Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sierpy (hook)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sierpy (hook)
Nie wiem za bardzo po co i dla kogo robie te tematy... :?

To tak, na poczatku polecam adekwatny dział w polskiboks.pl --- >trening.

Ogólnie co do sierpów.

1. Nie powinny byc sygnalizowane (tj. duze, za obszerne). Reką powinna iśc blisko pionu Naszego ciała, siper powinnin byc krtóki, a nie cep, na ktróego mzona zrobic bardzo niebezpiecznych rzeczy. Sierp powinnien wychodzić ze skretu.

2. Jesli ktos walczy w standardowej pozycji siepry powinny byc raczej wykonywane tylko lewa reka, i na odwrót jesli ktos jest mankutem. Mozna bic sierpy z obydwu rąk, ale to juz jest W.SZ.J :wink:

Ponizej chciałbym pokazac. Sierpy bite z próby klinczu przeplatane hakami.
Dołączona grafika

cios z nikskiego zejscia (pisałem o tym, jak radziłem, jak bić się z wyższym!!!). i w dodatku jeszcze wyprzedzajacy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Klasyczny wyprzedzajacy (zwróccie uwage na wyczucie i doskonałe dobranie dystansu)
Dołączona grafika

Sierp kontrujacy (trudne)
Dołączona grafika
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
fajny temacik kazdemu moze sie przydac nie tylko boksera :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
Tak trzymaj Duncan, ciekawe tematy.
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
całkiem ciekawe. Ale uważam ze jednakl powinn sie uzywac prawych sierpów(pozycja klasyczna) szcególnie w klinczy-to zabija :P :P
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)

całkiem ciekawe. Ale uważam ze jednakl powinn sie uzywac prawych sierpów(pozycja klasyczna) szcególnie w klinczy-to zabija :P :P

No, w klinczu to niczego nie uzyjesz :lol: :lol: :lol:

Tak, pisałem o prawych sierpach powyzej, ja tylko pisałem,ze to nie jest takie proste, jak sie niektórym wydaje, a na pewno nie jest bezpieczne dlatego co bije, mozna sie nadziać na kontre i to owiele łatwiej niż w przypadku gdy bijesz sierp lewą reka.

Powyzej chciałem zaprezentowac filmik, który by dobitnie uwidoczniał moją racje (z tym,ze to niebzpieczne), ale nie wiem dlaczego nie moge go wkleić, choc próbowałem na 100 sposobów 8O :? A szkoda, bo filmik pod wzgledem szkoleniowym to cacko...

Spróbuje raz jeszcze choc watpie...

Dołączona grafika
Moze sie uda :? Dałem jeszcze innym sposobem . Nie wiem czy wyszedł filmik, czy też nie, w kazdym razie jak wyszedł to miał byc ten, który był w moim pierwszym poscie i nie wyszedł - adnotacja cały czas ta sama. W kazdym razie, wyjaśnijmy sobie cos. Jak ja pisze, ze "nie polecam" to nie znaczy, ze to nie jest skuteczne czy efektywne.


I to jeszcze coś, ten sam sierp (Adamek-VonJugingen, no, ale chyba tego nikomu nie muszę mówić :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ) z różnych ujeć, zebyscie mogli dokładnie przestudiować "jak to sie robi w Chicago" :wink: (wiem, ze walka była w Niemczech, to cytat z "Crime Story" :P )

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
:) też mi się podoba temat i uwagi które piszesz, lecz uważam że prawy sierp jak dojdzie to zmiata... fakt jest wolniejszy, trudniej trafić, ale ma pier******cie

co do krótkich sierpów zgadzam się, ale zauważyłem że gdy chodziłem na boks i kickboxing to przy sparingach trudno było mi wykonać długie... takie tez są bardzo pomocne... też warto poćwiczyć takowe i je skordynować... przydają się.

pozdro
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)

ale zauważyłem że gdy chodziłem na boks i kickboxing to przy sparingach trudno było mi wykonać długie... takie tez są bardzo pomocne...


Na ulicy chyba... w ringu nie maja miejsca na zastosowanie, gdyżtrudno sobie wyobrazić cos bardziej sygnalizowanego, jak sie bije takimi cepami, mozna sie nadziac na taka kontre, ze sie nogami nakryje :? Choc oczywiscie, moze sie zdarzyć, ze cos takiego dojdzie, z tym, ze w takim przypadku, mamy chyba wyraźne dysproporcje miedzy zawodnikami :roll:

Jak chcesz zapuszcze Ci filmik sparingowy kolegi od blowsów (tak tego Murzyna), gdzie włsnie bije cepami, pomio, ze to robisz bardzo syzbko, to jego rywal, piesciarz nie najwyższych lotów, zawsze wychodzi z tego, przez przyjecie na garde lub unik w tył...bo to widać

Widziałem w życiu jednego pieściarza, który notorycznie to robił i mu wychodziło - Mike Tyson, z tym, ze jego nie mozna porónywac. On robił setki innych rzeczy w ringu, których by sie nie dało porónac do nikogo i niczego. 8)

