Skocz do zawartości


Zdjęcie

Techniki kopnięć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Techniki kopnięć
Od jakiegos czasu interesuje się kickboxingiem. Mam kilka pytań do pasjonatów tego spotu walki. Będę bardzo Wam wdzięczny jesli otrzymam odpowiedz.

1. Czy w kickboxingu istnieje kopniecie "półksiężycowe" ?? ( to kopnięcie zadawane jest po łuku, jesli wykonuje sie na zewnatrz to trafia sie zewn. krawedzią stopy pionowo a jesli do wewnatrz to wewnetrzna krawedzia stopy, cos podobnego do hellkick tyle ze noga kopie bardziej w pionie, w kyokushin jest to chyba uchi - mawashi - soto -keage a w taekwondo chyba bakkat hurio chagi)
2. Czy postawa w kickboxingu jest z lewą nogą z przodu jako standard czy to zalezy od wyboru osoby a trener sie nie miesza do tego w jakiej postawie sie walczy?
3. Czy czasami sa cwiczone kopniecia kolanem, ciosy łokciem jako uzupelnienie treningów?
4. Czy w kickboxingu istnieje cios ręka - młot, zadawany z góry jak i poziomo?

Oki, naiwne pytania, dlatego prosze o wyrozumiałość i z góry dziekuje za odpowiedz. Serdecznie pozdrawiam!!
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki kopnięć
1\ nie wiem tutaj dokladnie o co chodzi :?troche mi to przypomina kopniecie zachaczajace ale nie wiem.
2\postawa jest standardowa bokserska noga z przodu jest taka jaka sobie wybierzesz zazwyczej lewo reczni maja prawa z przodu ale nie zawsze(ja nie :wink: ) ale i tak trzeba umiec walczyc obiema stronami
3\To zalezy od sekcji u mnie są, mimo ze w KB te elementy są zabronione
4\standardowo nie zadaje sie takich uderzen w walce w KB, mimo ze mam duzo dodatkow na treningach to tego nie ma, chodz sa rozne cuda :wink:
  • 0

budo_kickerek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki kopnięć
1.Istnieje takie kopnięcie jednak nie widziałem żeby jakiś zawodnik zastosował to w walce
2.Zaleznie od stylu walki i preferencji. Dla początkujących pozycja w której silniejsza ręka jest ręką tylnią.
3.Zależy od klubu i trenera. Im klub bardziej nastawiony na walkę sportową tym mniej (lub w ogóle) tych elementów na treningu.
4.Istnieje (ja widuję często u zawodników walczących w semi-contact), ale oczywiście musi być zadany "dozwoloną" częścią rękawicy (nie krawędzią).
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki kopnięć

4.Istnieje (ja widuję często u zawodników walczących w semi-contact), ale oczywiście musi być zadany "dozwoloną" częścią rękawicy (nie krawędzią).


Wiec nie jest to juz typowa reka mlot :wink:
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki kopnięć
1. Tez dokladnie nie wiem o jakie kopniecie chodzi , moze Ci chodzi roundhouse kick ?
2. Pozycja zalezy od tego czy jestes prawo czy lewo reczny
3. U nas jest uzupelnienie takie jak low kick pozniewaz startujemy tez w takiej formule , no i kolana tez czasami robimy.
4.NIe KB to nie pride lub ufc
  • 0

budo_rafi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki kopnięć
Dziekuje za odpowiedzi. To kopnięcie zadawane jest po łuku ( stąd nazwa półksiezycowe) na zewnątrz lub do wewnątrz. Stopa zatacza łuk a glowę kopie sie krawędzią stopy. Cos miedzy hell kick a axe kick. Początkowo stopa leci w górę tak jak do axe kick
( spadajcego) tylko ze nie spada na glowe ale kopie glowe w plaszczyznie poziomej.
  • 0

budo_mayak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki kopnięć
Wejdz na te strone tu masz pszyklady technik [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rafi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki kopnięć
Z wymagan egzaminacyjnych (powyższa strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) wynika, ze prawdopodobnie jest to technika wymagana na 6 stopien uczniowski ( A. Techniki ptk 3 ) Natomiast w prezentacji technik tego kopniecia nie ma. Pozdrawiam i dzieki za pomoc!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024