Skocz do zawartości


Zdjęcie

D2 a mróz (ontario)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

D2 a mróz (ontario)
Jestem ciekaw jak D2 radzi sobie na mrozie, podczas cięższych prac. Mam na myśli RAT-7 i ognisko w sylwestra, czyli pół nocy nóż wala się po śniegu a drugie pół rąbie co się da :wink:
I pytanie brzymi jakie jest prawdopodobieństwo, że coś się mu stanie? Słyszałem, że D2 bywa krucha na mrozie, ale w polskich warunkach, tak do -10 mam się obawiać? Eugene...o ile pamiętam w kwesti noży na mrozie masz wiele do powiedzenia :D :wink:

O bym zapomniał, główne rąbańsko to oczywiście siekierka załatwi, mam na myśli rąbanie dużych szczap na mniejsze szczapki, rąbanie jakichś badyli, etc.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: D2 a mróz (ontario)
Na mrozie wszystkie nierdzewne i polnierdzewne stali sa bardziej kruche, ale do -10 nie ma sie czego obawiac. Najwiecej zalezy od obrobki cieplnej. Ontario bardziej ufam niz Kabarowi, ale nie ma co cudow oczekiwac. Jakosc odpowiada cenie.
  • 0

budo_paweł kaca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z przeszłości

Napisano Ponad rok temu

Re: D2 a mróz (ontario)
a jak ostrze trafia na lodowe kawałki, zmorożone "na kość" gałęzie, jaki to ma wpływ na jego ostrość i tępienie? i szeroko rozumianą wytrzymałość.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: D2 a mróz (ontario)
Nie mam żadnych negatwnych doświadczeń z wytrzymałością, ale rąbanie zamrożonych na kość gałęzi kończy się stępieniem i mikroszczerbami na krawędzi... Nic się na to raczej nie poradzi.
A miękki fiskars po takiej zabawie w ogóle wyglądał jak piła traczna :)

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: D2 a mróz (ontario)
Wielkie dzięki :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024