niż mieć linersy i zszarpane nerwy :)
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
Co do linersów, nie chodziło mi o blokadę, tylko o metalowe wzmocnienia rękojeści. W pice przynajmniej oś na śrubce regulowana, rozkręcana i konstrukcja bardziej solidna. Natomiast w endurach FRN oś rozklepana bez wzmocnień w najcieńszym miejscu rękojeści z cienkiego zytelu, co przy 4-calowym ostrzu powoduje poluzowanie klingi przy poważniejszym obciążeniu. Do tego nie da rady podregulować, rozłożyć dla czyszczenia, tuninga, smarowania, naprawy. W czwartej generacji Delica/Endura - wzmocniony czybek, śruby, metalowe linersy mają być. Ale do backlocku nie mam zaufania. Za dużo widziałem pociętych paluchów przez ten zamek.

Added
Dla Vercengetoryx
Z trzycalowców mono - to ciężka waga.
  • 0

budo_zygi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
dzięki za odpowiedzi obecnie mam i używam monochroma combo, spyderco centofante, delicę,
a piki (małą i dużą miałem i rozdałem), crkt też był tylko m16 02.

Szukam czegoś nowego, wiecie jak to jest :wink: . I pomyślałem że może bardziej taktycznego
ale smoku mocno mnie zachęcił do cudy. Idę jutro do Jarka trzeba do łapy brać i oceniać

Pozdrawiam
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
Nie bedziesz cudem zawiedziony - jesli tylko podpasuje Ci do dloni.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
CUDA EDC genialny nóż, bardzo przemyślana konstrukcja. Nie zapomnij tylko od razu oś główną dokręcić, jak weźmiesz do ręki. Z lekkich spyderek Vesuvius warty uwagi.
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie

Tanie dobre folderki: (także taktyczne
:wink: )


Eugene..pamiętaj że zapomniałeś dodać że to twoje zdanie na temat tych folderów ;-)

Endura-jeden z pierwszych modeli noży taktycznych na świecie, Vg-10, tani, uniwersalny,lekki, jeśli chodzi o słaby czubek to się zgodzę że nie każdemu leży to też ale to dobry nóż....mnie leży

jeśli chodzi o M21 to pamiętaj że jest kilka wersji ..dla jednego mogą być ciężkie a dla drugiego w sam raz ;-)

Pika ale dlaczego mała? Jeśli mamy cos porównywać do Autoclipa to tylko duża....mała jest „ za mała”

Monochrom jest dla mnie w sam raz.....

Dozier jest delikatny to fakt, podobnie jak delica ale to dobre noże...dla mnie dużo lepsze od autoclipa..tam przede wszystkim kiepski jest klips...a stal ? Co mi po stali jak nóz kiepsko leży w dłoni...mnie do dziś podoba się E-z out choć mam wersję z 420...

ale już i tak sie wszystko wyjaśniło...;-)

Cudy nie trzymałem w dłoni....
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
Mono jak na 3' waży sporo, ale i tak się tego nei czuje :D Endura jest.......smukła. O ile Mono to taki mały skurw... to endura......hmmmmm sami wiecie :wink:
CUDA wydaje się super za tę cenę i ma dobry, użytkowy szlif(np, jak tym się musi kanapki smarować :D )
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie

Eugene..pamiętaj że zapomniałeś dodać że to twoje zdanie na temat tych folderów ;-)


Nawyklem wyrazac wlasne opinie, jesli wyraznie nie zaznaczam cytatow.

Endura-jeden z pierwszych modeli noży taktycznych na świecie, Vg-10, tani, uniwersalny,lekki, jeśli chodzi o słaby czubek to się zgodzę że nie każdemu leży to też ale to dobry nóż....mnie leży


Moje doswiadczenia z VG10 od Spyderco wylacznie negatywne. Jest sporo lepszych i tanszych nozy.

jeśli chodzi o M21 to pamiętaj że jest kilka wersji ..dla jednego mogą być ciężkie a dla drugiego w sam raz ;-)


M21-02, M21-12 nadadza sie.

Pika ale dlaczego mała? Jeśli mamy cos porównywać do Autoclipa to tylko duża....mała jest „ za mała”


Chodzilo o Mini Autoclip S84 Blade Length 2.9"

Monochrom jest dla mnie w sam raz.....

Dozier jest delikatny to fakt, podobnie jak delica ale to dobre noże...dla mnie dużo lepsze od autoclipa..tam przede wszystkim kiepski jest klips...a stal ? Co mi po stali jak nóz kiepsko leży w dłoni...mnie do dziś podoba się E-z out choć mam wersję z 420...

ale już i tak sie wszystko wyjaśniło...;-)


Nie watpie, zygi rozwiaze problem, lub rozetnie.

Cudy nie trzymałem w dłoni....


Potrzymaj przy okazji.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
zajebista koska, sam se ja chcilaem kupic kiedys
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG autoclip opinie
mnie osobiści tylko meczy w niej rekojeść..nie lubię ani aluminium ani stali..ziębi mnie :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024