P.S
Boks i kick (mowa tu o rekach) to zupełnie co innego.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
Duncan no właśnie co do ostatniego zdania to słyszałem że boks jest skuteczniejszy od kicka. I tu na forum pisał jeden kolega i mówiła mi to osoba co kicka ćwiczyła 5 lat startowała w zawodach itp. Powiedz mi czy boks prawdziwy od tego w kicku mocno się różni?
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
To moze ja sie wypowiem. Trenowalem 4lata kicka a od tego miesiaca chodze na boks. Tak to zupelnie co innego-inna praca nog, pozycja, sila ciosu w boksie nieporownywalnie wieksza, tak samo jak ilosc kombinacji recznych, unikow, blokow, zejsc, kontr itp. W tym miesiacu dopiero sie przestawiam na boks ale widze gosci ktorzy przy swojej masie(same kosci) maja pierdolniecie jakiego przez caly czas w sekcji kicka nie widzialem u nikogo. Po prostu technika jest inna-wszystko jest inne. Mnie boks zafascynowal i juz nie wroce do kicka na 100%.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)

Duncan no właśnie co do ostatniego zdania to słyszałem że boks jest skuteczniejszy od kicka. I tu na forum pisał jeden kolega i mówiła mi to osoba co kicka ćwiczyła 5 lat startowała w zawodach itp. Powiedz mi czy boks prawdziwy od tego w kicku mocno się różni?

Już na forum wypowiadałem sie na ten temat...

Sparowałem z ludzmi z kicka. :lol: :lol: :lol:

Boks w kicku, i boks jako sport rózni sie wszystkim. Kickboxerzy maja za szeroką garde, czesto smiesznie unoszą ja do ggóry, wtedy to garda to jedna wielka dziura w dodatku daleko od głowy...a ciosu bija z góry 8O :lol: Wchodzi praktycznie kazdym kombinacja.

Na nogach też beznadziejnie...za szeroko i pokracznie, perzz to wolnie i niestabilniej.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
A powiedz mi jak np próbowali by cie utrzymać frontalem na dystans? Czy na długo by cie to zatrzymało?
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
I może Spoko_Gość jako że tyle kicka trenował powie jaki jest najlepszy sposób na frontala. Np przyjęcie na garde i natychmiastowa kontra łapkami, czy może dodać do tego delikatniutkie odejscie do tyłu żeby troszke go złagodzić i odrazu doskok i kontra łapkami?
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
Nie jestem w tej dziedzinie autorytetem ale jest takie zbicie fronta-zagarniecie reka na zewnatrz. Wedlug mnie super bo kolesia obracamy bokiem i podjazd. Druga sprawa znacznie trudniejsza to to unik z lekkim zejsciem z linii i potem bardzo szybkie wejscie w przod z kombinacja-przeciwnik stoi na jednej nodze przez chwilke i mamy przewage. Wiadomo ze moze sie to nie sprawdzic, mnie sie udawalo czesto dlatego pisze.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
a nie lepiej na garde?
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)

Nie jestem w tej dziedzinie autorytetem ale jest takie zbicie fronta-zagarniecie reka na zewnatrz. Wedlug mnie super bo kolesia obracamy bokiem i podjazd. Druga sprawa znacznie trudniejsza to to unik z lekkim zejsciem z linii i potem bardzo szybkie wejscie w przod z kombinacja-przeciwnik stoi na jednej nodze przez chwilke i mamy przewage. Wiadomo ze moze sie to nie sprawdzic, mnie sie udawalo czesto dlatego pisze.


Dobrze mowisz przykladowo ktos ci kopie fronta prawa noga, zbijasz go lewa reka w lewa strone, koles sie przekreca i mozesz skontrowac prawym prostym:)

pozdr
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
Mnie tam uczono odwrotnie-jeśli kopią Cie prawą nogą zbijasz prawą ręką w prawą strone. Łatwiej jest wtedy człowieka obrócić.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)

Cytat:
Nie jestem w tej dziedzinie autorytetem ale jest takie zbicie fronta-zagarniecie reka na zewnatrz. Wedlug mnie super bo kolesia obracamy bokiem i podjazd. Druga sprawa znacznie trudniejsza to to unik z lekkim zejsciem z linii i potem bardzo szybkie wejscie w przod z kombinacja-przeciwnik stoi na jednej nodze przez chwilke i mamy przewage. Wiadomo ze moze sie to nie sprawdzic, mnie sie udawalo czesto dlatego pisze.


Dobrze mowisz przykladowo ktos ci kopie fronta prawa noga, zbijasz go lewa reka w lewa strone, koles sie przekreca i mozesz skontrowac prawym prostym:)


albo lowkick :D ewentualnie na nerki żeberka
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
Duncan dobra robota
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)

Duncan dobra robota

Zachęcam tez do innych tematów mojego autorstwa,które wyszły w ostatnim czasie...
  • 0

budo_p-14
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sierpy (hook)
Duncan - małe pytanko - ten jeden z wklejonych przez Ciebie filmików to jest z walki Corralesa z Castillo?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024