Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dziękuję bardzo - JESTEM ZASZCZYCONY !

aż mi trochę głupio ... ale postaram się jeszcze bardziej , dla dobra ogółu i swojej pasji , pracować nad konkretnymi informacjami podanymi łatwo i przystępnie - w końcu sam jestem prostym człowiekiem, no i z wiekiem przyszło mi opanowanie oraz dystans do siebie jak i innych forumowiczów

bez wpadania w szczegóły moje małe podręczne EDC - a co mi tam pochwalę się :) inne zabawki przedstawię kiedy indziej ... cholera samochodu nie kupiłem :( ale sprzętu to ja mam troszku a i żelastwa mi nie brakuje , na szczęście czytając sam Vortal wiem że nie jestem osamotniony co mnie bardzo cieszy - no a poza prywatnymi zainteresowaniami jak bomby, miny, karabiny, noże, pały i dziewczyny :) - jestem całkowicie przeciętną osobą pracującą jak mróweczka na swój chlebek i mojego synka :)

Dołączona grafika

dziękuję jeszcze raz za takie wyróżnienie , będę się starał świecić przykładem i kulturą !

cizzia
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O ile fajnie było by wydzielić temat o przenoszeniu o tyle jestem chyba tutaj jedyną osobą która robiła sobie customowe kabury, a ile by można pisać "prawa kieszeń jeansów i bluza kangurka", a odnośnie noszenia "tam gdzie jest łatwo dostępny" to na necie jest już sporo artykułów...
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Strzelec pierwsze uwagi do twojej listy RED PEPPER GEL to niemiecki gaz OC 5000 , firmy KKS i ma 10 % , a nie 15 OC , sharg sprzedaje go pod własną magiczną nazwą , a co więcej jeszcze zamawiama dużo wynalazków bardziej rozcieńczonych .Bardziej profesionalnym gazem firmy KKS jest Police RSG .Od kiedy dostawcą gazów dla Walthera został producent Sabre , jest to na pewno lepszy produkt od KO , porównywałem działanie na ludziach KO stożek i Walthera 74 ml , i ten drugi na pewno jest teraz silniejszym gazem (przez pewien czas kupowanie niebiesko -czarnego Pro Secura było wyrzucaniem pieniędzy w błoto , bo był on mocy zbliżonej do KO )Foxy ogólnie mają specyficzną formułę i umieszczanie ich na takiej liście nie ma sensu , gdybym już miał nosić streama to Foxa 5,3 , a nie Sabre choćby ze względu na szerokość strumienia i łatwość trafienia .Co do skuteczności gazów zgadzam się jak dotychczas w 100 % ze spostrzeżeniami Cizzy .Parę spraw jeszcze przemyśle .Pozdrawiam ;-)
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do Red Peppera.. faktycznie, ma 10% OC. Zmyliło mnie to co podaje o nim arobron.pl

Jeśli chodzi o KO, to problemem może być niższa jakość i powtarzalność tego gazu w porównaniu do Sabre Red. Natomiast gazy które ja miałem, były ''na język'' ostrzejsze od sabre i na 100% miały bardziej dotkliwy efekt inhalacyjny. Co nie zmienia faktu że w chwili zagrożenia wolałbym Sabre Red, siła renomy.

A co do Foxa.... to zgadza się, w przeliczniku który zastosowałem wypada dość miernie podczas gdy doświadczenia ''bojowe'' dowodzą jego wysokiej skuteczności. Fox wygrywa w moim odczuciu z Sabre Red przez to że ma lepsze rozpylanie zarówno jeśli chodzi o strumień jak i stożek, natomiast jeśli chodzi o ostrość...naprawdę nie wiem który miałby być lepszy i jak to ocenić. Na pewno nie jestem za wyrzucaniem go poza listę, lecz za jakimś sensownym ulokowaniem go już bez ''przelicznika'' który się do niego nie stosuje.

Pozostaje też kwestia Fox labs 5.3 vs. Fox Labs green. Według przelicznika green wypada lepiej a z kolei producent pisze że ''utrzymuje on siłę legendarnej formuły 5.3''. Tak więc skoro producent twierdzi ze mają taką samą ostrość, a ze strony przelicznika plus ląduje po stronie green-a to umieściłbym go przed 5.3.

I faktycznie, zapomniałem o gazie Police RSG.

