Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, czy gaz pieprzowy jest legalny we wszystkich krajach UE?
Szykuje mi się wyjazd, i nie chcę mieć za granica problemów.
Konkretnie interesuje mnie Hiszpania i Grecja.
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Raczej nie w całej, w UK zdaje się jest nielegalny, a w Niemczech chyba są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o skład.
Co do Hiszpanii to zgodnie z tym co piszą w tym wątku : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to sprawa wygląda podobnie jak u nas. Możesz używać do obrony, lecz w przypadku zamierzonego będzie traktowane jako napaść. Co do Włoch śniesznie to wygląda, zgodnie z ty co tu jest napisane: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to we Włoszech dozwolone są tylko dwa produkty używające gzau do obrony: długopis i w formie bryloka do kluczy, zawierające skromne ilości Kaspicyny i czarnego pieprzu. O znalazłem jeszcze info, że w jednak w Hiszpanii tez lipa, te gazy mogą mieć tylko 5%, mają jakieś pojemniki 22ml. Najciemniej pod latarnią :) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Jest tu napisane bardziej precyzyjnie, niż na tamtych forach. Niestety nic o Grecji. Ale we Włoszech dopuszczają gazy o zasięgu do 3 metrów, pojemnik do 20ml, OC 10% o koncentracji nie większej niż 2,5% (są tez inne restrykcje). Dostepne dla niekaranych obywateli powyżej 16 roku życia, którzy są niekarani. Z tego co napisali kiedyś były jeszcze gorsze restrykcje.

Ehh, coś mi się ubzdurało, że o Włochy też pytałeś, ale może się komuś przyda.
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wielkie dzięki.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ruski cwaniak vs milicjant ;-)
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
fajny, ale czemu taki wielki?:(

ktoś coś wie kiedy w hotspray będą Police Magnum?
  • 0

budo_.red
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ten mace wygląda nieźle.
Duży zasięg. Dobry, tak myślę, skład. Ciekawe jak ze skutecznością. I jak z celowaniem. Puszka dużs więc pewnie i ciśnienie fajne.

Testowałem sobie foxa na balkonie. Słaby zasięg. Gazu w ogóle nie poczułem, czyli chyba wsystkie te gadki o skażeniu to tylko takie gadanie. Gaz wydostaje się w postaci stożka. Fajnie to wygląda. I faktycznie z tym celowaniem to nie byłoby problemu.
Jeszcze nie miałem okazji testować go na ludziach.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
w skażeniu chodzi o pomieszczenia zamknięte... albo jak pod wiatr psikasz.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja testowałem police super magnum tą podróbkę z inter ark mószę powiedzieć że to żadna rewelacja zasięg około 2,5m a i jak pod wiatr pryskałem efekt inhalacyjny mierny na psy działa trochę lepiej niż red pepper granatowy. Nadto zaskoczył mnie jego słodkawy smak puszka 90 ml starcza na około 4-5 sekund ciągłego pryskania
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wczoraj robiłem porządki i zebrałem wszytskie moje skarby, przeterminowane i nie, i powiem Wam, że chyba mi daleko do normalności :)
zrobiłem po raz drugi już teścik, mały psik na palec i do buzi... sprawdziałem zwykłego foxa z foxem zielonym i powiem Wam, że zwykły to jakbym lody jadł - troche popiekło i koniec, a zielony z taką sam iloścą płynu... prawie sie porzygałem, różnica jest kolsalna jest o wiele silniejszy.
Czy jest jeszcze ktoś kto mógłby potwierdzić moje spstrzeżenia... :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam Wszystkich nowych i starych kolegów :)

od ostatniego mojego posta troszkę czasu upłynęło, a jak widzę do nadrobienia mam sporo stron

nadmienię jedynie że w czasie kiedy mnie nie było zrobiłem kilka "milowych kroków" jak i dokonałem poważnych zmian w swoim życiu, postaram się również wprowadzić powiew świeżości bo jednak panuje tu pewna stagnacja

zatem do usłyszenia niedługo

pozdrawiam ALL

cizzia
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
o kurwa, toż to chyba 'legenda'...!
dobrze pamietam, ze to Ty wyjebałeś hi-powera na dresów w autobusie, czy jakos tak?
i nie pamietam, czy to Ty sie potem tam z kimś żarłeś w postach, czy nie;D
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zatem proponuję na początek aby odświeżyć temat rozważenie sprawy ukrycia i przenoszenia gazu. Widzę że zdecydowanie skupiacie się w większości przypadków na samym posiadaniu, co z mojego punktu widzenia jest niewłaściwym podejściem do tematu – coś na zasadzie gazu w kobiecej torebce :) .

