Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_varangian83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do wyników tych testów to się zgadzam, mogą by w pewnym stopniu zmanipulowane. Mam tylko jedno pytanie - gdzie w Polsce kupic tego Hi-Power? (Nie ma go w żadnej ofercie w internecie).
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
w HPE - natomiast rozmawialem z nimi ostatnio i nie maja go ani na stock'u ani nie planuja w najblizszym czasie zadnych zamowien.. wiec zostaje Hi-max albo inne..
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tobie też dziękuję XIII. Chyba się zdecyduję na tego S&W. Parametry dobre, nie wzbudza kontrowersji, cena tak akurat, a przynajmniej mam go w Gdyni w Militaria.pl i mogę obejrzeć dokładnie przed zakupem. Pozdrawiam!
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
aaa no wlasnie - wszyscy tu chwala Hi-power'a ale czy ktos wspomnial ze to jest naprawde drogi gaz? wraz z przesylka jego cena podchodzi pod stowke a to nie jest cena ktora gotowi sa zaplacic wszyscy.. szczegolnie kiedy sa gazy rownie dobre a o polowe tansze..
  • 0

budo_varangian83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Widzę, że te gazy S&W trochę staniały w militaria.pl - za 45 zł te 60 ml to nawet nie tak tragicznie... Jeśli nie masz w okolicy Sabre Red albo Magnum OC 17, to będzie to w miarę rozsądny wybór :wink:
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z powodu totalnego braku czasu odpowiem bardzo krótko.
Spośród dostępnych w polskich sklepach, to dla kobiety: Police Magnum OC 17, S&W, Walther, Hi Max. Możliwie duży. Przy Sabre za dużo kombinowania z dyszą, trochę małe ciśnienie (z moich doświadczeń z pianką Sabre i mającym taką samą budowę Eqalizerze).
  • 0

budo_varangian83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wczoraj "przetestowałem" mój nowo nabyty gaz Sabre Red PFHM-80 (Piana, 80 ml.):

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Zasięg: kiepski - niecałe 2 metry (producent twierdzi że prawie 2,5 metra), dalej strumień mocno opada w dół.

Głowica: koszmar - po kilku obróceniach przycisk tak się poluzował, że przekręca się sam w kieszeni i rzeczywiście można miotacz łatwo uruchomić przez przypadek. Ponadto wkładając rękę do kieszeni (szczególnie gdy ma się założone rękawiczki) trudno jest szybko stwierdzić, w którą stronę jest obecnie głowica skierowana i trzeba bardzo uważać, aby jej nie wcisnąć (co oczywiście spowalnia jego wydobycie i użycie w sytuacji zagrożenia). Na dodatek po "strzale" pozostaje na głowicy duża ilośc piany, którą trzeba zetrzeć przed schowaniem miotacza.

Zawartość: brunatno - pomarańczowa ciecz ("piana"). Mój subiektywny, organoleptyczny test (przy pomocy koniuszka języka) wykazał, że jest nieco ostrzejsza niż KO czy Red Pepper, ale ta różnica nie jest diametralna. Dodatkowo, ze względu na formę piany, brak tu efektu inhalacji, co obniża skuteczność miotacza.

Podsumowując: gaz dobry do użycia w pomieszczeniu (takie jest jego oficjalne przeznaczenie - "Home Defense Foam"), na niewielką odległość, po dobrym wycelowaniu; należałoby go raczej nosić w kaburze przy pasie niż w kieszeni czy torebce (bo w kaburze nic nie powinno spowodować jego odpalenia). Uważam, że się nie nadaje dla kobiet ze względu na głowicę i wąski strumień. Cena znośna - 39 zł to nie tragedia, ale nie wiem czy by się coś lepszego nie znalazło za podobne pieniądze... :X
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Po namyśle kupiłem Smith&Wesson 60 ml z Militaria.pl. Doszły przed chwilą. Wypróbowałem już pryskając z balkonu. Wylatuje z niego płyn (nie chmura i nie żel) o zabarwieniu pomarańczowym, dość skupiony strumień otoczony luźno lecącymi kroplami. Przy sporym bocznym wietrze (prognoza na ICM mówi o ok. 23 km/h) skuteczną odległość oceniam na jakieś 3 metry, potem strumień dość gwałtownie skręca w bok i się rozszczepia na większą ilość kropel. Przed chwilą wypróbowałem też TW1000 20 ml fog, który rodzice kupili przeciwko psom - daje może na 1 metr i ogólnie jest beznadziejny :) Jestem ciekawy, jak S&W sprawdzi się w sytuacji zagrożenia (kupiłem dwa, dla siebie też). Jeśli będę miał okazję użyć, to na pewno zdam relację. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, których wypowiedzi pomogły mi w zakupie!
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
WBR...strasznie mnie zdziwiłeś, nie mówię, że nie mówisz prawdy, ale ja też wiem co widziałem, u mnie wylatywała chmura ale dość mocno "zbita". Teraz to już zgłupiałem...
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja bym zdefiniował trzy sposoby uwalniania gazu następująco:
- chmura - coś jak z dezodorantu
- żel - coś jak z żelu do golenia
- płyn - coś jak woda ze strzykawki

