Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Są jeszcze dwa rodzje oleju oc wynikające z prawa obowiązującego w niektótych stanach Ameryki Północnej to ograniczenie do zawartosci 2% olejku oc w miotaczu ale nie ograniczono capsaicinoidów dlatego daje sie mieszanke olejów eterycznych z papryki która nazywa sie bhut jolokia dodatkowo emulatory czyli związki które potrafią nie dopuścic do rozpadu tej mieszaniny oraz rozpuszczlnik który też musi być emultorem czyli glikol propylenowy dlatego uzyskuje sie koncentacje około 2% capsaicinoidów w momencie wyrzutu zwana tez super gorącym udarzenim ale ta mieszanka słabnie po opuszczeniu pojemnika z każdą mili sekundą po 1sekundzie 5500000 shu zostaje 3000000 1 minucie 1000000 miljon i tak trzyma przez 10 minut Popacz jakie dane podaje producent w porównaniu ze standartem Kiedyś pisałem patrz też na to czgo producenci nie podaja .Wszystiego i tak się nie dowiemy technologia idzie do przodu sa zastrzeżone patenty. Tak jak przy gazie na niedzwiedzie który jest zabroniony do używania przeciw ludzim jest używana kompozycja rozpuszczalników które sa zastrzeżne patentem. Domyslam sie co ale nie znam szczególów a to jest najważniejsze A cena takiego 2% wynalazku może być wyższa o15-20% ale w niektórych stanach innego oficjalnie mieć nie można
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dziękuję Zgred , na to co piszą i robią producenci i sprzedawcy to ja szczególnie uważam ,opisałem np jak Walther przez pewien czas sprzedawał taki sobie gaz , jako dobry standard (zapewne to wpływ właścicieli z koncernu Umarex , którzy cieli koszty ) , jak już opisałem jednak ostatnio wrócili do poziomu dobrego standardu .Zresztą chyba wkrótce opisze trochę szerzej jak niektóre sklepy oferujące gazy i akcesoria do samoobrony ogłupiają , niedoświadczonych klientów . ;-) Pozdrawiam .
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Miałeś coś napisać o sklepach.Ja kiedyś robiłem awantury bo jak słyszałem te głupoty co oni opowiadają to mnie szlag trafiał bo przecież może tu chodzić o ludzkie życie. Teraz odpuszczam i po prostu wychodząc parę minut sam do siebie się śmieje.Jest to jakiś sposób na poprawę humoru :) Czy jak u siebie kupujecie Cs to też żądają dowodu osobistego i coś tam spisują ?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Miałeś coś napisać o sklepach.Ja kiedyś robiłem awantury bo jak słyszałem te głupoty co oni opowiadają to mnie szlag trafiał bo przecież może tu chodzić o ludzkie życie. Teraz odpuszczam i po prostu wychodząc parę minut sam do siebie się śmieje.Jest to jakiś sposób na poprawę humoru :) Czy jak u siebie kupujecie Cs to też żądają dowodu osobistego i coś tam spisują ?


Dziaciakom do 18 nie podają. Reszta jak jest trzeźwa to sie w każdym sklepie z gazami obkupi. NA CS nie trzeba mieć żadnego pozwolenia ani nie ewidencjonują kupującego. Nie ma takiego prawa w RP .
Przy okazji: we Francji najczęściej bez gazu CS sobie Policja radzi . Widać mają dobre serce :)
Dołączona grafika
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Widocznie istnieją różne prawa w tym kraju. Każdy gaz pieprzowy możesz kupić baz niczego. Natomiast Cs tu akurat francuzy żądają dowodu czy to w Krakowie ,Lublinie, Katowicach.Wiem bo kupowałem i żadne tłumaczenie nie pomaga że jest legalny i nie ma takiego prawa. Oni twierdzą że to jest wewnętrzne zarządzenie policji i takie zeszytu muszą mieć dla nich do wglądu bo w przeciwnym razie zostanie cofnięta koncesja.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak mogli żądać przy zakupieCS dokumentu ale znieniły sie przepisy o ewidencjonowaniu broni i amunicji oraz przesyłaniu broni kurierem czy poczta iz dniem 24 09 2012 taki przepis nie obowiązuje sklepy koncesjonowane bo tylko takie mogą sprzedawać cs informuja otym na swoich stronach CS jest kwalifikowany jako broń itylko ręczne miotacza tego gazu nie podlegają zezwolenim.