MIEĆ wcale nie znaczy móc użyć ( o skuteczności samego zastosowania nawet nie wspominam ), przez wiele lat opracowałem sobie swoje własne patenty na przenoszenie „tego i owego” :) gdzie jedynym wyznacznikiem była poręczność czyli najpierw szybkość dobycia a potem użycia oraz zmaksymalizowanie „niewidzialności” mojego ekwipunku EDC w życiu codziennym. Oczywiście dla wprawnego i czujnego oka ( jak moje – skromniacha ze mnie a co ), zawsze coś tam da się wyczaić szczególnie w lato , tym bardziej kiedy ktoś tak jak ja jest maksymalistą sprzętowcem , ale z czasem nauczyłem się tym nie przejmować – niech się wstydzi ten kto widzi, jest tego i taki plus że działa to na niektórych ludzi z góry prewencyjnie – a nie ma to jak wygrać starcie zanim się jeszcze zaczęło HE HE. Są oczywiście i minusy bo jeśli ktoś jest zdecydowany podjąć z nami konfrontację to informowanie go ( nawet nieświadome ) o posiadaniu” tego czy tamtego” może poważnie utrudnić nam starcie lub nawet spowodować że nasza ewentualna obrona zostanie uprzedzona frontalnym i bezpardonowym atakiem czego nikomu nie życzę – tu niezbędne jest obycie, odrobina psychologii oraz przygotowanie psychiczne, zwyczajnie na każdego działa co innego.

Wracając do tematu według mnie NAJLEPSZYM bez apelacyjnie rozwiązaniem jest noszenie gazu w kieszeni – I NIE MAM TU NA MYŚLI kieszeni jeansów czy innych opiętych lub trudno dostępnych kieszonek , nie myślę również o kieszeni koszuli ;-) najlepiej sprawdzają się tu luźne kieszenie np od dresów a wręcz idealne są boczne kieszenie od bojówek tzw. Cargo są w stanie nie tylko pomieścić różnej pojemności miotacze ( bez bólu nawet Frontiera FABD – 3 ) ale również nie trzeba ich zapinać no i są 2 więc np. w jednej STREAM a w drugiej HEVY FOG – to moje ulubione połączenie, dodatkowym ich plusem jest ich umiejscowienie pod ręką co sprawia że po miotacz sięga się prawie intuicyjnie. Oczywiście nie każdy na co dzień śmiga w bojówkach ale w następnych postach postaram się przedstawić inne rozwiązania bardziej dostosowane do cywilizowanego wyglądu :)

Na szczęście wszyscy garniturowcy nie mają się czy przejmować bo kieszenie boczne marynarek całkiem nieźle sprawują się zarówno w przenoszeniu jak i ukryciu, należy jedynie ograniczyć pojemność do 50 max 90 ml i jest cacy. Bardzo lubię również wszelkiego rodzaju bluzy z dużymi kieszeniami choć te z mniejszymi też ujdą tylko trzeba uważać żeby nie zgubić bo z takich potrafi wypaść podczas schylana czy biegu, doskonałe też są „kangórki”.
Nie chcąc zdominować tematu zbyt długim postem na razie tyle ,chętnie poczytam Wasze przemyślenia.

cizzia

Ps. Dzięki - radnus – za pamięć i miłe słowa ale z tą legendą to chyba przesada he he ...

Owszem owszem to ja darłem koty z kamikazze i paroma innymi kolegami z forum , ale jakby wydoroślałem troszku, fochy mi minęły, bo i latka lecą ale w temacie siedzę dalej toż to mój konik - i śmiem twierdzić że dalej się rozwijam i udoskonalam co się tylko da :twisted: pozdrawiam również Warheda, Dzeya, Mr. Twinkle – no wszystkich co mnie znają i tych co mnie nie znają , może będą mieli okazję ... ;)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jaki powrót :) witaj witaj
Ja tam lato nie lato zawsze Fox cone 90 ml w plecaku oddzielnej kieszonce, a Uzi lub Sabre w kieszeni bluzy lub spodni. Jakoś przywykłem do noszenia 2 sztuk i z jedną głupio sie czuję :cool:
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Legenda to chyba dobre słowo: Kamikadze Radnus Adamooo.
Mi tam wasze nicki dzwonią jeszcze z czasów jak "obserwowałem i testowałem" zanim cokolwiek tu zapostowałem :P


