Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_.red
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
I jeszcze jedna sprawa.
Tak sobie czytam w internecie informacje o gazach i doszedłem do wniosku, że skuteczność nie zależy od mocy.
Bo, na przykład, jest kilka gazów o zbliżonej formule 10 procent oc i 2 miliony shu. Ale mają różną skuteczność mimo podobnego składu.
Czyli skutecznoś musi zależeć od czegoś innego.
Najbardziej logiczną odpowiedzią wydaje się być jakość oraz ilość stosowanej kapsaicyny.
To kto stosuje najlepszą? FOX?
2% OC i aż 5,3mln shu. Czyli kapsaicyna w OC musi być rewelacyjnej jakości, tak?
Bo jej ilość to 0,66% składu. A więc ponad 2 razy mniej niż w moim sabre.

Fajny temat te gazy :-)
Chciałem tu tylko zapytać o radę, a poważnie się wkręciłem.
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gazy przydatna rzecz, ja tylko żałuję, że zainteresowałem się poważniej tematem dopiero od niedawna, taki sprzęcik powinienem mieć już w czasach szkolnych, bo czasem się później wracało a okolica była trochę nieciekawa. Raz byłem zaczepiony przez 2 typków szkoda, że nie mogłem na nich Sabre przetestować :/
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
pamiętaj,że aby móc posiadać gaz, trzeba być pełnoletnim
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Red przeczytaj posty kolegi Zgreda wyjaśnił on zasadę działania FOXA 5.3, w praktyce działa on silniej od innych gazów 15- 20 sekund , potem już nie koniecznie :) .Liczy się też ilość środka która dostanie się na twarz 10 ml słabiej stężonego gazu da ci w praktyce więcej niż 3 ml , bardziej stężonego .Jeśli użyjesz gazu chmurowego np w tramwaju pasażerowie będą oczywiście kaszleć , ale moje życie i zdrowie było by ważniejsze , niż to .Ja używałem i chmury i streamów , i z doświadczenia wiem , że dla cywila mimo wszystko prawidłowo użyta chmura jest jednak bardziej przydatna i uniwersalna , oczywiście używasz jej z bliska , tak z pół metra , metra , góra 1,5 m , wyjątkiem byłby atak gościa z nożem .Co innego służby mundurowe jeśli np trzymasz gościa na dystans tonfą , to możesz go żelem pryskać do woli i co ważne nie zanieczyszczasz powietrza .
  • 0

budo_.red
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mi chodziło raczej o to, czy w takim tranwaju lub autobusie nie oberwę "rykoszetem". Inni mnie średnio interesują. Ale nie chciałbym zagazować samego siebie.
Bo z tym stream sprawa jest jasna.
Choć w łazience szybko parował. Ale tam było ciepło i wilgotno. Więc pewnie dlatego.
No i co lepsze?
Walther 73 ml 10% oc na 2 mln SHU czy jednak ta 90 od Foxa w formule 5.3. A może jeszcze coś innego?

I na koniec jeszcze jedno pytanie.
PAVA. Syntetyk, tak? Bo na skali shu, wikipedia, syntetyczne pieprze mają aż 9 mln jednostek.
To jaką ostrość mają gazy z pieprzem syntetycznym? Ktoś wie?
Bo ten rsg, który polecał mi znajomy ochroniarz, ma tylko 0,33% OC. To przecież bardzo mało, tak? A mimo to podobno jest niesamowicie skuteczny i niezawodny... To albo jest baaardzo ostry albo stężenie czystego pieprzu w oc jest bardzo wysokie albo... Albo co?
A może nie jest tak skuteczny? Ale ten facet raczej wie co mówi, bo kilka razy z niego korzystał. I jeszcze go nie zawiódł.
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
.Red jak czyta twoje posty to widzę swoje rozterki odnośnie wyboru gazu. Tu koledzy mi sporo pomogli i kupiłem FOXa 120, oczywiście chmura nie żadne tam żele. Co do środków komunikacji miejskiej to na pasażerów nie patrz, oni to potrafią tylko udawać, że ich nie ma jak się coś dzieje. Więc i ty udawaj, że ich nie ma jak będziesz w sytuacji zagrożenia. Ja swego czasu myślałem nawet, że może by tak 2 gazy kupić, chmurę na zewnątrz i jakiś żel do środków komunikacji miejskiej. Na szczęście odeszły mi te pomysły i utwierdziłem się w przekonaniu, że jedynie chmura się sprawdzi w sytuacji realnego zagrożenia. Bierz pod uwagę, że jak ktoś będzie ci coś chciał zrobić to nie będzie sam. Przeciwników będzie pewnie minimum 2, a często są tak odważni, że musi być ich 7, żeby na kogoś ruszyli, no i jeszcze muszą sporo wypić żeby się odważyć. Więc jakie realnie masz szanse trafić strumieniem, powiedzmy 3 biegnących na ciebie gości w oko? Albo inna sytuacja, jakie masz szanse trafić w oko 3 stojących 2 metry od ciebie w tramwaju gości? To nie jest film, że jeden leci, a reszta czeka w kółeczku aż się z nim rozprawisz. Inna sprawa, że w sytuacji stresowej to trudno trafić w głowę, a co dopiero w oczy. A ta głowa oczywiście się rusza na dodatek i biegnie na Ciebie :) Z gazem jak z kondonem, lepiej mieć i nie potrzebować niż potrzebować i nie mieć ;)