Tak więc zrobiłbym to na tą chwilę w ten sposób z przeznaczeniem do dalszych modyfikacji:


1. UDAP - 15% x 3.000.000 shu = 450.000 shu
2. OC-17 - 17% x 2.000.000 shu = 340.000 shu
3. Sabre red/Walther oraz Police RSG - 10% x 2.000.000 shu - 200.000 shu
4. Fox Labs Green (przelicznik się nie stosuje)
5. Fox labs 5.3 (przelicznik się nie stosuje)
6. KO Klever - 11% x 2.500.000 shu = 275.000 shu (mimo wyniku, ma niższą renome i wątpliwą powtarzalność)
7. Red Pepper - 10% x 2.000.000 shu = 200.000 shu (lecz niższa jakość od np. Sabre Red o tym samym wyniku)


Gazy nie warte polecenia
...........................................
8. Gaz Policyjny z militaria.pl - niby ten sam wynik do Sabre Red ale z doświadczenia już wiemy że to tylko ładny napis na puszce nie niosący za sobą nic więcej, ostry sos ;)
9. Kolter guard max - 5% x 2.000.000 shu = 100.000 shu
10. Gaz ''obronny'' z militaria.pl - 1,5% x 2.000.000 shu = 30.000 shu
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pewnie wielu uzna to za herezje , ale ja osobiście wolałbym nośić do samoobrony , a nie jako np bramkarz /ochroniarz , KO , niż dostępne w Polsce modele Sabre , mam gaśniczke homedefense ,super jest frontek i to tyle , co widziałbym dla cywila do samoobrony , chodzi mi oczywiście o sposób rozpylania i twist locki , a nie skuteczność substancji ;-) Co ciekawe 3 tygodnie temu widziałem ,na pewnym festynie , niezbyt udane użycie śtrumieniowych gaśniczek Sabre , na 12 ochroniarzy ruszyło tak z 70 osób , kilku trafili , ale reszta dosłownie po nich przebiegła .Podejrzewam że gdyby umiejętnie użyli tonf i jakichś dobrych gaśnic w chmurze może by im się udało , zwłaszcza jakby użyli jednocześnie jakiegoś dobrego OC i gaśniczek Puissance efekt mógłby być inny :) , co prawda tylko 4 ochroniarzy miało te gaśniczki , ale i tak porażka była sromotna ;-)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja też potwierdzam spostrzeżenia kolegi Cizzia ruszył wyścig na coraz większe liczby na pojemnikach w latach 1997-2004 pisano 1.5 miliona shu 10% oleju 1%capsanicyny i miotacz działał jak należy. Potem 2 miliony shu 10%oleju 1,33% capsanicyny Teraz 2,5 miliona 15%oleju 1,40 capsanicyny. Już kiedyś pisałem to drugie parametry są optymalne zatwierdzone np. w Polsce jako standard dla policji niemiecki BKA też zatwierdził takie parametry na rynek niemiecki.Coś tam wiem o technologii aerozoli teraz sprawy idą w kierunku budowy formuł czyli komponowania mieszanek opartych na kompozycjach genetycznie modyfikowanej papryki związków syntetycznej kapsanicyny oraz wykorzystywania różnych kompozycji rozpuszczalników działających odtłuszczająco wysuszająco i drażniąco przenikająco w głębokie warstwy skóry. ich działanie jest skierowane bezpośrednio na końcówki nerwowe. Są formuły w których kompozycja ukierunkowana jest na brak możliwości rozcieńczenia lub zmycia z twarzy i trzyma do czasu rozpadu formuły pod wpływem ciepła ludzkiego ciała .np. 30minut i zmyć się nie da bez specjalnego dezaktywatora.Są też kompozycje na podobnej zasadzie wysuszające śluzówki.CO przy ich podrażnieniu daje straszne uczucie
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
- Megasmig -

Jeśli chodzi o SABRE to sam jestem zdecydowanym przeciwnikiem głowic Twist on Lock – to gówniane rozwiązanie sprawdzające się głównie przy noszeniu w otwartych kaburach – wsówkach ew. luźnych kieszeniach - a i to nie za bardzo bo potrafi się samoistnie odblokować nie wiadomo kiedy i przy byle skłonie lub przysiadzie nieoczekiwanie wypalić, jednak zmiana samej głowicy na Flip Top to nie problem, zawsze tak czynię z miotaczami posiadającymi owo nędzne rozwiązanie, widać to dokładnie na zdjęciu które zamieściłem powyżej , nie wspomniałem jedynie do tej pory że mam karton pustych opakowań po różnych miotaczach i od bidy mógłbym się w tym wykąpać :) – doszedłem nawet do dużej wprawy w wymianie bo na początku to mi się kilka razy trafiło przy „zakleszczaniu” niekontrolowane odpalenie - było trochę łez i śmiechu a i samą głowicę potrafiłem uszkodzić.

