Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chifa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_mjollnir
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Chifa
Powiedzcie mi czy jest to dobra firma produkująca noże?? (wiem że głównie to produkuje narzedzia chirurgiczne ale mam nóż z tej firmy) Informacji na temat innych nie-medycznych produktów nie udało mi się dotychczas znaleść. Może wy cos mi dopowiecie o niej??
  • 0

budo_blacknwhite
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chifa
wlasciwie to nie mam odpowiedzi ale pytanie tez dotyczace firmy produkujacej noze. co to za firma Keen Blades. bo jak bylem we Wloszech tam byl taki fajny sklepik z nozami rozne mial noze. i tam byly tez noze firmy Keen Blades czy jakos tak potem szukalem tej firmy ale te noze sa tylko na wloskich stronach a ja wloskiego ni w zab wiec moze ktos z dluzszym stazem ;P slyszal/wie cos na temat tej firmy. lub zna wloski. nawet kupilem tez noz tej firmy i dlatego mnie to interesuje. ktokolwiek widzial ktokolwiek wie ?? :P
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chifa
Co do noży Chifa, to mam dwa kuchenniaki tej firmy od jakichś 10 lat. Nie narzekam, ale jakiś high end to to nie jest :)
  • 0

budo_deer hunter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Chifa
Nie jestem pewien, ale nazwa Chifa odnosi się do firmy dzisiaj znanej jako Kopromed.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Chifa
atomex ma chifa :lol: ;)

sorry za nic nie wnoszący post, nie mogłem sie powstrzymać :)
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chifa
No wspaniałe skojarzenie :?
Ciekawe jak zareaguje moja dziewczyna kiedy jej to oświadcze :)
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Chifa
och, dobrze już. przepraszam! :oops:
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chifa
Nie gniewam się :D
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chifa
Mjollnir
Z tego co wiem, to firma Chifa zajmowała sie produkcją narzędzi chirurgicznych w dawnym PRLu. Była to państwowa firma(jak niemal wszystkie w tym czasie) i cieszyła się bardzo dobrą renomą. Lekarze z zagranicy(zwłaszcza z Niemiec) robili w Chifie zakupy, bo jakość produkowanych tam narzędzi nie odstawała od porządnych europejskich firm, natomiast ceny ich były śmiesznie niskie w odniesieniu do tej samej klasy sprzętu za granicą. Firma Chifa po pierestrojce stała się częścią koncernu B. Brown i w dawnej polskiej fabryce na tych samych maszynach zasuwają polscy majstrzy pod zagraniczne dyktando. Czyli norma. Ceny narzędzi stały sie takie...europejskie :wink: -jeśli można to tak określić. Ich jakość określam na naprawdę niezłą, nawet wysoką. O tym że Aesculap Chifa to teraz Kopromed- nie słyszałem, ale kto wie? Sądzę że to jakaś pomyłka, ale głowy za to nie dam uciąć. Co do noży: Chifa produkowała sporo ubocznego sprzętu, noże rzeźnickie i kuchenne także. Wykonywane były jak ogół narzędzi chirurgicznych ze stali nierdzewnych, zazwyczaj z 4H13 czyli takiej 420(według AISI)- kiedyś to była niezła stal na noże, dzisiaj wiadomo- bardzo poślednia. W każdym bądź razie w odniesieniu do obecnie stosowanych stali wypada ona raczej słabo, no chyba że to jakiś nożyk z H18(dajmy na to).
Pozdrawiam
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chifa
Chyba troszkę poplątałem z ta historią firmy :oops: Więcej jest tutaj:http://www.chifa.com.pl/historia_04.htm
Jedno jest pewne- robią bardzo dobry sprzęt chirurgiczny, częstokroć lepszy od narzędzi chir. w Zachodniej Europie( i zarazem droższy). Kontrola jakości jest nie tylko z nazwy. Dlatego jak miałbym nabyc coś z Kopromedu lub z Chify to zawsze wybrałbym Chifę. Nawet jeśli podają że stal to 4H13 to oznacza to właśnie taka stal- i jest wówczas porządnie obrobiona cieplnie a nóz rzetelnie wykonany. W Kopromedzie podawano że noże były wykonywane ze stali 440C(czyli bardzo dobrej stali), natomiast w testach Jumbo(szacunek!) wyszło coś znacznie poniżej 4H13-bez komentarza :wink: .
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chifa
Mam nóż tej firmy. Konkretnie, to ma go moja kobieta. Mały myśliwski nożyk, który leży w szufladzie i zbiera kurz. Może w ostatnich latach jakość stali się poprawiła, ale to co mam ja tępi się szybciej niż się go ostrzy. Mój ma już coś koło 15 lat, więc moja znajomość tej firmy jest mocno przestarzała, ale obiecałem sobie, że już nic więcej od nich nie kupię.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024