Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kumpel kiedys w mieszkaniu odpalił Hi-Powera, mówił ze prawie sie udusił, a jak juz mogł złapac oddech, zaczął rzygać, tak samo jego kumpel i pies :) . Może dlatego? ;) Hehe.
Przez kilka następnych dni miał podrażnione gardło i nos. Stwierdził potem (a doświadczenie jako takie w gazach miał), że równie dobrze mogłoby i nastapic zejscie :)
Za każdym razem, gdy mu o tym przypominałem dzwnie jakoś poważniał....
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czyli co? Hi-Powery już w ogóle nie będą produkowane, czy po prostu sklep HPE zaprzestaje ich sprzedaży, ale za to w innych miejscach będzie można je kupić?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
HPE wstrzymalo sprzedaz nie podajac przyczyn - moze sami stracili zrodlo zaopatrzenia?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To nie tak że gaz o nazwie HI POWER nie będzie już produkowany ... :cry: !

Oczywiście jest i będzie ale w stanach – a na razie JEDYNY dystrybutor na Polskę wycofał się ze sprzedaży ??????????

Jak już napisałem postaram się ustalić co jest przyczyną takiego podejścia do tematu sprzedaży jednego z NAJLEPSZYCH GAZÓW OBRONNYCH z jakimi się spotkałem - oczywiście nie omieszkam poinformować obecnych tu o moich e/w odkryciach.

czyli reasumując pozostają nam:

OC – 17, FORCE 80, EQUALIZER, ...... – ktoś ma inne pomysły :) ???

z tak zwanych dobrych standardów:

HI MAX, S&W, UZI ( właściwie to to samo co S&W tylko inaczej się nazywa, ale jedno i drugie produkuje Camp Co. dla niedowiarków link na dole, dodam jeszcze pewną ciekawostkę mianowicie UZI jest ze 20 pln droższy co jest w mojej ocenie nieuzasadnione !!!!! ponieważ oglądałem obydwa i nie ma żadnej różnicy ! spotkałem się jedynie z ocenami iż UZI tr. lepiej się rozpyla tzn. to co z niego leci bardziej przypomina chmurę a z S&W wiązka jest bardziej skupiona i nadaje się do zastosowań selektywnych.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do FORCE 80 to ciekawostką jest iż produkuje go ta sama fabryka co tak polecany przeze mnie i zachwalany ARM II - Polski dystrybutor zarzeka się że to to samo HE HE :)
– srali muchi będzie wiosna – gówno tam a nie to samo !!!
tym bardziej iż ARM II też już w Polsce nie uświadczysz .... – i to od dawna, wycofali go ze sprzedaży jakoś ze 2 - 3 mieszki po tym jak pozwoliłem sobie zaistnieć na naszym Vortalu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

gdyby znalazła się jakaś dobra duszyczka i mogła przetłumaczyć to co te żabojady tam w szczegółach opisują – było by super miło !

Cizzia
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
cizzia: A jakie stężenie % substancji czynnej i ile mln SHU ma Equalizer?

Natomiast co do S&W i UZI to ja bym ich raczej nie polecał, bo z tego co wyczytałem to te gazy mają zabezpieczenie typu twist-on lock (tak samo jak Sabre Red), a to jest ponoć kiszka i gaz może nam sam wypalić w kieszeni. :?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
EQUALIZER - produkt USA - 1,33 / 2.000.000 SHU - dostepny jedynie w formie mgły :)

a co do S&W i UZI -

to masz BŁĘDNE INFORMACJE ponieważ obydwa te gazy sprzedawane są z głowicą Flip Top ( sam mam S&W 120 ml ) tylko jakoś nie miałem okazji go zastosować ... ;)

sprzedaje je sklep militaria.pl ( w wawie na ul. Tamka )

Cizzia
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
OK, wielkie dzięki zarówno za info jak i za sprostowanie. :wink: Jeśli możesz to podaj mi jeszcze stężenie procentowe i ilość SHU w gazie o nazwie Force 80 (o ile w ogóle w gazach typu CS podaje się takie dane, bo szczerze mówiąc nie wiem). :?

pozdrawiam!
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Małe gazy S&W mają kręconą głowicę, większe od chyba 60ml, fliptopa. W gazach CS nie ma SHU, ich "ostrość" podaje się zawartością CS. W niemieckich CS-ach jest 0,5-1 % CS, w amerykańskich 1%, we francuskich 2-2,5%. Wybór należy do Ciebie.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
francuski ARM II 3 % HE HE :)

Cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ciekawostka:

Ponieważ staram się śledzić rozwój techniki w zakresie substancji obezwładniających jak i możliwości ich stosowania ( mam tu na myśli w tym wypadku – PEPPER BALL ) pozwalam sobie wkleić linka do pierwszego filmiku który w mojej ocenie posuwa nas o krok dalej w dziedzinie nowych zabawek.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oczywiście daleki jestem od stwierdzenia iż urządzenie które zostało przedstawione zastąpi klasyczne miotacze – WRĘCZ JESTEM PEWNY ŻE NIE !!! – niemniej w pewnych sytuacjach np. ODLEGŁOŚĆ od przeciwnika / przeciwników to coś wywarło na mnie pozytywne wrażenie.

