Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
nasze testy - Horda i OC-17 FOG

ja robiłem foty :) zdjęcia przedstawiają agresywne zastosowanie ( czytajcie z bliska i nie mało ) mam nadzieję że da to pewne pojęcie co do mozliwości samego miotacza, przedstawione są kolejne fazy

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Cizzia
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam wszystkich!
Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu gazu RSG Police Gel Foam sprowadzanego z Niemiec przez firmę Sharg.
Zastanawia mnie następująca rzecz - gaz był dość drogi (78 zł, pojemnik 63 ml). Tymczasem na pojemniku napisane jest "zawiera 1,33% roztwór oleożywicy pieprzowca (1.33% OC) w postaci piany. Ostrość 2mln jednostek SHU"

Wyraźnie jest napisane "1.33% OC" a nie np. "1.33% major capsaicinoids", jak w przypadku gazów Red Sabre, które mają 10% OC (a są tańsze)

Mam w związku z tym pytanie, szczególnie do użytkowników Cizzia i Nosferatu - czy Waszym zdaniem jest to tylko niechlujstwo lingwistyczne importera? Czy po prostu dałem się naciągnąć na g...?

PS. Widziałem że temat był już przerabiany i że mój przypadek nie jest odosobniony, ale nawet jeśli to pomyłka tłumacza to jest to trochę irytujące.
Producenci i dystrybutorzy mogliby się trochę postarać żeby klient dokładnie wiedział co dostaje do ręki...:?

Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mam pytanie, skoro OC - 17 jest gazem pieprzowym, to czemu leci z niego biała chmura a nie pomarańczowa? Ogólnie mnie to zainteresowało gdy miałem okazję go użyć i się zdziwiłem, gdyż wcześniej miałem w ręce OC-17 to leciał strumień pomarańczowych drobnych kropli przypominających chmurę... Jak to w końcu z tym OC - 17 jest?

Pozdrawiam
  • 0

budo_the_moon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Katowic

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a jak jest z legalnoscia gazow OC na Bliskim Wschodzie i w Rosji ?
Z kolei (na zachodzie) w Holandii posiadanie miotaczy jest zabronione, ale czy tylko w Holandii ?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
żółtodziób - to jest pomyłka lingiwstyczna. Mam tę pianę, testowałem na sobie i to rozwiało moje wątpliwości.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

a jak jest z legalnoscia gazow OC na Bliskim Wschodzie i w Rosji

"In Russia pepper spray is a fully legal self-defense weapon and can be bought without license by any person over the age of 18 (passport being required for purchase). Its effect on animals is advertised as additional feature, compared with tear gas sprays. Carrying it at demonstrations is prohibited by law."

"In Israel, OC and CS spray cans may be purchased by any member of the public without restriction and carried in public. In the 1980s a firearms license was required for doing so, but since then these sprays have been deregulated."

cala lista tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ludzie, ja już czegoś nie czaję, skoro magnum OC 17 jest bardzo mocny czemu chmura która z niego leci jest BIAŁA zamiast pomarańczowa? Np z red pepper leci typowo pomarańczowa która idealnie przebarwia twarz... Znów metodą organoleptyczną stwierdziłem, że magnum wcale od red peppera nie jest mocniejszy... W ogóle już się powoli gubię :roll:

Pozdrawiam

EDIT: kurna teraz mi wychodzi, że magnum jest mocniejszy :twisted: , dobra... to może ktoś mi wyjaśni czemu chmura z magnuma jest biała i ogólnie w boju jest słabszy niż red pepper?
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mr Twinkle - wielkie dzięki!
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ponieważ nasze dywagacje w w/w temacie chwilowo ustały pozwolę sobie odpowiedzieć na pewien zarzut postawiony mi przez kolegę – Xies – w tym dziale niemniej w odniesieniu do innej dysputy.

cytuję :

... a co byś pomyślał, gdyby jakiś rzeczywisty chuligan dzięki Twoim radom nt gazów wybrał sobie proste i skuteczne narzędzie do rozboju: wiedziałby dzięki postom, który jak działa, wiedział o legalności i skąd go wziąć.
W gruncie rzeczy wychodzi niemal na to samo - tyle że na treningu możesz to zweryfikować - jak to napisałeś, wyczuwa się ludzi.
Na forum już to wyczucie się nie sprawdza. ...