P.S. Z tym samozagazowaniem to się aż tak nie bój. Jak użyjesz w tramwaju, to oczywiście popieką Cię oczy, będzie kaszel i przydusi nieco, ale to przeciwnicy będą obezwładnieni. Ty będziesz w stanie normalnie odejść, nie oślepniesz :)
  • 0

budo_.red
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Browar, a użyłeś kiedyś tego foxa? Jak działa? Stosowałeś go np w autobusie?
Bo poczytałem trochę to forum, jak radził megasmig, i obejrzałem kilka filmikówna yt. Wynika z nich, że działa jak młot. Wali od razu. Czas reakcji to może pół sekundy. I totalna masakra.
Ale trzyma krótko.
Tym żelem pewnie trudno trafić w oczy w sytuacji dynamicznej. Ale chyba nie jest to niemożliwe.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , nie ma to jak gaśniczka tu nawet okulary nie pomogą :) ,dzięki Browar za wytłumaczenie koledze jak wyglądają pewne kwestie praktyczne , Red Foxa 5,3 w chmurze użyła moja koleżanka na 3 gościach którzy zaczepiali jej brata i sprawdził się pierwsza klasa , oczywiście ze stożkowych Walther i OC 17 to też bardzo godne gazy , opisywałem na forum test Walthera na ochotniku , na ochroniarzach się nie wzoruj najczęsciej na awanturującego się pijaczka wpada 2 karków 190 cm , z tonfami , gazem i bronią ;-) , RSG 3 wcale nie jest najlepszym gazem , jakbyś przeczytał całe forum to zawiódł pare osób , oczywiście w wielu sytuacjach , zwłaszcza ochroniarzom się sprawdzi , ale w samej Szwajcarii wiele kantonów policji np w Zyrichu podziękowało za ten gaz i używają standardu 10 % OC , widzę że masz charakterystyczne dla początkujących rozterki ;-) , masz dwa wyjścia uwierzyć w nasze doświadczenia , albo eksperymentować parę lat i pewnie dojdziesz do tych wniosków , które piszemy już dzisiaj ;-)
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mojej 120 jeszcze nie dane mi było użyć na szczęście, ale kupiłem też dwie puszki 90 ml, jedna dla kumpla i jedna dla brata. Zrobiliśmy mały test jedną z tych 90 ml, chodziło o sprawdzenie jak to oddziałuje na człowieka (strzelającego oczywiście) w pomieszczeniu. Wleźliśmy do niewielkiej piwnicy i tam kolega oddał sekundowy strzał w ścianę, no może nawet 0,5 sekundy. Nie było to długo ale też nie tak, że nacisnął i od razu puścił. Powiem tak nieprzyjemnie się przebywa w takim pomieszczeniu, szybko zaczęliśmy kaszleć, on też. Wiem jednak teraz, że na pewno nie jest to aż tak szkodliwe, że się sam tym załatwię. Spokojnie można opuścić pomieszczenie. Wiadomo ludzie w tym pomieszczeniu odczują skutki, ale Twoje zdrowie jest ważniejsze niż ich wygoda. Najlepiej myślę cofać się już w momencie oddawania strzału i przejść na drugi koniec tramwaju czy tam autobusu, żeby jak najmniej się tym sztachnąć. Na sobie nigdy nie testowałem, raczej bym się nie podjął. Kolega też się nie chciał zgodzić, mimo iż proponowałem mu 50 zł :) Wycofał się po teście w piwnicy, po tym jak się sztachnął samymi oparami :) W przyszłości muszę jeszcze test pod wiatr zrobić. Wtedy chcieliśmy, ale akurat nie wiało. Nie widuję go za często, a własnej 120 mi szkoda marnować :P A właśnie 120 kupiłem żeby zminimalizować ryzyko chmury zwrotnej, wiadomo większa pucha większe ciśnienie. Jest sporo większa od 90ml. Sama ta metalowa pucha jest taka jak cała 90 no i dochodzi do tego ten plastikowy łepek. W lato noszę w jeansach i jest spoko, mieści się tam jeszcze niemałych rozmiarów telefon :) Mogę normalnie siadać z tym, nawet kolanem do głowy dotknę, więc da się z tym latać. Do testów najlepiej znaleźć takiego ochotnika co nie wie za wiele o gazach. Ludzie zazwyczaj bagatelizują możliwości gazu, myślą że to poszczypie i tyle :)
  • 0

