Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki.
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
KO stożek lub chmura w Hotspray za pół ceny: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , tak pryskają foxy ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]! , test Gazu Policyjnego z Militaria .pl , jednak dość dobrze zastąpił Uzi w ich ofercie
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam. Mam pytanko z innej beczki do wszystkich którzy umieszczają swoje wypociny na temat gazów pieprzowych.
A mianowicie co będzie gdy gość będzie miał okulary bo sporo takowe nosi i nie załatwisz agresorowi oczu. Nie wspomnę o zimie kiedy ludzie mają otulone twarze szalikami itd. Jednak najbardziej intrygują mnie te okulary.

.Pozdrawiam MK
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam. Mam pytanko z innej beczki do wszystkich którzy umieszczają swoje wypociny na temat gazów pieprzowych.
A mianowicie co będzie gdy gość będzie miał okulary bo sporo takowe nosi i nie załatwisz agresorowi oczu. Nie wspomnę o zimie kiedy ludzie mają otulone twarze szalikami itd. Jednak najbardziej intrygują mnie te okulary.

.Pozdrawiam MK

gaz to gaz, więc zwykłe okulary nie uchronią osoby od podrażnienia oczu.. może mu też spłynąć do oczu w końcu sekundy...
jak zabrudzisz mu okulary pomarańczową papką, to chyba też jest niewidomy;D

jeśli napadnie Cie koleś ze szczelnie zasłoniętymi ustami, nosem i w okularach do nurkowania, to prawdopodobnie nie będzie on aż tak groźny - raczej pewne ze uciekł z psychiatryka:)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niestety nie jest to do końca prawdą Sam próbowałem około 9 razy na sobie i efekt był bardzo mizerny , mam na myśli pieczenie twarzy trochę kichania. A warunki idealne bo w domu bez wiatru i z bliskiej odległości. Jedyne co mogło by to zrobić to jeszcze bardziej kogoś rozwścieczyć. W takiej sytuacji sprawdził się jedynie Cs ale też szału nie było.

Pozdrawiam MK
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak ktoś ma okulary i masz gaz w strumieniu to lejesz mu na czoło w przypadku chmury pryskasz także na czoło tylko znacznie więcej trzeba najlepiej całą puchę.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Próbowałem na czoło i od spodu , efekt raczej marny. Jak załatwiłem to jedno oko ale nie wiem czy to raczej nie przy
ściąganiu okularów sam sobie nie zatarłem. Liczyłem na to że Panowie z różnych służb ochrony czy z "bramki"mają jakieś swoje sposoby. Temat pozostawiam otwarty . Link który wysłałeś sprawdzę wieczorkiem. Pozdrawiam MK
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fanta a jakiego gazu używałeś ?
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W zasadzie wszystkich tz:Cs, Cn, no i pieprz, + mieszankę pieprz i Cn in one. Wszystkie raczej z wyższych półek. Jeżeli można mówić o jakimś efekcie to był przy Cs " francuzach" i starym "dobrym" polskim RMG 76. Zdrówka .MK
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W zasadzie mam podobne doświadczenia , choć w praktyce , gaz pieprzowy jest skuteczniejszy od łzawiącego , bo większość awantur wszczynają ludzie zamroczeni alkoholem i naćpani , niemiecka policja prowadziła takie statystyki i gaz łzawiący miał tylko ponad 60 % skuteczności , a ich pieprzowy RSG 3 ponad 92 %.To jednak osoby w dużych okularach są wyjątkiem i dlatego , mojej przyjaciółce którą atakował kiedyś taki osobnik kupiłem dodatkowo francuski gaz łzawiący dodatkowo do Foxa .Ewentualnie takiego osobnika mogła by w praktyce powstrzymać chmurowa gaśniczka , bo ta wyrzuca taką ilość środka ,żę praktycznie nie ma czym oddychać i przydusza .Natomiast w zimie szaliki itp nie chronią przed działaniem gazu .Jednak trzeba zaznaczyć że napady gości w okularach praktycznie zdarzają się bardzo ,bardzo rzadko , wsród dresiarzy okularników , raczej nie ma , a szkła kontaktowe tylko nasilają działanie gazu .Wyjątkiem są może okulary przeciwsłoneczne , ale te nie są raczej noszone po zachodzie słońca .Zresztą jak zauważył jeden z kolegów większość gazów ma ciemną barwę , więc strzał dużej ilości na szkła spowoduje że będą one nie przejrzyste i trzeba je zdjąć .Pozdrawiam
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No i jeszcze jeden fakt. Zakładając, że masz pecha trafił się typ w wielkich ciemnych okularach alla Top Gun, który chce awantury. To jak myślicie, czy nie zdejmie najpierw okularów, żeby ich sobie nie uszkodzić podczas szarpaniny? No chyba, że wyciągniesz gaz za wcześnie i tym samym zmarnujesz efekt zaskoczenia. Poza tym nawet największy idiota domyśli się, że jak kogoś atakuje to ta osoba nie będzie tylko stać i się patrzeć, będzie się bronić. Jeśli będzie miał na sobie okulary, a dostanie prawy prosty po brylach to nieciekawie może być z jego oczami, jeśli dostanie pękniętym szkłem. Myślę, że potencjalny napastnik będzie miał na tyle wyobraźni żeby jednak zdjąć okulary.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

