Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gadżet, taki unowocześniony JetProtector, do obrony moim zdaniem kiepski-ilość gazu licha i celność do niczego, ponadto nie nadaje się do użycia w zamkniętej przestrzeni.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , a tu inny wynalazek, za 200 to nawet bym kupił i wypróbował , ale nie za 1500 . :)
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

http://www.antybandyta.pl/latarka-wyrzutnia-kul-pieprzowych-pepperball-flashlauncher-p-100.html , a tu inny wynalazek, za 200 to nawet bym kupił i wypróbował , ale nie za 1500 . :)


Test tego wynalazku
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ciekawy ten pistolecik z Koltera, tylko te 3 ml w 1 strzale to strasznie mało, choć to jeszcze zależy od sposobu rozpylenia. Guardian Angel miał chyba 6 ml w strzale i też była lipa. I piszą - równie skuteczny jak broń palna gazowa. Powinno się napisać: równie nieskuteczny. Pierwsza lepsza gaśniczka pieprzowa jest o wiele skuteczniejsza od gazówki. I nikt jej z prawdziwą giwerą nie pomyli.
Jednak technicznie - ciekawostka.
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Browar , gaśniczka Police RSG ma 5 metrów zasięgu , a zasięg praktyczny Home Defense oceniłbym na 3 metry , ale jest mniejsza i poręczniejsza np. do plecaka , dla ciebie jak piszesz do samochodu , lepsza moim zdaniem RSG.Dostawa gazów do kalibra się spóżnia i na razie nie ma praktycznie nic ,będą jakieś nowe to zobaczymy. ;-)


Dzięki za szczegółowe info. A tak z ciekawości jaki ma zasięg gaśniczka FOX'a? Nie wiem jak ma to się do rzeczywistości ale na stronie hotspray przeczytałem, że gaśniczka FOX (chmura) to jakieś 6 strzałów po 2 sekundy, a gaśniczka ma prawie 500ml :cry: Powiem szczerze, że trochę mało, miałem nadzieję, że jakieś 10 strzałów po 2s da się z niej oddać. Ciekawe jak z wydajnością RSG i ewentualnie Home defense, bo w końcu mają jeszcze mniejszą pojemność niż gaśniczka fox'a.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gaśniczka chmurowa foxa ma zasięg zbliżony do sabre red home defence , co najlepsze to w święta widziałem w akcji strumieniową gaśniczke foxa , bo w pewnym lokalu była nie zła rozróba i panienka z agencji ochroniarskiej wypryskała całą ,zasięg z 5 metrów , ale raczej gaz interwencyjny niż obronny , część popryskanych miała popalone koszule bo dostali na ubranie , a nie w twarz , i poza kichaniem po wyjściu na dwór nic im nie było .Potem przyjechała policja i też pryskała gazem , szkoda że nie mam dostępu do zapisu z monitoringu , bo mielibyście niezły ubaw . Wracając do gaśniczek to jak widzisz chmurowa gaśniczka foxa nie jest złym wyborem .Większą pojemność ma też ARM II , MIałem , ale oddałem bratu ,pojemność 500 ml( foxa 473 ml) , ale jest duża(26,5cm ) , zasięg 4,5 metra , w boju jeszcze nie sprawdzaliśmy .Gaśniczką o największej pojemności jest Hi -max ,ma aż 550 ml , ale firma je produkująca ma w zwyczaju sprzedawać na rynku cywilnym te partie gazu , które nie przeszły testów dla policji , więc z jakością hi-maxów bywało różnie , Dlatego moim zdaniem najlepszy w tej chwili wybór to, właśnie fox i police rsg , .Police rsg to jakieś 10 strzałów po sekundzie, ale chyba ci starczy , nie będziesz chyba sam walczył z piętnastoma .Pozdrawiam ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Powiem ci że sam chciałem kupić gaśniczke foxa , ale akurat dłuższy czas nie było , dlatego kupiłem te sabre home defence. ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, zresztą jak widać strzał gaśniczką może wystarczyć na dwóch , a nawet trzech jeśli stoją blisko siebie ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No i była dostawa w kalibrze , ale szczerze mówiąc liczyłem , na większy wybór i jakieś nowości . ;-) [/list]
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nom ilość wyrzucanego gazu z gaśniczki, przy strzale wygląda bardzo optymistycznie. Zapewne pojedynczemu osobnikowi zapewni niezapomniane doznania :D Na filmiku obydwaj się cofnęli, ale widać było, że konkretnie dostał ten z lewej, ten z prawej jeszcze coś tam latał. Ta czy inaczej daje dobrze, wydaje mi się, że jednosekundowy starzał z gaśniczki może być bardziej skuteczny niż dwusekundowy ze zwykłego ręcznego miotacza.