budo_.red
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To kupię sobie jeszcze chmurę.
Nie bardzo msm czas na eksperymentym a o radę po to pytałem, żeby z niej skorzystać.
Namierzyłem sklep, gdzie za 90 foxa chcą 60 pln a 118 75 pln.
To chyba dobra cena.

Teraz zostaje mi ten sabre.
Do tego będzie fox.
Chyba nieźle.
Dzięki chłopaki.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ewentualniet pusance 90 żel jak coś z nazwą przekręciłem proszę o poprawkę o pojemności 75 ml albo police magnum z hotspray.pl
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Red a co to za sklep ? Jak coś to masz dobry pomysł weż jeszcze 90 ml Foxa w chmurze i masz niezły komplet , musze się w końcu w wakacje zebrać i nakręcić filmik , o stosowaniu gazów w chmurze pod wiatr , choć z doświadczenia wiem , że przy porywistym wietrze i deszczu , no ogół na ulicy nic się nie dzieje .Pozdrawiam
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
To jest drugi sklep Hotspray'a, polecam, bo sam stąd brałem.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, ten filmik obrazuje niewłaściwe , a jednak skuteczne użycie gazu w chmurze , choć ta panienka wbiegła w opary to widać wyrażnie , że tylko pieką ją lekko oczy , a napastnicy są obezwładnieni ;-) , gdyby biegła w druga stroną , albo cofała się i pryskała nie byłoby i tego , podobną sytuacje miała moja koleżanka , choć niezbyt właściwie użyła gazu i troszkę dostała oparami , to jednak była w stanie jeszcze , parę razy kopnąć i uderzyć napastników , choć było to raczej zbędne , po tamtej sytuacji dziękowała mi , że dałem jej chmurę stożkową , bo przyznała , że w stresie i zamieszaniu na pewno nie przycelowałaby żelem .[/list]
  • 0

budo_.red
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ten globshop.
Mają tam sporo promocji.

90 ml Fox 5,3
Czekam na przesyłkę.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ten film ktury dodał megasming ukazuje pospolite myślenie karzdej kobiety i tak podam prosty przykład kupiłem matce gaz PM 17 60 ml fog za dwa dni okazało się że wylondował na dnie torby
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A macie może jakieś doświadczenia z TW 1000 chmura 63ml? Matka chciała sobie kupić najtańszego KO, ale że nie było w magazynie a już zapłaciła to za tę samą cenę dostała właśnie ten gaz, myślę, że chyba dobrze na tym wyszła.
Dołączona grafika
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Lepiej niech go wymieni ja jakiś inny a ten przeznaczy do ćwiczeń celności jeżeli to żel to jest bardzo cienki strumień a jak areozol to zasięg efektywny będzie wynosić około 1 do 1,5 m a i substancja drażniąca pozostawia durzo do życzenia przez to że jest tam więcej acetonu niż pieprzu
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O wiele lepiej by zrobiła jakby wybrała KO , , z tanich gazów to najlepszy , praktycznie jak kogoś nie stać na nic droższego , to można mu polecić tylko KO .
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Myślałem, że TW1000 lepszy, bo droższy i pojemniejszy, też jest niemiecki. Nic tylko trzeba będzie kiedy przetestować na sobie, lepsze to niż jak za słabo zadziała w realnej sytuacji. To samo z Sabre tylko to malowanie na pomarańczowo mnie przeraża. :) Podobno te najtańsze Nato są nic nie warte.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024