Aby pójść o krok dalej pozwalam sobie dodać jeszcze jeden link który rzuci szersze światło na nowe możliwości

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ENJOY ALL ... :)

Cizzia
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Chętnie bym pepperballa wypróbował, tylko ta cena...
Można próbować (chyba można, bo kaliber ten sam :roll: ) z markerem paintballowym, ale te też do tanich nie należą. Chyba, że się kupi coś takiego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
oczywiście z pieprzowymi kulkami. Ale też dupa, bo chyba największym atutem PB jest szybkostrzelność, więc pompki raczej odpadają...
  • 0

budo_czesłaff
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tyle na tym forum wychwalało się Sabre jednak ta jego blokada to masakra...miałem gaz w kieszeni i gdy pochyliłem się żeby zawiązać buta gaz "wypalił"...i to jeszcze zanim poszedłem w rejon z pocztą...przez cały dzień chodziłem z okładem z gazu przy nodze :) ...a jak piekło.... :evil: Teraz kupiłem na próbe Pro Secur 55ml piana, gaz ostry (wydawał mi się ostrzejszy od sabre), zasięg nie za duży max 1,5m ale wystarczający do selektywnego użycia, doskonały do pomieszczeń ( po psiknięciu w pomieszczeniu niemal wcale nic nie czułem), dość szeroko rozpyla (łatwo trafić).

Ambull...ja tych przepisów o psach nie widziałem, tak mi powiedzieli na poczcie ale przy okazji zapytam gdzie je mogę znaleźć...z tego co wiem to obowiązki właścicieli psów są ustalane lokalnie czyli każde miasto i gmina mogą mieć je nieco inne.A propos tamtego psa to już policja zrobiła z nim porządek i jest ok.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Bardzo przepraszam za odejście od tematu, ale tego typu przepisy ( o psach) są oczywiście zawarte też w przepisach lokalnych (porządkowych), tylko dotyczą miejsc publicznych. Na swojej posesji każdy może mieć watahę rottweilerów, tylko ma to oznaczyć na wejściu. Poczta Polska to nie organ władzy publicznej i żadnym przymusem nie dysponuje. To usługodawca. Jak listonosz nie może doręczyć, bo jest pies, to nie doręcza. Jeśli ma być potwierdzenie odbioru, to zostawia awizo, a jak nie - pisze notatkę służbową, że przesyłki nie doręczył, bo ryzykowałby zdrowiem. Nie wolno mu pacyfikować psa po to tylko, żeby wejść na posesję.

Ad rem - kupiłem to:
Red Pepper Gel 150 ml High Jet (w shargu). Psika bardzo ładnie, ma duże ciśnienie. Tylko, że ma oznaczenie 2 mln SHU, ale też 1,33 % .... OC! OC, nie kapsaicyny!! I teraz nie wiem, czy to pomyłka i miało być 1,33 kapsaicyny (CRC), czy też faktycznie 1,33 OC , tj. ponad 7 razy mniej niż standardowy Sabre Red. Bo jeśli tak, to mogę tym gazem co najwyżej na muchy psikać. Nie chcę testować na sobie, bo mam już kłopoty z oczami i biorę pewne leki. Jakieś odczucia, panowie?
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hmm trudno powiedzieć, u mnie też jest tak napisane, ale kiedyś mnie chciał gościu dojechać, złapał mnie za szyję, to z przyłożenia dostał Red pepper 75ml prosto w oczy też z sharga. Gościa zniosło i natychmiast mnie puścił, ale fakt też się tym właśnie zainteresowałem...
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kurcze nie ma opcji edit a zapomniałem dodać, że przebarwiło mu twarz na pomarańczowo, ogólnie leci pomarańczowa barwa, więc chyba tej kaspaicyny jest troszkę więcej, bo z gazu pieprzowego za 10 zł barwa byla praktycznie biała^^
  • 0

budo_czesłaff
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Red Pepper ma wiele plusów, dobre ciśnienie, flip-top i na pewno jeśli nawet byłby słabszy od Sabre, to niewiele, dla mnie wydawał się ostrzejszy...sabre z pewnością więcej nie kupie, bo jeśli nawet ma porządne stężenie to ten twist on lock jest do bani. Samo przekręcenie może i jest dość szybkie ale przycisk jest niewielki, jakoś trudno mi nim wycelować...