Jest jednak jeden niezaprzeczalny PLUS który należy podkreślić rozpatrując rozwiązanie Twist on Lock, mianowicie dysza jest tak skonstruowana iż osoby nie przeszkolone i nie obyte z częstym stosowaniem gazów, nie mają większych problemów z trafieniem przeciwnika od razu w twarz, wynika to z faktu odpowiedniej kompensacji / pochylenia wylotu samej dyszy w Twist on Lock do góry - bo częstym błędem przy użyciu Flip Top jest minimalne pochylenie samej dłoni w nadgarstku u początkujących, co skutkuje salwą gazu w klatę a nie w ryja :) oczywiście łatwo to skompensować ale fakt pozostaje faktem, jeśli ktoś nie zwrócił do tej pory na to uwagi proponuję porównać sobie oba rozwiązania a na pewno różnica zacznie być widoczna.

Jako smaczek wspomnę jeszcze o różnicach w średnicy samych opakowań gazu a co za tym idzie samych muf od pojemników, bo o ile nie ma problemu z kompatybilnością gazów amerykańskich z amerykańskimi to już na francuza czy niemca Flip Topa za chiny ludowe zaimplementować się nie da a przynajmniej mi się nie udało na tyle abym był zadowolony z efektu, gdybym użył kleju to bardziej ale nie chciało mi się do chwili obecnej aż tak pierniczyć, i odwrotnie niemieckie głowice z KO zawsze pakuje do francuzów bo te ich „trąby” są o kant dupy potłuc, a tak nie tylko zwiększam ciśnienie / donośność ale i skupienie – działa to zarówno przy żelu jak i chmurze zmieniając ją w stożek !

cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dołączona grafika

zdjęcie przedstawia niestety :( pusty już pojemnik ale poglądowo chyba starczy ... :)

cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przemyślałem temat porównania gazów pieprzowych, i teraz tak :

Najlepszym rozwiązaniem jest klasyfikowanie WYŁĄCZNIE gazów dostępnych w Polsce – z potwierdzeniem ich dostępności - , bo większość „zwykłych” gazowników nie ma dostępu do np. takiego UDAP czy innych cudeniek dostępnych w USA , wiec wciąganie ich na listę jest niepotrzebnym drażnieniem innych :)

Ja osobiście nie będę się wtrącał do Waszej klasyfikacji, choćby z racji tego że stosuję i posiadam tak szeroki wachlaż sprzętu niedostępnego u nas w kraju że jestem na wstępie „skrzywiony” co do swojej oceny :) HE HE i nic już tego raczej nie zmieni ...

Ale służę pomocą i meteorytyką oraz wnioskami z wielu realnych zastosowań w praktyce - ( co chyba nas wszystkich interesuje najbardziej ?! ), - w odniesieniu do omawianej listy, oczywiście wiele środków jest mi całkowicie obcych jak Red Pepper, RSG ( nigdy nie miałem żadnego miotacza z Sharga ), i innych podobnych „wynalazków” jak te „sam nie wiem co” z Militaria.pl ;) – zawsze stawiałem na jakość i cena oraz dostępność w kraju , nigdy nie były dla mnie przeszkodą :)

Mam nadzieję że zgodzimy się co do tej kwestii ?

Pozdrawiam i obiecuję nie tylko Was nie zanudzić swoimi przyszłymi postami ale będę się starał zaskoczyć nawet „starych wyjadaczy” którzy myślą że posiedli już odpowiednią wiedzę, z perspektywy czasu te kilka lat które się nie odzywałem na Vortalu pozwoliły , nie tylko rozwinąć się technologii ale i ja znacząco wzbogaciłem swoją wiedzę o nowe doświadczenia czy kolejne własne przemyślenia.

cizzia

ps. przepraszam za post za postem
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Może i jest to dobry sposób by wpisywać tylko gazy dostępne w PL lub przy tych niedostępnych wyraźnie to zaznaczyć.