Tak wiec w odpowiedzi na te zarzuty, powiem jedno – od zawsze byłem zwolennikiem wyrównywania szans a już szczególnie na ulicy – odnosi się to do tego, iż ktoś kto chce robić krzywdę innym, zapewne będzie ją robił i nic go przed tym nie powstrzyma !
Każdej broni można użyć zarówno do obrony jak i ataku, niemniej zdeterminowany opryszek zapewne wybrał by coś innego niż gaz ( szczególnie że środki polecane przez moją skromna osobę do tanich nie należą – a to jak wiadomo jest istotnym czynnikiem posiadania ) – którym to zresztą gazem samego siebie można również skutecznie pozamiatać, nie zachowując odpowiednich środków ostrożności !!!
Idąc dalej tym tropem – gaz – w zdecydowanej większości przypadków NIE powoduje trwałych obrażeń ( w odniesieniu do przylania komuś ręką czy nogą ), a co najwyżej fatalne samopoczucie ( szczególnie gazy OC ) choć CS lub CN działają równie paskudnie :)
Rozumując w ten sposób miałem zamiar swoimi postami, poszerzyć wiedzę na temat możliwości skutecznej obrony zwykłego zjadacza chleba – czyli przeciętnego Kowalskiego – bez wnikliwego szukania w necie i tłumaczenia na język Polski wiedzy tam odnalezionej, tym bardziej że jak do tej pory wiedza ogółu z tego zakresu była dość chaotyczna i mało precyzyjna że o realnych przykładach czy testach nawet nie wspominam.
Ponieważ dla chcącego nic trudnego – to czy za moim pośrednictwem ( jako hobbysty i pasjonata – w tym temacie ) czy kogoś innego tak wiedza zapewne wcześniej czy później została by przedstawiona w takiej formie jak udało mi się ją uformować więc tym bardziej nie widzę w tym nic złego. Ponieważ od samego początku mojego zaistnienia na vortalu sprawę przedstawiałem z perspektywy „społecznego mściciela” :) odsyłam do moich pierwszych postów : http://budo.net.pl/v...r=asc&start=480
Cytuję co w nich napisałem –

Aby zbyt wiele nie gadać, postanowiłem przekazać Wam wszelkie info i wiedzę zgromadzona przez lata …, mam nadzieje że uda mi się przekazać choć część tego co bym chciał –
ZDAJĘ SOBIE SPRAWE ŻE TE POSTY CZYTAJĄ ZARÓWNO LUDZIE NORMALNI JAK I ZWYKŁE „PEDAŁY” NIE UMNIEJSZAJĄC GEJOM HE HE (w końcu jeśli ktoś to lubi … byle mnie w to nie mieszał) OTO CO NAPISZĘ ….
NIECH BÓG BRONI TYCH CO PRZECIW MNIE – BO LUDZIE IM NIE POMOGĄ !!!
A WSZELKICH CWANIACZKÓW BANDZIORKÓW I INNYCH OPRYSZKÓW Z GÓRY PRZESTRZEGAM – nie znacie dnia ani godziny – A TO CO NAPISZĘ INNI ZASTOSUJĄ PRZECIW WAM WIEC ….. – jeśli myślicie że to wy będziecie pierwsi :) no zobaczymy ….:)

Zatem to chyba zamyka ten temat raz na zawszę !