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czyli na obecną chwile mogę odmówić okazania dowodu???[/vimeo]
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O firmie Sharg już pisałem więc dzisiaj co nieco o Broń pl , co najlepsze kiedyś po krótkiej rozmowie , widząc że znam się na rzeczy , w jednym z salonów sprzedawca wyznał mi zupełnie szczerze , że z tego co mają na stanie jeśli chodzi o gazy to dobre są tylko Walther i KO ( może taka sobie jest jeszcze ta gaśniczka Kolter Guard Max 500 , ale akurat nie było jej na stanie ) . O pozostałych gazach sprzedawca ten wyraził się zresztą zgodnie z prawdą , że nadają się co najwyżej na psy . No cóż , ale na taką szczerość to mogłem liczyć jako wtajemniczony , na stronie internetowej w recenzjach można dostrzec np opisy jak rzekomo ktoś puszką 40 ml 3% gazu powalił na dłuższy czas trzech grożnych napastników i inne tym podobne .Oczywiście mają też ,, super skuteczne " miotacze pistoletowe , z opisami że można oddać 10 strzałów , podczas gdy zbiorniczek ma 15 ml i jak ktoś ma super refleks to starczy mu na 3 strzały po pół sekundy , stężenie 5% OC w naboju też bez rewelacji , co najlepsze to owe naboje/ wkłady dość szybko się rozszczelniają , a powalająca to jest chyba ich cena . :) Temat jest o gazach więc paralizatory dotykowe pominę milczeniem .Ogólnie w temacie gazów jeśli chodzi o ogłupianie niezorientowanych , to broń pl , zasługuje po Shargu na szlachetne drugie miejsce . Przy czasie opisze i inne sklepy .Pozdrawiam . ;-)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kupiłem tego Walthera którego polecasz Megasmig i sprawdzę jak się tylko trochę znieczulę ;-) .Na pewno przy mojej obsesji z okularnikami to je założę zobaczymy czy Walther sobie poradzi. Nie wiem czy Zgred 60 czytał moje wcześniejsze posty Gaz a okulary bo widać że gość ma też sporą wiedzę i może ma jakiś patent na bryle :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Swojego czasu kupowałem francuskiego CS Force 80 w chmurce (gaz lourde) i wymieniałem mu dyszę na taką od KO w chmurce - razem z całą "głowicą" bo sama dysza od KO miała tam za dużo luzu. Efekt był taki, że chmurka robiła się węższa, był ładny stożek i wyraźnie większy zasięg. Waliło jak z armaty. Biorąc pod uwagę że chmurka była drobno rozpylana (jak to przeważnie przy CS nie-żelowym), to mogłoby się na okularnika sprawdzić - szczególnie jak psikałbyś pod kątem, np trochę od dołu żeby weszło też pod okulary. Plus inhalacja. Poza tym, jak już pisałem, efekt inhalacyjny był w MACE TRIPLE ACTION tym największym, sprawdziłem (choć ciśnienie takie sobie).
No i piana w sporym pojemniku, a najlepiej jeszcze drugi miotacz - nie pianowy. Jak dostanie pianą po okularach, to przez pewien czas będzie miał ograniczoną widoczność - albo musi wytrzeć pianę, albo zdjąć okulary - a wtedy kolejna szpryca w odpowiednim momencie. Innych rozwiązań nie widzę. Jak na okularnika brałbym mój Mace Pepper Gel - gaśnicę. Zalepi okulary, a w pojemniku wystarczająca ilość na kilka "poprawek" - tylko trzeba dobrze celować, no i wielkie to takie. Ale przeważnie mam ze sobą teczkę albo torbę, to daję radę z gaśnicami. Trzymam je w bocznej niezapinanej kieszeni torby/teczki, więc wyjęcie to chwilka.