Sam się zdziwiłem :-) Ale to na pewno nie była chmura i wyglądem spośród trzech powyższych zdecydowanie najbardziej przypominało tryśnięcie ze strzykawki. No cóż... Pozostaje mi mieć nadzieję, że tak ma być. Być może pewnym wytłumaczeniem jest fakt, że moja puszka jest czarna i oklejona srebrną nalepką (taką dość sztywną, coś jak wieczka na butelkach od mleka były kiedyś), natomiast na stronie Militaria.pl na zdjęciu jest niebieska puszka i takie też były mniejsze puszki, które widziałem na miejscu u nich w sklepie w Gdyni. Tych 60 ml na miejscu nie było, coś gościu mówił o dostawie ze Stanów, która dopiero ma dojść, zamówiłem ze stronki i przyszły takie. Być może to jakaś inna partia jest i producent przeszedł na bardziej płynną formułę? Fajnie by było, gdyby ktoś to potwierdził :-) Nie chcę wypryskać całej puszki za 45 zł w oczekiwaniu, czy na wyjściu w końcu pojawi się chmura :)

Mam jeszcze drugą puszkę, ale ją będę testował dopiero za dwa tygodnie, jak ją sprezentuję dziewczynie. Wtedy też może coś się wyjaśni.
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przed chwilą spróbowałem jeszcze psiknąć z TW500 Gel, który też mam w domu. Leci z niego tak samo, jak z mojego nowego S&W. Więc może to, co leci z S&W, to jest żel? :) Z tym że ja osobiście tego bym żelem nie nazwał, tak jak pisałem w poprzednim poście, dla mnie żel to jest coś takiego, jak z żelu do golenia wychodzi :-)
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dla mnie żel to żel, czyli coś jak smark, lub żel do golenia. Chyba często ludzie mylą chmurę gdy zmieni swój stan skupienia np, na twarzy napastnika w postać płynną. Wygląda to tak jakby ktoś był oblany olejem, bo przecież to jest właśnie na bazie oleju robione z wiadomych względów - po to by dłużej utrzymywać sie na twarzy. Dlatego właśnie poparzenia olejem i mlekiem są tak dotkliwe ze względu na ich konsystencję.
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hmm... Chyba następnym razem będę musiał prysnąć na coś, a nie w powietrze, to przynajmniej obadam dokładnie konsystencję :-) Ale to na pewno nie była chmura. Na pewno. Chmura (choć kiepska) poszła z mojego TW1000 i codziennie idzie z mojego dezodorantu :-) . Tymczasem tak samo pryska mój S&W i TW500 gel action, więc załóżmy, że to jest żel, choć mnie bardziej oba te strumienie przypominają lecącą ciecz. Jak obadam dokładniej (będę odpalał drugiego S&W za jakieś dwa tygodnie), to jeszcze napiszę. Pozdrawiam!
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, w temacie gazów mamy pewien zamęt terminologiczny. Każdy gaz pieprzowy od biedy można nazwać żelem, bo w stosunku do gazów chemicznych mają one oleistą konystencję, a np. cs w chmurze jest bardziej "suche". To co nam wylatuje na powietrze uzależnione jesto od tego, jaką konsystencję ma roztwór w puszce i jaka jest dysza - ten sam "żel" z puszki można rozpylić szeroko - i powstaje gęsta chumura albo wąsko - powstaje gęsty wąski strumień. I co teraz nazwać żelem? Tak więc "żel" to nazwa wysoce umowna.

I wszelkie żele dostępne w Polsce to co najwyżej płyny, które pryskają z pojemnika jak z pistoletu na wodę. Czegoś o konsystencji żelu do golenia u u nas się NIE ZNAJDZIE. Co innego pianka.
  • 0

budo_wbr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ano właśnie. Z tym że byłem na przykład ostatnio w Military.pl w Sopocie i przyjrzałem się puszcze Hi-Maxa. Na nim wyraźnie napisane jest "strumień" i z opisu sprzedawcy wynikało, że on właśnie pryszcze tak jak mój S&W i TW500 gel. Ale producent przynajmniej nie ściemnia, że to żel, tylko wyraźnie pisze i wiadomo, czego się można spodziewać. Pozdrawiam interlokutorów!
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
widziałem że padło pytanie o RSG 3..
mam taki, skuteczności nie znam (jedyne co mogę powiedzieć to jeden mały wdech nosem i psikanie przez 15min i to że okropnie śmierdzi "chemią";))
natomiast stężenie to oczywiście 15%, ale substancja czynna 0,3% PAVA...
wymiary.. pojemniczek 55ml + trochę plastiku :-)

PS. polecacie hi-max?
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Hi-Power 55ml - wys. - 12,3cm; obwód - 11cm

Police Magnum oc 17 2oz - wymiary j.w.


Chcę kupić gaz OC 17 Magnum.

Rozważam tylko czy 60 ml czy 90 ml:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (60 ml)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (90 ml).

