Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł kaca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z przeszłości

Napisano Ponad rok temu

Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]
Czy nie wydaje Wam się, że Leatherman poszedł w dziwnym kierunku rozwoju swoich ostatnich „najnowszych modeli”? Nazwę tak serię Charge (Ti, XTi) oraz nowy Wave.
Dodam do tego Wave przed 2004 i Blasta. Chcąc popracować/użyć Charge w potrzebie, brakuje przede wszystkim końcówki philipsa. Następnie śrubokrętów na długich ramionach, potrzebnych do wszystkiego co ma łeb śruby schowany. I co? Nie pomagają żadne zbajerzone wymienne końcówki nawet z trzech wymiennych kompletów! Plusa dostaje Ti, ma chociaż jeden „płaski” śrubokręt, za duży do tego ale można chociaż coś podważyć :-) . I nożyczki, bardzo rzadko potrzebne w cięższych pracach bo mamy przecinak w kombinerkach. Ale to chociaż robi go bardziej osobistym narzędziem (paznokcie zadarte przy pracy ;-) ).
XTi? – na spółę z Ti mają „zegarmistrzowską” końcówkę niezdatna do operowania nią tak wielkim toolem przy jej precyzji. A już całkiem nie znalazłem zapotrzebowania na dodatkowy ubytek w szczypcach/kombinerkach. Jak i hakowatego ostrza- używałem bo było, jak przypomniałem. Intuicyjnie i tak sięga się po nóż.
Wave 2005 – jak wyżej.
Omijam nowe zatrzaskowe blokady końcówek, sens ich jest w bezpieczeństwie, nic w przydatności urządzenia.
Wygrywa poprzedni Wave. Ma potrzebne ostrza i śrubokręty, które czynią go mianem multinarzędzia. Po co komu inne multinarzędzie nawet z tytanowymi kawałkami i ślizgami z brązu, kiedy jak trzeba rozkręcić suszarkę Żony zapychamy po komplet klasycznych śrubokrętów. A wtedy jedyny w naprawianiu udział XTi kończy się na leżeniu mu obok na stole.
  • 0

budo_yacca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]
:) Na obronę 2004 dodam, ze tez ma zegarmistrzowski phillips/płaski (uzywam do regulacji glowic w magnetach) i mocniejsze szczeki kombinerek + ostrza otwierane jedną ręką - to tez duzy plus...
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]

(...)jak trzeba rozkręcić suszarkę Żony zapychamy po komplet klasycznych śrubokrętów(...)

Musisz kupić suszarkę kompatybiną z multitoolem...
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]

Czy nie wydaje Wam się, że Leatherman poszedł w dziwnym kierunku rozwoju swoich ostatnich „najnowszych modeli”? Nazwę tak serię Charge (Ti, XTi) oraz nowy Wave.


Nie ma to jak prosty, funkcjonalny do bolu model Kick 8)
  • 0

budo_brutusik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]
A ktoś oglądał najnowsze Surge i Core, bo ja tak,


nawet Core miałem przez jeden dzień w domu, moje wrażenie takie:
dużo lepiej przemyślane końcówki niż w innych modelach bym powiedział że najlepsze jakie znam - oprócz pilnika lepszy jest w Chargu, duże szczypce powinny być bardziej wytrzymałe, a przynajmniej tak jest na oko:)
natomiast wyprofilowanie rączek to tandeta - blaszka zagięta w dwóch miejscach - są giętkie jak się chce coś mocniej to się skręcają - a podobno to ma być najmocniejszy z tooli LM, no i te wkładki z plastiku....

DLACZEGO WKŁADAJĄ PLASTIK W LEATHERMANY!!!!!!!!!!!

Surge to duża wersja Wave'a - rzeczywiście jest wiekszy ale strasznie słabo wykończony, ostrza szlifowane jakby ktoś się spieszył i wymienna piłka ala Gerberale łatwa do wyłamania na boki trzyma ją tylko cienka sprężysta blaszka - ogólne wrażenie na mnie wywarł słabe, końcówki małe są zapożyczone z modelu CORE ale jest ich mało.


dla mnie dobre LM- y skończyły się na LM SuperTool 200 - całe stalowe

może następne bedą lepsze
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]

dla mnie dobre LM- y skończyły się na LM SuperTool 200 - całe stalowe
może następne bedą lepsze


Cóż na szczęście pozostaje jeszcze stary dobry vicek (jeśli komus nie przeszkadza masa) :wink:
  • 0

budo_brutusik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]
Vicek jest dobry(służył przez wielw lat i służy o braciaka) ale nie wiem czy nowszy Spirit nie jest bardziej przemyślany - ma wszystko co potrzeba od toola - miałem, sprzedałem, kupie jak tylko będe miał okazję
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]

Vicek jest dobry(służył przez wielw lat i służy o braciaka) ale nie wiem czy nowszy Spirit nie jest bardziej przemyślany - ma wszystko co potrzeba od toola - miałem, sprzedałem, kupie jak tylko będe miał okazję


Hmm też tak myślę tylko nie wiem czy dorównuje starszemu bratu pancernością. Mógłbyś coś o tym napisać :wink:
  • 0

budo_brutusik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]

brutusik napisał:
Vicek jest dobry(służył przez wielw lat i służy o braciaka) ale nie wiem czy nowszy Spirit nie jest bardziej przemyślany - ma wszystko co potrzeba od toola - miałem, sprzedałem, kupie jak tylko będe miał okazję


Hmm też tak myślę tylko nie wiem czy dorównuje starszemu bratu pancernością. Mógłbyś coś o tym napisać


ano mechanika ta sama, tak samo złożony, podobnej grubości nity, ostrza tak samo blokowane ostrza jest po prostu odchudzony, myślę że obydwa będą się niszczyć w porównywalnych warunkach - tyle z obserwacji
  • 0

budo_pitdoggy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze-Ustka, 3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny kierunek rozwoju Leathermana[spojżenia,bez foto]
Ti uzywam na co dzień-sprawdza się, aczkolwiek mam pewne zastzreżenia co do wykonania. Swiss byłby może bardziej odpowiedni do zadań wymagających "większej siły";-)-ale za duży dla mnie...

Faktycznie, philipsa w chargach nie ma. Dlatego przy kluczykach mam tez LM micrę, czasmi się przydaje.

ale generalnie swojego charga uwazam za dobre, funkcjonalne narzędzie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024