Skocz do zawartości


Zdjęcie

Comming to blows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Comming to blows
Mam znajomego, całkiem przypadkiem :-) owy znajomy jest czołowym bokserem crusier (to znaczy "junior-cieżka"), całkiem przypadkiem byłym Mistrzem Świata bardzo prestiżowej organizacji IBF, duzo by o nim, o jego stylu walki, a kaze miłosci do amerykańskich samochodów i tauaży mówić...znów pokonany przez ograniczenia fizyczne, w moim kontakcie z Wami i znów siegam do mediów. Pokaz techniki - blowsy. (z angielszczyny: haki)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zwróćcie uwage na mechanicznosc i koordynacje ruchów.

Aha, byłbym zapomniał, macie podrowienia od tego Pana :D :D :D [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (widzimy go z reszta powyzej).

P.S
Od czasu bede zakładac tematy o technice, teraz haki, później siepry postaram sie to robić atrakcyjnie - jakiś fotki, filmiki (w tym powyzej mam zgode właściciela na rozpowszechnianie - jak zawsze zreszta mieć bede, jesli nie bede wstanie takowej uzyskać, nie dam na forum filmiku , nie stać mnie na takie ryzyko...) plus moje doświadczenia, plus chociaz materiały teoretyczne znalezione w sieci. Tak jak te ponizej z polskiboks.pl

Krótkie ciosy z dołu zadaje się zgiętą w łokciu ręką. Ciosy te można dogodniej od innych stosować w półdystansie; zadawać je można dowolną ręką, zarówno w głowę jak i w tułów. Z powodzeniem można je również stosować jako kontrciosy, połączone z obroną od atakujących ciosów przeciwnika. Ciosami z dołu nic należy nigdy rozpoczynać ataku, jeżeli przeciwnik znajduje się w wyprostowanej pozycji. Ciosy te są zbyt "krótkie" i mogą być łatwo uprzedzone przez kontrcios prosty przeciwnika.

Dołączona grafika

Przy ataku, cios z dołu można stosować tylko w tych wypadkach, kiedy przeciwnik pochyla się w przód. W każdym innym wypadku atakować tymi ciosami jest niebezpiecznie. Cios z dołu nabiera siły w momencie gwałtownego wyprostowania ciała, z równoczesnym skrętem tułowia, kierującym uderzającą rękę w przód, w stronę celu. Przy pojedynczym ciosie z dołu, wolną ręka osłania głowę i tułów przed kontrciosami przeciwnika. Cios z dołu lewą w głowę
Cios ten zadaje się w tych wypadkach, kiedy przeciwnik stoi pochyliwszy się w przód. Pozycja ciała boksera, zadającego cios, może być boczna, względnie frontalna. Przy ciosie, zadawanym z bocznej pozycji, bez kroku, lub z niewielkim krokiem w przód, ciężar ciała przenosi się w przód, na lewą nogę (rys. 15). W momencie zadawania ciosu tułów obraca się w prawo i wyprostowuje równocześnie. Ręka, zadająca cios, zgięta w łokciu pod ostrym kątem, wykonuje przy ciosie szybki ruch z dołu ku górze (przedramię skierowane w linii prostej do celu). Pięść, zwrócona palcami ku sobie, dotyka celu główkami kości śródręcza. Prawa ręka otwartą dłonią osłania podbródek, opuszczonym zaś łokciem - prawą stronę tułowia.
Dołączona grafika
Z prostej pozycji, cios z dołu lewą w głowę można zadawać, przenosząc ciężar ciała zarówno na lewą, jak i na prawą nogę, bez specjalnych zmian w pracy tułowia i rąk. Zadając kontrcios ,,bezpośredni" lub "z obrony" z odejściem, bąd� odchyleniem do tyłu, ciężar ciała można przenieść na prawa nogę, łącznio z ruchem ciała do tyłu (bez kroku, bąd� z krokiem do tyłu). Stosuje się to w tych wypadkach, kiedy atakujący przeciwnik zbliża się na krótki dystans, niedostateczny dla zadania kontrciosu. Równocześnie z odepchnięciem się lewą nogą, przy którym ciężar ciała przenosi się na prawą nogę, tułów skręca się z lewej strony na prawo i prostując się, wzmacnia cios.