Z moich obliczeń wynika, że 60 ml = 2oz :) czyli ma wymiary jak w powyższym cytacie.
Jakie wymiary ma pojemnik z 90 ml?

Zamierzam go nosić w kieszeni jeansów (kabura nie wchodzi w grę) - czy wersja 90 ml może się mieścić do kieszeni jeansów?

Szukam gazu przede wszystkim skutecznego na psy, ale i na ludzi (z tym, że obrona przed psami ma priorytet). Po przeczytaniu całego wątku wybór padł na OC 17 Magnum.
Do tej pory miał jakiś mały niemiecki CS (raz użyty, mało skuteczny - ale wtedy posiadałem małą wiedzę o gazach i przycelowałem ze zbyt dużej odległości, a to był mały pojemnik, więc zapewniał małe ciśnienie); RSG-2 (żel z PAVA, na szczęście nie miałem okazji go sprawdzić, tryska wąskim strumieniem - zasięg ok. 3 metry, w 2005 roku się przeterminował :) ); Anti-Hund (na psy powinien być dobry, opakowanie swobodnie mieści się w kieszeni jeansów, ale obawiam się, że na ludzi będzie mało skuteczny, więc szukam czegoś lepszego).
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
co do noszenia w spodniach OC-17 90 ml / 3 oz to możesz zapomnieć ;) ))) zwyczajnie nawet go tam nie zmieścisz max co polecam to 60 ml - 90 ml nawet we fleku nie da rady nosić chyba że na sztorc ale wtedy co do poręczności to zapewne bys się rozczarował !!!

polecam za to parkę to idealna kurtka do różnych miotaczy ba bez problemu mieści 120 ml i większe ....;)))) HE HE HE

co do reszty OC-17 to DOBRY WYBÓR ;) ))

Cizzia
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam ponownie!

Po długiej przerwie postanowiłem znowu zainteresować się gazami, więc zajrzałem na to forum celem uzupełnienia informacji. Chciałbym poznać odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań:

1) Jakie stężenie % substancji czynnej i ile mln SHU mają gazy o nazwie Force 80?
2) Czy gaz o nazwie HI-POWER dostępny jest tylko i wyłącznie w pojemniku o pojemności 55 ml?
3) Co sądzicie o gazie Police RSG w pianie? Kosztuje ok. 90 - 100 zł za 63 ml! Czy ta koszmarna cena wynagradza skuteczność, czy też to zwykły pic na wodę, mający utwierdzić kupującego w przekonaniu, że ma do czynienia z renomowaną marką (tak jak w przypadku Waltherów)?
4) Czym dokładnie strzelają poniższe gazy (strumień, mgła, żel, itp.), bo już mam mętlik w głowie? INTERESUJE MNIE TO CO JEST NAPISANE NA POJEMNIKU, A NIE WŁASNA SUBIEKTYWNA OPINIA:
- Smith&Wesson (60 ml)
- Police Magnum OC-17 (60 ml)
- HI-POWER (55 ml)
- HI-MAX (75 ml)
- Force 80 (50 i 75 ml)

Przy okazji tworzę swój osobisty ranking gazów, które będę brał pod uwagę kiedy następnym razem przyjdzie mi się zaopatrzyć w sklepie. Dotychczas miałem do czynienia jedynie z Red Pepperem, który zbiera rozbieżne opinie. :? Co sądzicie o tym, ażeby utworzyć nasz wspólny forumowy ranking? Chyba po ponad 50 stronach zażartej dyskusji najwyższy na to czas, nie sądzicie? Przeczytałem cały ten temat od deski do deski i zdaje się, że "święta trójca" gazów co do których nikt (albo prawie nikt) nie ma żadnych obiekcji to HI-POWER, OC-17 i Force 80 (kolejność przypadkowa).

Oprócz tego pochlebne opinie zbiera również HI-MAX i S&W, ale krążą opinie, że ta druga marka znana jest wyłącznie z produkcji dobrych broni palnych, natomiast renoma ich gazów jest wątpliwa. Jest jeszcze coś takiego jak RSG 3 CURD's POLICE z wymiennym wkładem, ale różnie ludzie o nim piszą. :roll:

Co o tym wszystkim sądzicie? Jakie jeszcze gazy warte są kupna?
  • 0

budo_kriss1973
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
witam,

to moj pierwszy post na forum.
z nieklamana przyjemnoscia przesledzilem caly watek na forum i przyznam, ze wiem zdecydowanie wiecej o praktycznym zastosowaniu, ktorego prozno by szukac w opisach ze sklepow.
dziwi mnie, ze w sklepach tak sie namawia klientow do zeli (badz quasi zeli sadzac po opiniach z forum) a tutaj zdecydowanie sugeruje sie klasyczne.
grzebiac w sklepach netowych znalazlem ponizszy produkt:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub taki sam ale z opisem "zel"
wiem na co zwracac uwage przy kupnie majac na wzgledzie informacje z forum. moje pytanie odnosi sie do tego produktu. zna ktos ten gaz? testowal go?
wiem (z informacji otrzymanych od sprzedawcy), ze kupuje go policja i agencje ochrony.

bede wdzieczny za odpowiedz.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024