A odnośnie gadżetów w kalibrze, zainteresowało mnie to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Piszą, że chmurka :D Gaz dobry, cena atrakcyjna i flip-top :D Ciekawa opcja dla kobiety, która nie chce nosić nic większego. Ciekawe tylko jak tryska.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Szkoda tylko że od paru miesięcy niedostępny.Ja go mam jako zapasowy i taki sam kupiłem dziewczynie.Leci ładną skupioną chmurą, która potem tworzy sporą chmurę.Szkoda że kaliber go nie sprowadza.Nacisk sprzedawców na "żele" jest irytujący :roll:
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gazik jest ok ale jest niedostępny i trudno ;-) Zresztą nie pamiętam kiedy wogóle był , moja kobieta nosi foxa cone 59 ml,a jak ostatnio pisałem inna nasza przyjaciółka przetestowała foxa bojowo .Niezły jest też walther pro secur w stożku, dla kobiety , ma moja matka , głównie na psy jak jeżdzi rowerem .Ten Sabre gdyby był też pewnie bym kupił i przetestował , ale czy będzie kiedykolwiek , kto wie ;-) Jak napisał kolega Adamoo , polscy sprzedawcy wolą sprowadzać żele i dobrych chmur jest w tej chwili na rynku aż 3 - fox , police rsg i walther pro secur . ;-)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kupowałem go dobre 1.5 roku temu w kalibrze,niedługo potem zniknął :roll:
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , w przeciwieństwie do Polski w Rosji 85% gazów dostępnych na rynku jest w postaci chmury , gazów żelowych jest praktycznie 3 , a tu jeden z nich coś ,jak mace night guard defender , albo Tornado . ;-)
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Gazik jest ok ale jest niedostępny i trudno ;-) Zresztą nie pamiętam kiedy wogóle był , moja kobieta nosi foxa cone 59 ml,a jak ostatnio pisałem inna nasza przyjaciółka przetestowała foxa bojowo .Niezły jest też walther pro secur w stożku, dla kobiety , ma moja matka , głównie na psy jak jeżdzi rowerem .Ten Sabre gdyby był też pewnie bym kupił i przetestował , ale czy będzie kiedykolwiek , kto wie ;-) Jak napisał kolega Adamoo , polscy sprzedawcy wolą sprowadzać żele i dobrych chmur jest w tej chwili na rynku aż 3 - fox , police rsg i walther pro secur . ;-)


Myślałem, że oc17 też załapie się do tego grona, jako czwarta dobra chmura :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Oczywiście gdyby OC 17 był dostępny to niewątpliwie by się zaliczał do tego grona , ale ostatnio w hotsprayu nie ma , a pisałem o gazach które można kupić w tej chwili ;-) .Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , w akcji gaśniczki a nawet jeszcze większe miotacze gazu :)
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Do Police RSG zniechęca mnie trochę to, że mieści 63ml gazu, a puszka wydaje się być wielka jak od foxa 90ml. A ta od 75ml wydaje się być wielka jak moja 118 foxa. :D Nigdy nie miałem RSG, więc może tylko na zdjęciach wydają się takie pokaźne.
Ostatnio napotkałem przy opisach niektórych gazów w chmurze, że nie wolno ich używać w zamkniętych pomieszczeniach, bo mogą zadziałać przeciw nam. Trochę mnie to zdeprymowało powiem szczerze. Nigdy przecież nie wiadomo czy nie zajdzie potrzeba użycia gazu gdzieś w środkach komunikacji miejskiej. I co wtedy po psiknięciu w przeciwników oślepi mnie także? Nie wiem czy nie ma za wiele przesady w tym. Wydawało mi się, że w razie użycia gazu cone w tramwaju czy autobusie to po prostu zacznę kaszleć (razem z resztą pasażerów :) ), ale będę w stanie kontrolować sytuację... Z tego względu zacząłem zastanawiać się czy nie kupić do kompletu jeszcze pianki, choć wolałbym uniknąć noszenia 2 gazów.