http://www.monitorprawniczy.pl/index.php?cid=20&id=1366&mod=m_artykuly


Artykul z 98 roku. NIe sugerowalbym sie nim, otoczenie prawne i samo czucie prawa zmienilo sie w ciagu tych kilkunastu lat. Jezeli znajdziesz cos podobnego z maks 2 letnim opoznieiem to podlinkuje w dziale.
  • 0

budo_kondicapo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Właśnie miałem kilka dni temu pisać o tych dresiarzach w okularach, ale mi się dość długi post skasował. Generalnie mało który zadymiarz łazi w okularach, bo przypał i tak dalej(znam gościa, takiego dresika typowego co prawie nie jest w stanie przeczytać literek na klawiaturze ale okularów nie założy bo nie i tyle). No i jak się dostanie w pysk mając okulary to może się skończyć szkłem w oczach i twarzy. Więc chyba każdy kto by robił coś przy czym można wyłapać(próba skrojenia telefonu albo obicia kogoś) ściągnął by najpierw te okulary. Z resztą, znam sporo dresiarstwa, zadymiarzy itp. przynajmniej z widzenia, jakoś za bardzo ich w okularach nie widuję.
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przemyślenia mamy podobne, ale wszystko ma swoje wytłumaczenie. Nie psikałem sobie gazem po ryju bez celu. Wyszedłem w nocy po" fajki" do "nocnego" i krótko, kłótnia ,chciał mi wsadzić' " lowa' ale mu nie wyszło. Fox 5,3 po ryju i i nic leci na mnie z wiatrakami. Na szczęście rąk i nóg nie mam na urlopie i nigdy nie polegam na jednej zabawce to wróciłem do domu o własnych siłach. W domu rozczarowanie gazem i nagłe olśnienie ten c..j miał okulary.
I tak zaczęła się moja zabawa z okularami i gazami. Fajnie jak by ktoś miał jeszcze coś w tym temacie bo co do skuteczności Cs na pijanych i o podobnych zagadnieniach pozwolę sobie jeszcze napisać .Jedno co na samym początku mogę powiedzieć Cs są skuteczne i to bardzo chyba że masz jakieś "NATO" albo podobne gówno. Większość tych pierdołów jest wymyślona przez producentów "pieprzu" i nie jest to wiedza z książek, po prostu sam sprawdzałem Pozdrawiam MK
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak by na pewno powiedział pewien Ojciec z Sandomierza: błądzicie moi drodzy, błądzicie! Przy okazji ostrzegam wszystkich którzy by się wybierali do tego miasta .Połowa ludzi jak pokazuje tv już nie żyje a druga siedzi. Żaden gaz, baton,teaser, czy klamka nie pomoże.Wracając do słów.Jak myślicie dlaczego kibole noszą kaptury, szaliki na twarzy,i
często czarne okulary?.1 to gaz 2 monitoring. Więc jak widzę z balkonu o 2 w nocy 2-3 gości podobnie ubranych przy temperaturze + 20 to nie wydaje mi się że się wybierają w :góry". Raczej kogoś "skroić".Czy się boją gazu? pewnie nie ale kamer na pewno .MK