UDAP-a wpisałem głównie z tego powodu iż mimo swej ''niedostępności'' ma go kilku forumowiczów. Poza tym cały czas wraca on w rozmowach.

Swoją drogą cizzia... mógłbyś się z nami podzielić jakim sposobem zdobywasz te egzotyczne zabawki? Naturalnie, o ile to nie tajemnica ;)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
pewnie to żadna tajemnica - mam rodzinę w stanach i ślą mi to gówno kontenerami :) w dodatku za grosze kupuje bo ja jestem hurtownikiem :) HE HE

a poza nawiasem mam kilku znajomych również poza stanami więc gdyby co to z każdego miejsca na ziemi mogę ściągnąć :) jeśli tylko wypuści jakiś kraj coś ciekawego ... - chyba tylko z Antarktydy nikogo nie znam :) ale dla chcącego nic trudnego jak będzie potrzeba to poznam , no i wogóle nawiązywanie kontaktów przychodzi mi dość łatwo bo ja dobry i miły człowiek jestem ... choć do czasu :twisted:
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nawiązując do różnic w pojemnikach w USA produkuje się pojemniki o dwóch średnica 380mm oraz 350m w Europie głownie 350mm mówię o pojemnościach 50 mil w górę w stanach podają pojemność w uncjach ale kołnierz jest wyprofilowany i zaginany na 345 mm w obu typach dlatego głowice pasują. w Europie Azji robią pojemniki o średnicy 350mm ale ma kołnierz 344 mm i jest o 3setne milimetra krótszy wiec głowice amerykańskie mają luz i spadają. Przy produkcji na maszynie nie ma problemu daje się dodatkową uszczelkę oraz operacje rozepchnięcia kołnierza co przy co przy aluminium nie jest wielkim problemem. A w sprawie rankingu gdzie sklasyfikować pokazanego przez CIZZIE godnego polecenia 3% chemika z FRANCJI w różnych pojemnościach
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeszcze słowo uzupełnienia :) jeśli pozwolisz – zgred60 –

Różnica występuje również w średnicy samych rurek wystających z pojemników, na które nasadzamy dyszę wylotową samego gazu, i tak w miotaczach amerykańskich są one szersze od tych europejskich, więc problem dotyczy nie tylko samej kompatybilności osłony dyszy nakładanej na pojemnik - ale i samej dyszy - i to jest głównym czynnikiem moich porażek z przekładkami z „ameryki na europę” w odniesieniu do Flip Top bo tylko taki rodzaj preferuję ! , a marzy mi się francuz z flipem ... :) HE HE zresztą w ogóle francuzzzzz dobry jest ... :) :) :)

Nie twierdzę jednak że wykonanie takiej przekładki jest całkowicie niemożliwe – bo jest możliwe - mając dostęp do różnych opakowań, różnych producentów, po różnych rodzajach gazu – daje to możliwość dopasowania metodą prób i błędów + pracy z klejem ewentualnie dodatkowymi uszczelkami czy plastikowymi pierścieniami – chcieć to móc ... jednak ja wybrałem prostotę i wymieniam jedynie na te od KO

Warto jeszcze wziąć pod uwagę pracę z z samymi głowicami / różnice w ich wylotach przy CONE , STREAM ( też 2 rodzaje np. FOX i SABRE ) czy FOAM – pozwalają istotnie wpływać na rozpraszanie czy zasięg samego gazu w takim tuningowanym miotaczu – dam przykład :

Udało mi się zapakować głowicę Flip Top od STREAM ( w wąskiej wersji Sabre ) do ich flagowego miotacza pianowego PFHM – 80 i działało to DOSKONALE a jaka wygoda mmmmm ;) bałem się na początku że wąska dysza może zakłócać dobre transportowanie i rozpraszanie piany – jednak nic takiego nie wystąpiło !

no i sam Flip Top też jest produkowany w 2 rodzajach głowicy zaworu / z prowadnicami po bokach i bez / w formie przycisku ) a do tego dysze i osłony choć teoretycznie takie same – bywają wykonane z różnej jakości plastiku w różnych partiach z różnych fabryk, obrazowo np. twardego lub miękkiego, co też przy samych przekładkach – ma znaczenie !

- zgredzie60 - ... chyba o niczym nie zapomniałem :) ?

– KURCZĘ POWSTAJE POLSKIE KOMPENDIUM / ENCYKLOPEDIA - nawet amerykańce tego nie MAJĄ !!!