W końcu ktoś kto pisze że najpierw poręczność a potem pojemność i SHU (wiadomo, kompromis powyższych musi być) - a już szukałem terapeuty ;)
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a'propo starych "legend" tego forum;p
...pamiętacie moja konstrukcje - do RSG3 wsadziłem wkład Sabre Red FOAM:)
Dołączona grafika
właśnie wróciłem z dworu, gdzie go sprawdziłem - kilka ładnych lat minęło, więc liczyłem się z wymianą wkładu, rozważałem co tym razem wsadzić, ALE dzisiejszy rezultat mnie powalił, fajny zasięg, czyli ciśnienie ciągle 'fabryczne', mocno rzyga, mocno pieni, dobrze pokrywa - a do tego jak smakuje! ostre w kij, mocno pachnie chilli, jestem zadowolony, postanowiłem jeszcze zostawić stary wkład, jeśli będę wymieniał, to znów na Sabre Red FOAM 80ml:) 42zł - śmieszna cena;D

a teraz przejdźmy dalej - ktoś smakował Mace, BodyGuard, Sabre Red (ale nie w pianie)?
wkleiłem tu wcześniej z hotspray MACE w żelu - bardzo mocny strumień, bo wielkie ciśnienie = wielka pucha, jak 120ml, a pojemnosc rzeczywiste 79ml...
wiec dla mnie nieporęczne, ale Sabre ma coś identycznego, pojemnosci 60ml i pucha normalnej wielkości, pytanie jak z ostrością w porównaniu do wcześniej wspomnianych.

bonusowo film gazu, który wykorzystałem jako wkład:
:)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hello

Aby odnieść się do tego co napisał - radnus - mianowicie owego smakowania gazu, to ponieważ ukazało się doskonałe opracowanie na wiki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ( nic dodać nic ująć ) pozwolę je sobie zacytować i choć większość maniaków powinna na wyrywki wiedzieć co to SHU i HPLC oraz czym jest różnica pomiędzy OLEORESIN CAPSICUM i CAPSAICYNOIDS to rozumiem że "zwykli" użytkownicy niekoniecznie :

Skala Scoville'a (oznaczana skrótem SHU, od Scoville Hotness Unit – ang. jednostka ostrości Scoville'a) – to skala ostrości, czyli pikantności danej potrawy, głównie używana w stosunku do papryk. Określa ona ilość kapsaicyny, czyli substancji powodującej uczucie ostrości, w produkcie. Skala została wprowadzona przez amerykańskiego chemika Wilbura Scoville'a w 1912.

Zgodnie z pierwotną metodologią ostrość w skali Scoville'a wyznaczano organoleptycznie. Najpierw tworzono roztwór cukru z wodą, a następnie dodawano znaną ilość alkoholowego ekstraktu z badanej papryki do roztworu. Gdy testerzy (zazwyczaj pięciu) zaczynali odczuwać pieczenie, wyznaczano stopień rozcieńczenia roztworu, co dawało wynik na scali Scoville'a. Np. SHU papryki saberano odmiany Red Savina o wartości 580 000 oznacza, że jej ekstrakt musi zostać rozcieńczony w stosunku 1:580 000, zanim przestanie być odczuwane uczucie ostrości.
Naga Jolokia, osiąga ona 855 000–1 075 000 na skali Scoville'a

Ponieważ wrażliwość na kapsaicynę i odczucie ostrego smaku różnią się u poszczególnych osób, a także w pewnym stopniu zależą od warunków wykonania testu, to otrzymane w powyższy sposób wartości były niedokładne — dla czystej kapsaicyny wartość SHU uzyskana tą metodą wynosi od 15 mln do 16 mln w zależności od badacza.

Poza tym oznaczanie tą metodą skali Scoville'a było żmudne i długotrwałe, ponieważ podczas każdej sesji tester mógł smakować tylko jeden roztwór. Dlatego po odkryciu, że odczucie ostrość wynika z zawartości kapsaicyny, Amerykańskie Stowarzyszenie Sprzedawców Ostrych Przypraw (ang. American Spice Trade Association; ASTA) wprowadziło własną skalę ostrości i metodologię jej oznaczania pozwalającą na dokonanie szybkiej i powtarzalnej oceny. Wprowadzono mierzenie zawartości kapsaicyny w badanej substancji metodami analitycznymi i oznaczanie ostrości przy założeniu, ostrość dla czystej kapsaicyny wynosi 1 mln jednostek tej (a zatem przykładowo, jeśli 5% masy badanej przyprawy stanowi kapsaicyna, to wartość ostrości wynosi 50000).

