Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_kraiczek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PYRY

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kupiłem,
1 x Gaz WALTHER PRO SECUR 44 ml żel 49.00zł
1 x Gaz KO PFEFFER PEPPER spray 50ml 12.90zł

A to link do sklepu, mają bardzo duży wybór i dobry opis gazów [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

I teraz pytanie czy polecielibyście na psa ten gaz czy może już lepiej kupić sobie jakiegoś Anti Hund a walthera zatrzymać na ludzi?
[..]
Czy ten Walther czerwony rozpyla się w ten sposób:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


czarny Anti-hund rozpyla sie dokladnie w ten sposob co na filmie, i udalo mi sie nim obronic i przed ludzmi (2 na raz) i przed psem.
pozdro

ps. testujac ten gaz na sucho tez odnioslem wrazenie ze rozpyla w srodku jakas struzke a dookola chmure, drzewo mialo mokra plame o srednicy ok 20-30 cm, ale czy tak jest naprawde cizko wyczuc.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) witam ludzie mam do was kilka pytanek.mowi sie ze gaz cs nie dziala na osoby nacpane lub pijane bo nie czuja bolu ale chyba jak dostanie sie do gardla to czy czuja bol czy nie to chyba moga sie dusic?? :D :balisong: czy ktos mial sytuacje w ktorej musial uzyc gazu nato cs (taki zielony) i czy moglby powiedziec czy zadzialal i jak(nie wysylac nic typu ,pryskalem w oczy'')i o tego typu gazach np. police action i te inne male i jeszcze jakies opinie o batonie sprezynowym z guma na koncu bo rozne opinie slyszalem o nim
rozne rzeczy i chcialbym sie dowiedziec czy nie uratowal komus z was zycie. :) z gory dziekuje dobrzy ludzie i sorry za to ze bez polskich znakow ale mialem malo czasu :lol:
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) jeszcze zapomnialem w reklamach Anti hunda pisza czasami ze mozna sie nim bronic przed ludzmi a czasem ze nie wiec nie wiem czy tego gazu niby sie nie uzywa bo za mocny czy za slaby na czlowieka :) hehe widze fure odpowiedzi
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sprawa jest taka, że w Niemczech gazy pieprzowe nie są dopuszczone do używania na ludzi. I jest to na nich z reguły wyraźnie zaznaczone. Jeśli polski importer po prostu przetłumaczy w całości i dosłownie instrukcję na pojemniku - to czytamy, że ten gaz jest tylko przeciw psom. Na waltherach też napisane, że są do obrony przed zwierzętami. Pianka i żel na atakującego psa :) A stężenie to inna bajka - z reguły wprost proporcjonalne do ceny.
Małe gazy niemieckie typu police action, trilliarde, billiarde etc. - słaby sprzęt. Mała pojemność, małe ciśnienie, małe stężenie... mała skuteczność.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Eksperymentowalem niedawno z dwoma zelami Red Pepper oraz Pro Secur. O dziwno ten pierwszy, strzela znacznie dalej i mocniej. Ostrosc maja zblizona. Pro Secur ma za to wrazliwszy spust i jest wykonany precyzyjniej. Nie wiem, ale chyba jednak jestem bardziej przekonany do RP...

Wyczytalem, ze niektore gazy mozna dostac na rynku ostrzejsze ale dzialajace krocej produkty. I chyba takie bylyby lepsze do samoobrony, co mi z tego, ze koles bedzie sie 45min meczyl... lepiej zeby go na 15 min scielo zupelnie.

Wciagnal mnie ten temat gazowy, pare dni temu znowu robilem testy w mieszkaniu. Boj sie Boga stosowac ktory kolwiek z nich w zamknietej przestrzeni (mieszkanie albo pociag).

