Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wspomniany Walther pro secur, to też strumień stożkowy i też stworzony z myślą o niekorzystnych wiatrach :) Zaleta że puszka trochę bardziej ergonomicznych kształtów. Ale wydaje mi się, że np. fox o dużej pojemności też nie zawiedzie, dlatego taszcze 120 ;)
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Może chodziło o RSG 3 ??
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak chodziło o RSG 3 . Nie znam tych gazów. Jaką jest różnica?
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
RSG 3, to ogólnie zabawka bardziej dla policjantów, sika strumieniem jak ze strzykawki. Pewnie w źrenice można trafić, ale oka nie pokryje :D A wspomniany Police RSG to rozpyla w postaci chmury, więc można się bawić (gaśniczka ponoć dobra). Szkoda tylko, że ta pucha taka wielka, a tak mało w niej. Ale ewentualnie można pro secura. Ciekawi mnie efekt wpływu tych gazów na otoczenie przy użyciu w środkach komunikacji. Jak by nie patrzeć są to żele, tyle że rozpylane w postaci chmury. Ciekawe jaka jest różnica na korzyść pasażerów w porównaniu do użycia normalnej chmury :D
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Police RSG produkuje niemiecka firma KKS , a RSG 3 szwajcarska firma IDC , ogólnie w europie zachodniej gazy dla służb mundurowych są określane jako gazy RSG .Walther Pro Secur z dyszą cone , ma w pomieszczeniu bardzo silny efekt inhalacyjny , Police RSG , nie wiem , nie mam go w Warszawie , został w domu rodziców na prowincji , może przy czasie sprawdzę .Duże pojemności foxa cone, też raczej dadzą rade , przy średnim wietrze , tylko dwie uncje ma dość słabe ciśnienie .Natomiast w Waltherze nawet 53 ml , jest nabite bardzo dobrym ciśnieniem .Ogólnie to wbrew dość głupiej opinii nie boję się wiatru , jak stosuje gaz , bo przy silnym wietrze i deszczu , na ogół nic się nie dzieje ,a ze 2 razy pryskałem psy , pod wiatr na wsi , i jakieś tam resztki nosem poczułem , może zakręciła się w oku jakaś łezka jak przy obieraniu cebuli ,oczy się nie zamykały,a pies który dostał 15 razy tyle co ja był skutecznie trafiony , a jak pryskasz człowieka tak z bliska , to przecież przesłania on ci wiatr , to tak jakbyś pryskał w drzewo , nawet Nato Military gaz mojej młodości , a używałem go na ludziach z 8 razy, nigdy mnie nie zagazował ;-) Natomiast żelami nie trafiłem aż 3 razy , w okresie 2,5 roku , kiedy je nosiłem , toteż na stałe wróciłem do chmury stożkowej , zostawiając żele i pianki , ochroniarzom i policjantom , interweniującym w warunkach , przewagi liczebnej .Pozdrawiam
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam ponownie ;)

Widzę że temat żyje co mnie bardzo cieszy, zwłaszcza że to chyba jedyna tak szeroka dyskusja na temat gazów obronnych w polskim internecie.

Ostatnio zgubiłem (nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało) moje małego foxa 59 ml Cone (mam też dużego 118ml)
I szukam w jego miejsce nowego małego gazu do 60 ml.

Doradźcie mi coś bo naprawdę nie mogę się zdecydować ;-)

Moje typy:

- Sabre red MK3 foam (Sabre, wiadomo...pewniak. Tyle że pianka mimo swoich ogromnych plusów ma też minus w postaci gorszego niż w przypadku stożka pokrycia i niemal zupełny brak efektu inhalacyjnego)

- Fox labs (5.3 lub zielony) 59 ml Cone - Zielony uchodzi za mocniejszy z tego co czytałem na forach amerykańskich a i prostej kalkulacji 0,06 x 3.000.000 SHU to więcej niż 0,02 x 5.300.000.

