Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_prajz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pogromca z Lbn: faktycznie FORCE 80 miał 2% CS a nie 2,5 % jak pisałem. Ten ma 3%CS Wiem to od handlarza, który mnie od dawna zaopatruje "prywatnie" bo po sklepach nie mam czasu chodzić. Raczej na nim sie nigdy nie zawiodłem. Na puszcze informacji o stężeniu nie znajdziesz. Chyba na FORCE 80 też nie było napisane.

Zdaje sie, że jest jakaś firma w Warszawie, która jest dystrybutorem na PL ale nie znam szczegółów

Pozdr. Prajz
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Chętnie bym sobie załatwił ten gaz... ale w internecie nic o nim nie ma... :cry: . Cizzia może Ty coś wiesz? :)
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ee... Wiecie może gdzie można nabyć, OC 17 w pojemności 50 ml

Nie ma OC 17 o pojemności 50 ml, ale za to jest 60 ml np. w Gascolcie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Użytkownik Prajz pisał o OC 17 50 ml stąd moje zdziwienie i pytanie. Wiem, że są 60 i 90. Sam mam 90 ml, aczkolwiek nie miałem okazji jeszcze testować :roll: . Tylko bardzo mnie ten Force 90 zaintrygował, skoro Force 80 ma sporo siły, a ma 2% to co dopiero z 3%...

Pozdrawiam
  • 0

budo_prajz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na Force 90 stoi że jest 50 ml a jest identycznych rozmiarów jak moje POLICE MAGNUM OC 17 stąd podałem, że OC 17 ma 50 ml bo na puszce OC17 nie ma informacji o pojemności.

Mozna jedynie sie spierać co do zawartości tego CS 3% w Force 90. Mój kolega z pracy często twierdzi, że te zele francuskie mają góra 2% bo 3 % jest przeznaczone jedynie dla zastosowań "specjalnych" i takie stężenia nie są osiągalne w handlu.

Mnie handlarz podał 3% - nie wiem, może tych 3% nie ma, na puszce nie ma info o stężeniu więc sprzedawca może wszystko wciskać. Gdyby nawet miał tylko 2 % to i tak siekiera jak dla mnie.

Prajz
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Owszem... "siekiera" to prawda, 80-tka jest mocna jak cholera... tylko skoro zrobiliby nową serię i nie daliby większego stężenia... to na co, by to było? :roll:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
....... - maksymalne stężenie gazu CS produkowanego na rynek cywilny to 2% -

a co do Puissance 90 to jest to jedynie chwyt marketingowy bo sam gaz jest dokladnie taki jak w FORCE 80 choc faktycznie dystrybutor opowiada że mocniejszy i lepszy ... zresztą co ma mówić ?! że gorszy ... :) - on chce sprzedać.

Cizzia
  • 0

budo_prajz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak dla mnie to wystarczy żeby ten FORCE(Puissance) 90 był "nie gorszy" jak FORCE 80.
Pozdr.
Prajz
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hmm... Coś jest nie tak... Gazy drożeją. Magnum podrożał na gascolcie do 72 zł (ja załatwiłem za 60). Znalazłem jedną stronkę gdzie Force 80 był za 80 zł, a też za 60 kupiłem... Więc ja się pytam co jest? :roll: . Skasowali w Gascole ofertę Forca. Proponuję się zaopatrywać, bo bida idzie... :evil:

Pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
... od pewnego czasu przeprowadzam regularne i niezależne testy wszelkich miotaczy gazu jakie wpadną mi w ręce, część z nich zostaje utrwalona na foto czy video – aby można przeanalizować potem własne wrażenia, i choć nie jest to czynnikiem warunkującym same testy, to jednak warto czasem nagrać sobie to co się działo - oczywiście nie są to miotacze treningowe a w 100% urządzenia bojowe.
Ponieważ wspólnie z Hordą doszliśmy do wniosku że podstawą zastosowania jakiegokolwiek gazu, jest wiedza o tym jak ten gaz zachowa się w realnych warunkach, a nie jedynie z opisu producenta czy własnych oczekiwań które często mocno się potrafią rozminąć z rzeczywistością.
Niejednokrotnie przekonałem się o tym że miotacze tego samego producenta lecz z różnych partii, potrafią się od siebie sporo różnić, ( dobrym przykładem na to są testy Mr. Twinkle i Annhilatora przeprowadzone na HI MAX ) zarówno pod względem ciśnienia w pojemnikach jak i samego rozpraszania substancji a kto wie czy nie była to różnica w samej zawiesinie –
Prawdą jest że uzyskanie powtarzalności produkcji jest podstawowym czynnikiem gwarantującym skuteczność, więc warto się zastanowić czy wasze miotacze działają tak jak trzeba lub czy sam gaz jest w takiej formie jak napisano na opakowaniu, ma odpowiedni zasięg że o samej ostrości substancji nie wspominam ( co w przypadku gazów pieprzowych warto sprawdzić na sobie he he – w niewielkiej ilości i kontrolowanych warunkach ). Właściwie nie ma innej możliwości sprawdzenia niż krótkie użycie naszego miotacza, zresztą wielu producentów zaleca takie testowanie co 90 dni. Na świecie niewiele jest Firm które kompleksowo testują produkowane i wypuszczane przez siebie urządzenia, do tych nielicznych należą FOX LABS, MACE, DPS, SABRE, GUARDIAN jeszcze kilku innych – ale to wciąż kropla w morzu potrzeb. Poruszam ten temat bo moje testy wykazują iż jedynie najlepsze gazy na świecie trzymają parametry reszta gazów to raczej wolna amerykanka pod wieloma względami. Kolejną sprawą jest zasięg który warunkuje komfort i bezpieczeństwo użycia – wiadomo że im dalszy tym lepszy – tyle tylko że sporo gazów ten czynnik ma na niskim poziomie i to nawet tych które mogą się pochwalić sporą ostrością samej substancji drażniącej.

Wnioski są takie że warto wiedzieć co się ma a nie jedynie mieć ...

Cizzia
  • 0

budo_prajz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia: a co sądzisz o tym producencie. Można to porównać do HI-POWER?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prajz
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wg mnie, nie umywa się to do 15% i 3 mln SHU Hi-Powera (mam nadzieję, że dobrze napisałem). Ale to i tak chyba jest niedostępne w Polsce, no chyba, że masz jakieś chody żeby to załatwić...

Pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
- prajz –

co do porównania HI – POWER z WILDFIRE

ponieważ mam Hi Power pozwolę sobie przytoczyć jakie oznaczenie widnieje na pojemniku:

15% OC / 3.000.000 SHU / 20 % Capsaicinoids ( odpowiada 3 % )

a nie tak jak w innych gazach OC określanych jako dobry standard np. OC-17 Magnum Police:

17% OC / 2.000.000 SHU / 1,33 % Capsaicinoids.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zalet HI POWER(a) jest wiele a do podstawowych należy zaliczyć :

OSTROŚĆ, BARDZO DŁUGI CZAS DEKONTAMINACJI ( minimum 45 minut czystego ognia na buzi, i proszę nie mylić z zakończeniem działania bo to dopiero początek samego procesu dekontaminacji !!! ) IDEALNIE DOBRANA WIĄZKA ( w tym wypadku CONE / FOG ), DOBRY ZASIĘG I CIŚNIENIE a to wszystko podstawowe zalety ...

– ludzie często pytają mnie o HI POWER ponieważ zyskał on sobie miano „legendy” jeśli chodzi o działanie co zresztą osobiście potwierdzam , ale z całą stanowczością chcę powiedzieć iż do tronu :) jest wielu pretendentów i choć HI POWER jest w ścisłej czołówce to było by mi bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić który gaz jest tym THE BEST – ( ale postaram się zrobić taką listę ) ...

Jeśli natomiast chodzi o WILDFIRE 18% to wydaje mi się to jedyny gaz o zbliżonych parametrach do HI POWER ponieważ nie miałem go jeszcze w swojej kolekcji możemy jedynie po dywagować jak jest naprawdę ale obejrzane prze zemnie filmy i zgromadzone na jego temat informacje świadczą o tym iż nie jest to zabawka :) . Ponieważ będę miał WILDFIRE 18% za czas jakiś, wtedy w pełni odniosę się do jego e/w składu oraz samego działania a na razie:

18% OC / 3.000.000 SHU / ......... Capsaicinoids. ( bo tego nie wiemy )

Cizzia
  • 0

budo_prajz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No właśnie ... najlepiej by było sprawdzić na sobie hehe.
Widziałem wypowiedzi na forum gdzieś w US, że ten Wildfire 18% to może być tzw. "marketing Scam" i że nic lepszego od Fox i Hi-Power nie ma. I komu tu wierzyć? Zobaczymy jak Cizzia go będzie miał, to może się rozjaśni bo na razie to Wild 18 chyba nie osiągalny w Polsce.