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O to chodzi że cs na okularnika często się sprawdzają i to bez żadnych kombinacji na5 prób 3 razy się załatwiłem mimo okularów ,natomiast Oc żadnym poza lekkim kichaniem. Tak samo było z Mace TA ładnie usadziło ale tam jest Cn i to pewnie on zrobił całą robotę.Swoją drogą ten gaz bardzo ładnie pachnie :)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W instrukcjach użycia miotaczy cs na przykład policji landu westfalia czli niemcy mozna znależć wytyczne do postempowania przeciwko anarchistomom mającym załozone gogle narciarckie lub motocyklowe skierować strumień na usta i nos CS przenika najszypciej przez błony śluzowe nosa i usta są bardzo wrażliwe na kontakt z CS po za tym są zawsze wilgotne co potęguje zarówno przenikanie jak i zwieksza poczucie bólu takie działanie powoduje że okulary nic nie pomogą gość w ciągu sekundy wciągnie substancje bo musi oddychać Błony śluzowe w obrembie twarzy są połączone i przenikanie CS jest natychmiastowe po to został opracowany jako środek obezwładniający .Jak jest w okularach to jeszcze gorzej bo bedzie musiał je szybko zdejmować chcąc przetrzeć oczy a to zabiera czas nie zwykle cenny w takich sytuacjach.
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W instrukcji dawnej milicji też było zalecane użycie RMG 75 celując w klatkę piersiową ,oczywiście nikt tego nie robił. :) Zgred 60 o jakiej postaci gazu piszesz żel,chmura,piana, bo ja osobiscie uważam że żel ma słabszy efekt inhalacyjny i znacznie dłużej trzeba czekać na efekt. A tak z innej beczki wspomniałem o RMG75 ponoć go nie ma a ja dałem kumplowi z 2 lata temu pusty pojemnik a on mi przyniósł nowiutki z napisem nie milicja a już policja :) Tak samo idąc ulicą jakie było moje zdziwienie kiedy kordon policji stał i ochraniał przejazd jakigoś VIPa i zamiast pieprzyku wszyscy mieli poczciwego RMG75 a na co :?: dzień noszą OC :?:
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Policja czy milicja miała gaz czyli jak piszesz chmure RMG 75 nie ma daty przydatności do do użycia tylko date produkcji i . był używany do końca czli był wymieniany na nowy po zdaniu starego pustego lub bez cisnienia zakończono jego produkcje 2005 roku ale zgodnie z instrukją jak jest pełny to policjaci staż graniczna noszą go do dziś .Jak będziesz miał okazje to się przyjrzyj naklejka policja czy straż graniczna jest dolepiana na starą etykiete ona nie miała napisu milicja. Jest jeszcze w niektórych magazynach i starzy policjanci z przyzwyczjenia wolą ten. Służby mundurowe na ogół mają gaz czyli chmura w polsce teraz mają pieprzowy strumień i coraz bardziej narzekają na jego przydatność w dynamicznych sytuacjach trzeba precyzyjnie trafiać ato nie jest takie proste wąskim strumyczkiem cieczy.Jednoski specjalistyczne działajace w w metrze na lotniskach w pomieszczenich mogą używac zelu pianek mgieł osiadajacych cienżkich mgieł głównie ze wzgledu systemy wentylacy jne i klimatyzacyjne w których normalny gaz by działał duzo dłóżej.Po drugie żęle gorzej odparowują szczególnie w temperaturach poniżej już 8 stopni C+ i to co piszesz to normalne zjawisko czyli reasumując bardziej umiwersalny iszybszy wdziałaniu jest zawsze gaz a opowiesci że wraca że wraca z wiatrem to zrób krok w lewo lub prawo to cię ominie .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , jedyna korzyść z ogłupiającego marketingu polskich sprzedawców jest taka , że lewe towarzystwo jest niedoinformowane , ciekawe co to za gaz , że nie mógł powstrzmać kobiet w tym 76 letniej , na szczęście napastnik nie użył dobrego standardu OC , lub dobrego CS -a .Fanta z Walthera jestem bardzo zadowolony , ale nie sprawdzałem go na gościu w okularach ;-) Zgred a jak wygląda działanie CS- a , jeśli chodzi o zwierzęta ,nigdy tego nie sprawdzałem , OC w stożku zawsze działał na psy pierwsza klasa .Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Brawo Zgred parę razy tłumaczyłem nie tylko na tym forum różnym zwolennikom teorii samozagazowania się , że chyba nigdy nie używali gazu w praktyce , co na ogół jest prawdą :) :) :) Ale niestety niektóre firmy już nawet nie produkują gazu w stożku np IDC , poza gaśniczką mają w ofercie tylko cienki strumyczek , nawet na psy :) W temacie bardzo miesza też producent gazów Sabre i ich ,, expert " David Nance , całe doświadczenie tego gościa opiera się na tym , że przez miesiąc był w jakiejś akademii policyjnej .Prowadzone przez niego kursy dla cywilów przypominają niektóre cudowne kursy samoobrony na których jakiś gość uczy np kobiety cudownych dzwigni , których zdrowemu facetowi sam by nie założył . Widać to też po proponowanych rozwiązaniach , choć Sabre to dobry gaz jeśli chodzi o substancję to David proponuje cywilom np Sabre Red Campus , mały breloczek o cienkim strumyczku , są też podobne dla biegaczy rowerzystów itp . Ogólnie to czekam jeszcze na Sabre dla zbieraczy jagód :) Inna sprawa to przydatność dla amatorów gazów z twist lockiem .Toteż cały dostępny w Polsce asortyment gazów Sabre poza może gaśniczką Home Defense i na niedzwiedzie , jeśli chodzi o cywilów , uważam za bardzo mało przydatny .