Dołączona grafika

Cios z dołu lewą w tułów
W odróżnieniu od innych ciosów z dołu, cios ten można w pełni stosować w ataku, ponieważ dochodzi on łatwo do celu. Prawą rękę przeciwnika, osłaniającą zazwyczaj tułów, nie trudno sprowadzić z obronnej pozycji markowanym ciosem lewą w głowę. W tymże momencie lewa ręka, zmieniwszy kierunek, zadaje szybko cios z dołu (rys. 16).

Cios z dołu lewą w tułów odróżnia się od takiego samego ciosu W głowę jedynie kierunkiem uderzającej ręki (pochyłą linią do celu). Wszystkie inne ruchy ciała są te same, co i przy ciosie poprzednim. Cios z dołu lewą w tułów, w walce z bliska, zadaje się w tym momencie, kiedy tułów przeciwnika jest pochylony do przodu.

Szybkość ciosu wzrasta w miarę zbliżania się do celu. Cios kończy się gwałtownym szarpnięciem, będącym wynikiem pracy mięśni brzucha, pleców, nóg i ręki zadającej cios. Podczas zadawania ciosu całe ciało atakującego powinno być wolne od zbytecznego naprężenia.



Cios z dołu prawą w głowę
Cios ten zadaje się w wypadkach, kiedy przeciwnik ustawiony jest frontalnie do boksera i jego lewa ręka nie zagradza drogi do celu ręce zadającej cios. Przeciwnik przyjmuje taką pozycję zazwyczaj wówczas, kiedy usiłuje zdać cios prawą w głowę lub w tułów. Tutaj najskuteczniejszy będzie kontrcios (bezpośredni) z dołu prawą w głowę, zadawany w połączeniu z odejściem do tyłu, bąd� innym rodzajem obrony. W ataku jest to cios, stosowany tylko wtedy, kiedy przeciwnik jest pochylony do przodu. Przy zadawaniu ciosu ciężar ciała przenosi się na lewą nogę.

Do skuteczności ataku ciosem z dołu prawą ręką przyczyniają się przygotowawcze markowane ciosy lewą ręką, powodujące osłonięcie się przeciwnika (rys 17)



Nogi przy ciosie z dołu prawą bez kroku w przód, prostują się, tułów skręca się z prawej strony na lewo, prawe ramie wysuwa się naprzód, przedramie kieruję się ku górze, pięść jest zwrócona palcami ku sobie. Lewa ręka odsłania otwartą dłonią głowę, opuszczonym łokciem - lewą stronę tułowia.

Cios z dołu prawą z krokiem w przód rozpoczyna się odepchnięciem się prawą nogą i przeniesieniem ciężaru ciała na wykraczającą w przód lewą nogę. Prawą nogę potem nieco się podciąga ku lewej bąd� pozostawia się ją w tyle. Ruchy tułowia i ręki są te same, co podczas zadawania ciosu z miejsca.

Zadając cios z miejsca można ciężar ciała przenosić i na prawą nogę, ze skrętem tułowia w lewo. Skręt tułowia w lewo wspomagany jest przy tym ciosie przez odepchnięcie się lewą nogą. Wraz z obrotem ciała dookoła oporowej nogi w momencie, kiedy ciężar ciała na te nogę się przenosi i ona się wyprostowuje, całe ciało poddaje się gwałtownie ku górze, wzmacniając cios.
Dołączona grafika

Cios z dołu prawš w tułów
Cios ten, przy lewostronnej pozycji ciała przeciwnika, jest do�ć trudno zastosować, ponieważ lewa ręka przeciwnika, stojšcego w pozycji bokserskiej, zagradza ręce cios zadajšcej drogę do celu. Zadanie ciosu jest możliwe wówczas, kiedy przeciwnik podniesie nieco lewš rękę (rys. 18). Lecz i w tym momencie należy zachować ostrożno�ć, by nie trafić po drodze w łokieć lewej ręki przeciwnika i nie uszkodzić własnej ręki. Przy wyprostowanej pozycji ciała przeciwnika tułów jego jest w większym stopniu odsłonięty i bardziej dostępny dla ciosu. Cios w tułów kieruje się po linii pochyłej z dołu ku górze; można go zadawać, przenoszšc ciężar ciała i na lewš, i na prawš nogę, zarówno z miejsca, jak i z krokiem. Ruch tułowia i nóg przy tym ciosie jest podobny do ruchu przy zadawaniu ciosu w głowę.