- Police Magnum OC-17 60ml - Tak chwalony na tym forum że nie mam wątpliwości co do jego ostrości, tyle że na filmach na YT widziałem że przy 60 ml ma bardzo (ale tak, bardzo bardzo) słabe ciśnienie.

oraz ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tyle że nie wiem czy to jeden z tych Mace 10% OC 1,4 Kapsaicyny czy jakiś inny, słabszy model. Na stronie mace.com co prawda można go znaleźć ale nie jest podana jego moc tak jak przy innych.

Najchętniej kupiłbym małego Sabre Red MK2 lub MK3 z blokadą z postaci klapki i w stożku.... ale takiego nie znalazłem w necie. Wszędzie niedostępny ;/

Z góry dziękuję za pomoc ;)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Powiem ci że zakup małego gazu , to rzeczywiście problem .Fanem pianek u cywila nie jestem .PM 60 ml , ma rzeczywiście słabe ciśnienie ,małego foxa grenn meana cone to do tej pory , w Polsce w ogóle nie było i jak na razie nie ma . Z tych co wymieniłeś , to chyba najlepszy i sprawdzony FL 5,3 .Co do tego Mace to sam się zastanawiam nad jego zakupem ,ale dopóki go nie testowałem nie będę się wypowiadał , mam co do niego pewne wątpliwości i chce go sprawdzić .Pozdrawiam ;-)
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mnie zastanawia jedno, może i FOX mean green jest mocniejszy od Fox 5.3, ale czy działa równie szybko? Zauważyłem że FOX 5.3 działa jakaś sekundę szybciej niż np Police Magnum, a w warunkach zagrożenia ta sekunda może być bardzo ważna.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Grenn Mean nie działa tak szybko jak 5.3 ,ma opóżnienie charakterystyczne dla gazów na bazie wody.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Test gazu UZI
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]!
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,,pojawiła się w końcu w Polsce nowa pojemność Police Rsg - 50 ml, 11 cm wysokości , gaz godny , ale cena dość zaporowa , jak za 50 ml , co ciekawe mają i żel i stream (tłumaczony przez dystrybutora jako płyn ), a także pianke ,( w Niemczech jest także cone tej pojemności ) .
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
eeee, a to nas interesuje ten Police?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , jednak dobry marketing to podstawa i Gaz Policyjny staje się bardzo popularny , wątpię żeby było to dobre rozwiązanie dla cywila , ale kupiłem testowo 75 ml i zobaczymy , wyniki testów opisze ;-) ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, test niebiesko -czarnego walthera pro secur
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, a tak pryska gaśniczka OC 5000 400 ml , czyli w Polsce Red Pepper Gel ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
,szkoda że u nas nie ma takich kursów ;-)
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
DPS firemaster - u nas nie ma, ale pokazuje orientacyjną ilość strzałów z pm firemaster 90.

  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gdzie najczęściej nosicie gaz żeby było go można szybko wyjąć. W zimie nie ma problemu wiadomo kurtka głębokie kieszenie.Szczególnie chodzi mi o te większe.
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dobre pytanie ;-) W lato zawsze jest z tym problem. Ja jako że jestem praworęczny, to noszę w prawej kieszeni jeansów, razem z telefonem. Wystarczy że wsunę kciuk i palec wskazujący do kieszeni i mogę szybko wydobyć zasobnik. Jedyna niedogodność to że gaz się obraca ;/ Może się zdarzyć tak, że wyciągnę gaz, ale dozownik będzie skierowany w złą stronę. Dlatego idąc ciągle go poprawiam, tak żeby po wyjęciu był gotów do użycia od razu :) Jest to niestety dość uciążliwe, myślałem o kaburze, ale ta znów będzie odstawać pod t-shirtem.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gaz oczywiście w kieszeni , choć czasem mam i w ciemnej reklamówce gaśniczke , wbrew pozorom gaśniczka sabre red home defense , nie jest taka duża , jest wielkości flaszki . ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024