Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A co z tymi ruskim CR ?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
CR to bardzo silna substancja chemiczna , działająca 6-10 razy silniej niż CS , była używana np w czasie wojny domowej w Irlandii Północnej , więcej znajdziesz w Internecie , bo można pisać długo .W niektórych krajach w śladowych ilościach dopuszczalna w gazach do samoobrony np na Ukrainie (0,2 %) ,Czechach (0,1 %) i Rosji (0,05 %), ponieważ Ruskie przepisy pozwalają na bardzo mało dawkę dlatego w gazie Russkaja zaszczita (RUSKA OBRONA ), CR jest miksem z IPC .Najsilniejszym dostępnym dla cywili na Ukrainie jest gaz Kobra (0,2 % CR ) , w praktyce tak silny jak francuski CS -y .W Polsce gaz CR jest dla cywili nielegalny , używają go np antyteroryści w specjalnych granatach , do walki z ekstremalnie grożnymi przestępcami ( w o wiele silniejszym stężeniu , niż gazy dla cywili zza wschodniej granicy ) ;-)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wg mnie na okularnika dobry byłby zestaw czegoś bardzo gęstego - np. mace pepper gel lub jakaś dobra pianka do zalepienia szkieł + coś bardzo drobno rozpylonego - np. cs francuski gaz lourde czy mace triple action (ten ma dość dobry efekt inhalacyjny - sprawdzałem). Generalnie pepper gel i pianki uważam za sprzęt o bardzo ograniczonej przydatności, ale w tym układzie może byłoby ok, jak poprawiłoby się jeszcze chmurką. Foxy - w tym mean green - wg mnie nie są na tyle gęste by zalepić skutecznie okulary - poszukajcie filmu na YT jak pryskają zielonym na "łeb" manekina - toż to woda jest, nie żel (choć może być skuteczne, bo dość szeroki stream i niezłe stężenie). No i psikać pod różnym kątem, żeby chociaż coś wleciało pod szkła.
Co do Willdfire - w zeszłym tygodniu piskałem gaśniczką firemaster. NIe sądzę, by rzeczywiście miał deklarowane stężenie. High Power chyba był mocniejszy. Rozpylał ładnie, ale miał mniejszy zasięg niż Frontiersman. Na dworze efekt inhalacyjny w zasadzie żaden, jak kilka sekund później wszedłem w spryskane miejsce. Za to jak powąchałem mokre od gazu liście i potarłem pod okiem - dusiło i piekło mocno. Ogólnie - gaz bardzo przyzwoity, ale bez szału, raczej nie z grupy "profesjonalnych".
Aha - okularnikowi trzeba wypłacić z 0,5 m prosto w okulary z Frontiersmana właśnie - to mu te okulary zdmuchnie :)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak masz jakąś stronkę z tą ukraińską Cobrą" to daj namiar. Gazy które są na zdjęciu to nie wszystkie jakie mam .to te przetestowane na sobie lub kumplach oczywiście za ich zgodą :) Mace TA i Csy najlepiej się sprawdziły na "okularnika" :cool: ale nie są one tak do końca wiarygodne bo było to jedno krótkie psiknięcie przy każdym. Z drugiej strony człowiek to nie posąg i jakoś zareaguje na gaz choćby jak na osławionym już filmiku z YT "kozak z gazem" i mam wrażenie że to nie gaz był zły a reakcja ochroniarza prawidłowa. Sam gdy kumpel wyskoczył w żartach z gazem, zareagowałem nieco inaczej ale skutek był podobny. Długo go jaja bolały :)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak masz jakąś stronkę z tą ukraińską Cobrą" to daj namiar. Gazy które są na zdjęciu to nie wszystkie jakie mam .to te przetestowane na sobie lub kumplach oczywiście za ich zgodą :) Mace TA i Csy najlepiej się sprawdziły na "okularnika" :cool: ale nie są one tak do końca wiarygodne bo było to jedno krótkie psiknięcie przy każdym. Z drugiej strony człowiek to nie posąg i jakoś zareaguje na gaz choćby jak na osławionym już filmiku z YT "kozak z gazem" i mam wrażenie że to nie gaz był zły a reakcja ochroniarza prawidłowa. Sam gdy kumpel wyskoczył w żartach z gazem, zareagowałem nieco inaczej ale skutek był podobny. Długo go jaja bolały :)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak masz jakąś stronkę z tą ukraińską Cobrą" to daj namiar. Gazy które są na zdjęciu to nie wszystkie jakie mam .to te przetestowane na sobie lub kumplach oczywiście za ich zgodą :) Mace TA i Csy najlepiej się sprawdziły na "okularnika" :cool: ale nie są one tak do końca wiarygodne bo było to jedno krótkie psiknięcie przy każdym. Z drugiej strony człowiek to nie posąg i jakoś zareaguje na gaz choćby jak na osławionym już filmiku z YT "kozak z gazem" i mam wrażenie że to nie gaz był zły a reakcja ochroniarza prawidłowa. Sam gdy kumpel wyskoczył w żartach z gazem, zareagowałem nieco inaczej ale skutek był podobny. Długo go jaja bolały :)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Znowu jakiś błąd wyskoczył. :?: Sorry