Pamiętajmy o dziale "trening" na stronie polksiboks.pl
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Comming to blows
Zostałeś naszym trenerem internetowym :P :P :P
BRAVO
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Comming to blows

Zostałeś naszym trenerem internetowym :P :P :P
BRAVO

Tak? To niezapominaj o mnie jak już bedziesz sławny i bogaty dzierżąc na przegubie pas Mistrza Świata 8)

:D

Kolejny aspekt blows'ów.

low blows W dosłownym tłumaczeniu: "niskie haczenie" :) Chodzi oczywscie o bicie ponizej pasa, czyli za niskie blows'y/haki.

Dołączona grafika

I teraz :D spotykam sie z ciekawy rozumowanie, jakoby bicie ponieżej pasa = bicie w jaja, i to było uznwana za faul. Wszelkie uderzenie ponizej pasa jest niezgodne z przepisami, czy to bokser trafi w jądra, czy w pachwine, czy nawe w ... kolano (choć ciezko taką sytuacje sobie wyobrazic 8O :D ), jest to uderzenie ponizej linii pasa. Jest karane odjeciem punktu, jesli była recydywa - dyskwalifikacją (kto jak kto, ale my chyba o tym wiemy najlepiej).

Czasem zdarzy się uderzyć przypadkowo, tak samo jak np. uderzyc przeciwnika głową (o tym bedzie temat), w przpadkach walk Golota-Bowe o przypadku mowy nie było.


P.S
Dalej stosuje metode "ubarwiania" moich postów fotkami czy filmikami, jesli to zasmieca temat prosze o usuwanie, choc w moim odczuciu, pozwala lepiej zrozumieć zagadnienie, bardziej obrazowo coś pokazac.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Comming to blows
Ciekawy pomysł z tymi tematami o technice bokserskiej, ale nie wiem komu sie ma to przydać :roll: , bo ci co trenują Boks, MT, KB raczej wiedzą jak zadawać ciosy, a ci co nic nie trenują i tak się nie nauczą tego w domu :/. Myślę że mógłbyś dorzucić tu jakieś swoje indywidualne doświadczenia związane z hakami, np. jak podpuścić kogoś pod haka, albo jakąś swoją firmówke z hakiem. 8) Pzdr
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Comming to blows

Ciekawy pomysł z tymi tematami o technice bokserskiej,

Ciesze sie, ze chociaż na Tobie zrobiły wrażenie...

ale nie wiem komu sie ma to przydać :roll: , bo ci co trenują Boks, MT, KB raczej wiedzą jak zadawać ciosy

Jak widać po zadawanych pytaniach nie wiedza. Przy czym zawsze mozna sie dowiedzieć czegos nowego, coś podpowiedzieć, na coś zwrócić uwage. Jeśli choć jednej choc troche moje temty, zmieniły poglad na jakis aspekt techniki pieściarstwa - to było było warto.

Choc fakt faktem,ze to forum ma bardzo słaby poziom i z przerazeniem widze, jak tematy, conjamniej głupie i nic nie wnoszace, bija rekordy popularnosci, i cholera, nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Zawsze zapodam jakis filmik, zdjecie, odwołąm sie do realnych walk itp itp itp, ale ktoś złoży temat informacyjne, ze gala bedzie tu i tu, i ma 1000000 odpowiedzi 8O w zdecydowanej większosci tak błyskotliwych, ja podanie daty i terminu zawodów.

Forum ma słaby poziom, a Moderator nawet sie nie zreflektował, ze moze warto byłoby przykleić moje tematy. I juz za miech, ktos zapyta o to o czym pisze teraz znowu bedzie to gówno, a nie profesjonalne forum.
  • 0

budo_kamilbox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Comming to blows
Wypas Duncan :D Wiecej takich tematow Pozdrawiam
  • 0

budo_dam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Niedaleka

Napisano Ponad rok temu

Re: Comming to blows
Duncan, ogromne dzięki. Będę czytał Twoje posty z zaciekawieniem.

Ciekawy pomysł z tymi tematami o technice bokserskiej, ale nie wiem komu sie ma to przydać , bo ci co trenują Boks, MT, KB raczej wiedzą jak zadawać ciosy, a ci co nic nie trenują i tak się nie nauczą tego w domu :/.

Mi się przyda. Trenuję min. karate, mam przyrządy w chacie, to sobie podpatrze, pouderzam i wybiorę to co mi będzie odpowiadać. Wiadomo, że nie nauczę się tego czego na treningu, ale zawsze coś. A jak się spodoba to może gdzieś do klubu się wybiore.
Pozdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024