To prawda że jeśli widzę psa na posesji to nie wchodzę ale notatka służbowa....co to takiego?? Jak widzę że jest pies a nie ma skrzynki lub jest ona np na płocie gdzie przy wrzucaniu może mnie sięgnąć pies to nie pisze awiza a list automatycznie zostaje awizowany...po 7 dniach poczta wstawia kolejne awizo, jeśli znowu nie mogę go wrzucić to już wtedy jest to problem właściciela psa...a co do tych przepisów to pewnie że poczta ich nie ustala ale kierowniczka zmiany mówiła że pies w ciągu dnia nie może luzem biegać po posesji i że nawet mam prawo wezwać policje...w najbliższym czasie postaram się dowiedzieć ile jest w tym prawdy
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ale jest to ciekawe... Wie ktoś coś o tym? Bo jeśli to prawda, to muszę chyba zmienić gaz :P Aczkolwiek dupę mi raz uratował, z tym, że jak już mówiłem gaz podłożyłem pod twarz^^.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jasne, czesłaff, ja cię nie pouczam, tylko dałem małe wyjaśnienie dla forumowiczów :wink: Właściciele psów są często niepoważni, nie mogą przecież nimi odcinać się od świata.

I tak powoli odcinają nas od dobrych gazów, w zasadzie nie wiem, co naprawdę porządnego można teraz kupić przez Internet. Przydałaby się jakaś przesyłka zza granicy, nie wybiera sie ktoś do USA? :wink: Brałbym Sabre Red, ale flip-to i Mace Pepper-Gel, może jeszcze Fox Labs 5,3 mln SHU. Pomarzyć dobra rzecz.
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ad rem - kupiłem to:
Red Pepper Gel 150 ml High Jet (w shargu). Psika bardzo ładnie, ma duże ciśnienie. Tylko, że ma oznaczenie 2 mln SHU, ale też 1,33 % .... OC! OC, nie kapsaicyny!! I teraz nie wiem, czy to pomyłka i miało być 1,33 kapsaicyny (CRC), czy też faktycznie 1,33 OC , tj. ponad 7 razy mniej niż standardowy Sabre Red. Bo jeśli tak, to mogę tym gazem co najwyżej na muchy psikać.

To na bank jest pomyłka! Ten gaz ma 1,33% kapsaicyny, a nie OC. Wystarczy zajrzeć na stronę jakiegokolwiek sklepu internetowego, który ma ten gaz w swojej ofercie i poczytać informacje o nim, aby samemu się o tym przekonać. Zresztą ja sam posiadam Red Peppera i pomimo tego, że etykietka na nim jest już mocno zatarta i praktycznie nie jestem w stanie nic z niej odczytać, to wciąż widnieje na niej fragment informacji producenta, który brzmi: "...zawiera 15% roztwór..." i tutaj napis się urywa, ale nie trzeba być ekspertem żeby się domyślić, że chodzi o roztwór oleożywicy pieprzowca (czyli w skrócie OC).

Jedno mi się tylko nie zgadza. :? Za pomocą wzoru na zawartość kapsaicyny podanego kiedyś na tym forum przez użytkownika o nicku delirium obliczyłem, że Red Pepper powinien posiadać 1,95% kapsaicyny, a nie 1,33%:

czysta kapsaicyna = 15,000,000 SHU
2,000,000 SHU to 13.3% z 15,000,000 SHU.
10% OC z 13,3% to 1.33% - czystej kapsaicyny w roztworze 10% OC o ostrości 2mln SHU

Zamiast 10% OC wystarczy podstawić 15% OC, czyli tyle ile rzekomo ma Red Pepper i wychodzi 1,95% (no chyba, że coś źle liczę). :roll:
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To mnie uspokoiłeś. No wg wzoru powinno być tak jak piszesz. Sam nie wiem, w czym jest rzecz. Nie może być tak, że jeden gaz ma 15 % OC o ostrości 2 mln SHU, a drugi ma 10 % OC o ostrości 2 mln SHU i oba mają tyle samo kapsaicyny. To się kupy nie trzyma. Zresztą, któż to wie, ile te nasze gazy NAPRAWDĘ mają kapsaicyny. Na etykietce napisać można wszystko. Trzeba by to zbadać w drodze niezależnych testów, chromatografem jakimś albo innym diabelstwem....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024