Pozdrawiam

cizzia

ps. dawno tak merytorycznie tu nie było ;) ...


ps. 2 - ten francuzik PUISSANCE to jest akurat 2% CS a nie 3% - jednak mam gdzieś ARM II z Francji o tym stężeniu tyle że dostałem go od znajomego kolegi funkcjonariusza , bo 3% jest dedykowany dla służb i rzadko bywa na rynku cywilnym, ale od czasu do czasu trafia się u żabojadów coś EXTRA - w wolnej chwili wkleję zdjęcia
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ja mam pytanie odnośnie wyboru gazu dla starszej osoby- do obrony w pomieszczeniach- myślę o pianie, ale za dużego wyboru nie ma.
Z tego co widziałem to tylko Fox i Sabre. Który będzie lepszy- w sensie rozproszenia piany, bo moc jest raczej porównywalna.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dla starszej osoby i to w pomieszczeniu to raczej paralizator, dobry paralizator.
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No właśnie z tym "dobry", to jest ciężki temat, bo jest bardzo mało rzetelnych informacji który jest dobry.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No nie ...?! Warhead w temacie o gazach dawać takie rady ... – wstydź się draniu ;) :oops: - a poza nawiasem to mamy widać pewne braki , czy może przesyt tematów bo już dawno ustalono na vortalu że paralizatory dostępne obecnie na rynku cywilnym NIE są w stanie skutecznie powstrzymać zdeterminowanego napastnika a jedynie jeszcze bardziej go rozwścieczyć , owszem istnieje teoria o „cudownym” obezwładnianiu paralizatorem przystawionym do szyi i choć wydaje się to sensowne to jednak real nie przypomina Jamesa Bonda , oczywiście Policja może posiadać paralizatory o mocy powyżej 9,8 mA ale cywile nie - i raczej jeśli już dla starszej osoby to ewentualnie pałka typu elektroszoker ale i tak zawsze lepszy będzie gaz - nawet z psychologicznego punktu widzenia - bo można nim skutecznie obezwładnić na odległość bez podejmowania bliskiego kontaktu z przeciwnikiem !

Co do wyboru pomiędzy Foxem a Sabre to co kto lubi i co mu się podoba – oba zadziałają SKUTECZNIE tylko proponuję brać pojemniki 4 oz. ( 120 ml ) chyba że PFHM – 80 , ponieważ piana wychodzi 3 x szybciej niż stream ! w domu jej dodatkowym atutem będzie stabilny zasięg bez wpływu czynników atmosferycznych oraz łatwe pokrycie dużego obszaru znaczną ilością substancji czynnej, no i najlepiej przywiera nie powodując skażenia dużego obszaru i zadania choćby sobie niechcianych obrażeń nawet stosując z bardzo bliska.

cizzia
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

bo już dawno ustalono na vortalu że paralizatory dostępne obecnie na rynku cywilnym NIE są w stanie skutecznie powstrzymać zdeterminowanego napastnika a jedynie jeszcze bardziej go rozwścieczyć ,

Faktycznie, właśnie znalazłem ten wątek.

Co do wyboru pomiędzy Foxem a Sabre to co kto lubi i co mu się podoba – oba zadziałają SKUTECZNIE tylko proponuję brać pojemniki 4 oz. ( 120 ml ) chyba że PFHM – 80

Właśnie o tym myślałem, dodatkowy atut to świecąca w ciemności głowica, co dla starszej osoby może być przydatne.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A skąd te 9,8 mili ampera w ustawie podali że wymaga się pozwolenia na posiadanie paralizatora powyżej 10 mili ampera. czyli równe 10 jest dozwolone. a każdy cywil może się starać o pozwolenie na paralizator powyżej 10 mili amper. Są też paralizatory na odległość poniżej 10mili ampra.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
- robaczku :) - odpowiem pytaniem na pytanie ... a znasz jakiś równy 10 mA ?! - tak jest, wertuj teraz neta aby mi udowodnić że jest HE HE no a nawet jak jest to jeden - i to w jakimś egzotycznym kraju pewnie - bez obrazy oczywiście :)


a tak poza nawiasem przyjąłem standard Inter Arku bo oni się specjalizują w dostarczaniu paralizatorów dla Policji choć nie tylko, a że nie trzymam pod łóżkiem ustawy ... raz jeszcze przepraszam :)

cizzia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024