A wy używaliście kiedyś chmury w jakimś małym pomieszczeniu? Zagazowało was to?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do Police Rsg i wielkości puszek masz racje , 63 ml jest nawet większa niż 89 ml foxa i dużo bardziej nieporęczna , dlatego zrezygnowałem z tego gazu , choć substancja i sposób miotania jest ok .Kiedyś znajomi na imprezie zaczęli się przepychać po pijanemu i dla uspokojenia sytuacji , rozpyliłem w powietrze gazik ,większość kaszlała , ale wszyscy byli w stanie opuścić pomieszczenie .Mnie i jeszcze jedną osobę praktycznie nie ruszyło , ale to był słaby gaz .Innym razem testowo strzeliłem w pomieszczeniu pro securem , po tym gazie , dusiłem się i kaszlałem , ale byłem w stanie opuścić pomieszczenie .Kiedyś myślałem tak jak ty i kupiłem pianke foxa , po pewnym czasie oddałem ją bratu , na bramke .Dwóch gazów nie zamierzam , nosić a w razie zagrożenia życia/zdrowia , użyje chmury np w tramwaju i nie będe się szczypał .Tylko jak wybieram się w daleką podróż i jade pociągiem i mam ze sobą duża torbę podróżną z wieloma przegródkami , to w jednej z nich mam dodatkowo żel ostatnio OC9000 , jakby szalał jeden niegrożny pijaczek to bym użył , ale przy większej liczbie grożniejszych napastników , też bez wachania użyje chmury .Tak wyglądają moje doświadczenia , oczywiście zrobisz , jak uważasz .Pozdrawiam . ;-)
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Do Police RSG zniechęca mnie trochę to, że mieści 63ml gazu, a puszka wydaje się być wielka jak od foxa 90ml. A ta od 75ml wydaje się być wielka jak moja 118 foxa. :D Nigdy nie miałem RSG, więc może tylko na zdjęciach wydają się takie pokaźne.
Ostatnio napotkałem przy opisach niektórych gazów w chmurze, że nie wolno ich używać w zamkniętych pomieszczeniach, bo mogą zadziałać przeciw nam. Trochę mnie to zdeprymowało powiem szczerze. Nigdy przecież nie wiadomo czy nie zajdzie potrzeba użycia gazu gdzieś w środkach komunikacji miejskiej. I co wtedy po psiknięciu w przeciwników oślepi mnie także? Nie wiem czy nie ma za wiele przesady w tym. Wydawało mi się, że w razie użycia gazu cone w tramwaju czy autobusie to po prostu zacznę kaszleć (razem z resztą pasażerów :) ), ale będę w stanie kontrolować sytuację... Z tego względu zacząłem zastanawiać się czy nie kupić do kompletu jeszcze pianki, choć wolałbym uniknąć noszenia 2 gazów.

A wy używaliście kiedyś chmury w jakimś małym pomieszczeniu? Zagazowało was to?


Ja użyłem kiedyś testowo Red Peppera w strumieniu w domu i była masakra-kaszel i łzawienie, ale byłem w stanie opuścić pokój ,,skażony" i wywietrzyć dom. Za to chmury używałem w otwartej przestrzeni i prawie za każdym razem mnie także dotknęły jej skutki (kaszel, pieczenie oczu), a więc jeśli użyjesz chmury czy stożka np w tramwaju wszyscy, włącznie z tobą będą odczuwały jej skutki. Po tych zajściach staram się np do środków KM nosić strumień, a gdy idę na spacer biorę chmurę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024