Skocz do zawartości


Zdjęcie

Olimp Chela Magnez + B6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Olimp Chela Magnez + B6
OLIMP CHELA–MAGNEZ B6 to suplement diety zawierający wysokoprzyswajalny magnez w połączeniu z witaminą B6. Zestawienie tych dwóch składników wykazuje zdwojone działanie w zakresie poprawy pracy układu nerwowego, szczególnie w stanach nadpobudliwości, braku koncentracji oraz wzmożonej podatności na stres.


Czym może objawiać się deficyt magnezu?

Organizm człowieka jest dość często narażony na niedobór tego pierwiastka. Częste spożywanie alkoholu, kawy, terapie antybiotykami czy stosowanie środków hormonalnych powodują znaczne zmniejszenie rezerw magnezu w ustroju. Niedoborom tego pierwiastka sprzyja także niewłaściwa dieta, bogata w tłuszcz zwierzęcy, cukier i wysokoprzetworzone produkty żywnościowe i względnie dieta ubogokaloryczna stosowana w kuracjach odchudzających. Typowymi objawami niedoboru tego pierwiastka w organizmie mogą być: drżenie i kurcze mięśniowe, apatia, stany depresyjne, osłabienie sił witalnych, bezsenność, utrata apetytu.


Z jakich powodów magnez jest tak ważny dla naszego zdrowia?

Obok istotnego wpływu na pracę układu nerwowego, magnez odgrywa także istotną rolę w funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego. Związane jest to z właściwościami magnezu, który posiada zdolność obniżania poziomu tłuszczów we krwi, rozszerza naczynia krwionośne, przeciwdziała nadmiernej krzepliwości oraz zmniejsza wrażliwość mięśnia sercowego na niedotlenienie. Magnez wpływa także na wzmocnienie tkanki kostnej zapobiegając zwiększonej łamliwości kości, szczególnie u kobiet w okresie menopauzy.


Dlaczego OLIMP CHELA-MAGNEZ B6®?

OLIMP CHELA-MAG B6® to preparat mineralny nagrodzony Złotym Medalem ALBION® . To gwarancja wyjątkowej skuteczności działania. Tylko produkty oznaczone tym znakiem charakteryzują się najwyższą biodostępnością przez organizm, przewyższając pod tym względem większość preparatów obecnych na rynku. Wszystkie te parametry potwierdzają badania naukowe, których wyniki przedstawiamy:


PORÓWNANIE PRZYSWAJALNOŚCI CHELATU MAGNEZU Z CHLORKIEM MAGNEZU

Badania nad biodostępnością przeprowadzone przez Abrams, et al1, Schuette, et al.2 i Roussouw i Brummelen3 wszystkie wykazały, że Chelat bisglycynianu Magnezu jest wysoce biodostępną formą magnezu. W podwójnej ślepej próbie badania Rossouw i Brummelen, biodostępność Chelatu Magnezu była porównana do chlorku magnezu. Dla potrzeb badania ochotnicy (grupa zdrowych kobiet, sportowców) byli podzieleni na dwie grupy – jednym podawano chelat magnezu, a drugim chlorek magnezu. Następnie pobierano próbki krwi w celu oznaczenia zawartości magnezu w osoczu po 0,1,2,3,4,12,24 godzinach po podaniu oraz próbki moczu również w celu oznaczenia poziomu magnezu (wydalanego) po 0-4, 4-8, 8-12, 12-24 godzinach po podaniu.
Różnice w trakcie 24 godzin w poziomie magnezu w osoczu obu grup obrazuje wykres 1, natomiast wykres 2 obrazuje różnice w ciągu 24 godzin w poziomie magnezu wydalanego z moczem. Występująca różnica jest statystycznie istotna.


wykres 1. Różnice w trakcie 24 h w poziomie magnezu w osoczu dwóch grup osób- jednej podawano chelat magnezu a drugiej chlorek magnezu.

Sposób użycia OLIMP MAGNEZ:

Suplement najlepiej stosować w ilości 1 kapsułki na dobę po wybranym posiłku.

Skład OLIMP MAGNEZ:

Składniki: chelat aminokwasowy magnezu, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, żelatyna – otoczka kapsułki

1 kapsułka / 555mg chelatu aminokwasowego magnezu ALBION®, w tym 100mg magnezu, 5mg witaminy B6

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Olimp Chela Magnez + B6

Stosuję ten magnez od dawna, obecnie jestem na etapie jedzenia czternastego opakowania Olimp Chela-Mag B6.

Zauważyłem po sobie, że jestem spokojniejszy za dnia, nieco łatwiej zasypiam kładąc się spać, a także mój sen jest spokojny i głęboki - na tyle, że nawet jak raz na jakiś czas przyśni się coś niezbyt przyjemnego, to nie wybudzam się w nocy, a jeśli nawet, to przekręcam się na drugi bok i śpię dalej.

Można powiedzieć, że zauważyłem same pozytywne skutki.

 

 

Suplement najlepiej stosować w ilości 1 kapsułki na dobę po wybranym posiłku.

Z tym się nie zgodzę, bo ja ważąc 71 kg przy wzroście 173 cm stosuję 2 kapsułki Olimp Chela-Mag B6 dziennie.

Każda kapsułka waży 665 mg i zawiera 100 mg jonów magnezu, czyli przyjmuję 200 mg magnezu dziennie z suplementu, poza tym często jadam kaszę gryczaną jako dodatek do mięsa, a jak wiadomo kasza gryczana też zawiera sporo magnezu.

Dodatkowo wypijam każdego dnia minimum 2 szklanki Muszynianki.


  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Olimp Chela Magnez + B6
Ruchu a pijesz kawę?
Jeśli tak to polecam wypijanie jej z dodatkiem łyżki Kakao ciemnego co jest dobrym dodatkiem ponieważ kakao naturalne samo w sobie zawiera sporo magnezu..
A poza tym taka mieszanka np przed treningiem
Fajnie działa przynajmniej na mnie dużo lepiej niż np sama kawa
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Olimp Chela Magnez + B6

Kawę piję tylko raz na jakiś czas, a alkohol jeszcze rzadziej.

Natomiast na co dzień piję wysoko zmineralizowaną wodę mineralną (np. Muszynianka, Piwniczanka, Ustronianka), do tego zieloną herbatę liściastą, a dodatkowo czarną aromatyzowaną herbatę.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Olimp Chela Magnez + B6

Brałem i Chela Mag B6 jak i Chela MZB, z obu preparatów jestem naprawdę zadowolony. Generalnie jak już niejednokrotnie wspominałem, chelaty to najlepsza z form magnezu.

 

Stosował ktoś magnez w postaci płatków do kąpieli? Być może pytałem, ale podbijam temat.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Olimp Chela Magnez + B6
Ja stosuje kąpiel z dodatkiem chlorowodorku magnezu
Płatków nie stosowałem
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Olimp Chela Magnez + B6

Ostatnio w internecie śmignęła mi informacja, że tlenki są najgorszymi postaciami magnezu i głównie rekomenduje się cytrynian bądź mleczan. Dziwi mnie w sumie brak wymienionego chelatu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Olimp Chela Magnez + B6

Polecam wpisać w Google hasło takie jak:

 

2770/goracy-temat-efektywnosc-wchlaniania-roznych-form-magnezu

 

 

Pierwszy od góry wynik, to będzie to.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024