Cizzia
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

a co byś pomyślał, gdyby jakiś rzeczywisty chuligan dzięki Twoim radom nt gazów wybrał sobie proste i skuteczne narzędzie do rozboju

to samo pytanie zadali mi ostatnio Anglicy w pubie jak probowalem ich przekonac do legalizacji gazow OC w Anglii.. odpowiedzialem prosto:
"a wolisz byc dzgniety nozem albo uderzony palka jak teraz - czy wolisz zeby cie poszczypaly oczy od pieprzu..?"
wszyscy zgodzili sie ze pieprz to jedna lepsza opcja od dziury w watrobie..
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
w kce swego czasu były akcje ze paru nazioli chodziło i najpierw waliło po oczach gazem a potem wyciągali kosy (chociaz glownie dla dodania efektu), tak wiec wszystko da sie niestety połączyć zią ;)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Cizzia
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam wszystkich ;)

troche wypadlem z tematu gazow, a potrzebuje cos kupic
-ma byc maly bym mogl go miec zawsze przy sobie, wiadomo wiekszy lepszy bo cisnienie itd.
-glowne zastosowanie to psy, bo jak widze pojebow z psami ktorych nie moga utrzymac a ja ide ze swoim :roll: ale mile widziane dzialanie na ludzi, wiec nei wiem co lepsze czy gaz/zel
-jakis safe-lock zebym nie mial takich akcji jak kiedys ze w kieszeni wystrzelili
-cena tak do 100zl
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
PaeŁ: Kup sobie Police Magnum OC-17
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
............

LEPIEJ MIEĆ I NIE POTRZEBOWAĆ NIŻ POTRZEBOWAĆ I NIE MIEĆ .... :)


Dołączona grafika

Cizzia
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Niejednokrotnie przekonałem się o tym że miotacze tego samego producenta lecz z różnych partii, potrafią się od siebie sporo różnić, ( dobrym przykładem na to są testy Mr. Twinkle i Annhilatora przeprowadzone na HI MAX ) zarówno pod względem ciśnienia w pojemnikach jak i samego rozpraszania substancji a kto wie czy nie była to różnica w samej zawiesinie –

Cizzia


witam po przerwie, niedawno użyłem HI-MAXa - w warunkach bojowych, 100% skuteczności! tym razem z miotacza walił strumień, znacznie (dwukrotnie przekraczający) zasięg franzuskiego CS-a w chmurce! więc strumień jak pisze na etykiecie...

w starym hi-maxie było tak: najpierw strumień, po 5tym użyciu.. mgiełka! drobno rozpylona! później znowu aż do końca strumień... nie mający nic wspólnego z mgiełką
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
.............. i kto tu mówi o realnej obronie przed gazem ?! :)

kolo nie dosyć że do niego podchodzi z tarczą to go jeszcze musi testowo nią walić aby ten co dostał wiedział gdzie ma się e/w bronić ! HE HE HE co do reszty to raczej siła jego „uderzeń” ( bo on NIE UDERZA ! ) również nie powala a i kolo ZUPEŁNIE NIC NIE WIDZI ...... normalnie parodia :wink:

FOX LABS – CONE / FOG / dokument

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

FOX LABS – 30 min po ........

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

FOX LABS – 45 min po .....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

po 1,5 godziny .....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i wcale nie jest lepiej :) :) :)

Cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sorry za off ale nie mogę ... :)

Dostał tylko raz i w dodatku 0,5 sekundy – BOMBA – fakt że z bliska no i te 5.300.000 SHU ale reszta jest milczeniem .......

I pomyśleć że ja zapewne sypał bym minimum ze 3 sekundy lub do zużycia całego pojemnika :) e/w po pierwszej sutej salwie odskoczył na bezpieczną odległość i z różnych kierunków bym mu poprawił jeszcze parę razy .... – co zresztą prowadziło by do tego samego czyli opróżnienia całego pojemnika :)

Ale to nie był by jeszcze koniec bo potem wyjął bym drugi taki sam ( 4 oz. / 120 ml ) i zabawa zaczęła by się od początku HE HE HE – no nie NIE :) to tylko moja fantazja ułańska mnie ponosi chociaż ....... kto to wie ?! :)

Cizzia
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fajny ten Fox...
Dla równowagi - filmik demonstrujący działanie tandetnego OC.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
co to kurde ma być, OC, a gościu nawet się pomarańczowy nie zrobił
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024