Ponieważ istnienie dwóch skal ostrości było kłopotliwe ostatecznie połączono je w jedną skalę, która otrzymała bardziej znaną nazwę skali Scoville'a (SHU). Zgodnie z metodologią wyznaczania ostrości w tej skali jej wartość jest uzależniona od zawartości kapsaicyny, ale dla czystej kapsaicyny ostrość wynosi 16 mln SHU. Ponadto metodę organoleptyczną zachowano dla wyznaczania ostrości substancji (i mieszanin z ich udziałem) innych niż kapsaicyna. Dlatego też możliwe są wartości SHU przekraczające wartość dla czystej kapsaicyny (np. dla tiniatoksyny ostrość wynosi 5,3 mld SHU a dla rezynyferatoksyny 16 mld). W praktyce po ustaleniu ostrości takiej substancji organoleptycznie przechodzi się na stosowanie metody analitycznej z innym przelicznikiem zawartości na wartość SHU.

Metoda analitycznego wyznaczania ostrości usunęła problemy związane z różnym odczuwaniem ostrego smaku, ale dla odmiany ma inne ograniczenia związane z tym, że nie zawsze odczuwana ostrość wynika z zawartości kapsaicyny — np. ostrość chrzanu wynika z obecności innych składników oprócz kapsaicyny (czyli ostrość „analityczna” jest zaniżona w stosunku do „organoleptycznej”), a z kolei duża zawartość lipidów w badanej substancji obniża ostrość „organoleptyczną” wobec „analitycznej”, bo związki te wiążą kapsaicynę.

Zwykła słodka papryka nie jest w ogóle ostra (0 SHU w skali Scoville'a). Ziarenka pieprzu mają 100–500 SHU, w zależności od gatunku. Papryka Tabasco ma od 30 000 do 50 000 SHU. Niedawno odkryta indyjska papryka Dorset Naga osiąga 923 000 SHU – jest około 25 razy ostrzejsza niż papryka tabasco, zaś jeszcze inny gatunek papryki chili o nazwie Naga Jolokia osiąga ostrość do 1 041 427 SHU (liczby uśrednione; faktyczne wartości SHU różnią się w zależności od warunków uprawy, odmian rośliny oraz wielu innych czynników)[1]. Popularny gaz łzawiący używany w Stanach Zjednoczonych do samoobrony ma od 2 500 000 do 5 000 000 SHU, zaś czysta kapsaicyna (bez dodatków) ma ostrość od 15 000 000 do 16 000 000 SHU.

W 2007 firma Blair's Death Sauces w ramach eksperymentu wypuściła na rynek czystą kapsaicynę w buteleczce o objętości 1 ml. Wyprodukowano zaledwie 999 egzemplarzy produktu[2]. Nie powinien być on spożywany, a nawet otwierany bez odpowiedniej ochrony rąk i oczu. Może on zabić astmatyków i być bardzo niebezpieczny przy kontakcie z wrażliwymi częściami ciała.

cizzia

ps. cdn. moich wywodów na temat skrytego przenoszenia miotaczy - choć chyba mało Was to interesuje :) - pozwolę sobie pociągnąć w ciągu dnia - baaa może nawet okraszę temat jakimiś zdjęciami, za to ciekawią mnie Wasze triki ew. patenty - w zamian za ciekawe wypowiedzi , odkryję kilka własnych metod ... - i to raczej nie standardowych :cool:
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja najczęściej noszę gaz w kieszeni lub noszę w kaburze
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kolega 91posir organoleptycznie wyczuwa cn chemiczny w anti hund to jest ciekawe a miałeś do czynienia kiedyś z gazem cn ostatnie pamiętam sprzedawali tw cn 1994-1995 potem nikt na bazie samego CN nie robił jak nasz coś takiego to chętnie kupię,. do kolekcji a zapach acetonu , który czujesz to rozpuszczalnik. A o jakim efekcie inhalacyjnym mówisz? wejdź w chmurę nabierz powietrza to będziesz miał efekt. A na psy z powodu czułości ich powonienia produkuje się miotacze z zawartoscią1-3% oc i działają. A po czym poznałeś że jeden działa lepiej od drugiego czy to był ten sam pies .A 2,5metra to standard dla mgły dalej leci strumień żel czy pianka, mowie o pojemnościach 50-90 mil
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zgred co wiesz o gazach CR ? W Polsce są oczywiście nielegalne , ale tak teoretycznie , czy działają na zwierzęta i czy też jakość i moc gazu da się jakoś modulować rozpuszczalnikami ?
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kolego Zgred60 jak byś zgadł że to był ten sam pies, a gaz nabyłem w sklepie arobroń.pl ja słyszałem że ten specyfikt CR był stosowany w amunicji do broni hukowej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024