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu Cs na psy nie działa albo bardzo słabo Powiedział mi o tym kumpel z SW. Nie mogłem w to uwierzyć .Zrobiłem eksperyment mam manekina i jak leży to nie raz mój pies lubi sobie robić dobrze na jego nodze. Popryskałem ją Cs a on psiknął i dalej robił swoje. Na pewno na psy pieprz jest lepszy.
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mam jeszcze pytanko do Zgreda a mianowicie jaki gaz nosi na co dzień albo co bardziej preferuje Oc czy Cs? Bo ty Megasmig to już wiem.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeszcze o RMG 75 nazwa wskazuje wyrażnie ze został wprowadzony na wyposażenie milicji w1975 roku poj 65mil 0,75% cs produkowany przez polski zakład napełniający różne areozole nie daleko Warszawy opracowany przez specjalistów wojskowych,Dlaczego tak póżno policje na całym świecie miały taki sprzent od wczsnych lat 50 ubiegłego wieku bo po marcu 1968 czyli demonstracje studentów w kilku miastach oraz grudniu 70 demonstracje robotników wybrzeża fachowcy z milicji stwierdzili zapotrzebowanie na idywidualny gazowy środek przymusu bezpośredniego .Został użyty na szeroką skale w czerwcu 1976roku w Radomiu i Ursusie w czasie strajków i manifestacji robotników sprawdził sie i był dostarczny do 2004. Temat psy pies reaguje na inpulsy przekazywane przez węch są one dużo bardziej intensywne nawet przy małej dawce słabego pieprzu i takie sie na psy się robi 2%olejku 033% capsaicyny Ale jak potraktujesz psa dobrym cs na nos oczy czy wąsy toteż zdrowo poczuje ,lecz pieprz ropylany nawet w bliskiej odłegłosci zadziała bez kontaktu przy cs musi być kotakt i to zmiejscami wrażliwymi . Ja po lekturze kilku sprawozdań ze szkoleń różnych formacji oraz działań trenigowych na wytrzymałość oraz swoje doswiadczenia osobiste woże w samochodzie gaśniczke CS gaz 400 lub 650mil a gdy poruszam się bez samochodu co jest sporadyczne i raczej na wyjazdach na mazury nam 50mil gazu cs w kaburce eleganckiej skórzanej żeby miotacza nie było widać to może prowokować a po co i widomo gdzie go w razie czego szukać
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja na ogól poruszam się bez samochodu , wolę OC bo po pierwsze psy , po drugie Francuskie CS-y , bardzo dobrze pryskają , ale moim zdaniem 50 ml dla faceta to trochę mało , 50 ml Puissance opróżnia się momentalnie , jakbym na stałe przerzucił się na ten gaz , to raczej chyba nosiłbym dwa po jednym w kieszeni każdej kurtki .Kiedyś nosiłem 63 ml Police rsg z Sharga , potem 89 ml Foxa i 90 ml OC 17 Police Magnum , a ostatnio Walthera 74 ml .Nie wiem czy wiecie , że tak naprawdę to pomimo wszystkich minusów to jeśli chodzi o Europę , to w Polsce i Francji mamy tak naprawdę najlepsze zaopatrzenie i najlepszy wybór gazów , w większości krajów UE , albo wogóle nie można mieć , albo istnieją ograniczenia prawne co do mocy wielkości itp .Nawet we Francji , jeśli nie zmieniły się przepisy cywil może mieć tylko 100 ml CS-a . ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024