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sam już nie wiem, zobaczyłem filmik jak mace gel działa i niestety, ale szerokość strumienia nie powala ;/

Żeby to chlapało jak z fox'a w gelu to by było ciekawie, a tu strumyczek cienki :cry: Nie wiem może jedyne wyjście na okularnika to zerwać mu najpierw okulary. A może piana :?:
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , masz stronę z Kobrą i filmilk jak działa , mógłbym nawet to sprowadzić , ale jest nielegalne , a jak widać głowy nie urywa , więc po co .Tak czułem że z Wildfire , to raczej kwestia marketingu , niż prawdziwej mocy .Jak już kiedyś pisałem w Polsce brakuje mi tylko UDAPA , bo ten ma prawdopodobnie moc HI Powera i Mace triple action spreya ewentualnie Sabre 3w1 , co prawda w USA , jest ze 40 marek gazów ,ale pozostałe mają podobne odpowiedniki ,do kupienia w Polsce , więc po co się napalać . ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , o jest nawet mace pepper fogger , tak bardzo okularników się nie obawiam :) , po pierwsze ich ataki to wielka rzadkość , a idzie zima i okulary przeciw słoneczne odchodzą , w razie co potraktuje pacjenta gaśniczką Sabre Red Home Defence , raczej zadziała :) :) :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , moje marzenie ewentualnie mogę się skusiłbym się , na większy Mugger Fogger ;-)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Napaliłem się na tą "Kobrę" ale jak widać nie było na co.Już tak miałem z pistoletem "OSA" też miałem się wybrać za wschodnią granicę.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fanta tobie w kolekcji poza UDAPEM tym 15 % , 3,0 MC , to chyba nie brakuje niczego .Jako ciekawostka , sprowadzać nie warto , ale fajnie wygląda :) :) :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , tu akurat czeski CR , jeszcze połowę słabszy od Kobry , za to przedstawiany przez sprzedawców jako super broń :) :) :)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie znam portugalskiego , wychwyciłem tylko OKULARU , widocznie facet wchodzi na nasze forum :) :) :) W Anglii też mają farby w sprayu do "samoobrony" ;-) Brakuje mi jeszcze Foxa mean green i parę innych pewnie by się znalazło :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , jeszcze o CS i OC :) :) :)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niemieckie Cs dopuszczone na rynek cywilny są bardzo słabe a dobry" pieprz" nigdy nie jest zły :) Wiele z moich gazów straciło już okres "przydatności do spożycia" a inne nie długo stracą. Co byś mi polecił na nie pewną pogodę jaka się zbliża. Jesień, zima wiadomo wiatr,deszcze. Może coś z Oc co nosisz o tej porze roku. Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ja osobiście zawsze nosze coś z dyszą cone , foxa , walthera , a jak jest naprawdę zła pogoda , to czasem taki wynalazek , co prawda jest go tylko 63 ml w puszcze 13 cm , ale to żel miotany stożkowo o takim ciśnieniu , że aby nastąpiła chmura zwrotna ,musiałoby się rozpętać tornado ;-) [/code]
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie wiem czy na tyn forum ale gdzieś czytałem o tym Police RMG i nie miał dobrych opinii , chyba że pomyliłem gazy. Jakiej jest produkcji?
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
RSG . :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Google (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024