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , Fanta masz tu linka z danych niemieckiej policji o skuteczności gazu pieprzowego iCS , 800 użyć rocznie w samym tylko Berlinie to chyba wiarygodna statystyka .Nie przypadkiem policja np polska , niemiecka i amerykańska , wymieniła gaz łzawiący na pieprzowy .Jak byłem młody często używałem gazów łzawiących , ale wtedy nie była tak popularna amfetamina , jeśli spotkasz gościa agresywnego po solidnej dawce to gaz łzawiący jest praktycznie bezużyteczny ,natomiast pieprz daje bardzo dużą szanse .Oczywiście na jednym sposobie obrony nie można polegać na 100 % , bo przypadki zdarzają się zawsze , przed strzałem z tasera też ktoś może się zasłonić np plecakiem i też w danej sytuacji okaże się nieskuteczny , nie ma co też pakować do jednego worka zasłaniania się szalikiem i okularów , przez szalik gaz przesiąknie bez problemu .Zresztą mój pradziadek był żołnierzem w czasie 2 wojny i w czasie walk były podobno przypadki , że np jakiś Niemiec dostał bagnetem i trzy kule z bliska , a i tak jeszcze musieli mu poprawić , więc czujności i umiejętności walki nigdy za wiele .Pozdrawiam .
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki za link wieczorkiem przeczytam.Niemieckie Cs te które miałem są najsłabsze i jeżeli ich policja ma takie same to nic dziwnego, one nie bardzo działają na trzeźwego a co dopiero naćpanego. Trudno porównywać 0,5 niemieckie, do 2%-3% francuskie.Na 12-15 przypadków kiedy go używałem w stosunku do ludzi mocno pijanych większości moich kolegów i samego siebie w celach doświadczalnych ,wszystkich nas zmiotło a na początku każdy był "kozak". W nowym magazynie " Strzał" autor opisuje nowy polski wynalazek" GUARD 4" gdzie ma zupełnie inne zdanie na temat działania "pieprzu" na osoby pod "wpływem". Cs testowałem na osobach pijanych ," pieprz" tylko na sobie i na trzeźwiaka a więc nie mam wyrobionego zdania. W przypadku naćpanego, w walce wręcz tylko KO albo duszenie , nic innego raczej nie zadziała (wysoka tolerancja na ból) z gazami nie mam pojęcia ale jeżeli ktoś dostanie w oczy przy Cs dość szybko można dojść do siebie. Po dobrym Oc przez 25 minut nie mogłem otworzyć oczu.Jak dostanę Foxa z zielonym barwnikiem to go przetestuje bo faktycznie jak nie dostanie w oczy to mu zabryzga okulary.Z jednym gazem nie mam dylematu to czy to bo ma OC+Cn+Uv ale pucha zajebiście duża bardzo nie poręczna do noszenia w ukryciu. Sam miałem kupić "Teasera" ale ma to oprócz ceny więcej wad niż zalet.
Sam jak poszperasz na :"You tube" to znajdziesz filmiki gdzie facet wcale niczym się nie zasłania, kotwiczki wchodzą prawidłowo a reakcji zero albo bardzo mizerna, zależy na którym.MK
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024