Jak mi sie uda do Stanow na wakacje wyjechac, to zamierzam kupic:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Dołączona grafika
:)
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
8)ten gaz na foto to pewnie nie jest ko pfeffer hehe :-)
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:lol: pewnie jednorazowa zabawka bo 14 ml to mlutko.a pozatym najlepszym gazem jest ......................NATO CS 8) :) 8)
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
8) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zna ktos jeszcze jakies sklepuy z gazami w necie??????? 8)
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
aha [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8)
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
8) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sorry ze tak wypisuje tego duzo ale robie to dla was drodzy ludzie z budo.net 8) :) jak widzicie jestem ograniczony troszke :D wiec na mnie nie krzyczcie
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak oceniacie skuteczność 10% Sabre Red w porównaniu do 17% Street Wise ?

Sabre Red ma 10% OC i 2mln SHU
Street Wise podobno też 2mln SHU ale 17% OC
Biorąc pod uwagę stęzenie OC i ostrość skuteczniejszy wydaje sie Street Wise
Ale poniższy test namieszał mi w głowie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy ktos mógłby mi to wyjaśnić ?


Pozdrawiam,
Nick
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) drogi panie nicku nie wiem ale moze zamiast sie zastanawiac kup pan nato cs tez dobry 8) ps.nie wie ktos gdzie w necie mozna dostac gaz TW CS 5005 ??



:) pozdrowionka dla wszystkich ludzi
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

ale moze zamiast sie zastanawiac kup pan nato cs tez dobry


to ten co stoi na allegro po 7 pln za sztuke, przy zakupie 3 czwarta greatis? :rofl:
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
8) hehe no ten ale ostry jest jak nie wiem niby maly badziew a cs to mocna substancja 8) :) to wie ktos gdzie mozna dostac TW CS 5005?? istoja chyba za 9 zlotych
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

cs to mocna substancja


no patrz, a ja zawsze myslalem ze CS to rodzaj, a skutecznosc gazu zalezy od stezenia substacji aktywnej. no ale jak jest za 7 pln, to musi byc faktycznie zajebisty.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) hehe madry czlowieku ale te gazy 40 ml maja zawsze 80 mg CS(ChlorbenzylidenmalonSauredinitril) i byly przypadki kiedy gaz za 50 zlotych nie zadzialal a gaz za 7 powalil napastnika 8) ale fajnie ze na budo.net jest tylu inteligentnych ludzi mozna se pogadac :) :)
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

:) hehe madry czlowieku ale te gazy 40 ml maja zawsze 80 mg CS(ChlorbenzylidenmalonSauredinitril) i byly przypadki kiedy gaz za 50 zlotych nie zadzialal a gaz za 7 powalil napastnika 8) ale fajnie ze na budo.net jest tylu inteligentnych ludzi mozna se pogadac :) :)


niewatpie ze odwrotnych sytuacji bylo tyle samo albo wiecej, a ilosc substacji aktywnej zalezy chyba od producenta i jej rodzaju, a nie od pojemnosci puszki.

a podyskutowac oczywiscie mozna inteligenetnie, z ta mala roznica ze kultura tejze dyskusji wymaga przeszukania archiwum i poczytania topikow na temat o ktorym piszesz, zamiast powielania po raz 10 (20? 30? 40?) tych samych dywagacji.
pozdro
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) OK ale ja duzo szukalem w tych tematach itd ale nie znalazlem nic o stezeniach gazow CS :) ojejku no sorry nie chcialem zeby tak wyszlo ale nie musisz od razu na mnie krzyczec :lol: :lol:
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

ale ja duzo szukalem w tych tematach itd ale nie znalazlem nic o stezeniach gazow CS, ojejku no sorry nie chcialem zeby tak wyszlo ale nie musisz od razu na mnie krzyczec


nikt tutaj nie krzyczy, tylko z tego co pamietam tematyka stezania byla w topikach o gazie wyjasniania (lub przynajmniej nie raz problem byl podnoszony).

proponuje zebys kuknal na to jesli jeszcze tego nie czytales (artykul z magazynu "Strzal")- jest troche o stezeniu substancji aktywnych, a generalnie jest to material niezle rozjasniajacy mroki niewiedzy na temat rmg:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to opracowanie juz ktos kiedys zamieszczal w ktoryms temacie o rmg, pozwolilem je sobie przywlaszczyc i zamieszczam ponownie.
pozdro

edit: jest tez co nieco o zachwalanym przez ciebie cs nato hehe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024