Pozdrawiam,
Prajz
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W Polsce zawsze był problem z profesjonalnymi miotaczami – jakieś 2 / 3 lata temu dało się jeszcze kupić coś dobrego, ale obecnie pozostają jedynie dobre standardy. Pokuszę się nawet o stwierdzenie że jak tak dalej pójdzie to i te dobre standardy nam ograniczą ponieważ wszystko zmierza do tego aby i na gazy w Polsce trzeba było by mieć pozwolenie. Zastanawia mnie jedynie czy te zaostrzenia przepisów wynikają z odgórnych wytycznych unijnych czy jedynie chęci DEBILNEGO wykazania się jednego z naszych parlamentarzystów – ponieważ ciekawy jestem jak by się zachowała taka menda jak by to jego na ulicy napaść chcieli.

Ponieważ od samego początku wypowiadania się na Vortalu, przestrzegam wszystkich i uczulam iż z profesjonalnym gazem obronnym żartów nie ma zarówno z CS jak i OC to moje dotychczasowe doświadczenia kierują mnie raczej ku stwierdzeniu że gazem nawet bardzo dobrym dość trudno zrobić prawdziwą KRZYWDĘ. Oczywiście symptomy działania gazu są jak najbardziej ogromnie przykre dla tego co dostał, ale aby spowodować trwałe uszkodzenie ciała np. w postaci uszkodzenia oka ( rogówki ) to trzeba by kolesiowi nasypać nie dosyć że z 10 cm prosto w rozwarte palcami oko to jeszcze dużo. Oczywistym jest że jak każda broń tak i gaz może spowodować komplikacje zdrowotne tyle tylko że są to przypadki MARGINALNE a sam miotacz gazu wydaje się być NAJBARDZIEJ humanitarną z dostępnych nam zabawek do samoobrony.

Cizzia
  • 0

budo_the_moon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Katowic

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
diabel tkwi w szczegolach :twisted:




Police Magnum OC-17:
"Zawiera 17% olejku pieprzowego i 1,33 Capsanicyny"

tak wiec co z tego ze zawiera az 17% olejku pieprzowego, jak ten olejek ma w swoim skladzie 1,33 (%?) kapsaicyny a przeciez to ona powoduje stan zapalny blon sluzowych (zamykaja sie oczy, szczypia, lzawia, byc moze dusi sie delikwent, rzyga),




z drugiej strony zastanawia mnie fakt, ze gaz ten ma

"do 2 mln SHU w niepalnym i nieszkodliwym dla środowiska roztworze"

czyli roztwor olejku posiada ostrosc az 2 mln jednostek SHU pomimo tego ze ma jedynie 1,33 (%?) zawartosci kapsaicyny ?
jak to mozliwe ? Hi-Power ma ponad 10 razy wiecej kapsaicyny a ostrosc 3 mln jeenostek... te proporcje sie silnie nie trzymaja kupy wg moich kalkulacji :)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Może coś w tym jest... ale wg "domowych" testów OC17 jest naprawdę silny... A pozatym ta naklejka gdzie jest to napisane jest doklejona przez polskiego dystrybutora więc w końcu nie wiadomo co i jak...

Pozdrawiam
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

czyli roztwor olejku posiada ostrosc az 2 mln jednostek SHU pomimo tego ze ma jedynie 1,33 (%?) zawartosci kapsaicyny ?
jak to mozliwe ? Hi-Power ma ponad 10 razy wiecej kapsaicyny a ostrosc 3 mln jeenostek... te proporcje sie silnie nie trzymaja kupy wg moich kalkulacji :)

No sorry, ale jeszcze nie słyszałem o gazie, który miałby 20% kapsaicyny, to jest jakaś bzdura. Zauważyłem, że prawie każdy gaz mający 15% OC i 2 mln SHU ma 1,33% kapsaicyny. Dlatego jeżeli Hi-Power ma 15% OC i 3 mln SHU, to według moich wyliczeń musi mieć tej kapsaicyny pół razy więcej, czyli w granicach 2% (natomiast wg. danych producenta ma 3% --> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]), ale na pewno nie 20! Również Police Magnum OC-17 musi mieć troszkę więcej kapsaicyny niż deklarowane 1,33%, ale z pewnością mniej niż 2%.
  • 0

budo_the_moon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Katowic

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
acha, no fakt, bo chodzi tu o zawartosc kapsaicyny w calym gazie a nie w samym olejku pieprzowym ktory jest zawarty w tymze gazie :twisted:
  • 0

budo_prajz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia: możesz podać nazwisko tego posła RP, któremu nie podoba się gaz jako sposób obrony. Wal śmiało. Poseł to osoba publiczna i jako taka nie podpada pod ustawę o ochronie danych osobowych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024